Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-18, 12:15   #3811
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Poszłam ze swoimi upławami do ginekologa. Dała mi skierowanie na czystość pochwy i nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać, bo wyszedł mi III stopień, ale bez grzybów i pierwotniaków. Dostałam metronidazol do pochwy.

Czy w trakcie leczenia, kiedy te wszystkie leki wypływają z pochwy w ciągu dnia, używacie wkładek? Bo ja nie wyobrażam sobie inaczej... Jednak mam wątpliwości, czy to aby na pewno jest w porządku, no ale co robić, gdy w majtkach maziowa i śmierdząca powódź?
Ja używam, ale często je wymieniam. Zwłaszcza, że większość leku wypływa rano, później przez resztę dnia jest raczej spokój. Wolę wymieniać wkładkę niż majtki co godzinę.
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 13:52   #3812
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Dokladnie, ja tez uzywalam wkladek. Tak jak pisala poprzedniczka, czesta wymiana. Bez wkladek raczej kiepsko by bylo...
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 13:57   #3813
valhalla91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 148
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
nie miałaś robione usg? może to krwawienie z macicy

Nie własnie. Pytalam sie to powiedział ze nie bedzie robił .Wgl ten lekarz nie robil mi wgl usg a bylam u niego chyba juz 5 raz. A tak poza tym to to chyba okres ale pojawił sie za wczesnie bo juz po 20 dniach i to taki silny juz z 4 dzien a leje sie jak pierwszego. Mam nadizeje ze to okres i ze to przez stres , ktory ostatnio przeszłam. Wgl to mam bardzo długie miesiączki od plamienia do zakonczenia okresu mija 11 czasami 12 dni. a cykle mam 28 dniowe. Ciagle mam okres ((
valhalla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 17:16   #3814
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

idź się skonsultować z innym ginem. Plamienie i przedłużające się miesiączki mogą oznaczać polipa, bez sensu się tak męczyć. Umów się na usg gdzieś indziej w pierwszej fazie cyklu, nawet jeśli będziesz jeszcze plamić
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 08:25   #3815
mmisiaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Kobietki,
Mam takie jedno małe pytanie dotyczące brania tabletek doustnych, konkretnie Provagu i Flucofastu (przeciwgrzybiczy) w trakcie miesiączki.
To, że tabletek dopochwowych nie można przyjmować podczas okresu to jestem świadoma, ale wątpliwości nasuwają się przy tabletkach doustnych, gdyż wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań ale pewna nie jestem, więc bardzo prosiłabym o pomoc w tym temacie.
Jeżeli to ma jakieś znaczenie to moja ginekolog przepisała mi jeszcze dopochwowy Gyno-femidazol, który na czas miesiączki miałam odstawić i do niego brać właśnie wyżej wymienione tabletki doustne.
Zatem mogę brać Flucofast i Provag podczas miesiączki pomijając Gyno-femidazol na jej czas?
Dodam, że Flucofastu starczy mi jeszcze na czas po miesiączce żeby brać go razem z Gyno-femidazolem.

Edytowane przez mmisiaki
Czas edycji: 2016-10-22 o 08:40
mmisiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 19:40   #3816
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez mmisiaki Pokaż wiadomość
Kobietki,
Mam takie jedno małe pytanie dotyczące brania tabletek doustnych, konkretnie Provagu i Flucofastu (przeciwgrzybiczy) w trakcie miesiączki.
To, że tabletek dopochwowych nie można przyjmować podczas okresu to jestem świadoma, ale wątpliwości nasuwają się przy tabletkach doustnych, gdyż wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań ale pewna nie jestem, więc bardzo prosiłabym o pomoc w tym temacie.
Jeżeli to ma jakieś znaczenie to moja ginekolog przepisała mi jeszcze dopochwowy Gyno-femidazol, który na czas miesiączki miałam odstawić i do niego brać właśnie wyżej wymienione tabletki doustne.
Zatem mogę brać Flucofast i Provag podczas miesiączki pomijając Gyno-femidazol na jej czas?
Dodam, że Flucofastu starczy mi jeszcze na czas po miesiączce żeby brać go razem z Gyno-femidazolem.
Rób dokładnie tak, jak zalecił lekarz.
Leki doustne można brać w trakcie miesiączki, to nie przeszkadza.
Gyno-femidazol to lek przeciwgrzybiczy. Stosowanie w trakcie miesiączki jest bezcelowe, bo wiadomo, szybko wycieknie z krwią, a powinien tam trochę pobyć. Nie należy przerywać leczenia przeciwgrzybiczego, więc pewnie stąd doustny Flucofast.
Probiotyk doustny też można brać w trakcie miesiączki, niektórzy nawet zalecają zapobiegawczo.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 20:05   #3817
mmunik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Przy ostatniej miesiączce na każdym zużytym tamponie zauważyłam, że oprócz krwi menstruacyjnej znajduje się na nim dość spora ilość białej (ale naturalnie podbarwionej krwią), zbitej substancji.

