Nawracające infekcje i zapalenia odkąd rozpoczęłam współżycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-17, 19:21   #1
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221

Nawracające infekcje i zapalenia odkąd rozpoczęłam współżycie


Cześć,
mam dość trudny dla mnie problem. Odkąd miałam mój pierwszy raz, aż do teraz bardzo często miewam zapalenia pęcherza moczowego oraz infekcje pochwy (zarówno grzybicze, jak i bakteryjne). Nigdy wcześniej w życiu nie miałam ani jednego, ani drugiego.
Mój TŻ jest moim pierwszym i jedynym partnerem seksualnym, ja dla niego też. Robił badania typu posiew moczu, posiew nasienia i nic mu nie wyszło. Ja za każdym razem mam inną bakterię w moczu (choć np. nigdy nie była to dość popularna E. Coli).
Podczas stosunku nie używamy prezerwatywy, nawilżamy się żelem intymnym. Robię siusiu i podmywam się od razu po stosunku, dużo piję.
Bardzo często przy pierwszym wejściu odczuwam ból, który po chwili przechodzi - mam pewne trudne przeżycia związane ze strefą seksualną i przypuszczam, że dlatego moje ciało tak reaguje. Podejrzewam, że to może mieć jakiś związek z infekcjami.
Od niedawna zażywam leki bez recepty na wzmocnienie dróg moczowych oraz tabletki dopochwowe z pałeczkami kwasu mlekowego.
Czy któraś z was miała podobny problem? Co jeszcze mogę zrobić? Jak sobie pomóc? Będę wdzięczna za każde pomysły i sugestie.
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 19:58   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nawracające infekcje i zapalenia odkąd rozpoczęłam współżycie

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Cześć,
mam dość trudny dla mnie problem. Odkąd miałam mój pierwszy raz, aż do teraz bardzo często miewam zapalenia pęcherza moczowego oraz infekcje pochwy (zarówno grzybicze, jak i bakteryjne). Nigdy wcześniej w życiu nie miałam ani jednego, ani drugiego.
Mój TŻ jest moim pierwszym i jedynym partnerem seksualnym, ja dla niego też. Robił badania typu posiew moczu, posiew nasienia i nic mu nie wyszło. Ja za każdym razem mam inną bakterię w moczu (choć np. nigdy nie była to dość popularna E. Coli).
Podczas stosunku nie używamy prezerwatywy, nawilżamy się żelem intymnym. Robię siusiu i podmywam się od razu po stosunku, dużo piję.
Bardzo często przy pierwszym wejściu odczuwam ból, który po chwili przechodzi - mam pewne trudne przeżycia związane ze strefą seksualną i przypuszczam, że dlatego moje ciało tak reaguje. Podejrzewam, że to może mieć jakiś związek z infekcjami.
Od niedawna zażywam leki bez recepty na wzmocnienie dróg moczowych oraz tabletki dopochwowe z pałeczkami kwasu mlekowego.
Czy któraś z was miała podobny problem? Co jeszcze mogę zrobić? Jak sobie pomóc? Będę wdzięczna za każde pomysły i sugestie.
Nawracające infekcje to jest akurat dość powszechny problem u kobiet. Zwłaszcza tych zaczynających współżycie. Tutaj masz wątek, gdzie padało bardzo wiele porad - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642600

Ze swojej strony polecam zmniejszyć częstotliwość współżycia. Robić sobie minimum 48h przerwy na regenerację. Poza tym na infekcje układu moczowego może pomóc picie rumianku po stosunku. Koszyczki rumianku do parzenia powinnaś dostać w aptece albo sklepie z żywnością ekologiczną.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 20:31   #3
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nawracające infekcje i zapalenia odkąd rozpoczęłam współżycie

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88649495]Nawracające infekcje to jest akurat dość powszechny problem u kobiet. Zwłaszcza tych zaczynających współżycie. Tutaj masz wątek, gdzie padało bardzo wiele porad - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642600

Ze swojej strony polecam zmniejszyć częstotliwość współżycia. Robić sobie minimum 48h przerwy na regenerację. Poza tym na infekcje układu moczowego może pomóc picie rumianku po stosunku. Koszyczki rumianku do parzenia powinnaś dostać w aptece albo sklepie z żywnością ekologiczną.[/QUOTE]

Dzięki za link - przejrzę w wolnej chwili. Jeśli chodzi o częstotliwość współżycia, to na spokojnie robimy kilka dni przerwy. Rumianek mam w domu, także postaram się pić.
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 07:38   #4
1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 291
Dot.: Nawracające infekcje i zapalenia odkąd rozpoczęłam współżycie

A jak jest z higiena partnera???

On się badał Pod katem infekcji??

Nawet jeśli jemu nic nie jest zdrowotnie to jeśli ma Braki w higienie to możesz mieć infekcje. Jak często zmienia bieliznę? Myje się przed seksem?



Mycie penisa przed seksem może pomoc. U nas pomogło. Partner spał nago wycierał w pościel a porem rano uprawialiśmy seks. Często tez miał niewymytego penisa po wieczornym seksie i miałam i infekcje.

Odkąd tego pilnowaliśmy nic się nie dzieło

Ja bardzo lubię analne pieszczoty czy to palcami czy lizanie. W takim wypadku trzeba bardzo pilnować by potem nie dotykać okolic pichwy



Mężczyźni często maja braki w higienie i tak to wyglada

Edytowane przez 1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32
Czas edycji: 2021-04-18 o 09:33
1c6bb63197ff1a395b05499f561db3079819e20a_60ad8184b6c32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 08:40   #5
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Nawracające infekcje i zapalenia odkąd rozpoczęłam współżycie

Miałam to samo, męczyłam się z tym ponad 2 lata. Co posiew to inna bakteria, nawet te groźniejsze. Wzięłam z 5 antybiotyków, partner też ze mną wziął jedną kurację. Później zaczęłam brać UroVaxom taką szczepionkę w tabletkach. Dopiero po tym pomogło. Tzn teraz nadal po seksie gdy miną dwa dni to zdarza się odczuwanie dyskomfortu ale to da się przeżyć. Tak naprawdę po każdym stosunku trzeba dbać o to by wypić dużo wody, umyć się, zrobić siku. Ja dodatkowo jeszcze po tym pije Fitolizynę i syrop z żurawiny. I staram się tak po każdym stosunku. Te problemy niestety mogą ciągnąć się za nami cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 09:40:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.