Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-04, 07:45   #301
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

I tak czas rewelka no teraz się ciężej biega, ja przerzuciłam treningi na wieczór. Zdrówka!
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 08:01   #302
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Super dziewczyny, brawa za treningi

Ja po półmaratonie spoko. Było strasznie (rok temu zresztą też) . Straszny upał, a 3/4 trasy w samym słońcu. Pomimo tego ,że zaczął się wcześniej niż rok temu, to i tak było gorąco. Po Katowicach biegi są zawsze trudne,bo jest pełno podbiegów. Tym razem miałam wrażenie, że przez 15km cały czas biegnę pod górkę. Od 16km zaczęło być z górki. Trzymałam się pacemakera na 1h40min,ale nie utrzymałam. Skończyłam ponad 1 min później. Nie miałam parcia na wynik. Od pewnego momentu odpuściłam i sobie jadłam ciastka, które były na trasie Ogólnie sam bieg super organizacja, na wysokim poziomie, dlatego w nim biegam. Jednak jest już za późno (za ciepło) i za trudna trasa,aby bić rekordy (choć mój TZ zrobił życiówkę i załamał 1h30m) .

Dzisiaj zamierzam zrobić rozbieganie 8-10km po zawodach i na ok. 7-10dni zapomnieć o bieganiu. Chce się zresetować. Od połowy lipca planuje zacząć treningi pod 10km na jesień. Trochę u mnie ze zdrowiem nie za dobrze, więc zobaczymy ,jak wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To i tak świetny wynik ! Zdrówka życzę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 10:49   #303
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

BEATISKA gratuluję
Melduje 7,4 km w tym interwaly 8x2/2 min
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:05   #304
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Dzięki dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:30   #305
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

U mnie wczoraj wpadło 12 podbiegów

Rozglądam się za nowym zegarkiem, moj obecny padł jakiś czas temu. Miałam go naprawić, ale jest kiepski i nie wiem czy to ma sens, bo i tak prawnie niedługo wymieniłabym go na inny. Na oku mam suunto 5 lub garmina fenix 5s. Macie zegarki, czy biegacie na endomondo ? Polecicie jakieś? Mnie bieganie z endo dobija :/
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:34   #306
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

ja mam garmin forerunner 235 nie chciałam nic drogiego, fajnie się sprawdza i jestem z niego bardzo zadowolona. W życiu bym już nuie chciała wrócić do biegania z endo!
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:58   #307
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
ja mam garmin forerunner 235 nie chciałam nic drogiego, fajnie się sprawdza i jestem z niego bardzo zadowolona. W życiu bym już nuie chciała wrócić do biegania z endo!
A sprawdzalaś może ile on wytrzymuje na włączonym GPS? Bo jakoś nie mogę odnaleźć w Internecie tej informacji :/
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 11:00   #308
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Biegam z apka wiec nie pomogę
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 11:44   #309
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
A sprawdzalaś może ile on wytrzymuje na włączonym GPS? Bo jakoś nie mogę odnaleźć w Internecie tej informacji :/
hmm nie wiem.. najdłużej z nim chodziłam w górach, raz cały dzień praktycznie i jeszcze mi sporo baterii zostawało. Ale trudno mi powiedzieć.
Melduje 9 km, w tym rytmy 3x30sek/1 min. Ostatni km 4:56
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2019-06-05 o 21:26
velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 06:13   #310
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Wg info od producenta żywotność baterii to 9-11h przy korzystaniu z gpsa To dane dla forerunner 235 i vivoactive 3 music. Ja niemal kupiłam ten pierwszy, ale jak się zdecydowałam, nagle dostępny był tylko czerwony i przypadkiem trafiłam na promocję na ten drugi Naprawdę fajnie się biega z samym zegarkiem.

Mnie trochę uwiera zazdrość, że nie mogę robić postępów Gratuluję wam wszystkich wyników i udanych treningów
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 07:24   #311
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Wg info od producenta żywotność baterii to 9-11h przy korzystaniu z gpsa To dane dla forerunner 235 i vivoactive 3 music. Ja niemal kupiłam ten pierwszy, ale jak się zdecydowałam, nagle dostępny był tylko czerwony i przypadkiem trafiłam na promocję na ten drugi Naprawdę fajnie się biega z samym zegarkiem.

Mnie trochę uwiera zazdrość, że nie mogę robić postępów Gratuluję wam wszystkich wyników i udanych treningów
Vivoactive jest piękny ale potrzebuję czegoś z mocniejszą baterią. Muszę sie wybrać do sklepu pooglądać na żywo, bo wiele z tych zegarków co mi odpowiadają to chyba takie kolosy na pół ręki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 08:05   #312
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Mój mąż ma vivoactive i jest mniejszy od mojego No i ma więcej funkcji.