Po okresie nie zniknęło to. Nic mi nie wypływa na zewnątrz i nie brudzi bielizny, nic mnie nie swędzi i nie piecze, brak jakichkolwiek przykrych zapachów, a jednak w środku pochwy te białe coś nadal jest ... Co to może być? Czy to grzybica przy braku wyżej wymienionych objawów?
mmunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 14:44   #3818
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Ja już mam dość
Przeszłam leczenie metronidazolem, biorę probiotyki doustne i dopochwowe, grzybicy nie mam, ale ta wodnista papka dalej jest. Codziennie z rana wypływa ze mnie obficie. Bez zapachu, mętne, rzadkie, nieklejące, nieciągnące. Nie swędzi, nie piecze. Prawie w ogóle nie mam śluzu, przy stosunkach to jest jakaś makabra, zero poślizgu. Już nie wiem co z tym zrobić. Mam dość chodzenia do ginekologa, leków, seksu, wszystkiego...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 18:52   #3819
rudykurczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

witam. odebralam wynik cytologii, w ktorej mam napisane zakazenie - candida sp. doskwieralo mi troche wspolzycie, ale bardziej z przyczyn braku nawilzenia, moze byl maly nieprzyjemny zapach. lekarz tez nie widzial objawow, zadnej wydzieliny.

wizyta bylaby dopiero za 3-4 tygodnie. i nie wiem czy cos kupic w aptece i rozejdzie sie po kosciach? po znajomosci moge kupic globulki czy tabletki jak nystatyna czy clotrimazol . biorac doustnie obawiam sie tylko reakcji wrazliwego zoladka.
rudykurczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 11:39   #3820
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez rudykurczak Pokaż wiadomość
witam. odebralam wynik cytologii, w ktorej mam napisane zakazenie - candida sp. doskwieralo mi troche wspolzycie, ale bardziej z przyczyn braku nawilzenia, moze byl maly nieprzyjemny zapach. lekarz tez nie widzial objawow, zadnej wydzieliny.

wizyta bylaby dopiero za 3-4 tygodnie. i nie wiem czy cos kupic w aptece i rozejdzie sie po kosciach? po znajomosci moge kupic globulki czy tabletki jak nystatyna czy clotrimazol . biorac doustnie obawiam sie tylko reakcji wrazliwego zoladka.
Dlaczego nie możesz pójść gdzieś szybciej?
Jak już to na początek spróbowałabym jakichś dopochwowych.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 11:48   #3821
201803120846
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez pysia07 Pokaż wiadomość
Oj Viperko dawno cie nie bylo ja tez ostatnio juz glownie tylko czytam forum, rzadziej sie udzielam, u mnie bez zmian nadal walcze :-( a jak z twoimi dolegliwosciami?

Ja tez zaczelam juz uzywac do mycia tylko samej wody, ale ostatnio dopytywalam sie wlasnie jak to w przypadku golenia, bo zawsze golilam sie na zelu do higieny intymnej,a teraz to juz chyba zostalo mi tylko przycinanie wloskow, skoro najlepiej uzywac samej wody. A osobiscie zawsze uzywaam wlasnie tych jednorazowek z biedronki tylko do golenia samych okolic intymnych, jednak to mi w niczym nie pomagalo.

A ty odgrzybilas swoj organizm? Chyba tez musze zaczac. Ale to takie trudne zwlaszcza, gdy lubi sie slodkie ehh
Polecasz moze cos konkretnie na odgrzybienie organizmu?


A ja zrobilam nowy krok, poszlam do lekarza rodzinnego i dostalam skierowanie na usg jamy brzusznej. A to dlatego, ze juz od dobre pol roku ciagle boli mnie w podbrzuszu, najczesciej po stosunku,ale nie tylko. W sumie nie potrafie okreslic czy to pecherz, czy to problem z narzadami rodnymi czy jeszcze cos innego. Boli w podbrzuszu ale tez na wysokosci pepka, bol jest prawie przez caly dzien,ale to taki bol jakby tam sie jakies zapalenie dzialo. Nie wiem, moze te infekcje przerodzily sie juz w cos powazniejszego ehh a wiecznie leki biore...

