pomysł na przedpokój - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 20:54   #61
jagata
Wtajemniczenie
 
Avatar jagata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 807
Dot.: Mój przedpokój - pomóżcie :)


Niedawno przeprowadziłam się do nowego mieszkania (tzn. dla mnie nowe,ale swoje lata ma). Mam problem z przedpokojem. Na załączonych zdjęciach widać jak wygląda, chociaż kolory w rzeczywistości są ciemniejsze i nie ma zbyt wiele światła w pomieszczeniu. Jedynym plusem są lustra przesuwane,które służą za drzwi do pokoi oraz optycznie powiększają przedpokój.
Ze względu na to,że irytuje mnie brak światła i panująca ciemność mam zamiar przemalować ściany. Wiem,że na ścianach są położone tapety i na nich farba zmywalna. Na podłodze jest terakota w niebieskim kolorze i nie mam za bardzo funduszy aby ją zmienić, tym bardziej,że w kuchni są takie same, a między kuchnią i przedpokojem nie ma drzwi. Przesuwane drzwi do garderoby są pomalowane na niebiesko jak i kawałek sufitu i też byłabym za zmianą ich koloru.

Mam prośbę do Was dziewczyny,abyście doradziły jakie dobrać kolory na ściany aby nie gryzły się z podłogą a zarazem rozświetliły przedpokój. Dodatkowo mam pytanie jak pozbyć się tych tapet pomalowanych farbą zmywalną i potem pozbyć się resztek kleju ze ścian??

Edytowane przez jagata
Czas edycji: 2009-05-11 o 22:41
jagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 14:53   #62
Karo1983
Raczkowanie
 
Avatar Karo1983
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 100
Dot.: Mój przedpokój - pomóżcie :)

Witam.
Właśnie zaczelismy remont przedpokoju. Kolory juz wybrane: jedna ściana z wejściem do kuchni w kolorze brąz/bordo, reszta ścian w kolorze białej czekolady. Mam niesamowity dylemat i szukam pomysłu. A mianowicie: półka na buty, którą chcemy kupic w IKEA nie ma "pleców" i chcąc nie chcąc buty bedą dotykały ściany. Co mogę zrobic z kawałkiem ściany do wysokości pasa za szafką z butami???????????
__________________
Karolcia
Karo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:10   #63
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: pomysł na przedpokój

Witam,
Moj problem wyglada tak: Z przedpokoju mam przejscie(sama futryna) do pokoju dzienne i wyglada to smutnie i nieestetycznie. Nie wiem co zrobić, aby wyglądało to bardziej "apetycznie" moge wrzucic zdjecie.... Prosze o pomoc
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:08   #64
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: pomysł na przedpokój

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Witam,
Moj problem wyglada tak: Z przedpokoju mam przejscie(sama futryna) do pokoju dzienne i wyglada to smutnie i nieestetycznie. Nie wiem co zrobić, aby wyglądało to bardziej "apetycznie" moge wrzucic zdjecie.... Prosze o pomoc
to wrzuć bo nie wiem co to jest "smutnie"
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:50   #65
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: pomysł na przedpokój

dziewczyny mam pytanko. kładę płytki w przedpokoju i jadalni i zastanawiam się czy na ścianach zrobić tzw cokoliki z płytek czy dać listewki takie drewno podobne. poradzcie bo sama nie wiem co z tym zrobić
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:03   #66
Rowanberry tree
Raczkowanie
 
Avatar Rowanberry tree
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: pomysł na przedpokój

Karo1983 - ja bym kombinowała coś z farbami trwałymi i zmywalnymi, które przynajmniej wg reklam można czyścić, możesz też położyć w tym miejscu płytki, ale chyba odradzałabym, bo gust czy trendy się zmieniają i za dwa-trzy lata możesz zechcieć wszystko zmienić a za każdym przemeblowaniem musiałabyś się "liczyć" z dopasowywaniem do glazury....


nenowka152900 - ja jestem na tym samym etapie i wybrałam cokoliki z tej samej płytki na wysokość 7 cm plus listwa wykończeniowa, co tworzy taką zgraną całość; listwy zaś będę miała przy drewnianej podłodze...
__________________
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach...
Rowanberry tree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 13:22   #67
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: pomysł na przedpokój

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanko. kładę płytki w przedpokoju i jadalni i zastanawiam się czy na ścianach zrobić tzw cokoliki z płytek czy dać listewki takie drewno podobne. poradzcie bo sama nie wiem co z tym zrobić
Ja wybrałabym listwy drewniane jeśli uda Wam się dopasować kolorystycznie do kafelek.


A teraz mój problem
Mam przedpokój w typową L - po wejściu korytarz "idzie" w lewą stronę - przy wejściu po prawej stronie jest wnęka i tam będzie zamontowana szafa, dalej jest wejście do dużego pokoju i przedpokój "skręca" właśnie w lewo i po kolei jest kuchnia, pokój, na końcu korytarz pokój i następnie łazienka i ubikacja.
W przedpokoju na pewno będzie szafa wnękowa i taka sama szafka na buty.
Póki co koncepcja jest taka na ścianie między kuchnią a pokojem umieścić jakiś fajny ozdobny kinkiet i :
opcja 1) też na tej ścianie szafkę na buty, tylko czy wtedy na ścianie między dużym pokojem a kuchnią zawiesić jeszcze fajne lustro czy dać sobie spokój bo będzie tego za dużo?,
2) zostawić tą ścianę pustą tylko z kinkietem bez szafki, a szafkę lepiej umieścić na ścianie między dużym pokojem a kuchnią, nie będzie za dużo wtedy w jednym miejscu - i szafa przy wejściu i zaraz za pokojem jeszcze szafka na buty?

