Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-20, 09:55   #991
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja bym się cofnęła, ale wiedząc to co teraz wiem tyle rzeczy bym zmieniła w swoim życiu
Zawsze to powtarzam mojemu tż, kiedy rozmawiamy o przeszłości i jak to kiedyś było Szczególnie jeśli chodzi o okres szkolny i studia i kontakty z innymi. No cóż, wtedy nie byłam ani przebojowa (nie żebym teraz była jakaś super przebojowa) ani lubiana. No chyba, że chodziło o zadania domowe albo o ściąganie na sprawdzianach - wtedy byłam idealną koleżanką Co gorsze, nie umiałam ani odpowiednio odpowiedzieć, ani odpyskować, ani powiedzieć "nie", no nic. Szara, cicha myszka. Myślę, że z moim obecnym charakterem radziłabym sobie duuużo lepiej, a na pewno byłabym bardziej szanowana, uniknęłabym wielu szkolnych stresów i nie pozwoliłabym sobie na niektóre rzeczy ze strony pseudo-koleżanek.
No i tak jak white_bear, mogłabym się cofnąć ze względu na te beztroskie początki z tż, pierwsze wspólnie wynajmowane mieszkanie, pierwsza wspólna wigilia tylko we dwójkę, chociaż mieszkaliśmy wtedy w beznadziejnych warunkach i musieliśmy na maksa oszczędzać, to i tak było pięknie.
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:28   #992
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Zawsze to powtarzam mojemu tż, kiedy rozmawiamy o przeszłości i jak to kiedyś było Szczególnie jeśli chodzi o okres szkolny i studia i kontakty z innymi. No cóż, wtedy nie byłam ani przebojowa (nie żebym teraz była jakaś super przebojowa) ani lubiana. No chyba, że chodziło o zadania domowe albo o ściąganie na sprawdzianach - wtedy byłam idealną koleżanką Co gorsze, nie umiałam ani odpowiednio odpowiedzieć, ani odpyskować, ani powiedzieć "nie", no nic. Szara, cicha myszka. Myślę, że z moim obecnym charakterem radziłabym sobie duuużo lepiej, a na pewno byłabym bardziej szanowana, uniknęłabym wielu szkolnych stresów i nie pozwoliłabym sobie na niektóre rzeczy ze strony pseudo-koleżanek.
No i tak jak white_bear, mogłabym się cofnąć ze względu na te beztroskie początki z tż, pierwsze wspólnie wynajmowane mieszkanie, pierwsza wspólna wigilia tylko we dwójkę, chociaż mieszkaliśmy wtedy w beznadziejnych warunkach i musieliśmy na maksa oszczędzać, to i tak było pięknie.
No ja też głównie mam na myśli czasy szkolne. Mając swój aktualny charakter zmieniłabym wiele w swoim ówczesnym zachowaniu. Też nie potrafiłam się postawić ani sprzeciwić.
Całe gimnazjum i szkołę średnią byłam gnębiona w szkole za swój wygląd i zamiast jakkolwiek zareagować to płakałam po kątach a im to tylko przysparzało powodów do śmiechu.
Przez te wszystkie lata nabawiłam się kompleksów i niechęci do samej siebie, nie przetrwała żadna moja znajomość z czasów szkolnych i do dzisiaj mam problem zacząć czy utrzymać jakąkolwiek inną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:52   #993
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
No ja też głównie mam na myśli czasy szkolne. Mając swój aktualny charakter zmieniłabym wiele w swoim ówczesnym zachowaniu. Też nie potrafiłam się postawić ani sprzeciwić.
Całe gimnazjum i szkołę średnią byłam gnębiona w szkole za swój wygląd i zamiast jakkolwiek zareagować to płakałam po kątach a im to tylko przysparzało powodów do śmiechu.
Przez te wszystkie lata nabawiłam się kompleksów i niechęci do samej siebie, nie przetrwała żadna moja znajomość z czasów szkolnych i do dzisiaj mam problem zacząć czy utrzymać jakąkolwiek inną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smutna piątka
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 13:45   #994
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Też się ze mnie śmiali do dziś jeszcze tego nie przepracowałam. Niestety człowiek nie umie tego ot tak nagle wyprzeć jak dorośnie.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 14:07   #995
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Smutna piątka. Nas wychowywała mama z babcią, no i ogólnie mówiąc nie przelewało nam się, więc nie miałyśmy z siostrą jakichś super ubrań. Rówieśnicy przez to pozwalali sobie na wyśmiewanie nas.