Od rodzinnego dostalam Monural i Cipronex- znow antybiotyk ehh na jedno pomoze, na drugie zaszkodzi, no ale cos sie w tym moim organizmie dzieje i nie wiem co jest tego przyczyna...
Pysia,

- piję wodę rozcieńczoną z olejkiem z oregano + ekstrakt z grejpfruta
- biorę to Candida Suport, ale nie każdego dnia
- witamina C: głównie to w postaci cytryny lub Rutinoscorbinu (dobre także na drogi moczowe, które czasami się odzywają)
- ostatnio coraz rzadziej Trivagin doustnie, bo nie mam potrzeby
- sama woda do mycia (sam TŻ powiedział, by nie wracać do tych kosmetyków myjących skoro jest dobrze)
- golenie: jak już się golić jedną maszynką kilka razy to przelać ją wcześniej wrzątkiem
- raz na jakiś czas aplikuję Gynomed i przesmaruję się Vagisanem
- słodyczy sobie nie odmawiam szczególnie, ale wszystko z umiarem, bo cukry ogólnie nie służą niczemu

Podsumowując: uważam, że olejek z oregano daje najwięcej korzyści, bo nie dość, że jest to 100% produktu, to cholerstwo jest tak mocne jak się go wleje za dużo, że dosłownie parzy w usta jak się pije :P Więc info na etykietce, by dawać jedną kroplę na szklankę, jest potwierdzone.
Z resztą pamiętam jak kilka miesięcy temu byłam przed okresem i miałam jakieś zaczątki grzybicy. Dostałam okres, zamówiłam w tym czasie powyższy arsenał antygrzybiczny, piłam olejek w trakcie okresu, a po jego zakończeniu grzybica po prostu ustąpiła.

Edytowane przez 201803120846
Czas edycji: 2016-11-01 o 11:56
201803120846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-01, 19:14   #3822
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Viperka90 Pokaż wiadomość
Pysia,

- piję wodę rozcieńczoną z olejkiem z oregano + ekstrakt z grejpfruta
- biorę to Candida Suport, ale nie każdego dnia
- witamina C: głównie to w postaci cytryny lub Rutinoscorbinu (dobre także na drogi moczowe, które czasami się odzywają)
- ostatnio coraz rzadziej Trivagin doustnie, bo nie mam potrzeby
- sama woda do mycia (sam TŻ powiedział, by nie wracać do tych kosmetyków myjących skoro jest dobrze)
- golenie: jak już się golić jedną maszynką kilka razy to przelać ją wcześniej wrzątkiem
- raz na jakiś czas aplikuję Gynomed i przesmaruję się Vagisanem
- słodyczy sobie nie odmawiam szczególnie, ale wszystko z umiarem, bo cukry ogólnie nie służą niczemu

Podsumowując: uważam, że olejek z oregano daje najwięcej korzyści, bo nie dość, że jest to 100% produktu, to cholerstwo jest tak mocne jak się go wleje za dużo, że dosłownie parzy w usta jak się pije :P Więc info na etykietce, by dawać jedną kroplę na szklankę, jest potwierdzone.
Z resztą pamiętam jak kilka miesięcy temu byłam przed okresem i miałam jakieś zaczątki grzybicy. Dostałam okres, zamówiłam w tym czasie powyższy arsenał antygrzybiczny, piłam olejek w trakcie okresu, a po jego zakończeniu grzybica po prostu ustąpiła.

Gdzie to dostać można ? Brzmi dobrze.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:46   #3823
201803120846
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Młyn Oliwski ma te krople z oregano, które stosuję. Ja akurat kupiłam w ich sklepie na Allegro. Linki poniżej i mam nadzieję, że nie załapię bana

http://sklep.mlynoliwski.pl/c/1907/o...-mineraly.html

http://allegro.pl/olej-z-dzikiego-or...077174150.html

Ekstraktu z grejpfruta nie mają, ale to kupiłam na Allegro. Nazywa się Citrogrep (zielone opakowanie). Ale ten produkt to w zwykłej aptece można dostać., podobnie jak oregano, ale stężenie jest mniejsze.

Kapsułki Candida Support tak samo Allegro. One też zawierają olej z oregano, ale w postaci sproszkowanej.
201803120846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 17:59   #3824
katarzynakasia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Przewlekła grzybica pochwy, kandydoza - brak rezultatów leczenia!

