Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-13, 06:20   #3961
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hmm... Trudność zdejmowania w dużej mierze zależy od umiejętności. Też kiedyś przerzucilam się na soczewki bardziej "wilgotne" i nie potrafiłam ich na początku odpowiednio złapać, ale po kilku razach się nauczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 07:20   #3962
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja powoli jestem załamana W koncu znalazłam idealne soczewki, jedyne których nie czuje na oku i mogę śmigać cały dzień i co? I są koszmarne w zdejmowaniu! Co zdjęcie mam popękane naczynka w oku i musze odczekać parę dni nim mogę znów założyć i tak w koło....masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli są to soczewki bardzo delikatne, mające dużą zawartość wody, to faktycznie początkowo mogą sprawiać trudności w zdejmowaniu, ale naprawdę nie warto się poddawać, poćwiczyć. Przed samym zdejmowaniem możesz spróbować użyć kropli do oczu, poruszyć soczewką w rożnych kierunkach na oku (aby ją poruszyć i "odlepić" od oka) i wtedy zacząć zdejmowanie. Być może wtedy będzie łatwiej.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 08:48   #3963
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jestem do tyłu chyba o cały aktualny wątek, więc nie krzyczcie za bardzo, za zadane pytanie.

Noszę zwykłe Biofinity. Generalnie świetnie się w nich czułam, ale od jakiegoś czasu strasznie je czuję na oczach i nie bardzo daję sobie z tym radę. Prawdopodobnie to kwestia suchości oka, bo zawsze miałam z tym problemy, co każdy optometrysta wiedział. Niedługo zbliża się moja wizyta u optometrysty i chcę się jakoś do niej merytorycznie przygotować. Gdy dobrano mi Biofinity [jakieś pięć lat temu] były to jedne chyba z najbardziej chwalonych miesięcznych soczewek i również ja byłam z nich bardzo zadowolona. Zastanawiam się, czy w między czasie nie pojawiły się jakieś nowe soczewki, o które warto zapytać lekarza, a które są jeszcze bardziej chwalone.
Dodam, że jednodniowe soczewki mam dobrane TrueEye i te leżą na oczach idealnie w każdej sytuacji. Niestety są za drogie na używanie ich na co dzień.
Ewentualnie o jaki płyn? Aktualnie używam Pure Moist polecony mi dawno temu przy wizycie. Może za słabo nawilża?
Odkąd nie mogę dostać AQuify [chyba już ich nie produkują] jakoś nie mogę sobie też znaleźć pasujących mi kropli. Używałam ich nie tylko do soczewek, ale także nosząc okulary. Pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, moja praca opiera się w całości na komputerze [oczywiście pracuję w okularach, soczewek używam poza pracą]. AQuify byłam naprawdę zachwycona, bo efekt po zakropieniu długo się u mnie utrzymywał, a do tego miały dłuższy czas użytkowania po otwarciu [do trzech miesięcy]. W tej chwili mam Renu no i szału nie robią. Ani w pracy, ani poza pracą, ani w okularach, ani w soczewkach.

Podsuniecie o co popytać na wizycie?

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2016-07-16 o 08:50
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 09:42   #3964
Sugarbomb
Raczkowanie
 
Avatar Sugarbomb
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 460
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przy suchości oka polecam olej z wiesiołka w kapsułach. Badania wykazały że zwiększa produkcję łez, zmniejsza suchość oka i spowodowany tym dyskomfort przy noszeniu soczewek. Z tym że z 3 miesiące minimum trzeba ten olej przyjmować.
U mnie sprawdzają się krople Hialeye free (6 miesięcy ważności), z takim bardziej treściwych to mam Systane Hydration (3 miesiące), ale te drugie są gęstsze i przez moment obraz jest trochę rozmyty. Ja czegoś takiego nie lubię, ale może u Ciebie przy klimie i większej suchości by się sprawdziły.
Sugarbomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 08:47   #3965
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Jestem do tyłu chyba o cały aktualny wątek, więc nie krzyczcie za bardzo, za zadane pytanie.

