Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-24, 10:43   #1081
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Dokładnie, organizm musi miec czas na dostosowanie sie do nowego. Chociaz ja jakos szczesliwie żadnych skutkow ubocznych nie mam. Brałam juz w swoim życiu sporo różnych pigułek i jestem typowym bezobjawowcem teraz na etapie sylvie - jest podobnie zero skutków ubocznych - i chyba juz tak pozostanie. Szkoda ze chociaz taki miły skutek uboczny jak wzrost piersi mnie nie spotkał
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:22   #1082
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Tak mi się przypomniało a'propos sylvie...

Moja dobra koleżanka stosuje sylvie30 i przez pierwszy miesiąc bardzo źle się przy nich czuła. Bolała ją głowa i w ogóle była taka jakaś apatyczna. Po wykonanych badaniach ginekolog przepisał jej te "mocniejsze" sylvie, bo pomimo 28 lat w dalszym ciągu boryka się z przetłuszczającą się skórą.
Koniec końców przy drugim opakowaniu - którego nawiasem mówiąc w ogóle nie chciała rozpoczynać - wszystkie te objawy przeszły i czuje się do tej pory normalnie. Nie wiem, jak długo ona je już stosuje, ale z pewnością jest to ładnych kilka miesięcy.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 13:11   #1083
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie 20


Edytowane przez arpka
Czas edycji: 2010-08-26 o 13:13
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 13:45   #1084
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Niestety podobnie jak twoja koleżanka też się świecę jak nie powiem co Mam nadzieję że sylvie wyregulują wydzielanie łojotoku, bo nie dość że twarz masakryczna to jescze te tłuste stronki na głowie.
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 15:29   #1085
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

hej
ja kończe 2 opakowanie
i u mnie przy pierwszym: nerwowość, bóle piersi, plamienia
teraz, przy 2 jest ok, żadnych skutków ubocznych
zauważyłam jedynie większą ochotę na tżta ale to oczywiście na +
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 17:30   #1086
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ale gruczoły łojowe to chyba wyreguluje tylko sylvie30, bo jest mocniejsze a te mocniejsze pigułki stosuje się w celach dermatologicznych.
No ja nie liczę na pigułki tylko matuję się zewnętrznie czyli kosmetyki matujące.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 09:53   #1087
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159
Dot.: Sylvie 20

Sylvie 20 to moja pierwsza metoda hormonalna. Dopiero co skończyłam pierwszy listek. Współżyłam 13 dnia brania tabletek. Czy pierwsze opakowanie już chroni? Brałam wszystko o stałej godzinie, od pierwszego dnia miesiączki itd. tylko słyszałam kiedyś, że pierwsze opakowanie nie jest jeszcze antykoncepcyjne i trochę się przestraszyłam. Dlatego chętnie wysłucham, co Wy macie na ten temat do powiedzenia
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 10:09   #1088
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Sylvie 20

chroni jak najbardziej
tak mi się wydaje przynajmniej
mnie tam ochroniło a też współżylam
w ulotce jest napisane że chroni od 1 tabetki
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:47   #1089
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159
Dot.: Sylvie 20

To dobrze :P Jak zwykle włączyło mi się panikowanie, że może znalazłam się w tym 1% przypadków, w których tabletki nie zadziałały :P Mam teraz przerwę, już 3 dzień, a po okresie nie ma śladu Nawet nic nie wskazuje, żeby przyszedł (tylko mam krostki na twarzy - zazwyczaj przed okresem mnie wysypuje). 7 dnia zacznę się dopiero martwić.
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:39   #1090
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Sylvie 20

spokojnie
ja po1 opakowaniu dostałam 4 i mam nadzieję ze tak zostanie
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 14:11   #1091
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159
Dot.: Sylvie 20

A przed okresem po 1 opakowaniu miałaś takie same objawy jak przed okresem przed braniem tabletek? No bo skoro póki co ja nie mam objawów "przedokresowych" to nie wiem czy to coś normalnego lub niepokojącego.
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 14:12   #1092
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Narazie pozostanę przy sylvie20, jak te tableteczki nie pomogą na moje problemy łojotokowe to będę się zastanawiać z moją ginekolog nad przejściem na sylvie30. Teraz stosuję bardzo drogi kremik vichy normaderm i powiem wam że może cudów się nie spodziewałam ale za te pienądze efekt mógłby być bardziej widoczny :-(
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 06:04   #1093
Szarosc Teczy
Zadomowienie
 