Ja, podobnie jak Wy też byłam szarą myszką, nie byłam przebojowa, nie miałam przyjaciół. Nie chciałabym wrócić do tych czasów. Dopiero w dorosłym życiu nawiązałam prawdziwe znajomości, przyjaznie. Nie wiem od czego to zależy, chyba zmieniłam się z charakteru, zaczęłam być bardziej wygadana i otwarta.

Wysłane z mojego SM-A037G przy użyciu Tapatalka
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 14:37   #996
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Smutno się to wszystko czyta, ale również byłam niepewną myszką, która obrywała - oczywiście wina opiekunów i tego, jakie zasoby dziecko otrzymało w domu. Chłopcy z przemocowych rodzin, którzy zajmowali się nękaniem innych, upatrywali sobie takie dziewczynki jak ja, bo były łatwym celem. W szkole podstawowej byłam jednym, wielkim kompleksem. Bullying skończył się dopiero w liceum, jak ci sami chłopcy... zaczęli mnie podrywać. Co ciekawe... nauczyciele też korzystali z "przywileju", że można było takie dziecko zgnoić, a ono stało w kącie z opuszczoną głową. Krótkie szorty założyłam dzięki wspierającemu chłopakowi pierwszy raz w życiu mając 24 lata. Do tego przez 22 lata cierpiałam na depresję, a dziś... wstaję i jestem szczęśliwa. Czemu? A czemu by nie?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 15:24   #997
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Smutna piątka
Ja w przedszkolu i na poczatku podstawówki bylam bardzo wygadana ale własnie... ciagle mnie wszyscy strofowali za to, ciagle bylo to traktowane jako moja wada i się zamknęlam do tego stopnia, że mialam problem cokolwiek zalatwic, zapytać

A wysmiewanie w szkole? Jasne... w koncu nie bylam taka cool i mialam swoje zasady (nie pilam, nie imprezowalam-do dzis mi zostalo ) więc nawet mój kolor spodni byl pretekstem do wyśmiewania
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-20, 19:10   #998
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Ja miałam pieprzyk na srodku szyi, samym srodku. 8 lat mnie za niego wyśmiewano. Za pierwsze swoje pieniądze kiedy już nie pytano o dowód poszłam go usunąć.
W przedszkolu podobnie - walczyłam o swoje, ale przez to byłam niegrzeczna, bo grzeczne dziewczynki są ciche i miłe jakie to toksyczne… chłopcom każą zdobywać świat, a nam gotować i się w ciszy uśmiechać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 08:02   #999
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Ja byłam taka, że zawsze się chciałam przypodobać. Dopiero jako dorosła dziewczyna zauważyłam jak to było naprawdę i że po kątach mnie obgadywali, ale oficjalnie byłam częścią grupy, bo lekcje, sprawdziany itp.

Pani_Robot czy Ty w swoich gadżetach kosmetycznych masz może urządzenie do kawitacji? Zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem kompletnie z czym to ugryźć. Kiedyś byłam u kosmetyczki, to wiem, że jakąś "wodą" mi zwilżała twarz zanim przejechała tym urządzeniem, ale co, gdzie i jak to nie wiem...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 08:19   #1000
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

U mnie to bylo wszystko raz tak, raz tak... w podstawowce bylo ok, gimnazjum to byl dramat, a w liceum juz bylo fajnie - jacys tacy ludzie bardziej dojrzali, a tez mialam chyba szczescie byc w fajnej klasie.

Do dzis jednak jestem chodzacym kompleksem. 2 terapie na koncie, ale niektore rzeczy nadal są ze mną. Raczej nie mamz najomych, głównie przez internet. Tez wyjazd za granicę duzo namieszal, bo ludzie poszli dalej, nikt tu na nas nie czekal wiec sie poluzowaly znajomosci.
Teraz jestem na etapie takiego odbudowywania fajnej znajomosci z gim/lo wlasnie, ale jak sie ma prace, rodzine, chorujace dzieci, to jest jak jest niestety i ciezko czasem sie wyrwac.

