Sama na wakacje? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-11, 13:19   #31
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 244
Dot.: Sama na wakacje?

Jeździłam na wakacje (krótkie) sama i było super. Ale nie z biura podróży, nie czuję tego sposobu spędzania urlopu. Po prostu wybierałam miłe miasto i jechałam zwiedzać, cieszyć się sobą i wolnością.

Bardzo to polecam

PS. Czy się bałam? Nie. Nie jestem typem barowo-imprezowym, a samo zwiedzanie czy po prostu bycie w mieście nie wydaje mi się groźne.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 14:01   #32
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Jeździłam na wakacje (krótkie) sama i było super. Ale nie z biura podróży, nie czuję tego sposobu spędzania urlopu. Po prostu wybierałam miłe miasto i jechałam zwiedzać, cieszyć się sobą i wolnością.

Bardzo to polecam

PS. Czy się bałam? Nie. Nie jestem typem barowo-imprezowym, a samo zwiedzanie czy po prostu bycie w mieście nie wydaje mi się groźne.
A co to za sposób spedzania czasu jak sie jedzie z biura podróży?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 14:15   #33
tynka888
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 250
Dot.: Sama na wakacje?

Różnica jest taka, że biuro podróży wszystko za ciebie ogarnia i tyle, ubezpieczenie, pobyt, hotel, bilety itd, można jakieś☠dodatkowe wycieczki wykupić na miejscu itd, jak ktoś pierwszy raz jedzie sam za granicę to moim zdaniem opcja ok, nie każdy czuję się na tyle pewnie by samemu wszystko załatwiać.
tynka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 14:29   #34
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 244
Dot.: Sama na wakacje?

No ja nie lubię zorganizowanych wczasów Wolę wszystko zrobić sama.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 15:00   #35
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
No ja nie lubię zorganizowanych wczasów Wolę wszystko zrobić sama.
Ale co procz samego lotu i hotelu jest zorganizowane?

Tzn może być sporo rzeczy a może być nic.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 15:51   #36
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale co procz samego lotu i hotelu jest zorganizowane?

Tzn może być sporo rzeczy a może być nic.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Choćby same hotele się różnią, zazwyczaj są to duże obiekty z jakąś infrastrukturą na miejsu, często są gdzieś na uboczu, nastawieniem, żeby odpoczywać tam i restauracja hotelowa też była pod nosem. Plus transfer, który zawiezie pod sam hotel. Raczej wczasów z biurem w all-inclusive nie zarezerwuje się w małym pensjonacie w centrum miasta.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 22:26   #37
Liviah
Raczkowanie
 
Avatar Liviah
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Sama na wakacje?

Jedź! Byłam kilka razy na zorganizowanych wyjazdach sama- w moim przypadku trekkingi górske- głównie po Dolomitach. Bezpiecznie bo z doświadczonymi przewodnikami, z ludźmi, z którymi dzielisz pasję, więc zawsze są tematy do rozmów. Ale z racji charakteru wyjazdów można sobie też pokontemplować w samotności. Raz miałam pokój z dziewczyną, która jest archeologiem- przegadałyśmy całe godziny, nie raz do późnej nocy i nadal utrzymujemy kontakt.
Mogę polecić biuro Horyzonty. Wszystko super zorganizowane, różne rodzaje wyjazdów i górskie i ciekawe miasteczka i regiony i fotograficzne i rowerowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Teraz rodzina mi się powiększa, więc charakter wakacji się trochę zmieni, ale jak dzieciaczka odchowam to pewnie znowu się zdecyduję na kilka dni samotnej przygody, a dzieć zostanie z tatusiem
__________________
Proud Weimaraner Mom
Liviah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-12, 04:07   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sama na wakacje?

Ja wolałabym jechać sama niż z kimś, kogo praktycznie nie znam, zatem wszelkie facebokoowe ogłoszenia o wspólnym wyjeździe dla singli odpadałyby. Jak ktoś mądrze napisał: nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Nie chodzi nawet o jakieś przestępcze czy patologiczne zachowania, ale ta druga osoba może zwyczajnie nadawać na innych falach, np. mnie męczyłaby nieustająca gaduła, choćby nie wiem jak życzliwa. Grupowe wyjazdy tzw "integracyjne" (gdy pracowałam w PL) też odpadały, bo nie lubię tego typu wyjazdów z dużą grupą ludzi, no i nie z każdym mam chęć się integrować pozasłużbowo (męczą mnie osoby hałaśliwe lub takie, które nie wiedzą ile mogą wypić alkoholu, by rausz nie zamienił się w pijany bełkot i wylewność).

