Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-25, 20:10   #2461
Rinnegan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Pytania o odchudzanie

Witam wszystkich serdecznie. Mam 17 lat , 180 cm i 100 kg. Chciałbym zapytać czy godzina dziennie na orbitreku mi wystarczy ? Czy jedzenie bułek mocno tuczy ? Nie uzywam zadnych diet po prostu jem mniejsze porcje i pije wyłącznie wode niegazowaną (2 litry dziennie). Czy jedzenie 2 jablek dziennie pomoze czy zaszkodzi ? To tyle moich pytań licze na odpowiedzi i dziekuje.
Rinnegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:39   #2462
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pytania o odchudzanie

Zapraszam do nas na wątek pod tytułem "Nasza waga oszalała ponad 100kg pokazała cz.II"

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Jedzenie bułek bardzo tuczy. Bułka to puste kalorie. Biała mąka ma mało wartości odżywczych.

Przy nadwadze lepiej jeść razowy chleb z ciemnej mąki, bułki grahamki, pełnoziarniste.

Jabłka można i nawet należy jeść.

A co do orbitreka to trudno powiedzieć jak twoje ciało i organizm zareaguje.

Czy możesz podać swoją przykładową dietę dzienną? Co jesz i w jakich mniej więcej ilościach.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:50   #2463
Rinnegan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Pytania o odchudzanie

Jesli chodzi o tego orbitreka to jezdzilem juz wczesniej i normalnie daje rade po godzinie i mam pytanie czy jesli bym jezdzil powiedzmy 5x 1h dziennie w tygodniu po 2 h ( 1h rano i 1h wieczorem) w weekendy to bedzie dobry efekt ? Pytanie co do tych bulek i chleba to czy jak mam np jajka na sniadanie to mam je jesc bez niczego (tzn bez chleba) same jajka ? Dzieki za odpowiedz
Rinnegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:58   #2464
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Pytania o odchudzanie

Ja jeżdżę na orbitreku codziennie od dwóch lat po godzinie dziennie i jeśli nie dbam o dietę, to waga rośnie. Sam orbitrek bez odpowiednich nawyków żywieniowych niewiele da.
Jabłka jak najbardziej, bułki jedynie pełnoziarniste bo białe to puste węgle niemal wyłącznie.
A tak poza tym to najważniejsze jest jeść częściej (5 posiłków) i mniej, to plus Twój orbitrek powinno przynieść efekty
Nie jedz za dużo przed snem. Kolacja najlepiej białkowa czyli jajko czy serek wiejski, kurczak, ryba itp.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-08-25 o 22:00
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 22:14   #2465
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pytania o odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Rinnegan Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o tego orbitreka to jezdzilem juz wczesniej i normalnie daje rade po godzinie i mam pytanie czy jesli bym jezdzil powiedzmy 5x 1h dziennie w tygodniu po 2 h ( 1h rano i 1h wieczorem) w weekendy to bedzie dobry efekt ? Pytanie co do tych bulek i chleba to czy jak mam np jajka na sniadanie to mam je jesc bez niczego (tzn bez chleba) same jajka ? Dzieki za odpowiedz
Do jajek na śniadanie zamiast zwyczajnej, białej bułki zjedz albo chleb razowy albo bułkę grahamkę czy pełnoziarnistą. I dodaj coś z warzyw, owoców.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2013-08-25 o 22:15
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 09:02   #2466
Tramwajarz
Przyczajenie
 
