trądzik różowaty - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-03, 22:06   #211
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: trądzik różowaty

Dziewczyny użyłam toniku z Bielendy z kwasami 3 dni pod rzad. Kolo 5 dni wygladalam jak poparzona teraz pojawilo sie cos jak trądzik rozowaty. Nigdy w życiu nie mialam z tym problemu. Jestem przerażona, nie chce zejść. Dodam że te zmiany są gładkie nie ma grudek. Oczywiście już jestem umowiona do dermatologa. Błagam podpowiedzcie coś bo już drugą noc z nerwów nie spię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zalacz.jpg (25,1 KB, 66 załadowań)
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 07:02   #212
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Dziewczyny użyłam toniku z Bielendy z kwasami 3 dni pod rzad. Kolo 5 dni wygladalam jak poparzona teraz pojawilo sie cos jak trądzik rozowaty. Nigdy w życiu nie mialam z tym problemu. Jestem przerażona, nie chce zejść. Dodam że te zmiany są gładkie nie ma grudek. Oczywiście już jestem umowiona do dermatologa. Błagam podpowiedzcie coś bo już drugą noc z nerwów nie spię
Ale z jakimi kwasami? Może one działają złuszczająco i po prostu zaczyna Ci schodzić skóra. A miałaś już wcześniej do czynienia z kwasami?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 08:00   #213
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: trądzik różowaty

http://bielendaprofessional.pl/produ...cy-zel-tonik-2 zluszczalam tym produktem. No wlasnie nic sie nie luszczy tylko te kropki sie zrobiły. Smaruje na razie mascia z zyworodki;(
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:00   #214
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
http://bielendaprofessional.pl/produ...cy-zel-tonik-2 zluszczalam tym produktem. No wlasnie nic sie nie luszczy tylko te kropki sie zrobiły. Smaruje na razie mascia z zyworodki;(
Tam jest napisane, że delikatnie złuszcza skórę. A może po prostu tak to u Ciebie wygląda, tak skóra reaguje na kwasy. Często po nich skóra jest czerwona. Po kwasie powinno się dawać ogólnie kremy z filtrami, ochronne.

A robiłaś już kiedyś jakieś kwasy?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 09:42   #215
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Tam jest napisane, że delikatnie złuszcza skórę. A może po prostu tak to u Ciebie wygląda, tak skóra reaguje na kwasy. Często po nich skóra jest czerwona. Po kwasie powinno się dawać ogólnie kremy z filtrami, ochronne.

A robiłaś już kiedyś jakieś kwasy?
Nie, nigdy nie robilam. Stosuje filtr codziennie 50.
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 10:08   #216
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Nie, nigdy nie robilam. Stosuje filtr codziennie 50.
Myślę więc, że to ewidentnie reakcja na kwas. Odstaw ten tonik i używaj tylko kremu/maści. Jak nie zejdzie za parę dni to zostaje Ci dermatolog. Albo może idź do jakiejś kosmetyczki, przedstaw problem i może ona poleci Ci jaki preparat. Jak robiłam kwasy u kosmetyczki to dostałam jakieś specjalne saszetki.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 13:09   #217
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Myślę więc, że to ewidentnie reakcja na kwas. Odstaw ten tonik i używaj tylko kremu/maści. Jak nie zejdzie za parę dni to zostaje Ci dermatolog. Albo może idź do jakiejś kosmetyczki, przedstaw problem i może ona poleci Ci jaki preparat. Jak robiłam kwasy u kosmetyczki to dostałam jakieś specjalne saszetki.
Ale nie wygląda to na trądzik rozowaty?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 08:45   #218
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Ale nie wygląda to na trądzik rozowaty?
Wiesz, ja nie jestem kosmetyczką ani dermatologiem i nie umiem tego ocenić. Nadal to masz, bez zmian? Nic nie schodzi?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 09:00   #219
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Wiesz, ja nie jestem kosmetyczką ani dermatologiem i nie umiem tego ocenić. Nadal to masz, bez zmian? Nic nie schodzi?
Na szczescie schodzi. Uff
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 08:08   #220
asia1106
Przyczajenie
 
Avatar asia1106
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: trądzik różowaty

Cześć dziewczyny Myślicie, że to trądzik różowaty? WP_20160217_001[1].jpg

WP_20160215_005[1].jpg

WP_20160302_001[1].jpg

Oprócz tych zmian, które są na zdjęciach ostatnio często mam bardzo czerwone policzki, wręcz purpurowe. Zawsze się rumieniłam w stresujących sytuacjach itd., ale to co się dzieje teraz jest straszne. Dodam, że mam ostatnio dużo stresu w pracy, wydaje mi się, że po każdym stresującym incydencie mam coraz więcej tych plam. Początkowo są to krostki z wodą w środku, strasznie swędzą. Potem zamienia się to w przesuszone placki, lekko bolące. Rozsiewa mi się to po całej twarzy, początkowo zmiany były tylko w okolicach nosa. Teraz już cała broda, częściowo policzki, okolice oczu.. Co począć? Proszę o rady. Wizytę u dermatologa mam dopiero w połowie miesiąca..
asia1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 22:38   #221
cosmicgirl_
Przyczajenie
 
