Cera twarzy mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-11, 07:39   #1
DiosSalveMe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4

Cera twarzy mężczyzny


Witam.
Chciałem napisać na jakimś forum dla mężczyzn lecz nie znalazłem żadnego.

A więc do rzeczy, tydzień temu postanowiłem zadbać o skórę swojej twarzy ponieważ mam już bardzo zniszczoną jak na swój wiek i nie wiem z jakiego powodu, mam 21 lat i mam dziury w skórze twarzy sznyty które powstają same i z biegiem czasu się pogarsza, więc poszedłem do rossmana i kupiłem krem DERMIKA 100% for MEN "Krem przeciw zmarszczom i bruzdom 50+", używam go 3-4 dzień na dzień i noc z godnie z zaleceniami i zauważyłem u siebie od 2 dni zaczerwienie nosa i skóry w okół nosa, a dziś rano nawet może lekko czoła. Z początku myślałem że to może od zimna, jednak teraz obawiam się że ten krem może niszczyć mi cerę czy coś w tym stylu.
Co sądzicie o tym problemie? Powinienem przestać go używać, a może udać się gdzieś z tym problem?
DiosSalveMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 09:23   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Cytat:
Napisane przez DiosSalveMe Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałem napisać na jakimś forum dla mężczyzn lecz nie znalazłem żadnego.

A więc do rzeczy, tydzień temu postanowiłem zadbać o skórę swojej twarzy ponieważ mam już bardzo zniszczoną jak na swój wiek i nie wiem z jakiego powodu, mam 21 lat i mam dziury w skórze twarzy sznyty które powstają same i z biegiem czasu się pogarsza, więc poszedłem do rossmana i kupiłem krem DERMIKA 100% for MEN "Krem przeciw zmarszczom i bruzdom 50+", używam go 3-4 dzień na dzień i noc z godnie z zaleceniami i zauważyłem u siebie od 2 dni zaczerwienie nosa i skóry w okół nosa, a dziś rano nawet może lekko czoła. Z początku myślałem że to może od zimna, jednak teraz obawiam się że ten krem może niszczyć mi cerę czy coś w tym stylu.
Co sądzicie o tym problemie? Powinienem przestać go używać, a może udać się gdzieś z tym problem?
Co to są sznyty na twarzy? Jedyne, co mi przychodzi do głowy pod hasłem "sznyty" to są blizny po samookaleczaniu. Masz na myśli zmarszczki czy rzeczywiście jakieś blizny, jeśli tak to po czym? Masz trądzikową cerę? Opisz dokładnie stan Twojej cery, to może Ci ktoś poradzi, co się z tym da zrobić.
Krem może Cię podrażniać lub uczulać. Nic się na to nie poradzi, jak jest gorzej, to trzeba dany produkt odstawić i tyle.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-01-11 o 09:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 11:34   #3
DiosSalveMe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co to są sznyty na twarzy? Jedyne, co mi przychodzi do głowy pod hasłem "sznyty" to są blizny po samookaleczaniu. Masz na myśli zmarszczki czy rzeczywiście jakieś blizny, jeśli tak to po czym? Masz trądzikową cerę? Opisz dokładnie stan Twojej cery, to może Ci ktoś poradzi, co się z tym da zrobić.
Krem może Cię podrażniać lub uczulać. Nic się na to nie poradzi, jak jest gorzej, to trzeba dany produkt odstawić i tyle.
Ciężko było by to opisać więc zrobiłem specjalnie zdjęcia.
Lewy bok:
http://iv.pl/images/42154268492776110499.jpg
Prawy bok:
http://iv.pl/images/32758388718373429772.jpg
I jeszcze te wągry na nosie których nie mogę się pozbyć (w rzeczywistości są o wiele gorsze, jednak tak padło światło.) :
http://iv.pl/images/69218606776631546219.jpg
I jeszcze to zaczerwienie pod oczami i na nosie -.-
http://iv.pl/images/39156305109647786387.jpg

Trądzik miałem wieku 16-17lat, teraz w tych miejscach nie wyskakują mi żadne krosty mimo to ciągle stan tej skóry się pogarsza, kiedyś nie rzucało się tak w oczy teraz trudno nie zwrócić uwagi. Nie są też to żadne blizny ponieważ nie miałem żadnych ran w tym miejscu. Nie wiem nawet jak to nazwać.
Da się coś z tym zrobić czy została mi tylko operacja plastyczna? xd