Witam,
chciałabym zapytać o radę dotyczącą grzybicy pochwy. Jestem już zmęczona i zdesperowana. Problem zaczął się w lipcu, typowa grzybica jakie miewałam kilka razy w ciągu życia. Najpierw jedna wizyta u ginekologa - otrzymałam flukonazol, tantum rosę oraz probiotyki. Nie pomogło. Kolejna wizyta i kolejne takie same leki. Przy trzeciej wizycie otrzymałam natamycynę. Jednakże znów nie pomogło. W międzyczasie na paznokciach stóp (duże palce) pojawiły się czerwone bolące plamy (do dzisiaj je mam, także płytka paznokcia trochę się zniekształciła, posiew został zrobiony i wyszedł negatywny). Od 1,5 miesiąca nie jem słodyczy, nic słodzonego (nawet ketchupu), alkoholu, żadnych owoców (oprócz cytryny do herbaty), praktycznie codziennie jem chociaż jeden jogurt, piję zakwas z buraczków własnej roboty, od czasu do czasu jak pamiętam czosnek, nie spożywam także produktów powstałych z użyciem drożdży. Suplementuję kwasy omega 3, kompleks witaminy B, witaminę C. Odżywiam się ogólnie bardzo zdrowo, bez zbędnego cukru. Zakupiłam nawet olej z oregano, który stosuję według zaleceń podanych na ulotce. W zeszłym tygodniu miałam czwartą wizytę u ginekologa, który wypisał mi itrax + probiotyk (po 5tym dniu brania nie działa). O higienę dbam.
Naprawdę nie wiem już co robić, schudłam, źle się czuję (morfologia w normie, badam ją przy takiej diecie), źle śpię, pochwa nawet już nie swędzi, a boli. Proszę o porady jeśli ktoś miał coś takiego, co robić w takiej sytuacji, czy szukać nowego ginekologa, czy powinnam się udać do innego specjalisty. Już zaczynam mieć myśli, że nigdy tego nie wyleczę....
Za wszelkie rady serdecznie dziękuję.
Ps. Mam 23 lata i od lipca nie współżyję (nie jestem w stanie ze względu na ból)
katarzynakasia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 23:12   #3825
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy, kandydoza - brak rezultatów leczenia!

Cytat:
Napisane przez katarzynakasia23 Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym zapytać o radę dotyczącą grzybicy pochwy. Jestem już zmęczona i zdesperowana. Problem zaczął się w lipcu, typowa grzybica jakie miewałam kilka razy w ciągu życia. Najpierw jedna wizyta u ginekologa - otrzymałam flukonazol, tantum rosę oraz probiotyki. Nie pomogło. Kolejna wizyta i kolejne takie same leki. Przy trzeciej wizycie otrzymałam natamycynę. Jednakże znów nie pomogło. W międzyczasie na paznokciach stóp (duże palce) pojawiły się czerwone bolące plamy (do dzisiaj je mam, także płytka paznokcia trochę się zniekształciła, posiew został zrobiony i wyszedł negatywny). Od 1,5 miesiąca nie jem słodyczy, nic słodzonego (nawet ketchupu), alkoholu, żadnych owoców (oprócz cytryny do herbaty), praktycznie codziennie jem chociaż jeden jogurt, piję zakwas z buraczków własnej roboty, od czasu do czasu jak pamiętam czosnek, nie spożywam także produktów powstałych z użyciem drożdży. Suplementuję kwasy omega 3, kompleks witaminy B, witaminę C. Odżywiam się ogólnie bardzo zdrowo, bez zbędnego cukru. Zakupiłam nawet olej z oregano, który stosuję według zaleceń podanych na ulotce. W zeszłym tygodniu miałam czwartą wizytę u ginekologa, który wypisał mi itrax + probiotyk (po 5tym dniu brania nie działa). O higienę dbam.
Naprawdę nie wiem już co robić, schudłam, źle się czuję (morfologia w normie, badam ją przy takiej diecie), źle śpię, pochwa nawet już nie swędzi, a boli. Proszę o porady jeśli ktoś miał coś takiego, co robić w takiej sytuacji, czy szukać nowego ginekologa, czy powinnam się udać do innego specjalisty. Już zaczynam mieć myśli, że nigdy tego nie wyleczę....
Za wszelkie rady serdecznie dziękuję.
Ps. Mam 23 lata i od lipca nie współżyję (nie jestem w stanie ze względu na ból)
Posiew pochwy był? Jak nie, to 4 tygodniowa przerwa od leków, zrób posiew i wtedy zacznij leczenie, nienawidzę konowałów co leczą na oko bez posiewu

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2016-11-09 o 23:13
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 10:11   #3826
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy, kandydoza - brak rezultatów leczenia!