Pochwale sie - dostalam nowa prace! Czekam na dokumenty i oficjalna oferte, ale raczej przechodze. Kasa 2x wieksza, zespol bede miec na miejscu, choc praca zdalna glownie, ale tez i hybrydowa - moge kiedy chce jechac do biura. Tego mi teraz brakuje, o moj zespol w Londynie ciezko zatem jechac do biura Chociaz oni tam przeszli na stala prace zdalna i tak. Bedzie mi na pewno brakowac anglikow, ale trudno - trzeba isc dalej. Rozwoj no i nasz wspanialy rzad -> finanse mnie pchaja dalej.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 08:41   #1001
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Pochwale sie - dostalam nowa prace! Czekam na dokumenty i oficjalna oferte, ale raczej przechodze. Kasa 2x wieksza, zespol bede miec na miejscu, choc praca zdalna glownie, ale tez i hybrydowa - moge kiedy chce jechac do biura. Tego mi teraz brakuje, o moj zespol w Londynie ciezko zatem jechac do biura Chociaz oni tam przeszli na stala prace zdalna i tak. Bedzie mi na pewno brakowac anglikow, ale trudno - trzeba isc dalej. Rozwoj no i nasz wspanialy rzad -> finanse mnie pchaja dalej.
Gratulacje! Niech Ci się dobrze pracuje ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-21, 08:54   #1002
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88957617]Ja byłam taka, że zawsze się chciałam przypodobać. Dopiero jako dorosła dziewczyna zauważyłam jak to było naprawdę i że po kątach mnie obgadywali, ale oficjalnie byłam częścią grupy, bo lekcje, sprawdziany itp.

Pani_Robot czy Ty w swoich gadżetach kosmetycznych masz może urządzenie do kawitacji? Zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem kompletnie z czym to ugryźć. Kiedyś byłam u kosmetyczki, to wiem, że jakąś "wodą" mi zwilżała twarz zanim przejechała tym urządzeniem, ale co, gdzie i jak to nie wiem...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Chodzi Ci o peeling kawitacyjny? Jak coś to ja mam, chętnie odpowiem jeśli masz jakieś pytania

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
U mnie to bylo wszystko raz tak, raz tak... w podstawowce bylo ok, gimnazjum to byl dramat, a w liceum juz bylo fajnie - jacys tacy ludzie bardziej dojrzali, a tez mialam chyba szczescie byc w fajnej klasie.

Do dzis jednak jestem chodzacym kompleksem. 2 terapie na koncie, ale niektore rzeczy nadal są ze mną. Raczej nie mamz najomych, głównie przez internet. Tez wyjazd za granicę duzo namieszal, bo ludzie poszli dalej, nikt tu na nas nie czekal wiec sie poluzowaly znajomosci.
Teraz jestem na etapie takiego odbudowywania fajnej znajomosci z gim/lo wlasnie, ale jak sie ma prace, rodzine, chorujace dzieci, to jest jak jest niestety i ciezko czasem sie wyrwac.

Pochwale sie - dostalam nowa prace! Czekam na dokumenty i oficjalna oferte, ale raczej przechodze. Kasa 2x wieksza, zespol bede miec na miejscu, choc praca zdalna glownie, ale tez i hybrydowa - moge kiedy chce jechac do biura. Tego mi teraz brakuje, o moj zespol w Londynie ciezko zatem jechac do biura Chociaz oni tam przeszli na stala prace zdalna i tak. Bedzie mi na pewno brakowac anglikow, ale trudno - trzeba isc dalej. Rozwoj no i nasz wspanialy rzad -> finanse mnie pchaja dalej.
Gratulacje
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 09:07   #1003
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
U mnie to bylo wszystko raz tak, raz tak... w podstawowce bylo ok, gimnazjum to byl dramat, a w liceum juz bylo fajnie - jacys tacy ludzie bardziej dojrzali, a tez mialam chyba szczescie byc w fajnej klasie.

Do dzis jednak jestem chodzacym kompleksem. 2 terapie na koncie, ale niektore rzeczy nadal są ze mną. Raczej nie mamz najomych, głównie przez internet. Tez wyjazd za granicę duzo namieszal, bo ludzie poszli dalej, nikt tu na nas nie czekal wiec sie poluzowaly znajomosci.
Teraz jestem na etapie takiego odbudowywania fajnej znajomosci z gim/lo wlasnie, ale jak sie ma prace, rodzine, chorujace dzieci, to jest jak jest niestety i ciezko czasem sie wyrwac.

