Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-07, 16:58   #1
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12

Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.


Od dwóch miesiecy cierpię na pieczenie i świad pochwy. Byłam leczona juz 3 antybiotykami doustnie i róznymi globulkami na grzyby i bakterie. Tydzien temu mialam dopiero zrobiony wymaz z którego nic nie wyniknęło...wszystkie wyniki ujemne... nie wiem już co robić lekarzy zmieniam nic to nie daje. Czuje pieczenie w środku ale tylko przy wejściu, teraz zazywam provag i mucovagin po mucovaginie jakby wszystko powrocilo znowu szczypie w srodku nie do wytrzymania... Mam dopiero 22 lata, dodam że to wszystko się zaczęło po powrocie z Niemiec. Jestem załamana, proszę o jakieś porady. Juz nie wiem co mam robić ze sobą idzie oszaleć...
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:30   #2
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Cytat:
Napisane przez anetttt94 Pokaż wiadomość
Od dwóch miesiecy cierpię na pieczenie i świad pochwy. Byłam leczona juz 3 antybiotykami doustnie i róznymi globulkami na grzyby i bakterie. Tydzien temu mialam dopiero zrobiony wymaz z którego nic nie wyniknęło...wszystkie wyniki ujemne... nie wiem już co robić lekarzy zmieniam nic to nie daje. Czuje pieczenie w środku ale tylko przy wejściu, teraz zazywam provag i mucovagin po mucovaginie jakby wszystko powrocilo znowu szczypie w srodku nie do wytrzymania... Mam dopiero 22 lata, dodam że to wszystko się zaczęło po powrocie z Niemiec. Jestem załamana, proszę o jakieś porady. Juz nie wiem co mam robić ze sobą idzie oszaleć...
Jakie leki dokładnie brałaś?
Jaki jest dokładnie wynik posiewu?
Na ostatniej wizycie ginekolog nic Ci nie przepisał?
Provag i mucovagin to wiesz... można sobie stosować zapobiegawczo, a nie jak coś się dzieje bo to kasa wyrzucona w błoto
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 17:51   #3
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Więc tak zazywalam globulki jakies robione niestety wyrzucilam opakowanie bo to bylo 2 miesiace temu... do tego azucalen do podmywania , masc triderm , pimafucort, flumycon, fluomizin, proxacin, metronidazol, i teraz to , po wynikach lekarka napisala mi smsa że badania w porzadku i kazala mi brac provag i ten mucovagin i tyle... Wywaliłam tyle pieniędzy już... szkoda że nie ma po niczym poprawy, Zaczynam już cierpieć na bezsenność przez to wszystko. Wyniki : posiew z dróg moczowo plcowych- tlenowo, wynik badania: flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Posiew z drog mocz-pł w.k grzybów dro d opodo. Wynik badania : ujemny, Posiew z dróg moczowo- pł beztlenowo Wynik badania ujemny.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Więc tak zazywalam globulki jakies robione niestety wyrzucilam opakowanie bo to bylo 2 miesiace temu... do tego azucalen do podmywania , masc triderm , pimafucort, flumycon, fluomizin, proxacin, metronidazol, i teraz to , po wynikach lekarka napisala mi smsa że badania w porzadku i kazala mi brac provag i ten mucovagin i tyle... Wywaliłam tyle pieniędzy już... szkoda że nie ma po niczym poprawy, Zaczynam już cierpieć na bezsenność przez to wszystko. Wyniki : posiew z dróg moczowo plcowych- tlenowo, wynik badania: flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Posiew z drog mocz-pł w.k grzybów dro d opodo. Wynik badania : ujemny, Posiew z dróg moczowo- pł beztlenowo Wynik badania ujemny.

Edytowane przez anetttt94
Czas edycji: 2017-01-07 o 17:48
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 18:45   #4
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

kiedys mialam podobny problem ale krocej. Okazalo sie ze mam uczulenie na mydlo/detergenty.

Kup plyn do higieny intymnej bez detergentow ( SLSow) np Facelle z Rossmana.
Na 100% nie zaszkodzi. Ale byc moze trzeba poczekac na poprawe.

A moze suchosc pochwy?
A moze trzeba dodac tam troche prawidlowej flory bakteryjnej?

