Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 12:20   #1321
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Inulinus, ja praktycznie przez cały miesiąc, jak brałam pierwsze opakowanie Sylvie 30, plamiłam. Powinno minąć
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:57   #1322
AnijaaT
Raczkowanie
 
Avatar AnijaaT
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 64
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Mam pytanie, chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, dużo się naczytałam dobrych opinii o Sylvie20, moja kuzynka też je bierze bez żadnych skutków ubocznych. Wiem, że to niekoniecznie oznacza, że i mi nic nie będzie, ale te tabletki są delikatne, wiem, że są przepisywane też jako leczenie trądziku. I tu właśnie jest problem, byłam u ginekolog, kiedy sasugerowałam jej, że one są takie delikatne i że chciałabym je spróbować powiedziała mi, że ich się nie przepisuje jako antykoncepcję tylko właśnie na trądzik i wcisnęła mi darmową próbkę Midiany, oczywiście nie zaczęłam jej brać, recepty też nie wykupiłam. Zależy mi na łagodnych tabletkach, nie chcę się truć a jestem panikarą i na pewno będę się też zabezpieczać prezerwatywą. Czy znacie może kompetentnego ginekologa w Toruniu lub Gdańsku, z którym da się porozmawiać i który dobrałby mi metodę do moich potrzeb badając mnie a nie wciskając mi darmowe próbki? Albo czy można jakoś poprosić ginekologa o takie konkretne tabletki?
__________________
Studentka 5 roku medycyny

Dbam o siebie czytam, ćwiczę, oglądam
AnijaaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:09   #1323
Agusia67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

hej ginekolog kazała mi brać kontracept od 1 dnia miesiaczki . nie bede czekała cały miesiac aby zaczac je brac i wziełam miedzy 2 a 5 dniem wiec moze ktoś mi dac jakies wskazówki co do nich? kiedy mam je odstwaic i czy moge po 7 dniach byc pewna ze jestem w pelni zabezpieczona?
Agusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:13   #1324
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Agusia67 Pokaż wiadomość
hej ginekolog kazała mi brać kontracept od 1 dnia miesiaczki . nie bede czekała cały miesiac aby zaczac je brac i wziełam miedzy 2 a 5 dniem wiec moze ktoś mi dac jakies wskazówki co do nich? kiedy mam je odstwaic i czy moge po 7 dniach byc pewna ze jestem w pelni zabezpieczona?
do kazdego opakowania tabletek jest dolaczona ulotka. przeczytaj ją tam jest odpowiedz na twoje pytanie. (widze ze to twoje pierwsze opakowanie dlatego znajomosc ulotki ci sie przyda).
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:23   #1325
Agusia67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
do kazdego opakowania tabletek jest dolaczona ulotka. przeczytaj ją tam jest odpowiedz na twoje pytanie. (widze ze to twoje pierwsze opakowanie dlatego znajomosc ulotki ci sie przyda).
hmmm no jest ulotka tylko dziwi mnie dlaczego ginekolog kazała mi czekać na nastepna miesieczke , miałam w planach brać je od tego dajmy na to 2 dnia miesiaczki a po listku zrobic 7 dniowa przerwe...i zrozumiałam ze po zazyciu 7 tabletek od pierwszego opakowania dopiero moge byc pewna ze sie zabezpieczyłam ospowiednio, ale chciałam sie upewnic.i tak sa to wogole moje pierwsze tabletki dlatego nie mam pojecia. uprzednio zażywałam diane 35 ale w celach poprawienia stanu cery . czy te tabletki wspomagaja leczenie tradziku?
Agusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:32   #1326
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Agusia67 Pokaż wiadomość
hmmm no jest ulotka tylko dziwi mnie dlaczego ginekolog kazała mi czekać na nastepna miesieczke , miałam w planach brać je od tego dajmy na to 2 dnia miesiaczki a po listku zrobic 7 dniowa przerwe...i zrozumiałam ze po zazyciu 7 tabletek od pierwszego opakowania dopiero moge byc pewna ze sie zabezpieczyłam ospowiednio, ale chciałam sie upewnic.i tak sa to wogole moje pierwsze tabletki dlatego nie mam pojecia. uprzednio zażywałam diane 35 ale w celach poprawienia stanu cery . czy te tabletki wspomagaja leczenie tradziku?