Pochwale sie - dostalam nowa prace! Czekam na dokumenty i oficjalna oferte, ale raczej przechodze. Kasa 2x wieksza, zespol bede miec na miejscu, choc praca zdalna glownie, ale tez i hybrydowa - moge kiedy chce jechac do biura. Tego mi teraz brakuje, o moj zespol w Londynie ciezko zatem jechac do biura Chociaz oni tam przeszli na stala prace zdalna i tak. Bedzie mi na pewno brakowac anglikow, ale trudno - trzeba isc dalej. Rozwoj no i nasz wspanialy rzad -> finanse mnie pchaja dalej.
Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o peeling kawitacyjny? Jak coś to ja mam, chętnie odpowiem jeśli masz jakieś pytania



Gratulacje
Taaak o peeling kawitacyjny przede wszystkim na co zwrocić uwagę przy zakupie, wpadł mi w oko xiaomi, nie wiem czy jest ok. No i co muszę mieć do tego, żeby zrobić sam zabieg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 09:21   #1004
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;88957800]Gratulacje! Taaak o peeling kawitacyjny przede wszystkim na co zwrocić uwagę przy zakupie, wpadł mi w oko xiaomi, nie wiem czy jest ok. No i co muszę mieć do tego, żeby zrobić sam zabieg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja mam właśnie ten z Xiaomi, działa już od roku bez zarzutu.
Będziesz potrzebować różnych rzeczy w zależności od trybu, który sobie wybierzesz, np. do trybu podstawowego (czyli tego peelingu) potrzebujesz jedynie wody albo hydrolatu (najwygodniej w buteleczce z atomizerem). Do głębokiego oczyszczania może być jakiś tonik. Jeśli nałożysz krem, serum albo maseczkę, to używasz trybu masującego, dzięki któremu to wszystko niby lepiej wnika w skórę, itp. W instrukcji wszystko pisze (przynajmniej w tym modelu od Xiaomi).
Ważne jest, żeby prawidłowo trzymać to urządzenie, czyli za te dwie metalowe wstawki po bokach. No i trzeba pamietać, żeby nie naciskać, nie śpieszyć się i nie jeździć tą końcówką po suchej skórze - im bardziej mokra skóra, tym lepsze efekty, więc trzeba co chwilę spryskiwać twarz wodą.

Edytowane przez MeIike
Czas edycji: 2021-10-21 o 09:24
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 09:44   #1005
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie ten z Xiaomi, działa już od roku bez zarzutu.
Będziesz potrzebować różnych rzeczy w zależności od trybu, który sobie wybierzesz, np. do trybu podstawowego (czyli tego peelingu) potrzebujesz jedynie wody albo hydrolatu (najwygodniej w buteleczce z atomizerem). Do głębokiego oczyszczania może być jakiś tonik. Jeśli nałożysz krem, serum albo maseczkę, to używasz trybu masującego, dzięki któremu to wszystko niby lepiej wnika w skórę, itp. W instrukcji wszystko pisze (przynajmniej w tym modelu od Xiaomi).
Ważne jest, żeby prawidłowo trzymać to urządzenie, czyli za te dwie metalowe wstawki po bokach. No i trzeba pamietać, żeby nie naciskać, nie śpieszyć się i nie jeździć tą końcówką po suchej skórze - im bardziej mokra skóra, tym lepsze efekty, więc trzeba co chwilę spryskiwać twarz wodą.
Super, dziękuję chyba się zdecyduję w ramach prezentu ode mnie dla mnie z okazji imienin, które obchodzę, chociaż nie ma mojego imienia w kalendarzu

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 11:53   #1006
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Jakie efekty miałyście po tym peelingu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:00   #1007
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Jakie efekty miałyście po tym peelingu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam kilka lat temu, to na pewno oczyszczona cera i brak wągrów na nosie a z tymi ostatnimi mam duży problem. No i mam trądzik maseczkowy...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:31   #1008
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Jakie efekty miałyście po tym peelingu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nic spektakularnego jeśli chodzi o efekty (ale ja mam ciężką cerę, dość problematyczną, tłustą...), ot podobnie jak po maseczce z glinki czy zwykłym peelingu. Tyle że sam ten zabieg jest przyjemny, takie mrowienie jakby, ciężko określić
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:38   #1009
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Ja tylko o nim czytałam, ze to coś delikatnego dla wrażliwych cer. Sama z peelingów kocham się w chemicznych.