Avatar Tramwajarz
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pytania o odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Rinnegan Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o tego orbitreka to jezdzilem juz wczesniej i normalnie daje rade po godzinie i mam pytanie czy jesli bym jezdzil powiedzmy 5x 1h dziennie w tygodniu po 2 h ( 1h rano i 1h wieczorem) w weekendy to bedzie dobry efekt ? Pytanie co do tych bulek i chleba to czy jak mam np jajka na sniadanie to mam je jesc bez niczego (tzn bez chleba) same jajka ? Dzieki za odpowiedz
Możesz sobie też robić np. omleta z płatkami owsianymi i zamiast pieczywa wafle ryżowe. To super zdrowe i smaczne śniadanie!
__________________
Polecam bardzo dobry stomatolog kraków
Tramwajarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 14:38   #2467
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Pytania o odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Tramwajarz Pokaż wiadomość
Możesz sobie też robić np. omleta z płatkami owsianymi i zamiast pieczywa wafle ryżowe. To super zdrowe i smaczne śniadanie!
Wafle ryżowe to akurat nie jest super wartościowe jedzenie Lepszy chleb pełnoziarnisty czy razowy, syci na dłużej i zawiera więcej korzystnych składników. Omlet jak najbardziej Tym bardziej, że można tam powrzucać także warzywa, pomidory czy groszek, cebulkę..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 10:10   #2468
Pinsleepee
Raczkowanie
 
Avatar Pinsleepee
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Pytania o odchudzanie

Czesć Wizażanki,
Potrzebuję Waszej pomocy, rady, wskazówki J
Tytułem krótkiego wstępu:
Mam 34 lata, 165 cm. Do wakacji zeszłego roku było dobrze ćwiczyłam różnie, ale minimum 3 razy w tygodniu różnego rodzaju domowe programy treningowe. Miss fitnessu nie zostałam, ale dramatu też nie było. Odżywiałam się racjonalnie, 5 posiłków, bez większych grzechów żywieniowych.
Coś mi się w głowie poprzestawiało i w ciągu roku zrujnowałam się kompletnie. Jedząc coraz mniej zamordowałam swój metabolizm i teraz tyję z „powietrza”. Od 5 lat nie jem mięsa ( ryb również), a w wyniku własnej głupoty (i LENISTWA przede wszystkim) przestałam uzupełniać niedobory białka. Do tego popełniałam grzechy czipsowo-zapiekankowo-pizzowo-piwno-winne…
Wynik? 6 kg na plus w ciągu roku, obecnie 60 kg. Z 18% tłuszczu w organizmie ( waga domowa z opcją pomiaru tłuszczu, wody i mięśni) na 25%. Metabolizm w stanie śmierci klinicznej.
Działanie? Poczytałam, pogrzebałam, policzyłam ( Tygryskowym_Okiem – dzięki za wskazówki na blogu!!) i tak:
1. Wyliczyłam swoje BMR na ok 1350 kal. (na „potreningu” wyszło podobnie).
2. Przy obecnej aktywności fizycznej DZK na poziomie ok 1670 kal
3. B/W/T procentowo: 30%/40%/30% ( jeśli chodzi o zasady układania diety to nie zdałam i jestem w klasie dla początkujących J)
Miska:
1. 6.30 – 2 kromki razowca z masłem i papryką/pomidorem/ogórkiem/itp. + 2 białka
2. 9.30 – chudy twaróg (150gr) z kaszą gryczaną (100gr) z warzywkiem jakimś
3. 12.30 – stołówka firmowa, więc kasza z odrobiną jakiegoś sosu + sałatka z winegretem, którego sobie nie odmówię + czasem warzywa gotowane, bo lubię
4. 15.30 – jogurt nat+banan+2-3 białka
5. Omlet na oliwie z 1 jajka+3 białek + warzywa surowe (pomidory zazwyczaj) lub gotowane.
Ćwiczenia:
1. Nadal programy treningowe ( testuję obecnie Focus T25, ale po @ wracam do Insanity, choć nie wiem, czy nie ograniczę go do 4 razy w tygodniu, bo mięśnie mi puchną i potrzebują więcej czasu na regenerację w środku tygodnia)
To jest zarys, jestem w punkcie wyjścia. Pewnie, że najchętniej poszłabym z tym do kogoś, który by to poukładał "pode mnie" (byłam kiedyś, jak jeszcze jadłam mięso, wyniki były rewelacyjne), ale finansowo chwilowo dołek, same wiecie… J
Wiem, że się znacie, więc Was proszę o poradę i wskazówki , co zrobić, żeby się z tego wygrzebaćJ