Avatar Szarosc Teczy
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pod laskiem
Wiadomości: 1 598
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Magda_CK Pokaż wiadomość
To dobrze :P Jak zwykle włączyło mi się panikowanie, że może znalazłam się w tym 1% przypadków, w których tabletki nie zadziałały :P Mam teraz przerwę, już 3 dzień, a po okresie nie ma śladu Nawet nic nie wskazuje, żeby przyszedł (tylko mam krostki na twarzy - zazwyczaj przed okresem mnie wysypuje). 7 dnia zacznę się dopiero martwić.
Spokojnie
Ostatnio po ok roku brania Sylvie dostałam 4 dnia(zazwyczaj 3) i w ogóle okres był bardzo skąpy (nie narzekam)
Może stres jest przyczyną opóźnienia? Nie ma co panikować
__________________
...zmiany na lepsze...



spryciula
Szarosc Teczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 09:56   #1094
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Magda_CK Pokaż wiadomość
A przed okresem po 1 opakowaniu miałaś takie same objawy jak przed okresem przed braniem tabletek? No bo skoro póki co ja nie mam objawów "przedokresowych" to nie wiem czy to coś normalnego lub niepokojącego.

spokojnie, ja nie miałam żadnych objawów na to że mi się okres zbliża
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:24   #1095
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159
Dot.: Sylvie 20

Dostałam w nocy....4 dzień. Czyli zgodnie z planem. Ale szkoda, że nie mam tak jak większość kobiet, które po tabletkach mają skąpy okres - ze mnie się leje strasznie. Ale ważne, że przyszedł Teraz wiem, że tym tabletkom zaufać można
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 14:42   #1096
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez arpka Pokaż wiadomość
Narazie pozostanę przy sylvie20, jak te tableteczki nie pomogą na moje problemy łojotokowe to będę się zastanawiać z moją ginekolog nad przejściem na sylvie30. Teraz stosuję bardzo drogi kremik vichy normaderm i powiem wam że może cudów się nie spodziewałam ale za te pienądze efekt mógłby być bardziej widoczny :-(
Arpko, sprawcą łojotoku i przetłuszczających się włosów w 99% są hormony i ich "zachwiania". Sylvie20 są za słabe aby wyregulować pracę hormonów i pozbyć się łojotoku. Prędzej Sylvie30, albo i Syndi35 z "końską dawką".
Wiem o czym piszę, bo ja z łojotokiem zmagam się od wielu lat, z tym, że teraz moją cerę nazwałabym już albo tylko tłustą, ale nie łojotokową.
Poza tym wywalanie kasy na drogie kremy zazwyczaj nie przynosi pożądanych efektów, bo jeżeli masz silny łojotok, to pewnie wiesz, że po kilku godzinach łój i tak przebije się przez warstwę kremu Ja już próbowałam kosmetyków normadern, kremu pityval z la roche posay, serii z dermiki, a dopiero seria dermasebum line z clareny trochę mi pomogła. Krem matujący z tej serii jest naprawdę rewelacyjny i rzeczywiście matuje. Można go śmiało stosować pod makijaż i bitych kilka godzin cera wygląda estetycznie.

ps. przy łojotoku wypróbuj eksfoliacje kwasami AHA w gabinecie kosmetycznym. Ceny są różne, dla przykładu u mnie za zabieg płacę 80 zł, ale cera po tym jest oczyszczona, bardziej promienna, a wytwarzanie sebum jest ograniczone.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:37   #1097
morre5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez mica89 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki
Witam!. Od 1.5 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Nie dawno zachorowalam i dostalam antybiotyk o nazwie AZYCYNA, czy ten antybiotyk moze zminiejszac skutecznosc antykoncepcji?. Dodam,ze bylam w przerwie 7dniowej w dzien przyjmowania 1tabletki z nowego blistra przyjelam rowniez antybiotyk i kochalam sie bez zabezpieczenia. Czy powinnam sie zglosisc do lekarza? Z gory dziekuje za odpowidzi.
morre5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 19:12   #1098
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Zmniejszać łojotok. Można to uzyskać dzięki zastosowaniu substancji ograniczających aktywność enzymu 5 alfa reduktazy. Właściwości takie posiadają:
- sole cynku, szczególnie sole kwasów organicznych np. kwasu glutaminowego i pirolidonokarboksylowego. Inne substancje o podobnych właściwościach to :
- witamina B6 / największe stężenie tej witaminy jest w drożdżach/
- kwas azelainowy
A rozmawiałaś już z ginekologiem lub z dermatologiem o terapii hormonalnej aby pozbyć się tego łojotoku?
Klaudia a czy jak zastosuje sie taką terapię końką sylvie30 lub syndi35 to można się na 100% pozbyć łojotoku na stałe? czy to działa tylko w momencie jak bierzesz pigułki?
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 21:42   #1099
mloda1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kontracept i ciąża?

