Wianek z żywych kwiatów - co myślicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-24, 12:51   #31
morska fala
Rozeznanie
 
Avatar morska fala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 611
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez verumka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bez nerwów
morska fala ma trochę racji - wianek dla mnie również jest symbolem dziewictwa, dlatego napisałam, że w moim przypadku nie stanowi to problemu, ponieważ nią jestem. A że wianek kojarzy się z Zosią z "Pana Tadeusza" - to co w tym złego? Mnie też się tak kojarzy
Ale wróćmy do zasadniczego tematu może macie jeszcze jakieś zdjęcia, propozycje?
Wow, to podziwiam, że tak dzielnie wytrwałaś do ślubu W takim razie cioteczkami nie masz co się martwić, więc jeśli bardzo podobają się Tobie wianki to jak najbardziej możesz w nim wystąpić. To nie tak, że w tym, że wianek kojarzy mi się z Zosią jest coś złego - po prostu kojarzy mi się to z dziewczynką (Zosia miała bodajże 14 lat ) aniżeli z kobietą po dwudziestce. I bardziej pasuje mi na komunię, a nie na ślub, ale to tylko moje zdanie. Z drugiej strony skoro w Twoim przypadku wianek wiąże się też z symbolem to może to dobry pomysł?

Jeżeli chodzi o moje osobiste upodobania, to jeżeli już bym miała wybierać to podobają mi się wianki trochę opuszczone z tyłu (tzn. nie w takiej samej linii dookoła głowy, tylko z przodu wyżej z tyłu niżej, jak np. na ostatnim zdjęciu w przedostatnim poście mezagi).
Aha jeszcze jedno pytanie - masz dłuższe włoski tak za ramiona? Mi osobiście wianek podoba się tylko przy długich włosach.
__________________
Akcje: Pajacyk, Pusta Miska, Okruszek, Polskie Serce, Wyklikaj Żywność, Habitat i Marzenia za jednym kliknięciem:

Wejdź na stronę i kliknij w serduszko "7 w 1".

http://humanitarni.pl/




Edytowane przez morska fala
Czas edycji: 2011-01-24 o 12:52
morska fala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:00   #32
little pea
Raczkowanie
 
Avatar little pea
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 144
GG do little pea
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

jeśli wianek z całą koncepcją Waszego ubioru i stylu wesela się nie kłóci to ok
mój ukochany pragnie być elegancki w ten dzień szczególnie w Kościele, więc może poszalejemy trochę na sesji...
Aczkolwiek bliska mi jest taka delikatna panna młoda z rozwianym włosem i wiankiem z polnych kwiatów
tak skromnie i uroczo

Edytowane przez little pea
Czas edycji: 2011-01-24 o 16:01
little pea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:56   #33
makapi18
Raczkowanie
 
Avatar makapi18
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 35
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Moim zdaniem pomysł ekstra! a jak nie wianek to chociaż kwiat we włosach i na ręce taka branza z kwiatków oczywiście pasująca do kwiatka we włosach. Fajnie do sukienki skromnej. Ja myślałam o romantycznym image ale stwierdzilam ze w moim lokalu nie bedzie mialo to prezencji dlatego chyba elegancko acz skromnie.
__________________
04/04/04
14/02/2010
29/09/2012

14/06/2014
makapi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:13   #34
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Osobiście ten pomysł mnie nie urzekł, jednak jeśli Tobie się podoba to wiesz co robić Niektóre dziewczyny ze zdjęć wyglądają cudnie z wianuszkiem.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 01:10   #35
klaudia5124
Przyczajenie
 
Avatar klaudia5124
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Ja bym ci zaproponowała coś innego. Wyobraź sobie ze masz taką zwykła opaskę do włosów i do niej doczepiłabyś kwiatki. Chodzi mi o to że to fajny pomysł ale wianek na całą głowę kojarzy mi się z rusałka a taki w stylu diademu to fajny pomysł. Ale decyzja należy do ciebie
klaudia5124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 10:28   #36
stokocoto
Raczkowanie
 
Avatar stokocoto
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pogranicze Podlasia i Polesia
Wiadomości: 176
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Ale taka "Rusałka" idąca do ślubu wygląda świetnie! Moja siostra sobie zaplanowała, że pójdzie do ślubu w wianku ze stokrotek i w sukience empire (jest blondynką z prostymi włosami do połowy pleców). Wg mnie super i oryginalnie! A Zosia z "Pana Tadeusza" w filmie wyglądała bardzo ładnie!
Tylko wszystko zależy czy pasuje ci to do twarzy i do sukni.
stokocoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 11:15   #37
morska fala
Rozeznanie
 