Ja właśnie trafiłam na forerunnera taniej o 150 zl bo miał uszkodzone pudełko. Czasem są w sklepach takie okazje.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 14:05   #313
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Arabella27 Pokaż wiadomość
Ja właśnie czekam na mojego suunto 5. Mój partner biega z suunto 9 i bardzo go chwali. Ale dla mnie on jest i trochę za duży i trochę za drogi, więc po długich poszukiwaniach zdecydowałam się na nowy model. Niby w opisie jest bardzo podobny do dziewiątki, ale zobaczymy. Jak dojdzie, to mogę się podzielić opinią

Proszę o recenzję ! Właśnie czytałam, że ma niby super funkcje jak 9 a jest zdecydowanie mniejszy. I właśnie o to mi chodzi także bardzo bym była wdzięczna za opis jak do Ciebie już dotrze, bo jako że to nowość to na razie recenzji i testów brak :/
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 20:50   #314
Rougalka
Raczkowanie
 
Avatar Rougalka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Dobry wieczór
Czy można się przyłączyć?
Rougalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 20:37   #315
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Rougalka jasne
U mnie dziś 14,4 km, było super i dobrze mi się biegło. Ciężko tylko pierwsze 4, ale ja się generalnie rozkręcam z czasem.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 06:04   #316
Rougalka
Raczkowanie
 
Avatar Rougalka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

To może napiszę coś o sobie jestem początkująca, dopiero dwa tygodnie biegam( razem z przerwami, bo co drugi dzień). Wy to już pewnie zaprawione w bojach stosujecie jakieś diety czy po prostu zdrowe odżywianie? I jak długo czekalyscie na pierwsze efekty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rougalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 08:28   #317
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Rougalka Pokaż wiadomość
To może napiszę coś o sobie jestem początkująca, dopiero dwa tygodnie biegam( razem z przerwami, bo co drugi dzień). Wy to już pewnie zaprawione w bojach stosujecie jakieś diety czy po prostu zdrowe odżywianie? I jak długo czekalyscie na pierwsze efekty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej ja nie stosuje żadnej konkretnej diety, po prostu staram się jeść zdrowo. Co masz na myśli pisząc o pierwszych efektach? Dłuższe dystanse/poprawa czasu/poprawa sylwetki? :p

U mnie weekend mało biegowy. Za to zrobiłam 26 km po Górach Świętokrzyskich i zaliczyłam szczyt do Korony Gór Polski

Edytowane przez carmen_20
Czas edycji: 2019-06-10 o 08:29
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 13:43   #318
Rougalka
Raczkowanie
 
Avatar Rougalka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 50
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Hej ja nie stosuje żadnej konkretnej diety, po prostu staram się jeść zdrowo. Co masz na myśli pisząc o pierwszych efektach? Dłuższe dystanse/poprawa czasu/poprawa sylwetki?

U mnie weekend mało biegowy. Za to zrobiłam 26 km po Górach Świętokrzyskich i zaliczyłam szczyt do Korony Gór Polski
Chodziło mi o utratę wagi/poprawę sylwetki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rougalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 20:34   #319
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Hej ja nie stosuje żadnej konkretnej diety, po prostu staram się jeść zdrowo. Co masz na myśli pisząc o pierwszych efektach? Dłuższe dystanse/poprawa czasu/poprawa sylwetki? :p

U mnie weekend mało biegowy. Za to zrobiłam 26 km po Górach Świętokrzyskich i zaliczyłam szczyt do Korony Gór Polski
zazdro mam liście do zrobienia w tym roku!
Ja też bez diety, miałam małą redukcję zimą i tyle. Odżywiam się rozsądnie w sumie od dawna.
Biegam w sumie dla innych efektów lepsza sylwetka to efekt uboczny, bardziej mi zależy na kondycji. Bez redukcji zresztą figura niewiele się poprawi
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-10, 20:47   #320
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Rougalka Pokaż wiadomość
Chodziło mi o utratę wagi/poprawę sylwetki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej witam serdecznie. Ja po prostu obliczyłam sobie zapotrzebowanie i obcielam 200 kcal. Chudłam powoli ale za to czułam się komfortowo.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Byłam off line przez parę dni
Za to melduje w piątej rekord 23, 1 km. Jak ktoś kojarzy jezioro slawskie to je okrazylam.
Wczoraj 9,3 km boso ( nóg chyba nie domyje)
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 20:53   #321
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
zazdro mam liście do zrobienia w tym roku!
Ja też bez diety, miałam małą redukcję zimą i tyle. Odżywiam się rozsądnie w sumie od dawna.
Biegam w sumie dla innych efektów lepsza sylwetka to efekt uboczny, bardziej mi zależy na kondycji. Bez redukcji zresztą figura niewiele się poprawi
Trasa i sam szczyt mało widokowe :p przynajmniej od tej strony co my wchodziliśmy :p ale wczoraj było to zbawienne, bo jakbym miała iść w pełnym słońcu to nie wiem czy po10 km bym nie padła