Wczoraj wzięłam ostatni Macmiror czy od dziś mam zacząć stosować lactovaginal (za 7 dni mam krwawienie z odstawienia) czy zrobić jakąś przerwę?
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 10:18   #3827
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy, kandydoza - brak rezultatów leczenia!

Cytat:
Napisane przez susse Pokaż wiadomość
Wczoraj wzięłam ostatni Macmiror czy od dziś mam zacząć stosować lactovaginal (za 7 dni mam krwawienie z odstawienia) czy zrobić jakąś przerwę?
Od Razu. Pewnie masz niezłe dziury w dobrej florze bakteryjnej. Ja ogolem teraz mam antybiotyk bo mam angine i biorę 2x dziennie osłonowe na jelita i 2x dziennie probiotyk ginekologiczny (łącznie 23mld bakterii dziennie)
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 10:40   #3828
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy, kandydoza - brak rezultatów leczenia!

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Od Razu. Pewnie masz niezłe dziury w dobrej florze bakteryjnej. Ja ogolem teraz mam antybiotyk bo mam angine i biorę 2x dziennie osłonowe na jelita i 2x dziennie probiotyk ginekologiczny (łącznie 23mld bakterii dziennie)
Przez cały okres leczenia brałam Lacibios i lekarz zalecił, żeby brać go jeszcze przez 6 mcy po zakończeniu leczenia. Czy lactovaginal aplikuje się też na noc?
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 12:04   #3829
201803120846
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Przewlekła grzybica pochwy, kandydoza - brak rezultatów leczenia!

Kasia coś słabe Ci to leczenie zafundował jak na moje oko... Może zmiana lekarza? Ja latałam do trzech swego czasu i sobie porównywałam ich sposoby "leczenia"

Ja zawsze dostawałam Gynalgin (na 10 dni lub na 20 mi przepisywała) lub Clotrimazolum (oba są dopochwowo). Do tego Clotrimazolum krem, by się smarować. Mycosyst doustnie dla mnie i partnera lub Fluconazol też dla dwojga.

Probiotyki stosuj, by odbudować florę, ale też bez przesady.
201803120846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 18:18   #3830
tygrysek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 13
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Dziewczyny proszę o radę.

Z posiewu wyszło candida. Dostałam nystatyne i clotrimazolum dopochwowo. Objawy były tylko w pochwie. Na zewnątrz nic mnie nie swędziało. Po zakończeniu leczenia zaczęłam jednak odczuwać swędzenie warg sromowych. I wydaje mi się, że w środku też nie jest ok. Przez 7 dni stosowałam jeszcze lactovaginal. Teraz mam okres. I dostałam antybiotyk doustny z zupełnie innego powodu.

Ogólnie od roku mam nawracające infekcje i jestem już tym faktem załamana. Po okresie chciałabym zrobić jakiś posiew, żeby sprawdzić czy już wszystko ok. Ale nie wiem czy zrobić posiew czy czystość pochwy. Czy po antybiotykach będzie to w ogóle wiarygodne?

Będę bardzo wdzięczna jak ktoś mi coś poradzi.
tygrysek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 11:11   #3831
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez tygrysek93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o radę.

Z posiewu wyszło candida. Dostałam nystatyne i clotrimazolum dopochwowo. Objawy były tylko w pochwie. Na zewnątrz nic mnie nie swędziało. Po zakończeniu leczenia zaczęłam jednak odczuwać swędzenie warg sromowych. I wydaje mi się, że w środku też nie jest ok. Przez 7 dni stosowałam jeszcze lactovaginal. Teraz mam okres. I dostałam antybiotyk doustny z zupełnie innego powodu.

Ogólnie od roku mam nawracające infekcje i jestem już tym faktem załamana. Po okresie chciałabym zrobić jakiś posiew, żeby sprawdzić czy już wszystko ok. Ale nie wiem czy zrobić posiew czy czystość pochwy. Czy po antybiotykach będzie to w ogóle wiarygodne?

Będę bardzo wdzięczna jak ktoś mi coś poradzi.
Przy antybiotyku koniecznie probiotyki doustne jelitowe i pochwowe. Dopochwowo też coś można aplikować.
Po okresie koniecznie ginekolog.

