Aborcja - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy aborcja powinna być zalegalizowana w Polsce?
tak 501 71,57%
nie 199 28,43%
Głosujący: 700. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-18, 13:47   #3211
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Od psychologa usłyszałam, że jeśli przyszłam po przyzwolenie na zabójstwo to go nie dostanę....:coo l:
Dopóki nie znalazłam się w takiej sytuacji twierdziłam, że nie usunęłabym ciąży nawet powstałej w wyniku gwałtu, bo to przecież moje dziecko, za które jestem odpowiedzialna, które kochałabym od samego początku itp.
Teraz mi się zmieniło właśnie ze względu na tą odpowiedzialność. Co to za odpowiedzialność rodzić dziecko, któremu nie jest się w stanie zapewnić ani normalnej rodziny (może w przyszłości bym się z kimś związała, ale tego w tej chwili nie wiem) ani normalnych warunków finansowych. Może mniejszym złem jest usunąć dziecko póki nie jest zdolne do przemyśleń typu "dlaczego tata mnie nie chciał, widocznie jestem głupi, zły itp", niż dać życie, które nie będzie zbyt dobre. W razie czego ja będę żyła z depresją sama, nie będzie nią obarczone również dziecko.
wyslij mi jeszcze raz wczorajsza wiadomosc na priv bo widzialam ze dostalam ale nie moglam otworzyc
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 14:04   #3212
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Od psychologa usłyszałam, że jeśli przyszłam po przyzwolenie na zabójstwo to go nie dostanę....:coo l:
Dopóki nie znalazłam się w takiej sytuacji twierdziłam, że nie usunęłabym ciąży nawet powstałej w wyniku gwałtu, bo to przecież moje dziecko, za które jestem odpowiedzialna, które kochałabym od samego początku itp.
Teraz mi się zmieniło właśnie ze względu na tą odpowiedzialność. Co to za odpowiedzialność rodzić dziecko, któremu nie jest się w stanie zapewnić ani normalnej rodziny (może w przyszłości bym się z kimś związała, ale tego w tej chwili nie wiem) ani normalnych warunków finansowych. Może mniejszym złem jest usunąć dziecko póki nie jest zdolne do przemyśleń typu "dlaczego tata mnie nie chciał, widocznie jestem głupi, zły itp", niż dać życie, które nie będzie zbyt dobre. W razie czego ja będę żyła z depresją sama, nie będzie nią obarczone również dziecko.
dlatego pisałam o krajach, w których przerwanie ciąży nie jest traktowane jak zabójstwo, a kobieta rozważająca taką decyzję nie spotyka się z wartościami moralnymi pana psychologa.

Tak naprawdę to nie jest istotne, co myśli pan psycholog, ksiądz proboszcz, rodzice albo jakaś pani z internetów. Istotne jest to, co Ty czujesz i co Ty myślisz. Może powtarzałaś bez większej refleksji prolajferskie hasła, a teraz, skonfrontowana z realną sytuacją przemyślałaś temat i nagle uznałaś, że to nie jest tak. Może ciągle o płodzie myślisz per dziecko, może ciągle, szczerze i od serca traktujesz go właśnie w tych kategoriach, nie z przyzwyczajenia do retoryki pewnych środowisk, tylko z wewnętrznego przekonania.

Decyzji o przerwaniu lub kontynuacji ciąży nigdy nie powinno się podejmować wbrew sobie. Poza aborcją i samotnym macierzyństwem jest też opcja urodzenia dziecka i oddania do adopcji. Owszem, ona może być ekstremalnie trudna i bolesna, bo jednak kontynuujesz ciążę, rodzisz dziecko. No ale ekstremalnie trudne i bolesne mogą być też dwie pozostałe możliwości.

Wszystkie trzy możliwości to jednak sytuacje, przez które przeszło wiele kobiet. To da się przejść, z tym da się żyć. Owszem, cena, jaką przychodzi za nie zapłacić, jest zawsze indywidualna, dlatego należy działać w zgodzie ze sobą. Nie z rodzicami, panem psychologiem, księdzem ani panią z internetu. Rozważ, co dla Ciebie będzie dobre. Bo nikt inny tu nie będzie ponosił konsekwencji.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 14:11   #3213
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

nanaa, zdecydowanie zmień psychologa! bardzo mi przykro, że powiedział Ci takie bzdury.

jeśli chodzi o Twoje przewidywanie depresji, to myślę, że potrzebujesz sobie uświadomić, że nie robisz nic złego. Ba - że robisz najlepiej, jak możesz, w danej chwili. Masz prawo tak postąpić (abstrahując w tej chwili od prawa w Polsce).