Noszę zwykłe Biofinity. Generalnie świetnie się w nich czułam, ale od jakiegoś czasu strasznie je czuję na oczach i nie bardzo daję sobie z tym radę. Prawdopodobnie to kwestia suchości oka, bo zawsze miałam z tym problemy, co każdy optometrysta wiedział. Niedługo zbliża się moja wizyta u optometrysty i chcę się jakoś do niej merytorycznie przygotować. Gdy dobrano mi Biofinity [jakieś pięć lat temu] były to jedne chyba z najbardziej chwalonych miesięcznych soczewek i również ja byłam z nich bardzo zadowolona. Zastanawiam się, czy w między czasie nie pojawiły się jakieś nowe soczewki, o które warto zapytać lekarza, a które są jeszcze bardziej chwalone.
Dodam, że jednodniowe soczewki mam dobrane TrueEye i te leżą na oczach idealnie w każdej sytuacji. Niestety są za drogie na używanie ich na co dzień.
Ewentualnie o jaki płyn? Aktualnie używam Pure Moist polecony mi dawno temu przy wizycie. Może za słabo nawilża?
Odkąd nie mogę dostać AQuify [chyba już ich nie produkują] jakoś nie mogę sobie też znaleźć pasujących mi kropli. Używałam ich nie tylko do soczewek, ale także nosząc okulary. Pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, moja praca opiera się w całości na komputerze [oczywiście pracuję w okularach, soczewek używam poza pracą]. AQuify byłam naprawdę zachwycona, bo efekt po zakropieniu długo się u mnie utrzymywał, a do tego miały dłuższy czas użytkowania po otwarciu [do trzech miesięcy]. W tej chwili mam Renu no i szału nie robią. Ani w pracy, ani poza pracą, ani w okularach, ani w soczewkach.

Podsuniecie o co popytać na wizycie?

Przy suchości oka rzadko przepisuje się soczewki miesięczne, gdyż bardzo mocno przeszkadzają pacjentom, na tyle, że użytkowanie staje się bardzo uciążliwe. Nowe soczewki miesięczne, które możesz spróbować (ale nie mogę obiecać, że będą dla Ciebie odpowiednie) to Air Optix with HygraGlyde, z dodatkowym środkiem nawilżającym.

Płyny najlepiej także z dodatkowym środkiem nawilżającym - PureMoist powinien być ok. Ewentualnie Biotrue lub Renu MPS (dla wrażliwych oczu).

Krople mocno nawilżające to Systane (dostępna także w żelu) lub Opti-Free PRO do soczewek. Te produkty można użytkować na soczewki i na oko na którym jest już soczewka. Warto sprawdzić - ich producent to także producent soczewek kontaktowych, zatem wie doskonale co można zaproponować dla osób z zespołem suchego oka, a noszących soczewki
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 09:27   #3966
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję.

Systane można stosować już na soczewki? Jestem jeszcze na etapie, gdy nawet na opakowaniu było napisane, ze nie nadają się do soczewek kontaktowych.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 07:05   #3967
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Systane można stosować już na soczewki? Jestem jeszcze na etapie, gdy nawet na opakowaniu było napisane, ze nie nadają się do soczewek kontaktowych.
Tak, Systane Ultra można używać także do soczewek. Poza tym są to krople stosowane przy zespole suchego oka, zatem mocno nawilżające. Ważne 6 miesięcy od otwarcia. Warto sprawdzić, może akurat pomogą.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 08:42   #3968
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Tak, Systane Ultra można używać także do soczewek. Poza tym są to krople stosowane przy zespole suchego oka, zatem mocno nawilżające. Ważne 6 miesięcy od otwarcia. Warto sprawdzić, może akurat pomogą.
Używałam ich zanim zaczęłam stosować soczewki kontaktowe i byłam całkiem zadowolona. Przestałam, gdy dbrano mi soczewki, bo wtedy były odradzane. Te w żelu też się nadają dla soczewkowiczów?
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 08:51   #3969
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, od 2 dni jestem posiadaczką soczewek kontaktowych
Dlatego witam się z Wami i dołączam do wątku