Edytowane przez Pinsleepee
Czas edycji: 2013-08-30 o 10:15
Pinsleepee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 22:43   #2469
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

a co jeśli już wyrzeźbiłam mniej więcej sylwetkę taką, jak mi się podoba, teraz chciałabym zmniejszyć ilość treningów w ciągu tygodnia. jeśli z co 2 dni zmienię na 2-3 w tygodniu, będzie ok? nie chcę żeby mój trud poszedł na marne
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 11:02   #2470
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
a co jeśli już wyrzeźbiłam mniej więcej sylwetkę taką, jak mi się podoba, teraz chciałabym zmniejszyć ilość treningów w ciągu tygodnia. jeśli z co 2 dni zmienię na 2-3 w tygodniu, będzie ok? nie chcę żeby mój trud poszedł na marne
Jeśli chcesz tylko potrzymać efekty to 2 razy w tygodniu wystarczy
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 07:49   #2471
bimbamboom
Przyczajenie
 
Avatar bimbamboom
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 18
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

czy jeżeli ostatni posiłek jem o godzinie 16-17 i są to przeważnie kanapki 2-3 badz kanapka + białko (1/2 makreli, 2 jaja, filet z piersi wędzonej) i warzywa, a kłade się spać godzina 22 bądź później, to czy może dochodzić przez to do katabolizmu czyli spalania mięsni?
bimbamboom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 08:01   #2472
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Tak. Zjedz normalna kolacje 3h przed snem a białkowa nawet 30min przed.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 10:14   #2473
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bimbamboom Pokaż wiadomość
czy jeżeli ostatni posiłek jem o godzinie 16-17 i są to przeważnie kanapki 2-3 badz kanapka + białko (1/2 makreli, 2 jaja, filet z piersi wędzonej) i warzywa, a kłade się spać godzina 22 bądź później, to czy może dochodzić przez to do katabolizmu czyli spalania mięsni?
Zakładając że śpisz 8h to okres bez jedzenia wynosi 13h co jest zdecydowanie za dużo! Radzę albo zjeść te kanapeczki 2-3h później albo tak jak radzi dezett przekąś jeszcze coś małego białkowo-tłuszczowego przed snem.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:23   #2474
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

W moim jadlospisie pojawiaja sie 2 pozycje: kromka chalki i rogalik 40-50 g. Rogala nie udalo mi sie nigdzie znalezc, kupowanie duzej chalki nie ma sensu, bo zwykle sie marnowala. Najbardziej ekonomiczne sa buleczki maslane, te pakowane po 10 sztuk, rzecz w tym, ze nie wiem, jak to "przelozyc". 1 taka buleczka to jedna kromkta chalki? Jesli tak,to chyba nie bedzie tez polowka rogala?
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:41   #2475
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
W moim jadlospisie pojawiaja sie 2 pozycje: kromka chalki i rogalik 40-50 g. Rogala nie udalo mi sie nigdzie znalezc, kupowanie duzej chalki nie ma sensu, bo zwykle sie marnowala. Najbardziej ekonomiczne sa buleczki maslane, te pakowane po 10 sztuk, rzecz w tym, ze nie wiem, jak to "przelozyc". 1 taka buleczka to jedna kromkta chalki? Jesli tak,to chyba nie bedzie tez polowka rogala?
Jestes na R czy na P
Takie buleczkiz tego co wiem, są b. kaloryczne ( chodzi o te maslane)
Wydaje mi się, ze to wiecej niz jedna kromka chałki. Ale zobacz, ile ma chałka ( jedna kromka, powinnas znalezc w sieci, a ile taka buleczka) i porownaj.
A nie mozna mrozić swieżej chałki tak jak chleba?
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 15:14   #2476
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
Jestes na R czy na P
Takie buleczkiz tego co wiem, są b. kaloryczne ( chodzi o te maslane)
Wydaje mi się, ze to wiecej niz jedna kromka chałki. Ale zobacz, ile ma chałka ( jedna kromka, powinnas znalezc w sieci, a ile taka buleczka) i porownaj.
A nie mozna mrozić swieżej chałki tak jak chleba?
Z tabel znalezionych w Sieci wynika, że kromka chałki ma od 100 do 150 kalorii (różne dane i różne chałki, wiadomo). Czyli porównywalnie do takiej bułeczki, ona ma 139, wierząc opakowaniu...
Co do mrożenia, to nie wpadłam na to! Niby taka chałka może długo stać, ale sporą jej część się odkrajało, bo była sucha...