Avatar cosmicgirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik różowaty

Witam serdecznie. Jestem studentką kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i piszę pracę na temat czynników zaostrzających trądzik różowaty. Czy byliby Państwo tak mili i wypełnili moją ankietę? Jest ona całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie nie zajmie dłużej niż 10 minut. Będę niezmiernie wdzięczna. Z góry dziękuję i życzę dużo siły w walce z chorobą.

Oto link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1zBL...wH-08/viewform
cosmicgirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-01, 21:59   #222
beautyindarkness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik różowaty

Widzę, że w końcu w przepastnych internetach znalazłam miejsce, gdzie uda mi się znaleźć jakąś pomoc. Przeczytałam cały wątek, pozapisywałam sobie specyfiki, których jeszcze nie próbowałam, może coś z nich zadziała... Mój trądzik jest na etapie rumienia, w sumie moja skóra cały czas jest zaróżowiona, ale wiadomo, że pod wpływem emocji, temperatury, pożywienia czy picia, wszystko zaostrza się. Strasznie to mi uprzykrza życie, dużo już się napłakałam przez tę dolegliwość. Planuję tej jesieni wybrać się na zabieg laserem. Liczyłam, że będzie to dla mnie wybawienie i lek na wszelkie zło, że pozbędę się raz na zawsze tego przeklętego rumienia, ale przeczytałam tu, że nie jest tak kolorowo, i że niektórym albo laser wcale nie pomógł, albo przy rumieniu, bez pajączków, zabieg nie jest w ogóle wykonywany. Mimo to, czy ktoś mógłby mi polecić klinikę dermatologiczną w Łodzi, gdzie wykonują takie zabiegi? Może ktoś coś słyszał, albo sam korzystał? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
beautyindarkness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 15:47   #223
bbcream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik różowaty

Ja używam od 3 tygodni tonik z kwasem z biochemii urody(PHA 6%), co drugi dzień i jestem w szoku jak ten produkt dziala mój tradzik różowaty zniknął w 80%. Testowałam wiele produktów, ale zadne z nich nie przynosiło efektów. Uzywam tez kremów na dzien i na noc z pharmaceris do cery z trądzikem r. i jestem bardzo zadowolona. Tonik polecam gorąco.
bbcream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 13:16   #224
ladyfun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 37
Dot.: trądzik różowaty

Hej. Też leczę się na trądzik różowaty. Mam 34 lata - zdiagnozowany w wieku 24. Liczyłam na to, że pierwszy lekarz się pomylił, ale niestety diagnozę potwierdzali kolejni odwiedzani dermatolodzy. Mi pomaga najbardziej Protopic - maść na receptę - najpierw stosuje się ją dwa razy dziennie, potem raz dziennie, a później dwa - trzy razy w tygodniu. Ostatnio odwiedzana lekarka się dziwiła, że mi to pomaga, bo to lek na AZS ale pomaga... więc nie zamierzam odstawiać...

Ogólnie leczenie jest dosyć ciężkie i każdemu pomaga coś innego.

Przeszłam terapię Izotekiem. Prosiłam moją lekarkę, bo ona nie byla przekonana. Niestety, mimo moich nadziei na mnie to nie zadziałało. Terapia kosztowna (100 zł/m-c w promocji) + pomadki ochronne + balsamy nawilżające itp i bez efektu... ogólnie tego nie polecam. Wyrzeczeń i skutków ubocznych sporo, no ale czego się nie robi po 10 latach bycia czerwonym...

Próbowałam też Mirvaso. U mnie w aptece Zdrowie kosztuje 90 zł i starcza na około 1 miesiąc. Działa fajnie. Skóra blednie, no ale popękane naczynka zostają. Niestety to nie leczy trądziku, po prostu skóra blednie na około 8 godzin a potem wszystko wraca. Ale na imprezkę polecam.

Kosmetyki jakie mi podeszły to: Bioderma seria zarówno Sensibio jak i Hydrabio. Krem z filtrem obowiązkowo. Ogólnie ograniczam się do kilku...

Usilnie czekam na kolejne nowości i doniesienia, że da się to jednak wyleczyć. Jeżeli coś, ktoś to ja chętnie poczytam...