Avatar morska fala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 611
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Ja np. nie twierdzę, że takie rusałki wyglądają źle, podoba mi się nawet to, ale tylko w filmach, bo już na ślub u mnie taka konwencja odpada. Podejrzewam, że ja bym się kiepski czuła w tym dniu z wiankiem na głowę (zresztą wianki już nie dla mnie, więc nawet jak bym chciała to raczej bym nie mogła) Najważniejsze, żeby autorce się podobało, to ona ma się dobrze czuć na swoim ślubie
__________________
Akcje: Pajacyk, Pusta Miska, Okruszek, Polskie Serce, Wyklikaj Żywność, Habitat i Marzenia za jednym kliknięciem:

Wejdź na stronę i kliknij w serduszko "7 w 1".

http://humanitarni.pl/



morska fala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 20:07   #38
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez morska fala Pokaż wiadomość
Aha jeszcze jedno pytanie - masz dłuższe włoski tak za ramiona? Mi osobiście wianek podoba się tylko przy długich włosach.
Tak, mam długie proste ciemne włosy, w tym momencie akurat trochę za ramiona

mezaga, jesteś wielka! Bardzo Ci dziękuję

Cytat:
Napisane przez stokocoto
Moja siostra sobie zaplanowała, że pójdzie do ślubu w wianku ze stokrotek i w sukience empire (jest blondynką z prostymi włosami do połowy pleców).
Też myślałam o sukni typu empire... Bo chyba do takiej wianek pasuje najlepiej poza tym niesamowicie mi się takie sukienki podobają
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:17   #39
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Jak coś jeszcze mi się rzuci w oczy to dołożę
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 19:03   #40
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jerzyny.jpg (95,9 KB, 66 załadowań)
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 16:19   #41
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Uważam, że wianki są czaderskie. Piękniejsze są tylko półwianki - lepiej się układają na głowie. Myślałam o wianku z bordowych piwonii na upięciu z warkoczem...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pretty-Wedding-3-slub-w-stylu-boho-wianek-do-slubu.jpg (54,7 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wianek_slub.jpg (20,4 KB, 50 załadowań)
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 12:23   #42
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Biorąc pod uwagę tegoroczną popularność wianków, dobrze byłoby odnowić ten wątek (:
Czy któraś z Was mogłaby powiedzieć coś więcej o trwałości wianków, półwianków i kwiatów we włosach? Jak długo wyglądają świeżo? Które kwiaty się dobrze nadają na wianki?
Wydaje mi się, że do każdej sukni można dopasować wianek. Chyba najpopularniejsze są wianki z polnych kwiatów i gałązek noszone do hippisowskich koronek, ale widziałam też wianki z np. róż i hortensji, które ładnie się prezentują w połączeniu z bardziej eleganckimi sukniami i np. princeskami.
Postawiłabym też ryzykowną tezę, że wianki wyglądają tym ładniej, im młodsza jest PM... Jakie jest Wasze zdanie?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 18:30   #43
blackcherry12
Raczkowanie
 
Avatar blackcherry12
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 247
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę tegoroczną popularność wianków, dobrze byłoby odnowić ten wątek (:
Czy któraś z Was mogłaby powiedzieć coś więcej o trwałości wianków, półwianków i kwiatów we włosach? Jak długo wyglądają świeżo? Które kwiaty się dobrze nadają na wianki?
Wydaje mi się, że do każdej sukni można dopasować wianek. Chyba najpopularniejsze są wianki z polnych kwiatów i gałązek noszone do hippisowskich koronek, ale widziałam też wianki z np. róż i hortensji, które ładnie się prezentują w połączeniu z bardziej eleganckimi sukniami i np. princeskami.
Postawiłabym też ryzykowną tezę, że wianki wyglądają tym ładniej, im młodsza jest PM... Jakie jest Wasze zdanie?
ahhhh wianek jako że jestem blondynką o niebieskich oczach wątłej postury wiele osób mówiło mi że pasowałby mi właśnie wianek. mi się strasznie ten pomysł podobał ale tylko z polnych kwiatów takie wianki są przepiękne i przede wszystkim naturalne. zdecydowałabym się na 100%, ale mamy ślub w październiku dlatego polne kwiaty za bardzo nie pasują do tej pory roku, ciężko byłoby mi te kwiaty dostać. no cóż nie można w życiu mieć wszystkiego dlatego zdecydowałam się na kwiat we włosy i już wiem że będzie to storczyk. może i mało oryginalne, ale wygląda ładnie i co ważne pytałam fryzjerki o trwałość kwiatów. tak naprawdę to świeże kwiaty zawsze przyklapną i jest ryzyko że w czasie tańca ktoś nam je po prostu strąci. warto mieć zamiennik, albo w postaci drugiego kwiatka- np. jeżeli mamy pokój w hotelu zawsze można się uprzeć i mieć drugi w zapasie w flakonie ale ja w razie czego kupię sobie po prostu sztuczny kwiatek, mam nadzieję ze uda mi się znaleźć jak najbardziej podobny do naturalnego. fryzjerka mówiła mi również że do włosów najlepsze są kwiaty o płaskich listkach, najdłużej mogą się utrzymać i np. róże bardzo często są strącane bo po prostu wystają od głowy. a co do wieku pm- to myślę że Twoja teza wynika z tego, że rzeczywiście wianek bardziej pasuje do młodziutkiej dziewczyny, niż do kobiety np koło 30. wianek kojarzy się z niewinnością kobieta koło 30 bardziej adekwatnie wyglądałaby z kwiatem we włosach aniżeli z wiankiem. ale żadnych granic nie ma i w tym dniu każdej pm wolno wszystko, byle się w tym dobrze czuła
blackcherry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 08:55   #44
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Takie wianki są bajeczne ! Naddają taki wdzięk dziewczynie !! Jednak nie do każdej stylizacji to pasuje. Musi by odpowiednio dobrana suknia i daodatki albo ich brak .
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 09:59   #45
clara099
Raczkowanie
 