A moze majtki/ posciel/reczniki pierzesz w czyms uczulajacym?
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 18:56   #5
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Jakis miesiac uzywam już białego jelenia do higieny intymnej, cos z tym mucovaginalem musi byc nie tak skoro za pierwszym razem jak wkladalam tą rurke było okej ucieszona bylam ze nie szczypie a wczoraj ostatnia dalam i znowu szczypie znowu to samo... No własnie nic nie zmieniałam żeby mieć uczulenie, cały czas ten sam proszek, wkładki, podpaski to samo, tamponów nie używałam chyba z pół roku, prezerwatywy te same były...Wszystko zaczęło się jak wróciłam z Niemiec, tyle że tam mialam nabrane tyle bielizny że nie musialam prać tam. Wydaję mi się ze mogła mnie uczulić tamta woda strasznie twarda , jak się w niej myło włosy to wypadały garsciami. Na tą suchość zazywam ten provag i czuje lekką ulge ale to jescze nie to. Jak siadam to czuje szczypanie przy wejściu tak jakby nadal
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 19:38   #6
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Współżyjesz ? Partner był też leczony ? Masz upławy czy tylko ten dyskomfort w przedsionku pochwy ?
Wywal tego białego jelenia, to mit że to mydło nie podrażnia. Otóż podrażnia, bo ma odczyn zasadowy jak każde mydło, a środowisko naturalne w okolicach pochwy powinno mieć odczyn kwaśny.
Wywal też wkładki higieniczne.
Mocz pupę w wywarze z kory dębu.
Jedz dużo kiszonek i naturalnych jogurtów, unikaj słodkiego.
I zmień lekarza albo laboratorium - kiepskie laby mają dużo pomyłek w posiewach, kwestia tez pobrania wymazu i kiedy on zostanie przekazany do badania.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 13:40   #7
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6938553 1]Współżyjesz ? Partner był też leczony ? Masz upławy czy tylko ten dyskomfort w przedsionku pochwy ?
Wywal tego białego jelenia, to mit że to mydło nie podrażnia. Otóż podrażnia, bo ma odczyn zasadowy jak każde mydło, a środowisko naturalne w okolicach pochwy powinno mieć odczyn kwaśny.
Wywal też wkładki higieniczne.
Mocz pupę w wywarze z kory dębu.
Jedz dużo kiszonek i naturalnych jogurtów, unikaj słodkiego.
I zmień lekarza albo laboratorium - kiepskie laby mają dużo pomyłek w posiewach, kwestia tez pobrania wymazu i kiedy on zostanie przekazany do badania.[/QUOTE]
Współzyje ( a raczej współżyłam , odkad się to zaczeło to do niczego nie dochodzi żeby nie pogorszyc jeszcze bardziej), partner nie był leczony :/. Nie mam upławów od początku ich nie miałam tylko ten dyskomfort pieczenia cały czas przy siadaniu itp. No właśnie też myslałam nad zmianą lekarza, ale jeszcze ostatni raz jestem umówiona na wizytę na ten wtorek zobaczę co powie :/

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Jakie leki dokładnie brałaś?
Jaki jest dokładnie wynik posiewu?
Na ostatniej wizycie ginekolog nic Ci nie przepisał?
Provag i mucovagin to wiesz... można sobie stosować zapobiegawczo, a nie jak coś się dzieje bo to kasa wyrzucona w błoto
Więc tak zazywalam globulki jakies robione niestety wyrzucilam opakowanie bo to bylo 2 miesiace temu... do tego azucalen do podmywania , masc triderm , pimafucort, flumycon, fluomizin, proxacin, metronidazol, i teraz to , po wynikach lekarka napisala mi smsa że badania w porzadku i kazala mi brac provag i ten mucovagin i tyle... Wywaliłam tyle pieniędzy już... szkoda że nie ma po niczym poprawy, Zaczynam już cierpieć na bezsenność przez to wszystko. Wyniki : posiew z dróg moczowo plcowych- tlenowo, wynik badania: flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Posiew z drog mocz-pł w.k grzybów dro d opodo. Wynik badania : ujemny, Posiew z dróg moczowo- pł beztlenowo Wynik badania ujemny.
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-13, 17:49   #8
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

jest tu jeszcze ktoś?
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 09:53   #9
Oldzitta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Witam. Prosze o interpretacje wynikow, gdyz bardzo sie martwie a wizyta u lekarza za dwa tygodnie....

Od kilku lat mam nawracajace stany zapalne pochwy okreslone przez lekarza przewleklymi, leczone roznymi lekami...

Cytologia grII ze stanem zapalnym.

Mam bardzo czesto nawracjace stany zapalne pecherza ( lub tak mi sie wydaje ) gdyz odczuwam bol przy sikaniu, pieczenie oraz pojawia sie krew.

Gdy postawowe leki typu urosept nie pomogly udalam sie do lekarza. Bralam antybiotyk cipronex I nic nie pomoglo. Odczekalam dwa tygodnie aby wyniki byly miarodajne I niestety zamiast lepiej sa gorsze mimo antybiotyku.

Mianowicie :

Ob krwi 16

Zelazo35

Bialko w moczu 30.00 mg

Leukocyty500ul

Erytrocyty wpw29

Leukocyty wpw63

Bakterie wpw liczne.

Ph8



Dodatkowo wynik biocenozy

Leukocyty bardzo liczne

Nablonki bardzo liczne

Ziarniaki gram+ bardzo liczne



Nikt nie umie mi pomoc, wyniki coraz gorsze a infekcji ginekologicznej podobno nie ma aktualnie. Czy to cos powaznego ? Dajcie znac prosze. Slyszalam juz wersje o szpitalu I zignorowaniu sprawy dlatego mam taki metlik.