Pozdrawaim... Pa...
ladyfun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 15:36   #225
beautyindarkness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik różowaty

A ja przez Izotek właśnie nabawiłam się czerwoności ;/ Pomógł na tłustą cerę i rozszerzone pory, za to teraz męczę się z rumieniem. Naczytałam się dużo o tym leku, niestety gdy go brałam, nie wiedziałam, że to takie świństwo. Zaufałam bezwarunkowo lekarce no i teraz mam. Jak zwykle jestem mądra po szkodzie.
Słyszałam o Mirvaso, że nie leczy, ale pomaga zatuszować rumień. Zniechęciła mnie tylko cena, bo dermatolog powiedziała mi, że kosztuje ok. 300zł... ale jeśli piszesz, że naprawdę tuszuje, to rozejrzę się, może będzie gdzieś taniej.
To, co mogę polecić od siebie, to łykanie witaminy c razem z bio-przyswajalną siarką. Podobno wzmacnia naczynka. Ta siarka ogólnie dobra jest na wiele schorzeń i poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Słyszałam też o zabiegach Dermapenem. Zagęszczają strukturę skóry przez co naczynka i rumienie są mniej widoczne. Zabieg jest też mniej inwazyjny niż laseroterapia. Poleciła mi to dermatolog, do której teraz chodzę. Ktoś jeszcze się z tym spotkał, wie coś więcej?
Usilnie czekam na kolejne nowości i doniesienia, że da się to jednak wyleczyć.[2]

Edytowane przez beautyindarkness
Czas edycji: 2016-05-25 o 21:44
beautyindarkness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 20:41   #226
ladyfun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 37
Dot.: trądzik różowaty

Ja teraz kończę terapię Izotekiem. Muszę trochę o siebie zadbać bo ostatnie wyniki AST ALT i LDL wskazywały H.


Zbieram też kasę na laseroterapię....


Zobaczę...
ladyfun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 13:45   #227
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: trądzik różowaty

Dziewczyny a jakie zabiegi wam w końcu pomogły? Leczenie maściami jest drogie a efekty ledwo zauważalne.. Zastanawiam się nad wizyta w jakiejś klinice. Jakie zabiegi i jaką klinike polecacie? Jestem już zrozpaczona..
nattania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 09:37   #228
ariadn_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 324
Dot.: trądzik różowaty

Wiem, że w vesunie w Krakowie leczą to zabiegami laserem. Tu masz link: http://vesuna.pl/medycyna-estetyczna...ku-rozowatego/ . Moja siostra korzystała, bo nagle w wieku 32 lat dostała trądziku różowatego. Leki są drogie a efekty słabe, wiec stwierdzila, ze pojdzie na calosc i zaatakuje laserem Opowiadała, że nic ją to nie bolało, tylko przez 24 godziny miała lekki obrzęk na twarzy, ale później zniknął, tak samo jak trądzik. Ja sama widze wielką u niej różnice no i przede wszystkim nic jej nie wychodzi spod makijazu - bo niestety trądziku nie da się zakryć
ariadn_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 07:53   #229
filomena16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 15
Dot.: trądzik różowaty

Cześć dziewczyny !
łączę się z Wami w bólu. Ja w wieku 23 lat zachorowałam na to dziadostwo, raz w miesiącu odwiedzam dermatologów. Brałam Tetralysal, smarowałam Protopiciem ( na który dostałam uczulenia ), Aknemycin, Davercin, Soolantra, Rozex, Wit PP. , Wit C, miałam jeden zabieg laserem Fotona, i to wszystko w ciągu 10 miesięcy... stan się tylko pogarsza, owszem miałam okresy wzglednej poprawy ale rumień nigdy nie zniknął, obecnie mam czerwony nos z ropnymi krostami boli mnie i piecze, czuje jak pulsuje, mam pełno wągrów łojotok.... krostki są dziwne bo najpierw robi się czerwone uwypuklenie żeby na drugi dzień wstac z wysiewem krost na nosie. Strasznie mnie to męczy, wstydzę się z domu wyjść.Za trzy tygodnie mam mieć zabieg usuwania naczynek, ale boje się ze jak dermatolog to zobaczy to przepisze mi Tetralysal i nie bede miała tego zabiegu. A efekt miałam wtedy po jednym razie, nosek blady skrzydelka bladziutkie i lewy policzek, tylko prawy został wtedy troszkę ale wiadomo, że jeden zabieg nie pomoże na taki problem co my mamy. To było w marcu, dostałam wysiewu na całej twarzy antybiotyk+soolantra i buzia gładziutka po 3 miesiącach. nadeszło lato i zaczął się koszmar-palący rumień, łojotok. Trzymajcie kciuki, żeby się udało!

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

jeszcze dodam,że w moim przypadku TR jest genetyczny-mój tato ma przerost nosa(rhinophyme) ale on się nigdy nie leczył i zbytnio się tym nie przejmuje. Jak będzie baardzo źle to wezmiemy go z mama na Co2
filomena16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 13:06   #230
foczkaszu
Przyczajenie
 
Avatar foczkaszu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

Witam wszystkich.