Witam serdecznie. Mam pewien problem, od 12 dni biorę Kontracept, mam lekkie plamienia podczas brania tych tabletek. Mój problem polega na czym innym:
Chciałabym sie dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeżeli uprawiałam sex do końca w 12 dniu brania tabletek. To jest pierwsze moje opakowanie. Dziękuję za odpowiedź
mloda1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-01, 21:49   #1100
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Kontracept i ciąża?

Cytat:
Napisane przez mloda1991 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Mam pewien problem, od 12 dni biorę Kontracept, mam lekkie plamienia podczas brania tych tabletek. Mój problem polega na czym innym:
Chciałabym sie dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeżeli uprawiałam sex do końca w 12 dniu brania tabletek. To jest pierwsze moje opakowanie. Dziękuję za odpowiedź
Przeczytaj ulotkę.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 21:50   #1101
mloda1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kontracept i ciąża?

a możecie mi odpowiedzieć? bo to dla mnie bardzo ważne! tabletki biore regularnie. Chciałabym znać prawdopodobieństwo zajścia w ciąze
mloda1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 21:54   #1102
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Kontracept i ciąża?

No to przeczytaj ulotkę. Myślisz, że jak tobie się nie chce czytać ulotki to nam się będzie chciało odpowiedzieć?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 23:25   #1103
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Kontracept i ciąża?

Litości

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ---------

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mloda1991 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Mam pewien problem, od 12 dni biorę Kontracept, mam lekkie plamienia podczas brania tych tabletek. Mój problem polega na czym innym:
Chciałabym sie dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeżeli uprawiałam sex do końca w 12 dniu brania tabletek. To jest pierwsze moje opakowanie. Dziękuję za odpowiedź
Jeśli brałaś od pierwszego dnia okresu- żadne.



Przepraszam że mój post taki poedytowany, ale miałam problemy techniczne

Edytowane przez _Juliette_
Czas edycji: 2010-09-01 o 23:27 Powód: Błąd :)
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 18:19   #1104
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Magda_CK Pokaż wiadomość
Dostałam w nocy....4 dzień. Czyli zgodnie z planem. Ale szkoda, że nie mam tak jak większość kobiet, które po tabletkach mają skąpy okres - ze mnie się leje strasznie. Ale ważne, że przyszedł Teraz wiem, że tym tabletkom zaufać można
Biorę Sylvie 20 ponad rok, i zawsze dostaję okres 4 dnia wieczorem-trwa 1,5 dnia wiec nie przejmujcie sie, ze tyle sie czeka
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 12:23   #1105
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

sylvie 20 to moje 2 tabletki, od środy będę je brała. Zmieniłąm z novynette, po których strasznie mi libido spadło. Kupilam dzisiaj sylvie 20 i mam pytanko, bo na odwroie są dni tygodnia napisane, tzn że jak ja mam wziąć 1 tabletkę we środę bo zaczynam opakowanie od 3 tableteczki, tak? Kazde tabletki maja inne opakowanie i czasami trace rachube jak zaczac je brac;/ dzieki za odp


a i mam jeszcze pytanko, bo preczytalam ulotke i tam pisze,ze jesli zmienia sie tabletki z innych to nalezy przyjac 1 tabl no tej 7 dniowej przerwie, a moja pani ginekolog kazala mi wziac 1 tabletke sylvie gdy dostane okres w tej 7 dniowej przerwie. Hmmm
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!

Edytowane przez Sunbeam87
Czas edycji: 2010-09-03 o 12:26
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 16:49   #1106
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

mozesz brac ktorakolwiek tabletke, bo maja ten sam sklad. ale dla kontroli, czy zadnej nie pominiesz, lepiej zacznij od srody czyli 3ciej.

bierz od razu pierwszego dnia po przerwie, tj. 8 dnia od ostatniej, sa to tabletki o tym samym schemacie zazywania.
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 11:31   #1107
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

No wlasnie kurcze nie wiem;/ Skoro pani dr mi kazala wziac 1 dnia miesiaczki, mialam zamiar jej posluchac
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 11:43   #1108
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

ale przeciez juz wczesniej bralas N., więc po prostu zmieniasz na inne o 21 tabl.... poczytaj ulotke, zebys tylko nie miala zmarnowanego cyklu. ja tak zrobilam i bylo wszystko ok.
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:35   #1109
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

Ale z krwawieniem w czasie brania pigułek jest tak samo jak z okresem, stres, choroba często wpływają na jego opóźnienie.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 13:07   #1110
Sunbeam87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 311
GG do Sunbeam87
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Pani dr mi powiedziala,ze wlasnie zebym miala ciaglosc jesli chodzi o zabezpieczenie,to mam wziac tabletke 1 dnia miesiaczki. TEraz juz sama nie wiem co zrobic;./
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
Sunbeam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.