Jestem na P. Ale z drugiej strony, pierwszy jadłospis, jaki dostałam, był na R, a chałka też się tam często pojawiała...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 16:09   #2477
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ja bym poczytala o tym mrozeniu, nie wiem czemu ale chałka wydaje mi się byc zdrowsza, mniej obciazona tymi konserwantami
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14




Edytowane przez Unex
Czas edycji: 2013-09-12 o 16:11
Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 07:14   #2478
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Z tabel znalezionych w Sieci wynika, że kromka chałki ma od 100 do 150 kalorii (różne dane i różne chałki, wiadomo). Czyli porównywalnie do takiej bułeczki, ona ma 139, wierząc opakowaniu...
Co do mrożenia, to nie wpadłam na to! Niby taka chałka może długo stać, ale sporą jej część się odkrajało, bo była sucha...

Jestem na P. Ale z drugiej strony, pierwszy jadłospis, jaki dostałam, był na R, a chałka też się tam często pojawiała...
Spośród ciast drożdżowe jest najmniej kaloryczne, ale szczerze mówiąc, już lepiej zjeść nawet najbardziej kaloryczne ciasto, ale domowe, niż te kupne gotowce. Poczytaj sobie składy
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:41   #2479
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Suchą chałkę można też namoczyć w jajku z mlekiem i usmażyć taką grzankę podać z cukrem pudrem lub dżemem
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 12:49   #2480
MonamourBrigitte
Przyczajenie
 
Avatar MonamourBrigitte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
GDzie dobry kalkulator spalania kalori?

Jak w temacie - chodzi mi o darmowy kalkulator, ktory uwzglednia wiek i płeć - a nie tylko wage i długość treningu... Znacie cos takiego?
pozdrawiam!
MonamourBrigitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:17   #2481
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziękuję za porady odnośnie chałek - na pewno sprawdzę!
Kolejne pytanie dotyczy wanilii - ma ona jakiś szczególny wpływ na organizm? Chodzi mi o to, czy wpływa na apetyt i pobudza/ułatwia zasypianie? Czy jednak jest neutralna?
Wiem, Google nie gryzie, ale tam tych informacji nie znalazłam...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 08:28   #2482
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

hej\

szybkie pytanko:
codziennie rano pije na czczo zieloną heerbatę, po ok godz dopiero jem sniadanie.
niedawno wyczytałam że zieona hebata wychładza organizm, jestem zmaźluchem a ida chłody wiec chciałabym zamienic ten trunek na cos innego....co polecicie do wlania w siebie z samego rana , coś co pomoże mi... przegonic co nieco heheh
zaznaczam ze nie pije w ogóle herbaty czarnej, same zioła
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 18:00   #2483
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej\

szybkie pytanko:
codziennie rano pije na czczo zieloną heerbatę, po ok godz dopiero jem sniadanie.
niedawno wyczytałam że zieona hebata wychładza organizm, jestem zmaźluchem a ida chłody wiec chciałabym zamienic ten trunek na cos innego....co polecicie do wlania w siebie z samego rana , coś co pomoże mi... przegonic co nieco heheh
zaznaczam ze nie pije w ogóle herbaty czarnej, same zioła
herbata zielona z miodem (np. miód Manuka )
herbata zielona z imbirem
herbata z żurawiną/dziką różą/malinowa (np Herbapol ma bardzo dobre, duża zawartość zioł)



i ja mam pytanie


Mam problem z wyborem płatków owsianych, o najnizszym IG i najmniej przetworzonych.