Gdy byłam singlem zdarzało mi się wyjeżdżać samej i nigdy tego nie żałowałam, no ale ja się dobrze czuję sama z sobą i nigdy się nie nudzę we własnym towarzystwie. Jeśli mogę radzić: zaplanuj sobie każdy dzień wyjazdu, co danego dnia chcesz robić i zobaczyć. Weź jakąś ciekawą książkę lub ebooki (na wszelki wypadek). No i ciesz się każdą chwilą
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 04:22   #39
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Sama na wakacje?

Wszystko zależy od charakteru.
Na fb jest grupa podróżujące cebule i tam mnóstwo dziewczyn właśnie jeździ solo albo szuka kompanki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 05:44   #40
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Choćby same hotele się różnią, zazwyczaj są to duże obiekty z jakąś infrastrukturą na miejsu, często są gdzieś na uboczu, nastawieniem, żeby odpoczywać tam i restauracja hotelowa też była pod nosem. Plus transfer, który zawiezie pod sam hotel. Raczej wczasów z biurem w all-inclusive nie zarezerwuje się w małym pensjonacie w centrum miasta.
Transfer z biura to duzy plus - zwlaszcza jesli nie ma sie z kim podzielic kosztow transportu na miejscu, albo samolot laduje o jakiejs glupiej porze

Bylam sama na Krecie z All Inclusive i bylo super.
Wycieczki kupowalam w niezaleznym biurze w miasteczku, raz byli szczegolnie szczesliwi ze moga mnie wcisnac - mieli juz tylko jedno wolne miejsce
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 06:49   #41
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Transfer z biura to duzy plus - zwlaszcza jesli nie ma sie z kim podzielic kosztow transportu na miejscu, albo samolot laduje o jakiejs glupiej porze

Bylam sama na Krecie z All Inclusive i bylo super.
Wycieczki kupowalam w niezaleznym biurze w miasteczku, raz byli szczegolnie szczesliwi ze moga mnie wcisnac - mieli juz tylko jedno wolne miejsce
Dla jednych to na pewno plus, dla innych nie, ja np. wolę skorzystać z lokalnej komunikacji miejskiej, jest to dla mnie część poznawania danego miejsca
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 07:43   #42
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Dla jednych to na pewno plus, dla innych nie, ja np. wolę skorzystać z lokalnej komunikacji miejskiej, jest to dla mnie część poznawania danego miejsca
I też te okazyjne oferty mają zazwyczaj gorszą (dla mnie) lokalizację. Zdarzało mi się przeglądać oferty biur, bo właśnie niby są często fajne promocje i wychodzi nawet taniej niż przy kupowanie osobno noclegów i lotów, ale nigdy nie były one w miejscach, które sobie wcześniej upatrzyłam. Oferty, które w tych miejscach są dostępne zazwyczaj już nie są wcale atrakcyjne cenowo, więc zawsze i tak kończy się na samodzielnej organizacji.

Lubię też zmieniać miejsca pobytu, a z biurem jest to niemożliwe. Teraz jadę tylko na tydzień, a noclegi mam w trzech miejscach.

Edytowane przez 837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Czas edycji: 2022-05-12 o 07:47
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:11   #43
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Choćby same hotele się różnią, zazwyczaj są to duże obiekty z jakąś infrastrukturą na miejsu, często są gdzieś na uboczu, nastawieniem, żeby odpoczywać tam i restauracja hotelowa też była pod nosem. Plus transfer, który zawiezie pod sam hotel. Raczej wczasów z biurem w all-inclusive nie zarezerwuje się w małym pensjonacie w centrum miasta.
Hmm no ja nie korzystam z all inclusive ani dużych obiektów. Lubie biura podróży za to ze odbiorą mnie o czasie z lotniska i zawioza o czasie na lotnisko. Wybieram małe hotele, beż wyżywienia, reszte ogarniam sama

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:25   #44
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
To chyba były jakieś imprezowo-melanżowe wakacje. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić by samotna dziewczyna lecąca na 4-5 dni np. do Włoch, na Maltę, do Portugalii miała takie przygody.

Nie, nie były. Siedziałyśmy sobie po prostu przy barze przy basenie, nawet nie było to wieczorem tylko późnym popołudniem i nie piłam alkoholu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale jak to się ma do tematu wątku? Nie bylas tam sama, tylko z kumpelą, po drugie to taka sytuacja może zdarzyć się co piątek w kazdym mieście.