Avatar clara099
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 331
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Wianki są piękne! Dodają Pannie Młodej delikatności, subtelności... i taka też powinna być kreacja, suknia - delikatna, zwiewna i subtelna. Uważam, że tylko do takich wianki pasują.
Ciężko mi jest wyobrazić sobie Pannę Młodą w dużej, rozłożystej, bogato zdobionej sukni ślubnej i z wiankiem na głowie, gdzie bardziej pasuje tiara, welon, czy też w rybce, gdzie pasuje woalka, toczek, welon.
Ja również jestem za odświeżeniem tego wątku. Uważam, że wianki są teraz absolutnym hitem! Tutaj znajdziecie troszeczkę wianków wianki ślubne
Wrzucajmy wianki, wianuszki z żywych bądź sztucznych kwiatów.
__________________
Moje ślubne inspiracje
clara099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 15:10   #46
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Odświeżam wątek, bo choć do ślubu daleko też wymarzyłam sobie stylizacje z wiankiem. Chcemy urządzić plenerowe - piknikowe wesele a sama chciałabym mieć zwiewną sukienkę ślubną i do tego wianek. Jednak zastanawiam się czy nie będę za stara do takiego dodatku. W dniu ślubu będę miała aż 30 lat i choć wyglądam młodziej i mam bardzo dziewczęcą urodę to zastanawiam się czy ten wianek z metryką się kłócić nie będzie?
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 21:27   #47
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Mam mieszane uczucia. O ile jeszcze do kościoła i na plener mogłoby to całkiem dobrze wyglądać o tyle nie wyobrażam sobie tańców, zabawy i całego wesela spędzić z wiankiem na głowie.

Ponadto nie do każdej sukienki wianek będzie pasować i nie do każdej urody.

Osobiście mogłabym się skusić na wianek wyłącznie na zdjęcia plenerowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg warkocz2.jpg (17,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg http-_ohangie.se_tag_haruppsattningar_.jpg (36,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bukiet-slubny-pomaranczowy.jpg (44,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8591.jpg (35,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Floral-Crowns-300x400.jpg (19,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18.jpg (87,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pretty-Wedding-Fryzury-slubne-wianki-ze-swiezych-kwiatow-2.jpg (70,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wianek_sztuczne_kw_naludowopl.jpg (27,2 KB, 15 załadowań)
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:29   #48
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Ja kocham wianki i będę mieć ten z załącznika na sesji ślubnej Chciałam również na weselu, ale ze względów paktycznych będzie kwiat we włosach, a włosy planuję mieć rozpuszczone i tylko lekko pokręcone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6a.jpg (80,3 KB, 26 załadowań)
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 09:51   #49
Gazozzo
Przyczajenie
 
Avatar Gazozzo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 21
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Też się zastanawiam, chociaż skłaniam się do takiego bardziej delikatnego (jak na zdjęciu). Zastanawiam się tylko, bo na taki wianek muszą być w miarę wytrzymałe kwiaty - mój ślub jest w sierpniu i jeśli będą upały to taka dekoracja może szybko stracić świeżość.