Edytowane przez DiosSalveMe
Czas edycji: 2017-01-12 o 12:47
DiosSalveMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 15:30   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Cytat:
Napisane przez DiosSalveMe Pokaż wiadomość
Ciężko było by to opisać więc zrobiłem specjalnie zdjęcia.
Lewy bok:
http://iv.pl/images/42154268492776110499.jpg
Prawy bok:
http://iv.pl/images/32758388718373429772.jpg
I jeszcze te wągry na nosie których nie mogę się pozbyć (w rzeczywistości są o wiele gorsze, jednak tak padło światło.) :
http://iv.pl/images/69218606776631546219.jpg
I jeszcze to zaczerwienie pod oczami i na nosie -.-
http://iv.pl/images/39156305109647786387.jpg

Trądzik miałem wieku 16-17lat, teraz w tych miejscach nie wyskakują mi żadne krosty mimo to ciągle stan tej skóry się pogarsza, kiedyś nie rzucało się tak w oczy teraz trudno nie zwrócić uwagi. Nie są też to żadne blizny ponieważ nie miałem żadnych ran w tym miejscu. Nie wiem nawet jak to nazwać.
Da się coś z tym zrobić czy została mi tylko operacja plastyczna? xd
To są blizny potrądzikowe, takie same można mieć zresztą po ospie. Jedne skóry mają do nich skłonność, inne nie. U Ciebie nie wygląda to naprawdę źle, są to pojedyncze sztuki. Kosmetykami tego nie usuniesz, bo nawet jak się złuszczysz jakimś mocnym preparatem, to skóra będzie odrastać w taki sam sposób tzn z tymi dołkami. Na takie coś są zabiegi w gabinetach, najskuteczniejszy chyba jest laser.

Co do zaskórników, to tutaj możesz spróbować metod kosmetycznych, głównie preparatów z kwasami np serum Super Power Mezo Bielendy, albo aptecznych jak peelingi typu Glyco-A Isis Pharma, Iwostin Purritin. Zaskórniki na nosie jest bardzo trudno usunąć, ma je w większej lub mniejszej ilości chyba większość osób, nawet tych z bezproblemowymi cerami. A już na pewno nie udaje się to na stałe, ale sukcesem jest już samo zmniejszenie ich "masy" i tempa powstawania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 09:08   #5
DiosSalveMe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To są blizny potrądzikowe, takie same można mieć zresztą po ospie. Jedne skóry mają do nich skłonność, inne nie. U Ciebie nie wygląda to naprawdę źle, są to pojedyncze sztuki. Kosmetykami tego nie usuniesz, bo nawet jak się złuszczysz jakimś mocnym preparatem, to skóra będzie odrastać w taki sam sposób tzn z tymi dołkami. Na takie coś są zabiegi w gabinetach, najskuteczniejszy chyba jest laser.

Co do zaskórników, to tutaj możesz spróbować metod kosmetycznych, głównie preparatów z kwasami np serum Super Power Mezo Bielendy, albo aptecznych jak peelingi typu Glyco-A Isis Pharma, Iwostin Purritin. Zaskórniki na nosie jest bardzo trudno usunąć, ma je w większej lub mniejszej ilości chyba większość osób, nawet tych z bezproblemowymi cerami. A już na pewno nie udaje się to na stałe, ale sukcesem jest już samo zmniejszenie ich "masy" i tempa powstawania.

tylko dziwne że te blizny z wiekiem się co raz gorszę robią ;/
Na żywo wygląda to na prawdę źle uwierz, zwłaszcza że jest to pod oczami i nie da się tego niczym zakryć, jak by były niżej to przynajmniej schowały by się pod brodą.
A co robić z tym zaczerwienieniem które utrzymuje się już 3-4 dzień, choć odstawiłem ten preparat? Smarować jakimś kremem nawilżającym czy coś w tym stylu? Nie chce iść na spotkanie z dziewczyną z czerwonym nochalem i polikami ;/
DiosSalveMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 09:31   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Cytat:
Napisane przez DiosSalveMe Pokaż wiadomość
A co robić z tym zaczerwienieniem które utrzymuje się już 3-4 dzień, choć odstawiłem ten preparat? Smarować jakimś kremem nawilżającym czy coś w tym stylu? Nie chce iść na spotkanie z dziewczyną z czerwonym nochalem i polikami ;/
Kup w aptece np wodę termalną (polecam Uriage, bo nie trzeba jej osuszać), do tego jakiś krem na podrażnienia, kojący np lekki krem nawilżający Alantan Dermoline. W ogóle podrażnioną skórę smaruj koniecznie kremem, bo przy obecnych warunkach pogodowych zostawienie jej samej sobie raczej jej nie pomoże.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 23:17   #7
ksiaze-gigi
Przyczajenie
 