Zesztywniał mi z bólu kark, siedzę jak mumia Musiałam odwołać kwalifikacje do operacji ręki. Na szczęście to prywatne wiec zero stresu, przełożone na za tydzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-24, 11:26   #1010
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Z tą nieakceptacją ze strony innych dzieci, to też to przeżyłam w podstawówce/gimnazjum, więc smutna piątka dziewczyny... Ale wydaje mi się, że każdy ma większe czy mniejsze takie wspomnienia niestety.

Teraz czasem się zastanawiam, gdybym kiedyś miała dziecko, jak je wychować w taki sposób, żeby tego nie doznało, bo gdy będzie ciche i spokojne to wejdą mu na głowę, a gdy będzie wygadane i nie będzie sobie pozwalało to zapewne będzie znów strofowane przez np. nauczycieli i traktowane jako to "niegrzeczne" dziecko. Wydaje mi się, że bardzo trudno to zrównoważyć.
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY


Edytowane przez white_bear
Czas edycji: 2021-10-24 o 11:29
white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 22:13   #1011
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Jak minął poniedziałek? U mnie pracowicie w pracy, ale z satysfakcją. Mąż zrobił na obiad kofty i właściwie resztę dnia siedzieliśmy na yt... XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 06:44   #1012
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

U nas poniedziałek pełen wrażeń...
- od rana próba rejestracji młodej do pediatry - nieudana
- udało się na szczęście prywatnie do naszej super pulmonolog, która też jest pediatrą
- wysyłanie wypowiedzenia -> rozmowy z kilkoma osobami o tym, że odchodzę
- wizyta w biurze rachunkowym, żeby obgadać co i jak z tą moją nową działalnością
- facet wjechał w mojego chłopa jak wracał ze starszym z przedszkola - na szczęście nie poważnego, drzwi przerysowane tylko
- wszystko to z chorą dwulatką w domu

...na koniec kładłam młodego i nie chciał zasnąć godzinę, jak na złość, gdzie zawsze pada w sekundę...

Dziś mi plecy odpadają, od tego wczorajszego noszenia małej.
Heloł wtorku aż się boję
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 07:10   #1013
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

U mnie poniedziałek pod znakiem szczepienia malucha, na szczęście bez żadnych problemów a dzisiaj wrócił po 3 tygodniach do żłobka. Mój mały dzielny chłopczyk nawet nie zapłakał

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:05   #1014
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Jak minął poniedziałek? U mnie pracowicie w pracy, ale z satysfakcją. Mąż zrobił na obiad kofty i właściwie resztę dnia siedzieliśmy na yt... XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie poniedziałek spokojnie, po pracy poćwiczyłam, potem skończyłam serial i o 22.00 już w łóżku
Dziś zapowiada się podobnie, może jedynie serial zamienię na książkę
A jutro wizyta u gina, brr.. boję się
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:09   #1015
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
U mnie poniedziałek spokojnie, po pracy poćwiczyłam, potem skończyłam serial i o 22.00 już w łóżku
Dziś zapowiada się podobnie, może jedynie serial zamienię na książkę
A jutro wizyta u gina, brr.. boję się
Zwykły przegląd ?

Ja idę w grudniu na kontrolę potwora na jajniku. Z tym, że po nowym roku i tak się muszę wybrać prywatnie, bo ten mój lekarz na NFZ to taki, że szkoda gadać. On niby coś tam widzi, ale czy to potworniak to nie wie... Z jednej strony rozumiem, bo usg nie jest dokładne, a ja na dodatek mam już wyłuskaną część tego jajnika, ale to mógłby mnie wysłać na jakąś lepszą diagnostykę.
Nic no.. ten prywatnie zapewne da mi skierowanie na MRI.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:35   #1016
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

My byliśmy w niedzielę na urodzinach siostrzenicy tżta i wczoraj byłam mega zmęczona

Ogólnie to nie mogę się już doczekać weekendu Od miesiąca nie było soboty, kiedy mogliśmy się z tżtem polenić rano w łóżku

Najgorsze, że mając 1-wszą zmianę nawet w weekend budzę się w okolicach 4:30
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 15:38   #1017
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Zwykły przegląd ?

