Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 08:10   #991
martusiazabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ja biorę sylvie 30 od miesiąca po zmianie z innych tabletek, które wyniszczyły mi zdrowie (o czym możesz przeczytać pare postów wyżej). I na razie, odpukać, czuję się dobrze i powoli jakby zaczyna mi przechodzić cały ten bałagan po tamtych tabletkach... Też byłam nieufnie nastawiona do tych tabletek, ale jak na razie jestem z nich zadowolona. A jeśli chodzi o cenę o płacę 16,49zł u mnie, w Łodzi, w aptece "Kwiaty Polskie". Mają tam bardzo konkurencyjne ceny na wszystkie leki
martusiazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:55   #992
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Mi minęły wszystkie skutki uboczne przy drugim opakowaniu (tzn. suchość, rozdrażnienie), a co najważniejsze urosły mi piersi !
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 11:45   #993
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

mi też po sylvie 20 urosły piersi nie jest to ogromna różnica, ale jest widoczna i wyczuwalna
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 20:13   #994
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Eweline2012 no to przypuszczam, że to może jakaś prywatna apteka a nie sieć.
No patrzcie dziewczyny a mnie niestety piersi nie urosły, no ale jakoś przeżyję ważniejsze jest to, że dobrze się czuję i że nie przytyłam, bo dla mnie największym koszmarem byłoby gdybym przybrała na wadze.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 18:23   #995
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Mnie Bogu dzięki piersi po sylvie20 nie urosły. Jakby tak urosły to bym sobie je chyba obcieła O ile pełne C czy D wyglądają naprawdę super, o tyle E już niekoniecznie
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:59   #996
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Dla mnie też przytycie byłoby koszmarem, na szczęście się to nie przytrafiło : P
A biust aż o rozmiar mi nie podskoczył... Może z połowę
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 13:06   #997
Blessed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Dziewczyny a jak to jest z przetłuszczającą się trądzikową cerą przy sylvie20 ???
Blessed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 14:05   #998
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

z moją cerą kompletnie nic się nie zmieniło. mam przetłuszczającą, sporadycznie wyskoczy mi pryszcz.
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 00:00   #999
latinka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez arpka Pokaż wiadomość
W sumię to się dziwię, że lekarz nie zlecił ci kompleksowych badań hormonalnych, tylko prolaktynę. Nie są to wcale tak tanie badania, a należą ci sie na kasę chorych. Co do bromergonu to też go kiedyś brałam na wyregulowanie prolaktyny. bałam się skutków ubocznych ale ja chyba jestem inna bo nie mialam żadnych prócz tego że maialam niesamowitą ochote na seks Ale ja chyba wogole dobrze reaguje na tabletki bo kiedyś brałam danazol, który ma masakryczne skutki uboczne , a ja zero, nic jakbym wogóle ich nie brała. Co do sylvie20 to stosuje je dłuższy czas i czuje sie rewelacyjnie, okresik w normie, bezbolesny, cera w porządku no i co najważniejsze libido też w jak najlepszym porządku
zdecydowalam sie jednak nie ingerowac w takim stopniu na moj uklad hormonalny z powodu przeciazen genetycznych dot. nowotworow w mojej rodzinie... biore ziolowy castagnus na hiperprolaktynemie. wole dmuchac na zimne, skoro bedzie mi w przyszlosci trudno zajsc w ciaze, nie ma sensu psuc sobie jeszcze tabletkami antykoncepcyjnymi mojego i tak zeswirowanego ukladu hormonalnego
pozdrawiam wszystkie!
latinka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 12:30   #1000
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Jeśli chodzi o cerę po sylvie20, to moja cera przetłuszcza się nadal, ale pryszczy prawie nie mam. Z przetłuszczaniem można sobie zawsze jakoś łatwiej niż z pryszczami poradzić, chociażby emulsja matująca iwostin na dzień, a na noc obowiązkowo jakiś nawilżający krem, bo te matujące wysuszają cerę.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 16:44   #1001
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

sylvie20 są chyba zbyt słabe, aby poradzić sobie z przetłuszczającą się cerą. one mają naprawdę małą ilość hormonów i to pewnie dlatego

Na problemy dermatologiczne to prędzej syndi35, albo i diane, no, ale to już musi doradzić ginekolog i wcześniej wykonane badania
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 19:59   #1002
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

A ja myślałam, że żadne pigułki nie wpływają na regulacje wydzielania się sebum, wydawało mi się że jest to problem już typowo skórny nie mający nic wspólnego z hormonami.
Bo dermatolodzy przepisują na pryszcze diane czy syndi35 i wydawało mi się, że to tylko na pryszcze. A sylvie20 nie może być stosowany na pryszcze?
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 14:38   #1003
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Sylvie20 może i poradzą sobie z wyskakującymi, pojedynczymi pryszczami, ale raczej wątpie żeby były one remedium w leczeniu trądziku. Z kolei trądzik w jakichś 80-90% wiąże się z łojotokiem i chcąc go zlikwidować to trzeba podziałać większa dawką hormonów, jak wspomniane tu syndi35 czy diane. Te tabletki antykoncepcyjne, to chyba nawet dermatolodzy przepisują
Myślę, że sylvie to takie bezinwazyjne tabletki, aczkolwiek też nie można tutaj generalizować, bo czasami to co innym służy komuś może zaszkodzić czy też na niego nie podziałać.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 10:16   #1004
Blessed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