Znam kilka osób, które usunęły ciążę - tak się składa, że żadna z nich tego nie żałuje, zostawiły to w przeszłości, nie rozprawiają o tym. Ale Twoje wątpliwości wyraźnie sugerują potrzebę wsparcia z zewnątrz. nie wiem, skąd jesteś, ale może popatrz na wątki o psychiatrii czy depresji, tam ludzie polecają sobie fajnych psychoterapeutów, a nie takich oszołomów, jak ten, na którego trafiłaś
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 14:36   #3214
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Dzięki dziewczyny za rady
Przemyślę jeszcze raz to wszystko, chociaż mętlik mam w głowie straszny. Na psychologów już nie ma czasu, w przyszłym tyg ma być zabieg. Mogę jeszcze z niego zrezygnować. Od kilku tyg nie robię nic innego tylko czytam o aborcji i rozważam temat z każdej strony.
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 15:45   #3215
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aborcja

Też znam osobę, która to zrobiła i nie żałuje, ba nawet o tym nie mysli jakby nie pamiętała już. Ta osoba nie powiedziała rodzinie, chciała od początku to zrobić i to zrobiła. Cokolwiek postanowisz to tylko Twoja decyzja. Nie patrz na innych.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 16:56   #3216
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady
Przemyślę jeszcze raz to wszystko, chociaż mętlik mam w głowie straszny. Na psychologów już nie ma czasu, w przyszłym tyg ma być zabieg. Mogę jeszcze z niego zrezygnować. Od kilku tyg nie robię nic innego tylko czytam o aborcji i rozważam temat z każdej strony.
ja bardziej miałam na myśli wsparcie już po zabiegu mam nadzieję, że wszystko będzie jak najlepiej!
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 17:02   #3217
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady
Przemyślę jeszcze raz to wszystko, chociaż mętlik mam w głowie straszny. Na psychologów już nie ma czasu, w przyszłym tyg ma być zabieg. Mogę jeszcze z niego zrezygnować. Od kilku tyg nie robię nic innego tylko czytam o aborcji i rozważam temat z każdej strony.
Nie napiszę nic nowego, przemyśl sprawę. To Twoja decyzja i jaka nie będzie to będzie dobra. W każdym razie daj znać co postanowiłaś i ewentualnie jak się czujesz po.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-18, 18:07   #3218
Tajfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 197
Dot.: Aborcja

Usunęłam, nie zaluje, nie mam depresji, nie rozpamiętuje.

Moj partner takze.

W przyszłości planujemy dziecko, ale to odległe plany "za kilka lat".
Tajfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:46   #3219
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Jeśli któraś z was miała aborcję metodą zabiegową to proszę o podanie mi jakichś namiarów we wiadomości prywatnej na lekarza, który mógłby to wykonać. Ja mam coraz mniej czasu, a każdy kolejny "lekarz" okazuje się oszustem.
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:50   #3220
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Jeśli któraś z was miała aborcję metodą zabiegową to proszę o podanie mi jakichś namiarów we wiadomości prywatnej na lekarza, który mógłby to wykonać. Ja mam coraz mniej czasu, a każdy kolejny "lekarz" okazuje się oszustem.
jezu, co za sytuacja a już jest za późno na tabletki? możesz wyjechać np. na słowację? tam aborcja jest legalna.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:53   #3221
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja

Slowacja albo na fejsie ciocia Basia.
I od razu zaznaczam, zeby nikt nie zgłaszał - proponowane rozwiązania SĄ legalne.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2015-07-20 o 12:55
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 13:04   #3222
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Jest to już 14 tydz, więc na tabletki za późno. Wyjazd za granicę też raczej nie wchodzi w grę. Dzwonię po ogłoszeniach, ale bezskutecznie. Wszędzie albo wciskają tabletki (które wg niektórych "lekarzy" można zażyć nawet do 20 tyg ), albo umawiają się na zabieg po czym przestają odbierać tel.. Jestem załamana
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 13:09   #3223
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja

Rozwaz wyjazd za granicę, nie wiem skąd jesteś, ale to pewniejsza i czesto tańsza metoda. Trzymaj się
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 13:12   #3224
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

zdecydowanie wyjedź za granicę. jak nie masz kasy - pożycz od rodziny, znajomych. tam są lekarze, którzy są w tym wyspecjalizowani, nie jacyś wątpliwi rzeźnicy z gazety obecnie są całe 'wycieczki' aborcyjne, nie musisz nic sama organizowac, od razu masz pakiet: transport, nocleg, zabieg, nocleg, transport. polecam iść w tę stronę
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 16:46   #3225
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Nie bardzo mogę wyjechać za granicę, poza tym z tego co czytam w Niemczech i na Słowacji aborcja jest przeprowadzana do 12 tyg... jestem załamana
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 16:54   #3226
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja

Zamiast czytać to zadzwoń do którejś z tych klinik za granicą. I zapytaj konkretnie jak to wygląda
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 17:13   #3227
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Skoro jest napisane, że aborcja wyłącznie do 12 t.c., chyba że w grę wchodzą wady genetyczne, to nie wiem o co tu pytać
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 18:14   #3228
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Aborcja

A to sobie płacz na forum skoro wykonanie telefonu przekracza twoje możliwości.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 18:55   #3229
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A to sobie płacz na forum skoro wykonanie telefonu przekracza twoje możliwości.
A to się dalej wyzłośliwiaj skoro czytanie ze zrozumieniem przekracza Twoje możliwości.
I może Cię to zaskoczy, ale nikt tu nie płacze tylko szuka sensownej porady.
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..