Tak w ogóle to u mnie na razie spokój (tfu tfu!). Chyba pomogło jednoczesne branie probiotyku doustnego i dopochwowego. Mam jeszcze trochę tej wodnistej papkowatej wydzieliny, ale jest jej coraz mniej, śluz powraca.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 06:09   #3832
katie071
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej wszystkim
Mam do was troche wstydliwe pytanie. Mianowicie czy podczas leczenia grzybka (u mnie leczenie trwa juz dobrych pare mcy) dotykacie sie tam? Wiecie, chodzi mi o to czy mozna stosowac pieszczoty w trakcie tego leczenia
katie071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 10:55   #3833
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez katie071 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Mam do was troche wstydliwe pytanie. Mianowicie czy podczas leczenia grzybka (u mnie leczenie trwa juz dobrych pare mcy) dotykacie sie tam? Wiecie, chodzi mi o to czy mozna stosowac pieszczoty w trakcie tego leczenia
a czemu nie? Ja podczas infkecji (nie mialam bolu ani pieczenia tylko uplawy) to normalnie z TZ palcowki uprawialam... on mi w sensie tylko po zalozeniu lekow na wieczor juz byl ban, ale rano bez problemu
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 15:02   #3834
katie071
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Czyli nic sie zlego nie powinno stac jak bede sie tam dotykala? Nie swedzi ani juz nie piecze, poprostu teraz biore takie leki po ktorych grzybek ma wiecej nie wrocic i bardzo sie boje ze jak zaczne sie tam dotykac to bedzie nawrot
katie071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 15:38   #3835
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez katie071 Pokaż wiadomość
Czyli nic sie zlego nie powinno stac jak bede sie tam dotykala? Nie swedzi ani juz nie piecze, poprostu teraz biore takie leki po ktorych grzybek ma wiecej nie wrocic i bardzo sie boje ze jak zaczne sie tam dotykac to bedzie nawrot
to myj rece przed i po, zachowuj higiene + stosuj probiotyki non stop i bedzie dobrze moim zdaniem
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 19:21   #3836
malinowamamba90
Raczkowanie
 
Avatar malinowamamba90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 241
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witam! Jakiś czas temu ginekolog stwierdził u mnie grzybicę pochwy. Przepisał tabletki (dla mojego partnera też), globułki, w sumie to chyba ze dwa miesiące trwała kuracja. Na wizycie kontrolnej zbadał mnie i powiedział że już nic nie widzi, że jest ok. Dostałam przy okazji wyniki cytologii, które były prawidłowe. Nic mnie nigdy nie piekło ani nie swędziało, ale wciąż mam białą wydzielinę. Szczerze to nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam u siebie przeźroczystą, ciągnącą się wydzielinę. I tu moje pytania, czy grzybica może być bez swędzenia/pieczenia? Może coś innego mi dolega? Istnieje możliwość, że wszystko jest w porządku tylko po prostu moja wydzielina tak ma wyglądać? Może to kwestia diety?
__________________

