tabletki antykoncepcyjne a escapelle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 10:01   #1
anna301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2

tabletki antykoncepcyjne a escapelle


Panie doktorze ,bardzo prosze o odpowiedż na nurtujące mnie ogromnie pytanie.
Od 2 miesięcy biorę tabletki Naraya.
Ze względu na bardzo skape krwawienia w przerwie miedzy kolejnymi opakowaniami zastosowałam dawke tabletki escapelle właśnie w czasie 7 dniowej przerwy ,ponieważ chciałam mieć pewność że nie doszło do zapłodnienia gdyż niewiem czy podczas tej 7 dniowej przerwy jestem równie dobrze chroniona przed ciąża jak w trakcie brania tabletek.
Teraz czytam na forach infoarmacje na ten temat i jestem bardzo zaniepokojona.
Czy tabletka escapelle mogła zakłócić moja gospodarke hormonalną i spowodować skutek odwrotny tzn zamiast ochrony przed ciąża doprowadzić do zapłodnienia?
Tabletki anytkoncepcyjne zaczęłam brac zaraz dzień po przyjęciu escapelle gdyz wtedy planowo mialam zaczynac nowe opakowanie.
pozdrawiam serdecznie i bardzo prosze o odpowiedz która mnie uspokoi a nie przerazi
anna301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 12:07   #2
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a escapelle

Tabletki antykoncapcyjne które pani stosuje / prawidłowe dawkowanie/ zabezpieczają przed nieplanowaną ciążą w trakcie ich brania jak i w czasie przerwy między opakowaniami chyba że lek jest podawany w systemie 28-28 itd. Wspólczesne leki charakteryzują sie tym że menstruacje w czasie stosowania są średnioobfite lub skąpe. Nie jestem w stanie stwierdzić jaki był powód przyjęcia tableki po... Tak przyjęcie jej mogło zaburzyć gospodarkę hormonalną. Czy Pani "decyzja terapeutyczna" była konsultowana z ginekologiem?
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:48   #3
anna301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a escapelle

Witam serdecznie.
Dziękuję za odpowiedż Panie doktorze.
DEcyzji o przyjęciu escapelle nie konsultowałam z moją Panią doktor ze względu na to,że obecnie przebywam za granicą.Zrobiłam to,ponieważ spanikowałam i chciałam mieć pewność ,że nie zajdę w ciąże w tym 7 dniowym tygodniu przerwy.Teraz jestem jednak bardzo zaniepokojona i ogromnie boje sie zrobić test

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Panie doktorze.
Bardzo prosze powiedzieć mi,jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w mojej sytuacji?Czy są duże szanse ,że po przyjęciu escapelle w czasi 7 dniowej przerwy mogłam zajść w ciążę?
Tableki Naraya zaczęłam stosowac kolejne opakowanie 2 dni po przyjęciu escapelle ponieważ wtedy planowo miałam rozpocząć nowe opakowanie.
pozdrawiam i bardzo prosze o rade.
anna301 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.