Edytowane przez nanaa
Czas edycji: 2015-07-20 o 18:57
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 19:38   #3230
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
A to się dalej wyzłośliwiaj skoro czytanie ze zrozumieniem przekracza Twoje możliwości.
I może Cię to zaskoczy, ale nikt tu nie płacze tylko szuka sensownej porady.
jezu, nanaa, weź się nieco w garść! to powiedz, jak się będziesz zapisywać, że jesteś w 11. i wal głupa, że to 11 i koniec. Polak potrafi wiem, że to głupie rozwiązanie, ale zawsze coś - idź w ciemno, że jest 11 i tyle, zadzwoń, wywiedz się. w razie czego masz UK - aborcja do 24 tygodnia bodajże. bilety lotnicze wcale nie są takie drogie. z resztą są rzeczy, na których się nie oszczędza. masz wątki dziewczyn z Anglii, z Londynu, jak wolisz w dużym mieście. kombinuj, dasz radę! Polskie prawo jest ch*jowe, ale nie Ty pierwsza ani ostatnia, żeby je obejść
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 11:57   #3231
_Margaret_
Raczkowanie
 
Avatar _Margaret_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 256
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
jezu, nanaa, weź się nieco w garść! to powiedz, jak się będziesz zapisywać, że jesteś w 11. i wal głupa, że to 11 i koniec. Polak potrafi wiem, że to głupie rozwiązanie, ale zawsze coś - idź w ciemno, że jest 11 i tyle, zadzwoń, wywiedz się. w razie czego masz UK - aborcja do 24 tygodnia bodajże. bilety lotnicze wcale nie są takie drogie. z resztą są rzeczy, na których się nie oszczędza. masz wątki dziewczyn z Anglii, z Londynu, jak wolisz w dużym mieście. kombinuj, dasz radę! Polskie prawo jest ch*jowe, ale nie Ty pierwsza ani ostatnia, żeby je obejść
Popieram

nanaa, a Holandia? Z tego, co wiem to w Holandii można przeprowadzić aborcję do dalszego t.c. niż w Niemczech czy na Słowacji. Powodzenia!
__________________


_Margaret_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 13:09   #3232
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Aborcja

Już po wszystkim, udało się tabsami. Za kilka dni idę do gin żeby sprawdzić czy wszystko się oczyściło
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 13:54   #3233
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Aborcja

Mimo tego, że sama jestem matką nie jestem przeciwna aborcji. Ja rozważałam aborcję, jednak ostatecznie zdecydowałam się urodzić i absolutnie nie żałuję.
Jednak uważam, że taką górną granicą powinien być 12 tydzień, tak jak jest poza granicami Polski.
Ja w 13 tygodniu poznałam płeć mojego dziecka, może dlatego ten 12 tydzień uważam za taki "ostatni dzwonek".
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 13:58   #3234
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Już po wszystkim, udało się tabsami. Za kilka dni idę do gin żeby sprawdzić czy wszystko się oczyściło
brawo nanaa, cieszę się, że się udało! martwiłam się, że się nie odzywasz trzymam kciuki, żeby wszystko było u gina ok.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 15:07   #3235
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
Już po wszystkim, udało się tabsami. Za kilka dni idę do gin żeby sprawdzić czy wszystko się oczyściło
Ciesze się że się udało, mam nadzieje bez komplikacji. Jestem pewna że na ten czas podjęłaś słuszną, zgodną ze sobą decyzję.
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 11:36   #3236
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Aborcja