malinowamamba90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 19:44   #3837
ninus112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 278
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez malinowamamba90 Pokaż wiadomość
Witam! Jakiś czas temu ginekolog stwierdził u mnie grzybicę pochwy. Przepisał tabletki (dla mojego partnera też), globułki, w sumie to chyba ze dwa miesiące trwała kuracja. Na wizycie kontrolnej zbadał mnie i powiedział że już nic nie widzi, że jest ok. Dostałam przy okazji wyniki cytologii, które były prawidłowe. Nic mnie nigdy nie piekło ani nie swędziało, ale wciąż mam białą wydzielinę. Szczerze to nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam u siebie przeźroczystą, ciągnącą się wydzielinę. I tu moje pytania, czy grzybica może być bez swędzenia/pieczenia? Może coś innego mi dolega? Istnieje możliwość, że wszystko jest w porządku tylko po prostu moja wydzielina tak ma wyglądać? Może to kwestia diety?
Po grzybicy lubi pojawiać się zapalenie,nie boli Cie nic ? Przy współżyciu nie czujesz dyskomfortu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
ninus112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 20:20   #3838
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez malinowamamba90 Pokaż wiadomość
Witam! Jakiś czas temu ginekolog stwierdził u mnie grzybicę pochwy. Przepisał tabletki (dla mojego partnera też), globułki, w sumie to chyba ze dwa miesiące trwała kuracja. Na wizycie kontrolnej zbadał mnie i powiedział że już nic nie widzi, że jest ok. Dostałam przy okazji wyniki cytologii, które były prawidłowe. Nic mnie nigdy nie piekło ani nie swędziało, ale wciąż mam białą wydzielinę. Szczerze to nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam u siebie przeźroczystą, ciągnącą się wydzielinę. I tu moje pytania, czy grzybica może być bez swędzenia/pieczenia? Może coś innego mi dolega? Istnieje możliwość, że wszystko jest w porządku tylko po prostu moja wydzielina tak ma wyglądać? Może to kwestia diety?
biala jest ok dopoki nie smierdzi, nie ma grudek, nie jest zabarwiona na zolto, zielono czy brazowo
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 14:15   #3839
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez malinowamamba90 Pokaż wiadomość
Witam! Jakiś czas temu ginekolog stwierdził u mnie grzybicę pochwy. Przepisał tabletki (dla mojego partnera też), globułki, w sumie to chyba ze dwa miesiące trwała kuracja. Na wizycie kontrolnej zbadał mnie i powiedział że już nic nie widzi, że jest ok. Dostałam przy okazji wyniki cytologii, które były prawidłowe. Nic mnie nigdy nie piekło ani nie swędziało, ale wciąż mam białą wydzielinę. Szczerze to nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam u siebie przeźroczystą, ciągnącą się wydzielinę. I tu moje pytania, czy grzybica może być bez swędzenia/pieczenia? Może coś innego mi dolega? Istnieje możliwość, że wszystko jest w porządku tylko po prostu moja wydzielina tak ma wyglądać? Może to kwestia diety?
Może nie swędzieć, nie boleć. Ja tak miałam.
A nie pamiętasz jak wyglądała wydzielina podczas grzybicy? Jeśli jest biała i gęsta, ale lepka, taki jakby mniej lub bardziej gęsty glut, to jest ok. Przy grzybicy jest taka jakby papkowata, mało klejąca.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 09:42   #3840
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez katarzynakasia23 Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym zapytać o radę dotyczącą grzybicy pochwy. Jestem już zmęczona i zdesperowana. Problem zaczął się w lipcu, typowa grzybica jakie miewałam kilka razy w ciągu życia. Najpierw jedna wizyta u ginekologa - otrzymałam flukonazol, tantum rosę oraz probiotyki. Nie pomogło. Kolejna wizyta i kolejne takie same leki. Przy trzeciej wizycie otrzymałam natamycynę. Jednakże znów nie pomogło. W międzyczasie na paznokciach stóp (duże palce) pojawiły się czerwone bolące plamy (do dzisiaj je mam, także płytka paznokcia trochę się zniekształciła, posiew został zrobiony i wyszedł negatywny). Od 1,5 miesiąca nie jem słodyczy, nic słodzonego (nawet ketchupu), alkoholu, żadnych owoców (oprócz cytryny do herbaty), praktycznie codziennie jem chociaż jeden jogurt, piję zakwas z buraczków własnej roboty, od czasu do czasu jak pamiętam czosnek, nie spożywam także produktów powstałych z użyciem drożdży. Suplementuję kwasy omega 3, kompleks witaminy B, witaminę C. Odżywiam się ogólnie bardzo zdrowo, bez zbędnego cukru. Zakupiłam nawet olej z oregano, który stosuję według zaleceń podanych na ulotce. W zeszłym tygodniu miałam czwartą wizytę u ginekologa, który wypisał mi itrax + probiotyk (po 5tym dniu brania nie działa). O higienę dbam.