jesli zaczelas tabletki w dniach 2-5 to po 7 dniach bedziesz zabezpieczona.

co do tradziku- zalezy jak twoj organizm bedzie reagowal na tabletki. zmiany powinnas zauwazyc po ok 3 miesiacach
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:43   #1327
Agusia67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

a jeszcze jeden szczegół jak skoncze listek mam zrobić 7 dni przerwy tak? w tej ulotce jest tak pogmatwane ze nic nie rozumiem ;<
Agusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 21:01   #1328
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Agusia67 Pokaż wiadomość
a jeszcze jeden szczegół jak skoncze listek mam zrobić 7 dni przerwy tak? w tej ulotce jest tak pogmatwane ze nic nie rozumiem ;<

to zle. podczas brania tabletek bedziesz spotykala sie z wieloma sytuacjami kiedy do ulotki trzeba zajrzec i zrozumiec jak dalej postepowac aby antykoncepcja byla zachowana.

bierzesz 21 tabletek robisz 7 dni przerwy 8 dnia rozpoczynasz nowe opakowanie [to najprosciej wytlumaczony schemat]
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:21   #1329
Agusia67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

wielkie dzięki
Agusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 19:15   #1330
kaja_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Czy mogę zmienić porę brania tabletek ??
kaja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 12:31   #1331
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Powiem Ci, że sylvie30 faktycznie mają głównie zastosowanie przy trądziku, ale sylvie20 biorę normalnie jako antykoncepcję. Spróbuj faktycznie iść do innego lekarza, ale nie upieraj się przy sylvie, możesz mu wspomnieć o nich i ewentualnie dopytać dlaczego Ty byś ich nie mogła brać. Ale wiesz, denerwujące są pacjentki które idąc do lekarza diagnozują się same i dyktują mu leki jakie ma im przepisać.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 12:43   #1332
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

A no widzicie dobry pomysł, dzięki dziewczyny tak własnie mi się wydawało żeby lepiej nie kombinować z niecałym opakowaniem.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:21   #1333
izunia2605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Tabletki biorę już 1,5 tygodnia i jak narazie tylko lekkie bóle głowy no i może okres który jeszce trwa ;P (1,5 tygodnia) Z rozmowy z lekarzem wynikło że bole głowy mogą się zdarzać nawet przez pierwsze 3 miesiące (!!!) tym bardziej u dziewczyn które poraz pierwszy biorą anty. Co do badań. To mi moja p. ginekolog kazała przed przepisaniem tabletek zrobic bbadania krwi na wszytsko co było chyba możliwe
izunia2605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:10   #1334
kaja_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Dobrze że chociaż tyle. Mi moja p gin nie zleciła rzadnych badań. A co do okreso to miałam tak samo ;p tyle że obyło się bez bólu głowy.
kaja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 22:37   #1335
Lady Grey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: ZKO
Wiadomości: 6
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

"Lek Sylvie 20, Sylvie 30 jest zlożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym przeznaczonym dla kobiet w wieku rozrodczym. Lek Sylvie 20, Sylvie30 jest stosowany do zapobiegania ciąży".
Ja własnie skonczyłam pierwsze opakowanie. Żadnych skutków ubocznych jak narazieAnijaa T nie boj się pytac lekarza, w końcu on jest dla Ciebie, a nie Ty dla niego. Powodzenia
Lady Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 19:13   #1336
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cześć dziewczyny! Ja przesiadłam się na Artizię z Kontraceptu, jakieś 2, 3 miesiące temu, nie pamiętam, ile już wzięłam blistrów Czuję się po nich dobrze, nie przytyłam (a nawet jeśli, to nie z powodu tabletek - lubię podjadać ), libido mi nie spadło, żadne przypadłości typu bóle głowy, nudności. Mogę polecić, nawet jako pierwsze tabletki.

Plamienia na początku brania tabsów anty to standard i nie ma się czego bać. Nieprzyjemne i kłopotliwe, fakt, ale do wytrzymania.

To bardzo niedobrze, że tak mało lekarzy bada pacjentki przed wypisaniem antykoncepcji. Wręcz mnie to przeraża. Niestety, muszę dopisać się jako kolejna kobieta do tej grupy, mimo że było to dawno, a tabletki zmieniałam już kilka razy. Ani razu nie zostałam przy tym przebadana...
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.


