Human czy biol chem mat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-05, 14:17   #1
Owieczka177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1

Human czy biol chem mat


Jestem 2 klasie lo na biol chem mat. Z matmy ledwo zdaje, naprawdę strasznie się męcze na tym rozszerzeniu. Z biologią sobie radze, byłam w gimnazjum finalistką z tego przymiotu Chemia tez raczej średnio mi idzie,nie interesuje mnie zbytnio ten przedmiot. Za to kocham historie, 1 klasie byłam najlepsza z historii właśnie, WOS Lubie, polskiego nie. Dlatego mam takie pytanko, bo to ostatnia chwila żeby jeszcze zmienić profil. Iść za głosem rozsądku i męczyć się dalej czy iść za głosem serca, przenieść się na humana. Idąc na biol chem chciałam być lekarzem, z tego co widze raczej nim nie zostanę, arkusze maturalne idą mi średnio. A po humanie mogę np na prawo iść, stosu ki międzynarodowe, cos z pr albo hr. Proszę pilnie o rady
Owieczka177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:24   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Human czy biol chem mat

Zastanów się, co możesz robić, jeśli zostaniesz na biol-chem? Po odrzuceniu matematyki, pewnie też fizyki (tu przyznaję, zgaduję) i przy ograniczeniu chemii, szczerze mówiąc niewiele zostaje. Biol-chem to, moim zdaniem, taka pułapka: niby wiele możliwości, a jak się nie celuje w kierunki medyczne, to wcale tak różowo nie jest.
Z drugiej strony, myślałaś jakoś konkretniej, co po humanie? Stosunki to, moim zdaniem, bardzo ciekawy kierunek, ale: raz, że trzeba to lubić (i nie mam na myśli oglądania wiadomości ), a dwa, w "zawodzie" pracują jednostki. Ja akurat robię podyplomówkę z innej dziedziny, pracę mam nie związaną ze studiami, ale wygodną. Moi znajomi w większości też się odnaleźli na rynku pracy, ale wiadomo, że to kwestia ogarnięcia się bardziej niż kierunku.
Jest też opcja trzecia: jeśli Ci bardzo zależy, to siadasz, zaciskasz zęby i walczysz o medycynę, nastawiając się na 2-3 podejścia do matury, jak za pierwszym razem nie wyjdzie.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2017-11-05 o 16:26
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-05 17:24:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.