Ja idę w grudniu na kontrolę potwora na jajniku. Z tym, że po nowym roku i tak się muszę wybrać prywatnie, bo ten mój lekarz na NFZ to taki, że szkoda gadać. On niby coś tam widzi, ale czy to potworniak to nie wie... Z jednej strony rozumiem, bo usg nie jest dokładne, a ja na dodatek mam już wyłuskaną część tego jajnika, ale to mógłby mnie wysłać na jakąś lepszą diagnostykę.
Nic no.. ten prywatnie zapewne da mi skierowanie na MRI.
Przegląd plus usg bo będziemy sprawdzać, jak się mają moje torbiele... Niby jestem dobrej myśli, ale strach jakiś tam zawsze jest. Ja chodzę prywatnie, więc po kieszeni mocno trzepnie, ale nieważne bo jakoś wcześniej nigdy żaden lekarz na nfz nie wpadł na to, że moje umieranie podczas okresu to nie moja uroda a endometrioza

Oj to Ty też koniecznie do jakiegoś lepszego specjalisty powinnaś uderzyć mimo wszystko, bo nie ma żartów...
Ja ostatnio dowiedziałam się, że u mojej kuzynki też coś nie tak z tymi sprawami, guz na 5cm a lekarz (na nfz oczywiście) rozkłada ręce bo on jeszcze czegoś takiego nie widział. A jakieś dalszej diagnostyki oczywiście niet

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
My byliśmy w niedzielę na urodzinach siostrzenicy tżta i wczoraj byłam mega zmęczona

Ogólnie to nie mogę się już doczekać weekendu Od miesiąca nie było soboty, kiedy mogliśmy się z tżtem polenić rano w łóżku

Najgorsze, że mając 1-wszą zmianę nawet w weekend budzę się w okolicach 4:30
Mi też nawet w weekend ciężko pospać dłużej, przyzwyczajenie jednak robi swoje
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 20:01   #1018
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Ja na NFZ to slyszałam, że choć z funduszu co chyba 5 lat USG mi się należy, a nie miałam nigdy z NFZ, to nie wykona, bo nie ma podstaw Czytaj: nie chce mi się. Następna! Raz nie było nawet podstaw do badania ginekologicznego, tylko rozmowa Nie, nie. Omijam panstwowe "usługi" w sektorze zdrowia. Pojutrze mam kwalifikacje do zabiegu uszkodzonego nadgarstka, ale też prywatnie. Państwowo próbowałam, ale kultura osobista sekretarek na szpitanych oddziałach, czy tam w poradniach przyszpitalnych, mimo tego, że urodziły się, na moje oko w latach 80, jest z głębokiego PRL.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 07:10   #1019
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Ja na NFZ mam usg zawsze, ale mam to wskazanie. Tyle, że ono trwa dosłownie 10 sekund. Dramat.
Wybiorę się na pewno do lepszego ginekologa. U mnie z tym, to w ogóle jaja, bo mnie się potworniak zrobił na jajniku w pierwszej (w zasadzie drugiej) ciąży i przy cc, go widzieli, ale opisali to jako cystę - z którą nic w tamtym czasie nie zrobili, bo jak to w UK - jak ma być wykonane CC, to robimy CC i nic więcej :P
Na kontroli nikt nic nie widział, dopiero mój ginekolog Polak zauważył, że co tam nie gra, że to może by endometrioza. I kolejny, ten naj najlepszy lekarz ginekolog już w Polsce rzucił☠hasłem - potworniak i wysłał na MRI. No i wyszło, że potworniak. Ale się namęczyłam, bo zanim przetłumaczyłam papiery i całą angielska machina to ogarnęła, to minęło 8 miesięcy i gad urósł tak, że już przed samym zabiegiem go dosłownie czułam. No i nie udało się laparoskopowo tylko musieli otwierać więc miałam laparoskopię i laparotomię w tym samym czasie... dramat. Wolę dochodzić do siebie po CC :P
Teraz najwyraźniej odrasta... póki co niby mały, ale trzeba kontrolować.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 07:40   #1020
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Nigdy nie byłam u ginekologa na NFZ u dentysty też nie. To są 2 lekarze, do których w życiu nie pójdę na NFZ.

Biegaczka mam pytanie odnośnie astmy jeszcze u Twojej Hanki - ona w trakcie diagnostyki/wcześniej/później chodziła/chodzi do żłobka? I jeszcze jedno - korzystałaś z możliwości uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności na nią?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-21 10:39:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.