Dokładnie, u mnie też poprawa sylwetki to efekt uboczny.
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 21:07   #322
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość

[/COLOR]Byłam off line przez parę dni
Za to melduje w piątej rekord 23, 1 km. Jak ktoś kojarzy jezioro slawskie to je okrazylam.
Wczoraj 9,3 km boso ( nóg chyba nie domyje)
ileee wow! ty to jak wpadniesz to zawsze z grubej rury
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 20:19   #323
Marina3
Zadomowienie
 
Avatar Marina3
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 717
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Hej witam serdecznie. Ja po prostu obliczyłam sobie zapotrzebowanie i obcielam 200 kcal. Chudłam powoli ale za to czułam się komfortowo.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Byłam off line przez parę dni
Za to melduje w piątej rekord 23, 1 km. Jak ktoś kojarzy jezioro slawskie to je okrazylam.
Wczoraj 9,3 km boso ( nóg chyba nie domyje)
Chyba bym umarła ja dziś 5 km, ale bardzo ciężkie, co chwilę przystawałam przez tą duchotę. Biegam już z 1.5 msc a mam wrażenie, że moja kondycja nic się nie zmienia. Może robię coś źle?

Ale gratuluję Wam wspaniałych wyników! Dla mnie wszelkie biegi zorganizowanie itp to coś bardzo nieosiaglanego więc bardzo podziwiam


Rougalka mnie się ciało wysmukliło tak mi się wydaje. Dużo ludzi mówi mi, że schudłam mimo, że waga zmieniła się może o 0.5 kg w dół. Ale ubrania faktycznie jakb luźniejsze
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Marina3
Czas edycji: 2019-06-11 o 20:35
Marina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 20:49   #324
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Coś się na pewni powoli zmienia
Ja dziś 8,5 km w upale, oj ciężko było tym bardziej, że za szybko zaczęłam.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 06:36   #325
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Marina3 Pokaż wiadomość
Chyba bym umarła ja dziś 5 km, ale bardzo ciężkie, co chwilę przystawałam przez tą duchotę. Biegam już z 1.5 msc a mam wrażenie, że moja kondycja nic się nie zmienia. Może robię coś źle?

Ale gratuluję Wam wspaniałych wyników! Dla mnie wszelkie biegi zorganizowanie itp to coś bardzo nieosiaglanego więc bardzo podziwiam


Rougalka mnie się ciało wysmukliło tak mi się wydaje. Dużo ludzi mówi mi, że schudłam mimo, że waga zmieniła się może o 0.5 kg w dół. Ale ubrania faktycznie jakb luźniejsze
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W upale nie ma co cisnąc. Ja po takim stażu biegania przez jakiś miesiąc upalow chodziłam tylko z kijami,
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 06:42   #326
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Marina3 Pokaż wiadomość
Biegam już z 1.5 msc a mam wrażenie, że moja kondycja nic się nie zmienia. Może robię coś źle?
Może progres jest niewielki, dlatego ciężko go wyczuć.
Próbuj bawić się bieganiem, nie biegaj zawsze tak samo.
Niestety dla mnie, żeby widzieć progres, trzeba wyjść czasem ze swojej strefy komfortu i pokazać organizmowi, że można więcej, mocniej, dalej. Mnie to przerasta, za leniwa jestem, dlatego też stanęłam w miejscu
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 07:49   #327
Marina3
Zadomowienie
 
Avatar Marina3
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 717
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez violino Pokaż wiadomość
Może progres jest niewielki, dlatego ciężko go wyczuć.
Próbuj bawić się bieganiem, nie biegaj zawsze tak samo.
Niestety dla mnie, żeby widzieć progres, trzeba wyjść czasem ze swojej strefy komfortu i pokazać organizmowi, że można więcej, mocniej, dalej. Mnie to przerasta, za leniwa jestem, dlatego też stanęłam w miejscu
Jak było chłodniej byłam w stanie zrobić 8 km i miałam siły na więcej, po ok tygodniowej dość silnej chorobie mam wrażenie jakby wszystko się cofnęło. Co masz na myśli mówiąc żeby nie biegać zawsze tak samo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 08:51   #328
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Melduje 7,7 km. W tym przebiezki 6x60 m przerwa spacer. Ciężko było pogoda wisząca
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 09:33   #329
violino
Zadomowienie
 
