Czerwone policzki! Pomocy !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-08, 19:41   #1
patka1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2

Czerwone policzki! Pomocy !!!


Witam!
Odkąd pamiętam zawsze miałam takie lekko zaczerwienione policzki i malutkie krosty. Także krotki na ramionach i rękach. Dermatolog powiedział ,że to jet rogowacenie i z wiekiem to przechodzi. Przypisał mi maści z mocznikiem , smarowałam się regularnie. I nie zauważyłam poprawy. Mały wysiłek fizyczny, warunki pogodowe, niezręczna sytuacja i zaraz robię sie czerwona jak BURAK. Do tego potrafią czasem tak palić te policzki, że coś okropnego. Mam ochotę wtedy się schować, żeby mnie nikt nie widział bo zaraz się pytają "Co Ci się stało, czemu jesteś tak czerwona" , a ja czuje się wtedy jeszcze gorzej. To jest straszne uczucie.
Może ktoś z Was ma coś podobnego???
Co stosujecie , jakie kremy, leki ??
Czy są na to jakieś zabiegi laserowe ??
Proszę o pomoc !
patka1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 15:49   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Czerwone policzki! Pomocy !!!

Takie zaczerwienienie może prowadzić do trądziku różowatego a to okropna sprawa, więc trzeba jak najbardziej stosować kremy do cery naczynkowej, kojące, bo to bardzo wrażliwa cera. Na zimne dni nakładać tłuste kremy, nie wolno takiej skóry opalać, jak świeci słońce to kremy z filtrem min. 30. Nie wolno korzystać z sauny, solarium, nie brać gorącej kąpieli i nie pić alkoholu. Wiem, wiem strasznie tego dużo, ale niestety taka cera tego nienawidzi. Dobrze jest łykać rutynę np. Rutinoskorbin codziennie. Można wybrać się do kosmetyczki, na jakiś zabieg do cery naczynkowej, wrażliwej aby odwrażliwiać skórę. Jeżeli jesteś młodziutką osobą to warto zaopatrzyć się w krem nawilżający do cery naczynkowej np. Iwostin, Avene ( dostępne w aptekach)rewelacyjny jest krem z czarną borówką z Bioline ale kosztuje niestety przeszło 200zł(dostępny tylko w niektórych salonach kosmetycznych). Lekarz to co na rękach może trafnie zdjagnozował bo to może być rogowacenie mieszków włosowych, ale zaczerwienienia na twarzy wynikają z rodzaju cery, niestety jednej z najbardziej niewdzięcznych. Stosuj się do rad a będzie lepiej. Pozdrawiam
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.