Edytowane przez regularkate
Czas edycji: 2011-01-22 o 19:11
regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 18:10   #1337
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Ja też już kończę opakowanie prócz tego, że występuje częste plamienie nie odczułam żadnych skutków ubocznych. A co do libido - jak koleżanka wyżej, nie spadło w ogóle, powiedziałabym wręcz, że się podniosło


U mnie Artizia kosztuje 23 zł, jednak nadal jest problem z dostępnością

Edytowane przez Boogini
Czas edycji: 2011-01-21 o 18:14
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:35   #1338
Mrochna Tajemnica
Rozeznanie
 
Avatar Mrochna Tajemnica
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 652
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

jutro zacznę 3 opakowanie.

i po plastrach wreszcie skoczyło mi libido
__________________

<3
Mrochna Tajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:14   #1339
Agusia67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

mam znów pytanie odnośnie kontarceptu , zaczęłam brać tabl. w drugim dniu cyklu po zażyciu 5 tabletek poszliśmy z chłopakiem na całość , czy mogłam zajść w ciążę?
Agusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 13:23   #1340
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Agusia67 Pokaż wiadomość
mam znów pytanie odnośnie kontarceptu , zaczęłam brać tabl. w drugim dniu cyklu po zażyciu 5 tabletek poszliśmy z chłopakiem na całość , czy mogłam zajść w ciążę?
ulotka wyraznie mowi ze:
pelne zabezpieczenie mamy kiedy wezniemy tabletke 1 dnia cyklu (zabezpieczenie od 1 tabletki).
jesli rozpoczniemy branie tabletek w dniach 2-5 nalezy przez 7 dni zabezpieczac sie dodatkowo mechanicznie.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:48   #1341
Agusia67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 57
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

yhh czyli test po 14 dniach...
Agusia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 11:14   #1342
AnijaaT
Raczkowanie
 
Avatar AnijaaT
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 64
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

afadro wiem coś o tym samodiagnozowaniu, najgorsze jest "a w internecie przeczytałam..." . Dziwne jednak, że taka polecana ginekolog w Toruniu nic nie wiedziała na temat tych tabletek, rzeczywiście muszę spróbować iść do innego lekarza, nie będę się upierać ale na pewno się o nie podpytam dzięki.
__________________
Studentka 5 roku medycyny

Dbam o siebie czytam, ćwiczę, oglądam
AnijaaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:01   #1343
Kasiek _18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 24
Dot.: Sylvie 20

Ja już biorą 3 opakowanie, a podczas okresu leje sie ze mnie.. :P szkoda gadać
Kasiek _18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 19:56   #1344
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Kiedyś ginekologowi wypaliłam, że o czymś przeczytałam w internecie, to ręce mu opadły i mi powiedział, że w internecie to jak na targowicy "powiedziała jedna baba drugiej babie".
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 13:43   #1345
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez kaja_91 Pokaż wiadomość
Teraz to już chyba za późno. Następna wizyta w czerwcu ;]

Napiszecie ile kosztuje Artizia w waszych miastach ??
u mnie w jednej aptece 19,90 w drugiej 23zł
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 15:48   #1346
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez afadro Pokaż wiadomość
Kiedyś ginekologowi wypaliłam, że o czymś przeczytałam w internecie, to ręce mu opadły i mi powiedział, że w internecie to jak na targowicy "powiedziała jedna baba drugiej babie".