Czytsm i nie wierze. Poklask i radosc z powodu aborcji.
Masakra
Jasne kazdego indywidualna decyzja czy dziecka sie pozbyc ( czy tez plodu ) czy nie. I z tym sie zgadzam bo kazdy sam decyduje co robi ze swoim zyciem i swoim cialem, ale no nie czuje juz wpisow " super ze udalo ci sie usunac". Okropnie to brzmi.
Szkoda ze kazda osoba ktora dzieci nie chce po prostu ich nie ma. Bo ja nie wierze ze to predzej czy pozniej nie wroci tzn.jak ktos cale zycie nke bedzie chcial mkec dzieci to mysle ze spoko ale jak kiedys zapragnie i zakocha sie w tym dzisxku to mysle ze wroci troxhe fakt ze x lat wczesniej sie usunelo...mysle ze lepiej w takim razie by takie osoby juz dzieci nie mialy. Beda szczesliwsze. I tego im zycze. Po co sie pozniej maja zadreczac.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 11:54   #3237
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Czytsm i nie wierze. Poklask i radosc z powodu aborcji.
Masakra
Jasne kazdego indywidualna decyzja czy dziecka sie pozbyc ( czy tez plodu ) czy nie. I z tym sie zgadzam bo kazdy sam decyduje co robi ze swoim zyciem i swoim cialem, ale no nie czuje juz wpisow " super ze udalo ci sie usunac". Okropnie to brzmi.
Szkoda ze kazda osoba ktora dzieci nie chce po prostu ich nie ma. Bo ja nie wierze ze to predzej czy pozniej nie wroci tzn.jak ktos cale zycie nke bedzie chcial mkec dzieci to mysle ze spoko ale jak kiedys zapragnie i zakocha sie w tym dzisxku to mysle ze wroci troxhe fakt ze x lat wczesniej sie usunelo...mysle ze lepiej w takim razie by takie osoby juz dzieci nie mialy. Beda szczesliwsze. I tego im zycze. Po co sie pozniej maja zadreczac.
czyli te tabuny kobiet, które usunęły ciążę, a później założyły rodzinę, to po prostu udają?

i nie, nie dziecka. płodu. usunęła płód, zlepek komórek. tyle. jak po każdym zabiegu, dobrze, że się udało, oby wszystko było ok na kontroli - co w tym okropnego?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 12:12   #3238
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Czytsm i nie wierze. Poklask i radosc z powodu aborcji.
Masakra
Jasne kazdego indywidualna decyzja czy dziecka sie pozbyc ( czy tez plodu ) czy nie. I z tym sie zgadzam bo kazdy sam decyduje co robi ze swoim zyciem i swoim cialem, ale no nie czuje juz wpisow " super ze udalo ci sie usunac". Okropnie to brzmi.
Szkoda ze kazda osoba ktora dzieci nie chce po prostu ich nie ma. Bo ja nie wierze ze to predzej czy pozniej nie wroci tzn.jak ktos cale zycie nke bedzie chcial mkec dzieci to mysle ze spoko ale jak kiedys zapragnie i zakocha sie w tym dzisxku to mysle ze wroci troxhe fakt ze x lat wczesniej sie usunelo...mysle ze lepiej w takim razie by takie osoby juz dzieci nie mialy. Beda szczesliwsze. I tego im zycze. Po co sie pozniej maja zadreczac.
Niby czemu masakra. Dlaczego nie cieszyć się, że komuś udało się rozwiązać problem?
Skoro jak sama przyznajesz, aborcja jest decyzją indywidualną i każdy ma sam decydować o swoim ciele, to skąd u ciebie tyle negatywnych emocji?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 12:16   #3239
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
czyli te tabuny kobiet, które usunęły ciążę, a później założyły rodzinę, to po prostu udają?

i nie, nie dziecka. płodu. usunęła płód, zlepek komórek. tyle. jak po każdym zabiegu, dobrze, że się udało, oby wszystko było ok na kontroli - co w tym okropnego?
Nie wiem co sie dzieje w glowach takixh kobiet. Nie wierze jednak ze zupelnie nigdy nie mysla o usunietym dziecku. Tak po prostu sie nie da.
Ja wydalam koty 2 bo bylam zmuszona i do dzis mi przykro ze wczesniej je wzielam a pozniej wydalam.
Cieszyc sie ze nie zaszkodzil zabieg danej osobie, ze ona jest zdrowa rozumiem ale nie rozumiem radosci z powodu ewentualnego usuneicia





[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;52240422]Niby czemu masakra. Dlaczego nie cieszyć się, że komuś udało się rozwiązać problem?
Skoro jak sama przyznajesz, aborcja jest decyzją indywidualną i każdy ma sam decydować o swoim ciele, to skąd u ciebie tyle negatywnych emocji?[/QUOTE]

Tu nie mam co komentowac bo na pewno sie nie dogadamy. Nazwanie plodu problemem ktory przeciez samemu sie stworzylo nie jest dla mnie juz pozytywne. Wiec nie chcialabym dalej dyskutowac z Toba w tym temacie bo na pewno skonczyloby sie na bardzo negatywnej klotni a szkoda zasmiecac forum
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 12:17   #3240
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Czytsm i nie wierze. Poklask i radosc z powodu aborcji.
Gdyby zdecydowała o urodzeniu i zatrzymaniu dziecka/urodzeniu i oddaniu do adopcji, to też by wsparcie i kciuki dostała. Na forum są ludzie o różnych podejściach do wielu kwestii i ciężko cenzurować jednych, a pozwalać pisać innym.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 19:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.