Avatar violino
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 452
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez Marina3 Pokaż wiadomość
Jak było chłodniej byłam w stanie zrobić 8 km i miałam siły na więcej, po ok tygodniowej dość silnej chorobie mam wrażenie jakby wszystko się cofnęło. Co masz na myśli mówiąc żeby nie biegać zawsze tak samo?
No jasne, że się „cofnęło”, organizm to nie komputer, że masz zapisany stan gry i po chorobie wracasz do momentu, gdzie przerwałaś.
Poza tym nawet i bez takich przerw jak choroba organizm różnie reaguje. I w różnym czasie. Jak będziesz ćwiczyć np. zbyt często, nie dasz organizmowi czasu na regenerację, to też efektów nie będzie, trenowanie to tak naprawdę proces niszczenia i do progresu potrzebuje czasu na odbudowę

Jeśli będziesz zawsze biegła tą samą trasą, w tym samym tempie, tak samo długo, to po jakimś czasie przestaniesz widzieć efekty, bo przestaniesz stawiać organizmowi wyzwania. Żeby mieć progres, musimy wyjść poza to, co jest normalne. Popatrz, jak dziewczyny tu biegają. Czasem po górkach, czasem szybciej a krócej, żeby ćwiczyć tempo, a czasem wolniej ale dłużej, żeby ćwiczyć wytrzymałość. Interwały, tempówki... różne podłoże, warunki. To wszystko pomaga w budowaniu mocy biegowej Temat rzeka, poszukaj na stronach biegowych, tam bardzo fajnie tłumaczą działanie tego wszystkiego
__________________
"Wychodzę z domu z zamiarem przebiegnięcia sześciu mil. Jutro siedem, pojutrze osiem i tak dalej.
Przebiegam obok piekarni. Kupuję słodką bułeczkę i jem ją w drodze powrotnej do domu. Niech inni biegają".
violino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 18:14   #330
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw cz. VI

Cytat:
Napisane przez violino Pokaż wiadomość
No jasne, że się „cofnęło”, organizm to nie komputer, że masz zapisany stan gry i po chorobie wracasz do momentu, gdzie przerwałaś.
Poza tym nawet i bez takich przerw jak choroba organizm różnie reaguje. I w różnym czasie. Jak będziesz ćwiczyć np. zbyt często, nie dasz organizmowi czasu na regenerację, to też efektów nie będzie, trenowanie to tak naprawdę proces niszczenia i do progresu potrzebuje czasu na odbudowę

Jeśli będziesz zawsze biegła tą samą trasą, w tym samym tempie, tak samo długo, to po jakimś czasie przestaniesz widzieć efekty, bo przestaniesz stawiać organizmowi wyzwania. Żeby mieć progres, musimy wyjść poza to, co jest normalne. Popatrz, jak dziewczyny tu biegają. Czasem po górkach, czasem szybciej a krócej, żeby ćwiczyć tempo, a czasem wolniej ale dłużej, żeby ćwiczyć wytrzymałość. Interwały, tempówki... różne podłoże, warunki. To wszystko pomaga w budowaniu mocy biegowej Temat rzeka, poszukaj na stronach biegowych, tam bardzo fajnie tłumaczą działanie tego wszystkiego
Podpisuję się pod wszystkim co napisałaś

Marina po chorobie to nic dziwnego, że wszystko się cofnelo. Jeszcze jak brałaś antybiotyk to tym bardziej. Nie dość, że sama choroba bardzo osłabia organizm + niekorzystne działanie antybiotyku + przerwa w treningach. Bardzo bym się zdziwiła jakbyś się nie "cofnęła" :p
Cytat:
Napisane przez Arabella27 Pokaż wiadomość
Wracam z mini recenzją
Zegarek przyszedł kilka dni temu, ale na razie tylko raz z nim biegałam, upały nie sprzyjają Znalazłam jakiś kod i zamówiłam go z Zegarowni za 1356 zł.

Ogólnie jestem zadowolona, już widzę, że bateria sporo wytrzymuje, zegarek jest wygodny, nic nie obciera i posiada kilkadziesiąt trybów sportowych. Tarcza na szczęście nie jest za duża Mierzy wszystko dobrze. Nie było problemu z połączeniem z telefonem, czego się trochę obawiałam. Ale dla mnie największą wadą jest brak ekranu dotykowego - jakoś tak intuicyjnie chcę przesuwać wszystko na ekranie, a się nie da
Jest więcej przycisków niż w suunto 9, ale nie zawsze wciskanie ich jest dla mnie komfortowe. Kolejna mini wada to że podczas biegania czasami miałam problem z gpsem. Ale to tylko przez chwilę, potem już wszystko działało poprawnie.
I chyba tylko tyle mogę powiedzieć po tych kilku dniach
Dzięki za recenzję ! Wybacz, że tak męczę, ale czy miałabyś możliwość wrzucenia zdjęcia, jak on prezentuje się na ręce? Niestety u mnie w mieście nigdzie nie ma go stacjonarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez carmen_20
Czas edycji: 2019-06-12 o 18:16
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-02 14:23:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.