Naprawdę nie wiem już co robić, schudłam, źle się czuję (morfologia w normie, badam ją przy takiej diecie), źle śpię, pochwa nawet już nie swędzi, a boli. Proszę o porady jeśli ktoś miał coś takiego, co robić w takiej sytuacji, czy szukać nowego ginekologa, czy powinnam się udać do innego specjalisty. Już zaczynam mieć myśli, że nigdy tego nie wyleczę....
Za wszelkie rady serdecznie dziękuję.
Ps. Mam 23 lata i od lipca nie współżyję (nie jestem w stanie ze względu na ból)
Jestem tu nowa, chociaż lecze sie juz 2 lata pod kontrolą ginekologa. Mój lekarz wydaje mi sie, ze nie ma pomysłu na moje candida albicans i streptococcu agalactiae. Teraz mam kurację nystatyną 2 globulki przez 5 dni, trioxal dosutnie jednorazowo 4 labletki dziennie, po 2 tygodniach powtórka nystatyna i trioxal, irygacje z tantum rosa, brałam też dicoflo 60. Juz po pierwszych 5 dniach było dobrze, ale po wspólżyciu pojawiło sie pieczenie. Dodam , że nie ma upławów. Zdesperowana zaczełam przyjmowac czosnek doustnie i dopochwowo, jem kiszonki, jogurty z okreslonymi szczepami bakterii probiotycznych, zero słodyczy i białej maki. Postanowiłam równiez pędzlowac pochwe jogurtem naturalnym. Stosowałam juz tony probiotyków dopochwowych, hydrovagu nic nie pomaga, hydrovag tylko łagodzi podrażnienie.
Jutro zaczynam drugi rzut nystatyny i i potem trioxal. Mam nadzieje, ze w końcu to poskutkuje, bo potem mam juz tylko jeden pomysł. Tamponowanie rozgotowana cebulą prze 10 tygodni. Wczesniej tez tamponowałm kiedyś przez 7 dni ( chyba za krótko), wydaje mi sie, że wtedy posiew wyszedł mi bez grzybicy i z licznymi pałeczkami Doderlinea. Może to jakiś trop. Podmywam sie woda z dodatkiem octu jabłkowego, przyjmuje też doustnie olejek pichtowy. Piję herbate rumiankowa i miętową, odstawiła kawe i mleko.
Jednak nie tracę nadzieii, śpię bez bielizny. Stresuje sie za kazdym razem, jak mnie tylko mocniej zapiecze.
Życze Tobie i sobie wytrwałosci i dużo samozaparcia, zeby wygrać z tym grzybem. Na pewno nam sie uda. A Tobie na problemy ze snem polecam picie melisy wieczorem, wyrozumiałosci i wsparcia od partnera. Leczenie grzybicy jest trudne i długoterminowe, tak mi powiedział ginekolog, wiec mam nadzieję , ze w końcu nam sie uda. Uwazam, ze wspomaganie naturalnymi sposobami na pewno nam nie zaszkodzi. A i jeszcze jedno, mi bardzo pomagało na dokuczliwe pieczenie używanie octaniseptu. Spryskiwałam nim sterylny gazik, wkładałam do pochwy, wycierałam ją i trzymałam niegłęboko taki gazik przez 5 minut. Życzę powodzenia. Dziewczyny jak macie jakieś rady, to piszcie. Jeśli chodzi o stosowanie naturalnych metod wspomagania leczenia typu czosnek i jogurt, to nawet jak bedzieicie mnie krytykowały, to i tak nie bede tego brała do siebie. Kiedyś wyleczyłam gronkowca złocistego w gardle naturalnym metodami, bo leki nie skutkowały, wiec nie dam się przekonac, ze metody naturalne są złe. Pozdrawiam, Was i życze powrotu do zdrowia
Co brałam : cała lista
Macmirro
gyno femidazol
flucofast
fluomizin
globulki robione w aptece na nystatynie i kwasie borowym
gynoflor
octenisept
clotrimazolu globulki i masc
globulki propolisowe z kwasem hialuronowym
triderm masc
terbider masc
hydrovag
invag
lactovaginal
mucovagin żel
provag żel
trivagin żel
iladian direc plus ( od niego zaczełam i tylko mi zlaeczył, wiec śmiem twierdzic, ze to przez niego mam te niekończaca sie infekcję, miałam od razu isć do ginekologa, a nie kupowac go) pomógł tylko na krótko i był nieskuteczny
żele do podmywania: provag, ziaja, teva pliva F, wycieranie sie recznikiem papierowym
Podmywanie woda z octem , woda z octem jabłkowym, woda z soda oczyszczoną
Żurawit
rutinacea
tantum rosa
dieta przeciwgrzybicza, ograniczam też owoce, jakbłka, banany, mandarynki jem rzadko
jem grapefruity
piekę sama chleb żytni na naturalnym zakwacie
Po czosnku stosowanym 7 dni było bardzo dobrze, nie wiem, dlaczego teraz znowu mnie troche piecze, może grzyb się poddaje? Dodam, ze jak mam czosnek w środku, to nic mnie piecze, jest fajnie, zero dyskomfortu.
Aż sie boję zobaczyć całą litanię, jak dodam wiadomosć. nie trace nadzieii, humor ma dobry, własnie siedze na jogurcie naturalnym tola z wapniem z biedronki. troche mniej mnie piecze- mysle, ze działa?
Zapomniałam dodać o paznokciu u stopy, z przewrazliwienia , bo pewnie nie ejst to grzybica, tylko płytka mi sie troche starła od obcieracącego obuwia smaruje go codziennie wieczorem po umyciu nóg kawałeczkiem czosnku. Stara sprawdzona metoba bardzo skuteczna, systematycznie i długo trzeba to robić.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2016-11-28 o 10:37
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.