Przeczytałam forum (kfd, sfd, wizaz) i wybralam platki owsiane gorskie firmy Kupiec.
Na opakowaniu jest napisane aby gotowac je przez 3 do 4 min, ale taka sama instrukcja jest tez na płatkach błyskawicznych Kupiec.
Wiec moje pytanie: czy te płatki niby górskie to jednak błyskawiczne?

Kupiec w swojej ofercie ma rowniez płatki zwykle, przy których jest napiane aby gotować dłużej 5min: moze to one sa wlasnie mniej przetworzone?

Które platki wybrac?

Dziękuję za odpowiedz
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 12:27   #2484
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Nie jestem pewny ale górskie to są chyba takie same jak błyskawiczne tylko trochę grubsze. Polecam te zwykłe. Bardzo dobre są płatki lubella w takim opakowaniu podobnym jak mąka ostatnio widziałem je w biedronce po 2 zł za 400g także tanio wychodzą.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 14:47   #2485
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Górskie są zawsze bardziej polecane, mają więcej wartościowych składników, zawsze wybieram te właśnie. Ja wcale nie gotuję płatków (wydaje mi się, że mogą stracić wtedy na wartości bo temperatura jednak niszczy pewne składniki) , tylko moczę w mleku na noc i podgrzewam. W netto i w realu można bez problemu dostać za ok 2zł.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:26   #2486
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jaką liczbę kalorii najlepiej obrać w przypadku kromki chleba (np. przy ustalaniu posiłków)? Zawsze liczyłam jako 80 (dla wszystkich), ale teraz dowiedziałam się, że kromka takiego oto chleba (http://spolem.olawa.pl/cache/10/390e...428892e8e4.jpg) może mieć jednak więcej... a ten właśnie jem najczęściej.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 17:53   #2487
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Przepraszam za post pod postem, ale mam kolejne pytanie.

Próbował ktoś podgrzewać serek wiejski? Słyszałam o zapiekaniu, ale to nie wchodzi w grę - mowa o szybkim śniadaniu. Jak najlepiej to zrobić, w garnku, mikroweli? Jak długo? No i jak to się przekłada na smak?
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 19:24   #2488
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Przepraszam za post pod postem, ale mam kolejne pytanie.

Próbował ktoś podgrzewać serek wiejski? Słyszałam o zapiekaniu, ale to nie wchodzi w grę - mowa o szybkim śniadaniu. Jak najlepiej to zrobić, w garnku, mikroweli? Jak długo? No i jak to się przekłada na smak?
Nie radzę podgrzewać go samego w mikrofalii - bałabym się o efekt. Ja podgrzewam w garnku razem z owsianką. Wtedy staje się ciągnący, no i oczywiście nieco zmienia swój smak. Ja lubię go w takim wydaniu, ale niektórzy nie przepadają za takim serkiem.

No i moje pytanie.. Na co dzień jem dużo słodkich dań. Nie słodyczy, a słodkiego: owoce, pełnoziarniste ciastka, słodkie owsianki, warzywa też na słodko. Około 3/4 moich posiłków to słodkie potrawy. Może tak być czy powinnam to jakoś ograniczać?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 21:06   #2489
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Również odradzam podgrzewanie serka wiejskiego w mikrofali... zjadlam kiedys w takiej formie i niestety okazal sie ciezko strawny: czulam go cala noc na zoladku, jakby sie nie strawil. Koszmar, ale moze byłam jednostkowym przypadkiem.
Poza tym ciagnal sie niemilosiernie w złym tego slowa znaczeniu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 21:10   #2490
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
(...)

No i moje pytanie.. Na co dzień jem dużo słodkich dań. Nie słodyczy, a słodkiego: owoce, pełnoziarniste ciastka, słodkie owsianki, warzywa też na słodko. Około 3/4 moich posiłków to słodkie potrawy. Może tak być czy powinnam to jakoś ograniczać?
Pełnoziarniste ciastka to słodycze. Owsiankę można dosłodzić innym specyfikiem niż cukier, wtedy nie ma sensu jej ograniczać bo jest bardzo zdrowa. A co do owoców to niektórzy uważają, że najlepiej nie jeść ich wieczorem właśnie przez ten cukier w nich
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.