Mam nadzieję że nie namieszałam
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 21:08   #68
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: pomysł na przedpokój

Mam prosbe. Czy ma ktos z was pomysl na umeblowanie mojego korytarza? Jest w nim malo miejsca na szafe, a chcialaym miec jakies szafki, najwyzej pawlacze. Czy ma ktos jakies propozycje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg korytarz.jpg (12,0 KB, 76 załadowań)
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:06   #69
marsianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: pomysł na przedpokój

Hej dziewczyny zamierzam założyć parkiet w przedpokoju o pieknej nazwie dąb czarny obrazek tutaj http://parkiet-walkowski.com.pl/parkiety-krajowe co myślicie?? Ściany pomalowałam na turkusowy
marsianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:59   #70
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: pomysł na przedpokój

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ja wybrałabym listwy drewniane jeśli uda Wam się dopasować kolorystycznie do kafelek.


A teraz mój problem
Mam przedpokój w typową L - po wejściu korytarz "idzie" w lewą stronę - przy wejściu po prawej stronie jest wnęka i tam będzie zamontowana szafa, dalej jest wejście do dużego pokoju i przedpokój "skręca" właśnie w lewo i po kolei jest kuchnia, pokój, na końcu korytarz pokój i następnie łazienka i ubikacja.
W przedpokoju na pewno będzie szafa wnękowa i taka sama szafka na buty.
Póki co koncepcja jest taka na ścianie między kuchnią a pokojem umieścić jakiś fajny ozdobny kinkiet i :
opcja 1) też na tej ścianie szafkę na buty, tylko czy wtedy na ścianie między dużym pokojem a kuchnią zawiesić jeszcze fajne lustro czy dać sobie spokój bo będzie tego za dużo?,
2) zostawić tą ścianę pustą tylko z kinkietem bez szafki, a szafkę lepiej umieścić na ścianie między dużym pokojem a kuchnią, nie będzie za dużo wtedy w jednym miejscu - i szafa przy wejściu i zaraz za pokojem jeszcze szafka na buty?

Mam nadzieję że nie namieszałam
szafka na buty koło szafy może fajnie wyglądać, możesz powiesić nad szafką lustro, a można zrobić wieszaczki na kurtki np. gości, a na taką szafkę można sobie np. usiąść podczas zakładania butów
tu masz przykład fajnego rozwiązania części przedpokoju: http://www.iszafy.pl/pl/galerie/632/991
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg GAL76e0dd80a7f7ee75aebb249a4ae86bbc[1].jpg (38,6 KB, 98 załadowań)
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 09:14   #71
OlaZielinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: pomysł na przedpokój

Ja w przedpokoju zawsze chętnie kombinuję z designerskimi lampami Polecam sklep internetowy (tu była reklama) gdzie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-12-17 o 21:13 Powód: usunięcie linku reklamowego
OlaZielinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 14:04   #72
klaudiaa151
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Exclamation Dot.: pomysł na przedpokój

Cześć dziewczyny, mam mały problem.. Urządzam sobie właśnie mieszkanie i na przedpokoju mam ścianę, która chciałabym, żeby była wyjątkowa. Taka inna. Dołączam obrazek z mniej więcej narysowaną przestrzenią.
Tapeta, którą opisałam jest jasna - prawie biała (taka perłowa) ze złotymi "niteczkami" od czasu do czasu, takimi puszczonymi luźno, pofalowanymi, więc jest ona bardzo delikatna. Na ścianie, która jest wspólna z kuchnią i pokojem dziennym (ta całkowicie na prawo) jest kolor szary. Dosyć jasny szary.
Czekam na ciekawe propozycje, mam nadzieję, że mi pomożecie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg abcdefghijklmnoprstuwyxz.jpg (14,5 KB, 33 załadowań)
klaudiaa151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:48   #73
kulkadesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: pomysł na przedpokój

A co powiecie na wieszak z starego drewna ?

xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-02-25 o 16:02 Powód: link do aukcji
kulkadesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:03   #74
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: pomysł na przedpokój

Co powiemy? Że to natrętna reklama?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 11:31   #75
MaRttaO
Przyczajenie
 
Avatar MaRttaO
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: pomysł na przedpokój

Mówi się, że przedpokój jest wizytówką domu, a ja myślę, że powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny, a za wizytówkę niech robi ta część, w której głównie przebywają goście
MaRttaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 08:14   #76
KStelmach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 3
Dot.: pomysł na przedpokój

Myślę, że zrobienie odpowiedniego przedpokoju może stanowić problem, jeśli nie posiada się odpowiedniego pomysłu. Sama jestem entuzjastką przestrzenności mieszkania Poznań posiada nieruchomości, które są ciekawe i można by rzec, że inspirujące pod kątem architektury. Korzystałam ze sprawdzonej agencji i raczej swojego zdania nie zmienię.


xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-10-25 o 09:20 Powód: reklama
KStelmach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-25 09:14:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.