Nie ma znaczenia czy jest się samej na wakacjach czy samej w swoim mieście. Uważać trzeba zawsze, ale to chyba oczywiste


Sent from my iPhone using Tapatalk

Właśnie dlatego ze byłam z kumpelą i ogarnęła że coś się dzieje nikt mnie nie zgwałcił, gdybym była sama przeżyłabym najprawdopodobniej traumę życia. Na miasto do klubu też bym nie poszła sama.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:28   #45
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm no ja nie korzystam z all inclusive ani dużych obiektów. Lubie biura podróży za to ze odbiorą mnie o czasie z lotniska i zawioza o czasie na lotnisko. Wybieram małe hotele, beż wyżywienia, reszte ogarniam sama

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A jakie kierunki wybierasz? Polecalabys jakiś dla nowicjuszki, na pierwszy wyjazd, żeby można było łatwo to wszystko ogarnąć? 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:36   #46
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A jakie kierunki wybierasz? Polecalabys jakiś dla nowicjuszki, na pierwszy wyjazd, żeby można było łatwo to wszystko ogarnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No chyba sama najlepiej wiesz, jakie miejsca cię interesują i co chcesz zobaczyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:41   #47
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
No chyba sama najlepiej wiesz, jakie miejsca cię interesują i co chcesz zobaczyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No chyba tak jakby nie o to pytałam 🙂 ale jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał, to doprecyzuję, że tak jak napisałam, nigdy nie byłam sama za granicą, a chciałabym kiedyś spróbować w trybie, o jakim pisze Kasiunia, więc jestem ciekawa, co polecalaby na pierwszy raz, dla kogoś zielonego w takich wyjazdach, by można było w miarę łatwo ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:43   #48
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A co to za sposób spedzania czasu jak sie jedzie z biura podróży?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Siedzenie w jednym miejscu przez cały urlop. Ja też nie korzystam z biura, bo jestem typem szwędacza - jak już jestem w jakimś kraju to najczęściej biorę jeden, max 2 noclegi w jednym miejscu i przenoszę się w kolejne.
Wracając do wątku autorki - ja bym dała szansę osobie poznanej na grupie podróżniczej. Można się spotkać wcześniej, można nawet wyskoczyć gdzieś blisko na weekend. Może rozwinie się z tego stała podróżnicza znajomość.

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
No chyba tak jakby nie o to pytałam �� ale jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał, to doprecyzuję, że tak jak napisałam, nigdy nie byłam sama za granicą, a chciałabym kiedyś spróbować w trybie, o jakim pisze Kasiunia, więc jestem ciekawa, co polecalaby na pierwszy raz, dla kogoś zielonego w takich wyjazdach, by można było w miarę łatwo ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zaproponuję inny tryb - jedź w miejsce, gdzie lotnisko jest doskonale skomunikowane z punktem docelowym. Barcelona, Bergen w Norwegii, Porto w Portugalii - to taki moje ostatnie kierunki, które spełniały te kryteria. Dużo łatwiej jest coś zorganizować jeśli masz do wyboru całą bazę noclegową, a nie pojedyncze punkty z biura podróży. Plus najlepiej wybrać na bookingu, ale rezerwować przez stronę hotelu - wychodzi taniej.
Na pierwszy raz polecam Barcelonę, bo jest bardzo łatwo poruszać się po mieście. Metro jest dosłownie wszędzie, a miejsc do zwiedzania tyle, że tydzień to mało. Najlepiej jechać poza sezonem.

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2022-05-12 o 08:49
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:50   #49
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
No chyba tak jakby nie o to pytałam ale jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał, to doprecyzuję, że tak jak napisałam, nigdy nie byłam sama za granicą, a chciałabym kiedyś spróbować w trybie, o jakim pisze Kasiunia, więc jestem ciekawa, co polecalaby na pierwszy raz, dla kogoś zielonego w takich wyjazdach, by można było w miarę łatwo ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to jest ci tak kompletnie wszystko jedno, dokąd pojedziesz, nie masz żadnych preferencji i pojedziesz tam, gdzie ci randomy z wizażu powiedzą, że masz jechać???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:58   #50
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Ja zaproponuję inny tryb - jedź w miejsce, gdzie lotnisko jest doskonale skomunikowane z punktem docelowym. Barcelona, Bergen w Norwegii, Porto w Portugalii - to taki moje ostatnie kierunki, które spełniały te kryteria. Dużo łatwiej jest coś zorganizować jeśli masz do wyboru całą bazę noclegową, a nie pojedyncze punkty z biura podróży. Plus najlepiej wybrać na bookingu, ale rezerwować przez stronę hotelu - wychodzi taniej.
Na pierwszy raz polecam Barcelonę, bo jest bardzo łatwo poruszać się po mieście. Metro jest dosłownie wszędzie, a miejsc do zwiedzania tyle, że tydzień to mało. Najlepiej jechać poza sezonem.
Bardzo dziękuję za wskazówki!


Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Ale to jest ci tak kompletnie wszystko jedno, dokąd pojedziesz, nie masz żadnych preferencji i pojedziesz tam, gdzie ci randomy z wizażu powiedzą, że masz jechać???
Dżizes, serio? tak, Magmag wyżej poleciła Barcelonę i już natychmiast rezerwuję nocleg
A tak serio, to jest dokładnie odwrotnie, niż mówisz - nie jest mi wszystko jedno, jest wiele miejsc, które chciałabym zobaczyć, a na forum dyskusyjnym nie szukam nakazów, gdzie mam jechać, tylko rozmów, dyskusji i doświadczeń od osób, które już takie wyjazdy mają na koncie. I kiedyś tam, jak będę się decydować, to będę mogła wziąć pod uwagę m.in. sugestie ludzi z forum. Prościej już nie umiem wyjaśnić i nie rozumiem, co tu jest niejasne i czemu tak drążysz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 08:59   #51
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 090
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
No chyba tak jakby nie o to pytałam ale jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał, to doprecyzuję, że tak jak napisałam, nigdy nie byłam sama za granicą, a chciałabym kiedyś spróbować w trybie, o jakim pisze Kasiunia, więc jestem ciekawa, co polecalaby na pierwszy raz, dla kogoś zielonego w takich wyjazdach, by można było w miarę łatwo ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hiszpania jest łatwa i przyjazna. Dużo do zwiedzania, bezpiecznie, dobra pogoda, dobre jedzenie i cenowo umiarkowanie. Lokalsi pomocni, choć z angielskim nie jest super, ale da się dogadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 09:23   #52
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A jakie kierunki wybierasz? Polecalabys jakiś dla nowicjuszki, na pierwszy wyjazd, żeby można było łatwo to wszystko ogarnąć? 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy, jak widzisz taki urlop. Czy chcesz zwiedzać, wtedy najlepiej wybrać jakieś stare, dobrze zachowane większe miasto, których w Europie nie brakuje. Czy wolisz plażować, wtedy lepiej sprawdzi się jakaś wyspa, typowo nadmorska miejscowość (tu dobrze sprawdzić jej charakter, czy jest bazą imprezową, czy bardziej spokojną mieściną).

Można połączyć to oczywiście ze sobą, np. we wspomnianej już Barcelonie jest długa, szeroka i dobrze zlokalizowana plaża, ale to wcale nie jest standard. Nie każde nadmorskie miasto dostęp do plaży ma, a nawet nie każda wyspa, np. Madera, gdzie na głównej wyspie typowej plaży nie ma.

Więc wg mnie najważniejsze jest dokładne sprawdzenie lokalizacji danej miejscowości, a potem samego noclegu. Jak wygląda okoliczny teren, gdzie jest blisko, jak z dojazdem, jak z poruszaniem się na miejscu. Jak jedziesz z biurem podróży, to należy to samo sprawdzić.

Ja zawsze będę polecać Hiszpanię, Portugalię, Chorwacja też zapowiada się☠dobrze (bardzo klimatyczne i zabytkowe miasta + liczne wysepki, plaże, rejsy), do Grecji mam trochę uraz, ale Włochy już jak najbardziej też (jedzenie )
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 09:37   #53
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Siedzenie w jednym miejscu przez cały urlop. Ja też nie korzystam z biura, bo jestem typem szwędacza - jak już jestem w jakimś kraju to najczęściej biorę jeden, max 2 noclegi w jednym miejscu i przenoszę się w kolejne.
Wracając do wątku autorki - ja bym dała szansę osobie poznanej na grupie podróżniczej. Można się spotkać wcześniej, można nawet wyskoczyć gdzieś blisko na weekend. Może rozwinie się z tego stała podróżnicza znajomość.