U mnie to jest tak, że ja przez prawie 3 lata brałam Syndi 35 właśnie na problemy z cerą miałam bardzo tłustą, trądzikową cerę a Syndi 35 zadziałały świetnie twarz o niebo lepsza, trądzik wyleczony no i czułam się przy nich ok i w moim odczuciu mogłabym je brać i brać długie lata... Ale pani ginekolog powiedziała, że czas zmienić bo Syndi35 nie mogą być tak długo stosowane i zapisała mi Sylvie20. Stąd moje pytanie jak przy nich wygląda cera... niczego się tak nie boje jak powrotu łojotoku i trądziku na twarzy :/ życie z trądzikiem a bez to zupełnie inne życie i wiedzą to tylko Ci których ten problem dotknął... Pzdr
Blessed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:43   #1005
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

sylvie20 mają zbyt małą dawkę hormonów aby mogły walczyć z łojotokiem czy trądzikiem. syndi czy diane to tabletki poniekąd na problemy dermatologiczne. Całkiem możliwe, że hormony znowu zaczną ci nadmiernie pracować i łojotok wróci, aczkolwiek nie jest to powiedziane, bo być może proces ten się po prostu ustabilizował.

Osobiście polecałabym Ci zrobienie sobie badań u endokrynologa - wtedy będziesz mieć pewność, czy z twoimi hormonami wszystko jest w porządku.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:31   #1006
Blessed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

tylko, że ja już badania na poziom hormonów miałam robione przed zastosowaniem Syndi 35 i poziom wyszedł w normie mimo to zdecydowałam się na Syndi i pomogły bardzo na trądzik i łojotok... Tak więc już sama nie wiem co robić, chyba siedzieć i modlić się żeby to cholerstwo nie wróciło :/:/
Niektóre dziewczyny pisały że po Sylvie 20 cera im się polepszyła... więc może jednak jakoś zadziałają chociaż w małym stopniu...
Jeśli będzie wielka tragedia pójdę znów zrobić badania na poziom hormonów, będę wtedy chciała wrócić do Syndi 35 choć nie wiem czy to w moim przypadku, po prawie 3 latach brania, możliwe.
Blessed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:59   #1007
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Rozumiem Cię doskonale, nie ma nic gorszego niż brzydka cera, dla mnie to też koszmar. Może rzeczywiście trądzik już nie wróci, albo jak wróci to w łagodniejszej postaci. Zawsze jeszcze oprócz hormonów, można podjąć się leczenia u dermatologa lub jakieś zabiegi kosmetyczne.
Ja raczej Sylvie20 traktuję bardziej jako antykoncepcje, a fakt iż cera zrobiła się ładniejsza to przy okazji, zaznaczę że nie miałam aż tak strasznego trądziku.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:46   #1008
Blessed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Za leczenie u dermatologa podziękuję... nie dość, że co miesiąc latałam do aptek z receptą na kilka stów, to do tego miałam tak zniszczoną, blado-szar-czerwoną skórę od tych wszystkich leków, że nawet jak pryszcze zniknęły to i tak była lipa bo same blizny leczyło się kilkanaście miesięcy a i tak jeszcze po drodze miałam wysyp i od nowa to samo, tak koło się zamykało... Nie mówiąc o antybiotykach które musiałam brać kilka miesięcy pod rząd - ludzie tu piszą o szkodliwości hormonów a jak to się ma do kilkumiesięcznej antybiotykoterapii... Bo ja w swojej sytuacji wolałabym się leczyć hormonami nawet kilka lat.
Puki co jest ok, prawie kończę 1 opakowanie Sylvie20 i tragedii nie ma i oby tak już zostało... Używam tylko żelu i kremu Ivostin do cery tłustej i trądzikowej, od czasu do czasu żelu Isotrexin.
Blessed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 10:16   #1009
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Też stosowałam kilka miesięcy iwostin żel do mycia twarzy, krem na noc i emulsje matująca na dzień. Musiałam jednak przerwać bo strasznie skóra mi się przesuszyła.
No ja miałam takie szczęście, że nie wydałam fortuny i dermatolog wyleczył mi trądzik.
A skoro Sylvie20 Ci pomaga to się cieszę. Wiesz bo najgorsze jest gdy dziewczyny musza się faszerować syndi35, które zawierają dużą dawkę hormonów i nie można ich zbyt długo brać, a pigułki typu sylvie20 które zawierają mniej hormonów nie pomagają im.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 12:06   #1010
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

to pozostając w dalszym ciągu na sylvie możesz w inny sposób zadbać o twarz, a raczej o to aby jej stan nie uległ pogorszeniu - oprócz kosmetyków, które zapewne sama najlepiej wiesz, jakie ci służą wykonuj raz w miesiącu np. peeling kawitacyjny albo mikrodermabrazje, koszt to ok 100 zł, a cera po nich jest ładna, bez zmarszczek i zaskóników, no i promienieje.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 16:50   #1011
Evangelina___
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 55
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Jestem w połowie pierwszego opakowania tabletek Kontracept i póki co (odpukać ) nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ciekawe jak będzie z "miesiączką"
Evangelina___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 21:07   #1012
pfy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 27
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