Już na wstępie mam dylemat. Teraz jest lato, więc codziennie będę je zakładała (od okularów "poci" się makijaż w miejscu "nosków" i nie można nosić przeciwsłonecznych ) ale gdy przyjdzie jesień... Lubię się w okularach, czasami. Czy jeśli miesięczne soczewki będę nosiła co drugi dzień - mogą posłużyć mi dwa miesiące jeśli będę o nie dobrze dbała? Mój TZ tak robi i metoda się sprawdza, nigdy nie miał zapalenia ani nic, ale od okulistki dowiedziałam się, że tak się robić nie powinno... Jak to w końcu jest?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 09:24   #3970
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od 2 dni jestem posiadaczką soczewek kontaktowych
Dlatego witam się z Wami i dołączam do wątku

Już na wstępie mam dylemat. Teraz jest lato, więc codziennie będę je zakładała (od okularów "poci" się makijaż w miejscu "nosków" i nie można nosić przeciwsłonecznych ) ale gdy przyjdzie jesień... Lubię się w okularach, czasami. Czy jeśli miesięczne soczewki będę nosiła co drugi dzień - mogą posłużyć mi dwa miesiące jeśli będę o nie dobrze dbała? Mój TZ tak robi i metoda się sprawdza, nigdy nie miał zapalenia ani nic, ale od okulistki dowiedziałam się, że tak się robić nie powinno... Jak to w końcu jest?
Absolutnie nie wolno tak robić. Miesięczne soczewki z jakiegoś powodu są soczewkami miesięcznym, a nie 30 użyć. Po miesiącu mogą być bardzo groźne dla oczu, a skutki obydwoje odczujecie za parę lat, gdy już będą nieodwracalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 10:23   #3971
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję kochana. nie będę w takim razie ryzykować. Ubezpieczę się na jesień w jednodniówki gdy będę miała ochotę nosić okulary

Mam w ogóle mały problem, bo z bliży widzę "dziwnie" w soczewkach. Nie zlewają się literki, ale mam taką "mgiełkę". Wada -1,75 (w okularach miałam -1,5). Ogólnie jeszcze czuję, ze mam coś na oczach... To kwestia akomodacji oka, przyzwyczajenia do soczewek? Powinnam dać sobie tydzień na sprawdzenie jak będzie wyglądało to przyzwyczajanie się czy iść wcześniej na wizytę niż za planowane 3 tygodnie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 08:14   #3972
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Używałam ich zanim zaczęłam stosować soczewki kontaktowe i byłam całkiem zadowolona. Przestałam, gdy dbrano mi soczewki, bo wtedy były odradzane. Te w żelu też się nadają dla soczewkowiczów?
Krople w żelu należy stosować albo przed założeniem soczewek kontaktowych lub po zdjęciu. Nie powinni się zakraplać oczu, gdy są na nich soczewki.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od 2 dni jestem posiadaczką soczewek kontaktowych
Dlatego witam się z Wami i dołączam do wątku

Już na wstępie mam dylemat. Teraz jest lato, więc codziennie będę je zakładała (od okularów "poci" się makijaż w miejscu "nosków" i nie można nosić przeciwsłonecznych ) ale gdy przyjdzie jesień... Lubię się w okularach, czasami. Czy jeśli miesięczne soczewki będę nosiła co drugi dzień - mogą posłużyć mi dwa miesiące jeśli będę o nie dobrze dbała? Mój TZ tak robi i metoda się sprawdza, nigdy nie miał zapalenia ani nic, ale od okulistki dowiedziałam się, że tak się robić nie powinno... Jak to w końcu jest?

Zdecydowanie odradzam zarówno Tobie, jak i Twojemu TZ. To są soczewki miesięczne, więc od momentu otwarcia należy je nosić przez miesiąc (nie są to soczewki 30-dniowe, na 30 dni noszenia, jak niektórzy uważają ).

To chwilowa oszczędność, ale w razie komplikacji, które mogą się pojawić nawet długo po użytkowaniu soczewek w ten sposób, przepłacisz na leczeniu.