Wiecie może jakie kwiaty by się nadawały?
No i (zakładając, że nie robię go sama) to droga opcja?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vintage-wreath-bun.jpg (37,6 KB, 79 załadowań)
Gazozzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 11:30   #50
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gazozzo Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam, chociaż skłaniam się do takiego bardziej delikatnego (jak na zdjęciu). Zastanawiam się tylko, bo na taki wianek muszą być w miarę wytrzymałe kwiaty - mój ślub jest w sierpniu i jeśli będą upały to taka dekoracja może szybko stracić świeżość.

Wiecie może jakie kwiaty by się nadawały?
No i (zakładając, że nie robię go sama) to droga opcja?
może chabry? bardzo ładnie wyglądają i powinny spokojnie przetrwać wesele; kwiatów nie trzeba nawet kupować, tylko trzeba by pobuszować w zbożu i samemu można spokojnie uzbierać koszt też mógłby być zerowy, jeśli masz kogoś, kto potrafi zaplatać wianek (może jakąś babcię...? )

życzę udanych poszukiwań
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:08   #51
Gazozzo
Przyczajenie
 
Avatar Gazozzo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 21
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;45430729]może chabry? bardzo ładnie wyglądają i powinny spokojnie przetrwać wesele; kwiatów nie trzeba nawet kupować, tylko trzeba by pobuszować w zbożu i samemu można spokojnie uzbierać koszt też mógłby być zerowy, jeśli masz kogoś, kto potrafi zaplatać wianek (może jakąś babcię...? )

życzę udanych poszukiwań [/QUOTE]
Dzięki! Z dzieciństwa zaplatanie wianków jeszcze pamiętam, więc raczej problemu nie powinno być kolor też trafiony bo kolorystycznie chcemy wesele w odcieniach niebieski/fiolet właściwie o chabrach nie pomyślałam. Bardzo podobają mi się hortensje, ale one są w całych 'kiściach' i na wianek raczej sie nie nadają
Gazozzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 08:35   #52
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gazozzo Pokaż wiadomość
Dzięki! Z dzieciństwa zaplatanie wianków jeszcze pamiętam, więc raczej problemu nie powinno być kolor też trafiony bo kolorystycznie chcemy wesele w odcieniach niebieski/fiolet właściwie o chabrach nie pomyślałam. Bardzo podobają mi się hortensje, ale one są w całych 'kiściach' i na wianek raczej sie nie nadają
to super! tak więc jeśli zdecydujesz się na chabry, to koszt zrobienia wianka będzie zerowy, dzięki Twoim umiejętnościom mam nadzieję, że realizacja wszystkich planów wypadnie pomyślnie; życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 12:59   #53
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Chyba najbardziej "wytrzymałymi" kwiatami są eustomy
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 14:27   #54
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;45430729]może chabry? bardzo ładnie wyglądają i powinny spokojnie przetrwać wesele; kwiatów nie trzeba nawet kupować, tylko trzeba by pobuszować w zbożu i samemu można spokojnie uzbierać koszt też mógłby być zerowy, jeśli masz kogoś, kto potrafi zaplatać wianek (może jakąś babcię...? )

życzę udanych poszukiwań [/QUOTE]
To jest bardzo ryzykowny pomysł - w ciepłych miesiącach taki wianek z polnych kwiatów, bez żadnego zabezpieczenia po prostu padnie. Nawet wykonany z kwiatów zerwanych bezpośrednio przed ślubem raczej nie wytrzyma przygotowań i ceremonii, o weselu nawet nie wspominając...

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Gazozzo Pokaż wiadomość
Dzięki! Z dzieciństwa zaplatanie wianków jeszcze pamiętam, więc raczej problemu nie powinno być kolor też trafiony bo kolorystycznie chcemy wesele w odcieniach niebieski/fiolet właściwie o chabrach nie pomyślałam. Bardzo podobają mi się hortensje, ale one są w całych 'kiściach' i na wianek raczej sie nie nadają
Jeśli szukasz odcieni fioletu i błękitu to polecam na wianek zatrwian i eustomę. Zatrwian jest praktycznie niezniszczalny a eustoma po odpowiednim zabezpieczeniu przetrwa dowolne perypetie.
W wersji bardziej "glamour" może być jeszcze niebieski storczyk Vanda, ale to zdecydowanie wyższy koszt.

Aha. Z hortensji wianek też zrobić można, ale to już zdecydowanie jest robota dla florysty

EDIT Ech ta skleroza - pytasz jeszcze o cenę. To zależy kto, ale ja kalkuluję prosty wianek na ok 150 zł (chyba, że ze storczyków, wtedy drożej).