czym rozni sie sylvie20 od sylvie30 ? tzn. wiem,ze to rozna ilosc hormonów, ale na co ona wpływa?
pfy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:37   #1013
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Znawcą ani tym bardziej ginekologiem nie jestem ale z tego co wiem, to sylvie20 to piguły nowej generacji, typowo antykoncepcyjne z małą dawką hormonów, z kolei sylvie30 mają ich więcej i np. moja znajoma bierze je jako lek na problemy z cerą. Sylvie30 może nie są tak "silne" jak syndi35, no ale przy umiarkowanych problemach moga pomóc - poza tym to wszystko zależy od organizmu, a lekarz przed wypisaniem piguł powinien zlecić wykonanie badań i dopiero wtedy dobrac odpowiedni lek.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:23   #1014
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Dla jednych dawka hormonów w sylvie20 będzie ok a dla innych bedzie to za mało więc wtedy sylvir30 jest przepisywane. Wydaje mi się, że lekarz na podstawie badania poziomu hormonów to ustala.
A dokładnie pigułki im maja większą dawkę hormonów tym lepszym są lekiem na trądzik.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 12:14   #1015
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Silniejsze leki antykoncepcyjne jak wspomniane sylvie30, czy syndi35 są przepisywane nie tylko w przypadku trądziku, ale i łojotoku, współpracują z lekami stosowanymi przy leczeniu tarczycy, a nawet mogą zachamowac wypadanie włosów, które także może być skutkiem uboczym nieprawidłowo działającej gospodarki hormonalnej.
Neich mnie ktoś poprawi jak coś przekręciłam, ale lekarzem to ja nie jestem
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:02   #1016
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Sylvie 20 od sylvie 30 różni sie faktycznie dawką hormonów i nie oznacza to że jedne sa bardziej skuteczne a drugie mnie. Obie są tak samo skuteczne. Bardziej chodzi o to że jeżeli zmieniamy juz brane pigułki własnie na sylvie to możemy wybierać takie które maja podobna ilośc hormonów do tych tabletek kór juz brałysmy. Stąd możliwośc swobodnego przejścia harmonetu na sylvie20 i z minuletu na sylvie30. Tak tłumaczyła mi te róznice moja przemiła pani ginekolozka
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:22   #1017
M_angel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Za parę dni, po 7 dniowej przerwie od cilestu mam zamiar zacząć brać sylvie 20. zmieniam tabletki bo tak zalecił mi moj nowy ginekolog, stwierdził ze cilest jest już przestarzały i zawiera dużą dawkę hormonów i nie ma po co się nim faszerować jeśli, jak stwierdził sylvie 20 są równie skuteczne a zawierają mniej hormonów. Zgodziłam się na jego zalecenie ale z małą niepewnością... cilest zażywałam rok i czułam się po nim bardzo dobrze, skończyły się nawet moje problemy z cerą, przytyłam max 3kg w ciągu roku podczas ich zażywania , czyli nie tak źle. Jedyny minus - zmalało libido Mam nadzieję że podczas brania sylvie sytuacja nie ulegnie drastycznej zmianie...
Czy któraś z Was przechodziła może z cilestu na sylvie?
M_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:23   #1018
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ja przechodziłam z harmonetu i mogę tylko na swoim przykładzie powiedzieć, że obyło się bez jakichkolwiek sensacji. Po prostu nie poczułam żadnej zmiany i czuje się dobrze. Z libidem u mnie jest różnie - raz rośnie, a czasami maleje

Niemniej jednak sądzę, że nie powinnaś odczuwać jakichkolwiek skutków ubocznych. A co braku libido, to nie masz nic do stracenia - spaść bardziej nie może, jedynie wzrosnąć
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 13:49   #1019
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Dobra decyzja trzeba rezygnować ze starych pigułek na rzeczy tych z nowszej generacji, szkoda sobie szarpać zdrowie.
Ja też przechodziłam z harmonetu i żadnej różnicy nie czułam i nie czuję.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 12:37   #1020
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Sylvie 20

ja biorę sylwie dopiero miesiąc..

plamienia
co 2 , 3 dzień..
ale lekarz powiedział że to normalne jak się pierwszy raz bierze tabletki anty więc się tym nie przejmuję..

2 dni bolała mnie głowa tak nie do zniesienia ale nie wiem czy to przez tabletki czy przez pogodę..

piersi
mi urosły.. pękam że za miesiąc będę musiała pozmieniać staniki na rozmiar większe..
piersi urosły ale kosztem uczucia może nie tle bólu co takiego nabrzmienia..

libido..
szczerze mówiąc to raczej wzrosło niż zmalało..

suchość pochwy..
nie mam takiego objawu..

nastroje hmorki wybuchowość..
jak to kobieta :d od czasu do czasu
większych zmian nie zauważyłam..
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.