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziękuję kochana. nie będę w takim razie ryzykować. Ubezpieczę się na jesień w jednodniówki gdy będę miała ochotę nosić okulary

Mam w ogóle mały problem, bo z bliży widzę "dziwnie" w soczewkach. Nie zlewają się literki, ale mam taką "mgiełkę". Wada -1,75 (w okularach miałam -1,5). Ogólnie jeszcze czuję, ze mam coś na oczach... To kwestia akomodacji oka, przyzwyczajenia do soczewek? Powinnam dać sobie tydzień na sprawdzenie jak będzie wyglądało to przyzwyczajanie się czy iść wcześniej na wizytę niż za planowane 3 tygodnie?
Jak długo nosisz już soczewki w nową wadą wzroku? Zwykle taka dolegliwość w widzeniu bliży pojawia się, gdy masz za mocny "minus", czyli za mocne soczewki. Jakbyś miała takie parametry jak w okularach, to dolegliwość powinna zniknąć. Warto to podkreślić na kontroli u specjalisty, u którego miałaś teraz aplikowane soczewki.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 13:12   #3973
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Zdecydowanie odradzam zarówno Tobie, jak i Twojemu TZ. To są soczewki miesięczne, więc od momentu otwarcia należy je nosić przez miesiąc (nie są to soczewki 30-dniowe, na 30 dni noszenia, jak niektórzy uważają ).

To chwilowa oszczędność, ale w razie komplikacji, które mogą się pojawić nawet długo po użytkowaniu soczewek w ten sposób, przepłacisz na leczeniu.


Dobrze, dziękuję Ci i nie zamierzam ryzykować. Chyba TŻ też się odwidzi ta "tymczasowa" oszczędność. To jednak oczy... Mojej okulistce jakoś nie do końca ufałam, bo to jednak gabinet prywatny mający z moich obserwacji umowy z pewnymi firmami soczewkowymi (reklamy, salon połączony ze sklepem sprzedającym soczewki rekomendowane). Ale jak mi tutaj optometrystka mówi to samo i jeszcze wyjaśnia ładnie jakie to ryzyko - to zdecydowanie się posłucham

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Jak długo nosisz już soczewki w nową wadą wzroku? Zwykle taka dolegliwość w widzeniu bliży pojawia się, gdy masz za mocny "minus", czyli za mocne soczewki. Jakbyś miała takie parametry jak w okularach, to dolegliwość powinna zniknąć. Warto to podkreślić na kontroli u specjalisty, u którego miałaś teraz aplikowane soczewki.

Kochana, noszę je od piątku włącznie. Wiesz, wykluczałabym to, że jest za duży minus bo ja jeszcze wyraźniej widziałam w -2.0 tak jak sprawdzałyśmy, ale nie chciałam aż takiej zmiany. Co jeszcze zaobserwowałam, to już niezależnie od odległości, że jak mrugnę to po otwarciu oka czasem jakby soczewka się nie układała dobrze i mi "przeszkadza" - do tego się można przyzwyczaić? Ale białka nie są zaczerwienione,
nie mam jak porównać pieczenia, bo nigdy nie miałam z tym problemu ale tutaj oceniłabym to na pograniczy zmęczenia wzroku.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 08:00   #3974
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Kochana, noszę je od piątku włącznie. Wiesz, wykluczałabym to, że jest za duży minus bo ja jeszcze wyraźniej widziałam w -2.0 tak jak sprawdzałyśmy, ale nie chciałam aż takiej zmiany. Co jeszcze zaobserwowałam, to już niezależnie od odległości, że jak mrugnę to po otwarciu oka czasem jakby soczewka się nie układała dobrze i mi "przeszkadza" - do tego się można przyzwyczaić? Ale białka nie są zaczerwienione,
nie mam jak porównać pieczenia, bo nigdy nie miałam z tym problemu ale tutaj oceniłabym to na pograniczy zmęczenia wzroku.
Przyzwyczaić się jest ciężko (nie mówię jednak, że to niemożliwe ), szczególnie, że to już któryś dzień z rzędu. Jak soczewka uwiera, jak soczewka źle leży, jak za mocno się rusza, jak jest za ciasna, jak wypada z oka... wtedy zawsze proś o inną soczewkę, inną markę, która będzie lepiej dopasowana.