No ja się wcale nie dziwie, że ręce mu opadły Poza tym coraz częściej dziewczyny diagnozują i leczą się za pośrednictwem internetu, a przecież to jest nie do pomyślenia :/ Lekarze uczą się i doszkalają całe życie, a tu jakaś przykładowo małolata uważa się za speca
Ja rozumiem, że można sobie dawać rady w sprawie np. pielęgnacji włosów, a nawet twarzy, czy skóry, no, ale jeżeli chodzi o zdrowie, to słuchajmy i leczmy się u lekarzy
A co do sylvie, to postanowiłam brać je do końca czerwca, bo później z moim tż-em zaczniemy się starać o dziecko
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:05   #1347
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Kasiek _18 Pokaż wiadomość
Ja już biorą 3 opakowanie, a podczas okresu leje sie ze mnie.. :P szkoda gadać
No każdy organizm reaguje inaczej. Dla przykładu lekarz mojej znajomej przepisał tabletki YAZ i okres w ogóle jej nie wystąpił, więc po 3 miesiącach także przerzuciła się na sylvie i teraz jej okres trwa 4 dni i jest bardzo skąpy.
Skoro jak masz okres to leje się z ciebie jak z kranu, to podejrzewam, że wcześniej (tzn. bez tabletek) także musiałaś mieć bardzo obfite krwawienia.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:26   #1348
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ja na razie o dzieciaszkach nie myślę , ale kto wie może za rok. Na razie zdaje się na pigułki. I w końcu zdecydowałam sie zmienić sylvie "dwudziestki" na "trzydziestki". Załamuje mnie już ten mój łojotok, co sie dotkne czoła to mam tłuste opuszki palców, maskra. Oby zmiana pomogła i w końcu cos będzie w stanie zahamować ten wypływający tłuszczyk
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:23   #1349
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Witam
Dzisiaj byłam na wizycie u lekarz-ginekolog m.in. w sprawie doradzenia mi tabletek antykoncepcyjnych. Niestety okazało się, że pani doktor nie może zrobić mi badania, bo mnie bolało w trakcie jak próbowała Z tego co mówiła to zrozumiałam, że boli mnie dlatego, że jak wcześniej współżyłam to raczej nie doszło do pełnej inicjacji seksualnej, bo mam tylko częściowo pękniętą błonę... Pani doktor przepisała mi tabletki Kontracept. Zastanawiam się czy jeżeli nie doszło do badania ginekologicznego to czy lekarka przepisała mi odpowiednie tabletki??? Bo z tego co mi się wydaje, żeby stwierdzić jakie tabletki dana pacjentka potrzebuje to trzeba najpierw wykonać badanie, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok i jakie będą odpowiednie dla danej osoby... To była moja druga wizyta u ginekologa. Poprzednia była kilka lat temu i u innego lekarza. Proszę, doradźcie, bo mam wątpliwości
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...



Edytowane przez redrose89
Czas edycji: 2011-01-30 o 12:03
redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:49   #1350
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Witam
Dzisiaj byłam na wizycie u lekarz-ginekolog m.in. w sprawie doradzenia mi tabletek antykoncepcyjnych. Niestety okazało się, że pani doktor nie może zrobić mi badania, bo mnie bolało w trakcie jak próbowała Z tego co mówiła to zrozumiałam, że boli mnie dlatego, że jak wcześniej współżyłam to raczej nie doszło do pełnej inicjacji seksualnej, bo mam tylko częściowo pękniętą błonę... Pani doktor przepisała mi tabletki Kontracept. Zastanawiam się czy jeżeli nie doszło do badania ginekologicznego to czy lekarka przepisała mi odpowiednie tabletki??? Bo z tego co mi się wydaje, żeby stwierdzić jakie tabletki dana pacjentka potrzebuje to trzeba najpierw wykonać badanie, żeby sprawdzić czy wszystko jest i jakie będą odpowiednie dla danej osoby... To była moja druga wizyta u ginekologa. Poprzednia była kilka lat temu i u innego lekarza. Proszę, doradźcie, bo mam wątpliwości
dobor tabletek a przede wszystkim czy mozesz je brac (jakiekolwiek) to potrzebne sa badania krwi. na podstawie ktorych lekarz okresla proby watrobowe, krzepliwosc, ilosc i gestosc krwinek czerwonych itd.

Samo badanie ginekologiczne (to na fotelu) nie da nikomu odpowiedzi czy pacjentka tabletki moze brac.

Lekarz powinien wypisac Ci skierowanie na podstawowe badania krew+mocz (moj jeszcze kaze robic cukier)

Jezeli Ci skierowania nie dala, cóż na takiego lekarza trafilas, przy kolejnej wizycie upomnij sie o skierownanie.

O tym jakie tabletki beda dla ciebie wazne dojdziesz metodą prób i błedow. Lekarz nie jest w stanie na podstawie zadnych badan okreslic ktore tabletki beda dla ciebie najlepsze.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.