Edytowane przez raingirl
Czas edycji: 2014-03-05 o 14:33
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 06:50   #55
Gazozzo
Przyczajenie
 
Avatar Gazozzo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 21
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez raingirl Pokaż wiadomość
To jest bardzo ryzykowny pomysł - w ciepłych miesiącach taki wianek z polnych kwiatów, bez żadnego zabezpieczenia po prostu padnie. Nawet wykonany z kwiatów zerwanych bezpośrednio przed ślubem raczej nie wytrzyma przygotowań i ceremonii, o weselu nawet nie wspominając...


Jeśli szukasz odcieni fioletu i błękitu to polecam na wianek zatrwian i eustomę. Zatrwian jest praktycznie niezniszczalny a eustoma po odpowiednim zabezpieczeniu przetrwa dowolne perypetie.
W wersji bardziej "glamour" może być jeszcze niebieski storczyk Vanda, ale to zdecydowanie wyższy koszt.

Aha. Z hortensji wianek też zrobić można, ale to już zdecydowanie jest robota dla florysty

EDIT Ech ta skleroza - pytasz jeszcze o cenę. To zależy kto, ale ja kalkuluję prosty wianek na ok 150 zł (chyba, że ze storczyków, wtedy drożej).
Bardzo dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź! storczyka Vanda nie znałam, ale pewnie wezmę go pod uwagę. Co do kosztów, to planuje udać się do poleconej kwiaciarni i zobaczymy ile mi wycenią. Chciałam zrobić wcześniejsze rozeznanie, żeby nie być 'barankiem' który łyknie wszystko

A mam jeszcze pytanie: podoba mi się taki bukiet, ale nie wiem jak nazywają się te jasnozielone roślinki? czy one rzeczywiście mają taki odcień czy to photoshop?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet.jpg (60,3 KB, 36 załadowań)
Gazozzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 07:43   #56
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gazozzo Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź! storczyka Vanda nie znałam, ale pewnie wezmę go pod uwagę. Co do kosztów, to planuje udać się do poleconej kwiaciarni i zobaczymy ile mi wycenią. Chciałam zrobić wcześniejsze rozeznanie, żeby nie być 'barankiem' który łyknie wszystko

A mam jeszcze pytanie: podoba mi się taki bukiet, ale nie wiem jak nazywają się te jasnozielone roślinki? czy one rzeczywiście mają taki odcień czy to photoshop?
Vanda wygląda tak:

Są niebieskie, granatowe, różowe, pomarańczowe i czarne (!)

Ta roślinka jasnozielona to na moje oko starzec (w niektórych kwiaciarniach będą lepiej "łapać" nazwę łacińską - Senecio)- normalnie do dostania jako dodatek w kwiaciarni, tylko trzeba wcześniej zapytać. Naprawdę ma taki kolor
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:59   #57
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gazozzo Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam, chociaż skłaniam się do takiego bardziej delikatnego (jak na zdjęciu). Zastanawiam się tylko, bo na taki wianek muszą być w miarę wytrzymałe kwiaty - mój ślub jest w sierpniu i jeśli będą upały to taka dekoracja może szybko stracić świeżość.

Wiecie może jakie kwiaty by się nadawały?
No i (zakładając, że nie robię go sama) to droga opcja?

Boski!!!
Jesli ktos lubi ozdoby na głowie i wybiera koronke to strzał w dziesiątke
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 15:52   #58
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
A mam jeszcze pytanie: podoba mi się taki bukiet, ale nie wiem jak nazywają się te jasnozielone roślinki? czy one rzeczywiście mają taki odcień czy to photoshop?
To jest cos jak Santolina, mam taki na stalniaczku i maja taki kolor
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:47   #59
Gazozzo
Przyczajenie
 
Avatar Gazozzo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 21
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez monia503 Pokaż wiadomość
Boski!!!
Jesli ktos lubi ozdoby na głowie i wybiera koronke to strzał w dziesiątke
Dokładnie taki jest mój plan suknia będzie z koronką! no i włosy też nie ścinane, żeby było z czego pleść te sploty i warkoczy

Cytat:
Napisane przez ollka27 Pokaż wiadomość
To jest cos jak Santolina, mam taki na stalniaczku i maja taki kolor
super, dziękuję! będę wiedzieć o co pytać

Edytowane przez Gazozzo
Czas edycji: 2014-03-07 o 08:49
Gazozzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:58   #60
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Wianek z żywych kwiatów - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Gazozzo Pokaż wiadomość
super, dziękuję! będę wiedzieć o co pytać
proszę bardzo
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-06 18:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.