Ja zaproponuję inny tryb - jedź w miejsce, gdzie lotnisko jest doskonale skomunikowane z punktem docelowym. Barcelona, Bergen w Norwegii, Porto w Portugalii - to taki moje ostatnie kierunki, które spełniały te kryteria. Dużo łatwiej jest coś zorganizować jeśli masz do wyboru całą bazę noclegową, a nie pojedyncze punkty z biura podróży. Plus najlepiej wybrać na bookingu, ale rezerwować przez stronę hotelu - wychodzi taniej.
Na pierwszy raz polecam Barcelonę, bo jest bardzo łatwo poruszać się po mieście. Metro jest dosłownie wszędzie, a miejsc do zwiedzania tyle, że tydzień to mało. Najlepiej jechać poza sezonem.
Nie siedzę w jednym miejscu cały urlop. Zazwyczaj wybieramy jakas wyspę, wynajmujemu auto albo skuter i jeździmy po wyspie. No i ja nie lubię zmieniać hoteli.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A jakie kierunki wybierasz? Polecalabys jakiś dla nowicjuszki, na pierwszy wyjazd, żeby można było łatwo to wszystko ogarnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy co chcesz robić - jeśli jesteś nastawiona na zwiedzanie to jakieś stolice gdzie można komunikacja miejska szybko się przemieścić. Ja zazwyczaj jestem nastawiona na plazing na różnych plażach, spacery, knajpki, urokliwe uliczki itp i wybieram wyspy. Wynajmujemy skuter albo auto i jeździmy wczesniej w domu szukam gdzie można parkowac, czy są platne, miejsca jakie chcialabym zobaczyć. Zazwyczaj wybieramy hotel aby była niedaleko jakas plaża, aby w dzień lenistwa iść na nią.

Np. po Lefkadzie świetne jezdzilo się skuterem wypozyczonym lokalnie. Teraz lefkady nie widziałam w zadnym biurze, ale jakaś mała grecka wysepka - kos, samos, lesbos? Na Minorce za to auto wychodzilo jako najkorzystniejsze i też drogi były takie miastowe więc bezpieczniej auto.

Ja nie jestem typem zwiedzacza - że musze zaliczyć jak najwiecej wszystkiego i od 6 rana biegac z miejsce na miejsce więc też nie wybieram takich kierunków.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 09:59   #54
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A jakie kierunki wybierasz? Polecalabys jakiś dla nowicjuszki, na pierwszy wyjazd, żeby można było łatwo to wszystko ogarnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja polecam Chorwację, a konkretnie Split i Trogir. Można bez problemu dolecieć samolotem do Splitu i pod samym lotniskiem jest przystanek autobusowy- wybierasz albo wspomniany Split albo Trogir. Trogir wygląda jak włoskie miasteczko - bardzo klimatyczny i zabytkowy, mnóstwo knajpek i pięknych uliczek. Komunikacja jest bardzo dobra, można wybrać statek lub autobus i sporo pozwiedzać, plus w okolicach różne plaże (wiadomo, kamyczek bo to Chorwacja). No i na miejscu kuny, a nie euro

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 10:01   #55
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ja polecam Chorwację, a konkretnie Split i Trogir. Można bez problemu dolecieć samolotem do Splitu i pod samym lotniskiem jest przystanek autobusowy- wybierasz albo wspomniany Split albo Trogir. Trogir wygląda jak włoskie miasteczko - bardzo klimatyczny i zabytkowy, mnóstwo knajpek i pięknych uliczek. Komunikacja jest bardzo dobra, można wybrać statek lub autobus i sporo pozwiedzać, plus w okolicach różne plaże (wiadomo, kamyczek bo to Chorwacja). No i na miejscu kuny, a nie euro

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A po przeliczeniu wychodzi mniej więcej na to samo
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 10:13   #56
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Sama na wakacje?

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89216013]A po przeliczeniu wychodzi mniej więcej na to samo [/QUOTE]W sezonie na pewno W maju, czerwcu ceny w menu są troszkę inne więc można zaoszczędzić. No i noclegi są tańsze niż np Barcelona (też byłam, przepięknie, ale jednak wydałam na ten wyjazd sporo więcej). Ogólnie każdy wyjazd będzie super przygoda. Na city breaka polecam też Mediolan i wycieczkę nad jezioro Como (bez problemu można z centrum dojechać pociągiem).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 10:49   #57
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
W sezonie na pewno W maju, czerwcu ceny w menu są troszkę inne więc można zaoszczędzić. No i noclegi są tańsze niż np Barcelona (też byłam, przepięknie, ale jednak wydałam na ten wyjazd sporo więcej). Ogólnie każdy wyjazd będzie super przygoda. Na city breaka polecam też Mediolan i wycieczkę nad jezioro Como (bez problemu można z centrum dojechać pociągiem).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dla mnie Chorwacja tylko w formie objazdówki, najlepiej własnym autem. Fakt, wszystkie miasteczka są przepiękne, ale z moim trybem szwędacza nie miałam co tam robić po 2 dniach