O widzenie bliży także zapytaj specjalistę, sprawdzi w jakim parametrze będzie to dla Ciebie wygodne.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 11:51   #3975
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zakladalam rano soczewki i poszlam do pracy. W zasadzie jeszcze przed wyjściem czułam, że mam taką jakby ciężką opadajaca jedną powieke. Po przyjeździe do pracy zorientowałam się, że nie mam jej na oku. Siedzę cały dzień w jednej, bo nie mam ze sobą okularów. Pytanie czy możliwe, że mi po prostu wypadła, s dyskomfort oka to kwestia tego, że na jedno tylko wyraźnie widzę? Czy też się jakoś przesunela pod powieke? Oko nie szczypie, nie lzawi ani nic. Pierwszy raz mam taką sytuację
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 08:29   #3976
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej. Byłam u okulisty. Zmieniłam szkła w okularach. I zalecila mi takie same moce w kontaktach. Tak może być? Wcześniej nosiłam soczewki
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 09:09   #3977
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
[LEFT]

Przyzwyczaić się jest ciężko (nie mówię jednak, że to niemożliwe ), szczególnie, że to już któryś dzień z rzędu. Jak soczewka uwiera, jak soczewka źle leży, jak za mocno się rusza, jak jest za ciasna, jak wypada z oka... wtedy zawsze proś o inną soczewkę, inną markę, która będzie lepiej dopasowana.

O widzenie bliży także zapytaj specjalistę, sprawdzi w jakim parametrze będzie to dla Ciebie wygodne.
Dzięki kochana. Powiem Ci, ze już się prawie przyzwyczaiłam z tą bliżą. Jutro idę do okulistki żeby sprawdzić co i jak, pogadam z nią o tym problemie. Chciałabym nosić 3mies. bo bardziej się opłaca, ale zobaczę czy mogę.... biorąc pod uwagę te problemy z akomodacją oka.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 15:00   #3978
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Hej. Byłam u okulisty. Zmieniłam szkła w okularach. I zalecila mi takie same moce w kontaktach. Tak może być? Wcześniej nosiłam soczewki
Można Jeśli masz wadę mniejszą niż 4 na minusie, to jak najbardziej można mieć takie same moce w okularach i soczewkach.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 09:52   #3979
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Właśnie mam równo -4 i -2 i cyl 0,75 i1,25 to mogę mieć takie same moce?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 07:10   #3980
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nie możesz, bo skoro masz cylindry to soczewki powinny być dobrane indywidualnie. Ja też mam cylindry i soczewki o innych mocach niż okulary, w soczewkach nie ma możliwości zrobienia cylindrów, więc trzeba operować mocą.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 11:31   #3981
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie możesz, bo skoro masz cylindry to soczewki powinny być dobrane indywidualnie. Ja też mam cylindry i soczewki o innych mocach niż okulary, w soczewkach nie ma możliwości zrobienia cylindrów, więc trzeba operować mocą.
Tak mi dobrala okulistka też się zdziwilam
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 15:55   #3982
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A nosisz te soczewki?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 16:03   #3983
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A nosisz te soczewki?
Tak. I boli mnie głowa w okolicy czola
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 16:18   #3984
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ale widzisz w nich dobrze?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 17:13   #3985
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ale widzisz w nich dobrze?
Ciężko mi ocenić. B ostro
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 18:41   #3986
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny czy możecie mu doradzić jakiś zamiennik dailies total 1?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 07:56   #3987
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Właśnie mam równo -4 i -2 i cyl 0,75 i1,25 to mogę mieć takie same moce?
Moce soczewwek kontaktowych powinny być inne w takim przypadku Szczególnie dla -4,00.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 20:18   #3988
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możecie mu doradzić jakiś zamiennik dailies total 1?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
osobiście mi dailies total 1 nie podeszły, po 2 dniu resztę próbek wywaliłam. Wróciłam do Dailies AquaComfort Plus. Jedyne jednodniówki które nie przeszkadzają mi na oku
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 20:32   #3989
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mi na oku nie przeszkadzają, ale to jedyne soczewki których za chiny ludowe nie mogę zdjac i szarpie się bita godzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 06:37   #3990
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Mi na oku nie przeszkadzają, ale to jedyne soczewki których za chiny ludowe nie mogę zdjac i szarpie się bita godzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no a mi pływają na oku bo są za bardzo nawilżone
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.