Pozdrawiam liczne,ze ktos sie odezwie
Oldzitta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 21:13   #10
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 66
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Nie zinterpretuje wyników, ale jak będziesz ginekologa poproś aby przepisał Ci globułki Clotrimazol, a w aptece kup tą sama masc (jest bez recepty). Dodatkowo wyślij partnera do lekarza koniecznie, a jak nie chce to niech stosuje tą własnie maść. Jako płyn do higieny intymnej polecam facelle z rossmana bo ma bardzo delikatny skład i nie zawiera SLS, jego używaj. Na majtkach noś wkładki higieniczne, okolic intymnych nie wycieraj ręcznikiem a ręcznikami papierowymi, aby zniwelować możliwość kontaktu z baktriami. Bielizne pierz własnie w tym płynie w wysokiej temperaturze w pralce, ewentualnie w płatkach mydlanych jakiś bardzo delikatnych. Jeśli to jakaś infekcja to clotrimazol na 99% pomoże. Jeśli to zawiedzie to najprawdopodobniej coś bardzo silnie cię uczula. Noś wyłącznie bawełniane figi, żadnych stringów i staraj się nie golić, wiem jak to brzmi, ale nie podrażniaj dodatkowo tamtych okolic. ewentualnie przycinaj delikatnie, ale na pewno nie używaj maszynki, depilatora, wosku ani kremów do depilacji.
Martaxdeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 21:22   #11
Oldzitta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Clotrimazol wyprobowany... Jako jeden z dziesiatek innych lekow. :/

Nie pomaga.

Infekcje mialam juz stwierdzane rozne od opryszczki, miedzy grzybica a drozdzyca... Szok.

Z kilku pozostalych wskazowek sprobuje skorzystac I dziekuje choc to I tak nadal nie rozwiazuje mojego problemu.
Oldzitta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 22:34   #12
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

U mnie mija kolejny miesiac i dalej nic...
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 22:39   #13
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Cytat:
Napisane przez anetttt94 Pokaż wiadomość
U mnie mija kolejny miesiac i dalej nic...
Odstawilas to mydlo? Ktos pisal, ze mydlo ma odczyn zasadowy, i to prawda - nie powinno sie uzywac mydla.

Moze sprobuj sie przez jakis czas podmywac tylko woda?
Czy mozesz pobrac probke tej wody z Niemiec i zbadac ja? Jesli problemem jest woda i wlosy faktycznie wypadaly garsciami, to moze faktycznie cos w tej wodzie bylo.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:00   #14
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Odstawiłam mydło, biore prysznice jem jogurty zazywam caly czas probiotyki i dalej du... Niestety nie mam możliwości jej zbadać jestem przekonana na 90%, że coś w tej wodzie było i się do mnie przyczepiło i nie chce się odczepić :/

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

I jeszcze się dowiedziałam, że siostra mojego chłopaka jak stamtąd wracała to zawsze z jakimiś infekcjami, ale nie trwały one aż tyle czasu...
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 18:16   #15
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

A może to wulwodynia?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:10   #16
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Ale mnie nie boli cały czas w ogóle nie ma bólu jak siedzę, chodzę. Czuję tylko szczypanie i to tylko jak sprawdzam palcem co tam się dzieję czy poprawia ...

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

aha i gin mi zrobił ten wymaz 5 dni po odłożeniu tych wszystkich lekarstw, więc nie wiem może dlatego wyszło ujemne wszystko :/
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:38   #17
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Wulwodynia – zaburzenie polegające na chronicznym bólu lub dyskomforcie, charakteryzującym się uczuciem palenia, kłucia czy podrażnienia w genitaliach żeńskich w przypadkach, kiedy nie występuje żadna infekcja czy choroba skóry sromu lub pochwy powodująca te objawy. Najczęściej występuje odczucie palącego bólu, jednak rodzaj i nasilenie objawów są bardzo zindywidualizowane. Ból może być stały lub nie, zlokalizowany albo rozprzestrzeniony.

Myślę, że raczej to nie wulwodynia, ale... zrób cytologię.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 20:51   #18
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

raczej nie wulwodynia, bo po nasiadówkach z kory dębu szczypanie się zmniejszyło no ale...nadaj jednak je czuje . Idę w czwartek dopiero do nowego ginekologa mam nadzieje, że pomoże
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 20:20   #19
Klari27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

Jak mamy nawracajace infekcje a kuracje od ginekologa nie działają to poprostu trzeba zmienić lekarza. Ja raczej rzadko chodze do lekarza. Nie mam problemów, no może tylko czasami zdarza mi sie zapalenie pecherza. Najczęściej po wizycie na basenie. Ale to już sama sie leczę. Najgorszy to ten ból i szczypanie. Ostatnio wypróbowałam urofuraginum max z podwójną dawką. Szybko działa i nie musze sie niczym martwić.
Klari27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 20:14   #20
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

wirus opryszczki :/ i ueraplasma tak wyszło w badaniach :<
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 20:39   #21
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

A jakie będzie wdrożone leczenie? No i jak zostały wykryte te drobnoustroje?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 18:13   #22
anetttt94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Tajemnicza choroba? Infekcja? Błagam o pomoc.

heviran doustnie i unidox 10 dni, badania były robione w laboratorium wymaz z szyjki macicy oraz mocz jeszcze był badany
anetttt94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-09 19:13:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.