Avatar ksiaze-gigi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Podstawą jest określenie swojego typu skóry i problemów. Na moje oko, masz skórę skłonną do zmian trądzikowych. Aktualnie skórę potrzebujesz wygoić i uspokoić - może być Allantan Dermoline, jak pisała poprzedniczka - ja bardzo polubiłam Cicaplast Baume B5 z La Roche Posay. Na codzień powinieneś się skupić na dobrym, ale łagodnym oczyszczaniu skóry - coraz częściej pojawiają się głosy, że cząsteczki smogu mogą przenikać wgłąb skóry i ją uszkadzać i wzmacniać trądzik. Myślę, że dobrze sprawdziłoby się u Ciebie podwójne oczyszczanie skóry - pierwsze mycie olejkiem myjącym (np. Bielendy), drugie łagodnym żelem do skóry suchej (np. Ideal Soft Loreal albo Pharmaceris R do skóry naczynkowej), po myciu woda termalna - Uriage jest świetna. Potem krem. Myślę, że dobrze by było gdybyś miał i przeciwtrądzikowy - moje ulubione to SVR Sebiaclear Active i Effaclar Duo+ z La Roche Posay, i lekki nawilżający na zmianę - np. ten Allantan Dermolline albo jakiś inny, który Ci podpasuje (ja używam Hydraphase Intense Legere z La Roche Posay albo Keracnyl PP Ducray). Ogólnie polecam, żeby skórę:

1. Porządnie oczyścić (olejek+zel)

2. Ukoić (woda termalna/tonik)

3. Regulować (krem przeciwtrądzikowy)

4. Nawilżać (krem nawilżający).



Proporcje i kosmetyki musisz dobrać sobie sam (polecam lekturę KWC), jak również częstotliwość używania poszczególnych kremów.



Na zaskórniki na nosie bardzo dobrze robi mi peeling ziarnisty (np. morelowy Soraya) i plastry do oczyszczania. Używane delikatnie (czyli dość krótkie i delikatne pocieranie) i w miarę regularnie powodują znaczną ich redukcję. Oczywiście, jeśli sobie odpuszczam, to dość szybko wracają.



Mam podobną skórę do Twojej i stosuję zbliżoną pielęgnację (nie próbowałam jeszcze tylko tego podwójnego oczyszczania) i widzę znaczną poprawę.
ksiaze-gigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-17, 15:11   #8
DiosSalveMe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Dziękuje za rady, na pewno wypróbuje sposoby o których napisaliście.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, otóż mam problemy z zatokami dlatego planuje robić sobie inhalacja/parówki, garnek z wodą z solą jodowo-bromową + jakieś zioła i pytanie czy to mi nie zniszczy skóry? Bo jest napisane, żeby przyniosło efekty trzeba tę inhalacje powtarzać 10 dni z rzędu a gdzieś kiedyś słyszałem że to nie zdrowe dla cery?

Edytowane przez DiosSalveMe
Czas edycji: 2017-01-18 o 09:32
DiosSalveMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 21:05   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera twarzy mężczyzny

Cytat:
Napisane przez DiosSalveMe Pokaż wiadomość
Dziękuje za rady, na pewno wypróbuje sposoby o których piszecie.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, otóż mam problemy z zatokami dlatego planuje robić sobie inhalacja/parówki, garnek z wodą z solą jodowo-bromową + jakieś zioła i pytanie czy to mi nie zniszczy skóry? Bo jest napisane, żeby przyniosło efekty trzeba tę inhalacje powtarzać 10 dni z rzędu a gdzieś kiedyś słyszałem że to nie zdrowe dla cery?
Jak nie masz popękanych naczynek, to nie zaszkodzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-17 22:05:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.