Jeśli ktoś jest miłośnikiem leniwego spacerowania, odrobiny plażnigu i picia na spokojnie wina wieczorami to owszem, da się i tydzień siedzieć w Trogirze... jednak w takiej Barcelonie codziennie grafik jest wypełniony od rana do wieczora. Jak ktoś chce wersję ekonomiczną to wystarczy wziąć nocleg gdzieś w oddalonych dzielnicach (jak mówiłam metro działa bardzo dobrze i to nie jest żaden problem się przejechać do jakiejś atrakcji). W takich miejscach jedzenie też jest tańsze

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Nie siedzę w jednym miejscu cały urlop. Zazwyczaj wybieramy jakas wyspę, wynajmujemu auto albo skuter i jeździmy po wyspie. No i ja nie lubię zmieniać hoteli.
No i tu jest kolejna sprawa - zależy co kto chce oglądać. Mnie wyspy nie kręcą, ale rozumiem, że ludzie zachwycają się widokami, wodospadami czy dzikimi plażami. I wtedy taka opcja jest jak najbardziej ok.

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2022-05-12 o 10:57
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 10:58   #58
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Dla mnie Chorwacja tylko w formie objazdówki, najlepiej własnym autem. Fakt, wszystkie miasteczka są przepiękne, ale z moim trybem szwędacza nie miałam co tam robić po 2 dniach



Jeśli ktoś jest miłośnikiem leniwego spacerowania, odrobiny plażnigu i picia na spokojnie wina wieczorami to owszem, da się i tydzień siedzieć w Trogirze... jednak w takiej Barcelonie codziennie grafik jest wypełniony od rana do wieczora. Jak ktoś chce wersję ekonomiczną to wystarczy wziąć nocleg gdzieś w oddalonych dzielnicach (jak mówiłam metro działa bardzo dobrze i to nie jest żaden problem się przejechać do jakiejś atrakcji). W takich miejscach jedzenie też jest tańsze
Fakt, objazdówka w Chorwacji też świetna opcja. Właśnie wszystko zależy od tego, co ktoś rozumie pod hasłem wakacje - dla jednych będzie to intensywny czas ze zwiedzaniem, dla innych pół na pół (ja tak lubię), a jeszcze dla kogoś plażing Co nie zmienia faktu, że kocham Barcelonę i to zdecydowanie moje ulubione europejskie miasto (mieszkać bym tam jednak nie chciała bo za wielkie tłumy turystów ).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lasagna_ze_szpinakiem
Czas edycji: 2022-05-12 o 11:05
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 11:06   #59
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Fakt, objazdówka w Chorwacji też świetna opcja. Właśnie wszystko zależy co ktoś rozumie pod hasłem wakacje - dla jednych będzie to intensywny czas ze zwiedzaniem, dla innych pół na pół (ja tak lubię), a jeszcze dla kogoś plażing Co nie zmienia faktu, że kocham Barcelonę i to zdecydowanie moje ulubione europejskie miasto (mieszkać bym tam jednak nie chciała bo za wielkie tłumy turystów ).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Widzisz, to mamy podobnie. To moje najukochańsze miasto i byłam tam już kilka razy, pewnie wrócę znowu
Ja pierwszy raz zwiedzałam Barcelonę jeszcze z rodzicami, jak wyszły pierwsze połączenia z Kato. Jakież było moje zdziwienie ilością turystów jak wróciłam kilka lat później Więc zdecydowanie poza sezonem, w sezonie miasto przypomina mrowisko.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 11:08   #60
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Sama na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Widzisz, to mamy podobnie. To moje najukochańsze miasto i byłam tam już kilka razy, pewnie wrócę znowu

Ja pierwszy raz zwiedzałam Barcelonę jeszcze z rodzicami, jak wyszły pierwsze połączenia z Kato. Jakież było moje zdziwienie ilością turystów jak wróciłam kilka lat później Więc zdecydowanie poza sezonem, w sezonie miasto przypomina mrowisko.
Za ich tapas,świeży sok z pomarańczy i lody o smaku kremu katalońskiego oddałabym wiele

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-14 05:41:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.