Pragnę podzielić się swoją historią. Już 5 albo 6 rok bo tyle to tra leczę się bezskutecznie na trądzik i ŁZS głowy. Mam potwornie przetłuszczające się włosy. Dodam że zawsze miałam suche i nawet w okresie dojrzewania nie miałam problemów z trądzikiem. Na domiar złego ostatnio dostałam zapalenia powiek. Wizyta u okulisty i diagnoza-nużeniec.Większość lekarzy nie ma o nim zielonego pojęcia. Pytałam dwóch dermatologów, nie wiedzieli co do nich mówię. Lekarze młodszego pokolenia już są bardziej wyedukowani w tym kierunku. Nużeniec to pasożyt, który wywołuje chorobę o nazwie nużyca (inaczej demodekoza). Jest ona bardzo powszechna, ponieważ nosicielem nużeńców jest większość dorosłych. Okazuje się że właśnie to może powodować trądzik, zwłaszcza różowaty oraz ŁZS, wypadanie włosów czy rzęs jak w moim przypadku.

Polecam mikroskopowe badanie naskórka czy rzęs pod kontem tego dziadostwa. Dodam tylko że terapia przeciw nużeńcowi jest długotrwała ale ja widzę efekty na twarzy już po tygodniu. Mam nadzieje że komuś pomogam.
foczkaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 20:59   #231
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: trądzik różowaty

Napisz co masz przepisane
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 21:20   #232
foczkaszu
Przyczajenie
 
Avatar foczkaszu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

Prawie wszystkie skuteczne leki na nużyce w Polsce są niedostępne. Jak zwykle "100 lat za...". Obecnie lekarka przypisała mi krople do oczu Dexafree i maść z erytromecyną, dodatkowo rano i wieczorem myje dokładnie rzęsy roztworem do higieny powiek Blephasol (jest bez recepty). Rano twarz przemywam rozcieńczonym z wodą olejkiem z drzewa herbacianego. Na początku piecze ale zaraz przestaje. Wieczorem myje twarz płynem micelarnym i smaruje twarz delikatnym retinoidem o nazwie differin. Terapia trwa długo, niestety. Po miesiącu mam zrobić kolejne badanie rzęs, gdy nadal będzie nużeniec trzeba będzie wdrożyć antybiotyk.
foczkaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 15:16   #233
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: trądzik różowaty

U mnie jedna okulistka stwierdzila na 100procent nuzeniec, bo rzesy maja jakies blaszki a druga ze nie bo rzesy nie maja tych blaszek czy czegos.U mnie w miescie testow raczej nie robia.Lekarz ogolny to musiał w internet wejsc, zeby poczytac,co to jest. Moj problem glownie polega na powracajacych zapaleniach powiek i przekrwionych oczach,czasami wypryski,ale czeste peelingi enzymatyczne,kwasy i IPL zalatwiaja sprawe.Ten olejek w jakich proporcjach?

Edytowane przez _Supernova_
Czas edycji: 2016-09-24 o 06:18
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 08:35   #234
Asfes
Przyczajenie
 
Avatar Asfes
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 10
Dot.: trądzik różowaty

Trądzik różowaty leczy się preparatami poprawiającymi krążenie, przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi i wpływającymi na odnowę bariery naskórkowej. W przypadku postaci guzowatej stosuje się leczenie chirurgiczne, elektrokoagulację, dermabrazję, kriochirurgię lub laseroterapię (CO2). W przypadku postaci ocznej stosuje się sztuczne łzy i glikokortykosteroidy miejscowe. Konieczna jest także stała opieka okulistyczna.

__________________
Pamiętaj, nic się nie zmieni jeśli nie weźmiesz swoich spraw w swoje własne ręce.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-27 o 23:31 Powód: Link.
Asfes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:13   #235
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: trądzik różowaty

Dzieki, znalezienie dobrego lekarza to na ta chwile moj najwiekszy problem.Kazdy mowi co innego i przepisuje swoje preparaty,a ja kupuje,place i nic z tego nie ma.Sztuczne łzy stosuje i sol fizjologiczna.Wszelkie sterydy i antybiotyki odstawilam bo dzialaly poki je bralam.Po odstawieniu nawrot.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 16:06   #236
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez akurato Pokaż wiadomość
Choruje i to sporo osób. Ja walczyłam z trądzikiem 18 lat.Teraz dopiero od 1,5 roku mam spokój. Zrobić badania na obecność bakteri w żołądku
helikobakter pyroli . Jeżeli jest to zastosować skuteczną kurację przeciwko tej bakterii . Mi pomogło po 18 latach udreki
Piszesz chyba o trądziku pospolitym? a to jest wątek o trądziku różowatym. To nie jest to samo.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 10:08   #237
AlexGGS
Zadomowienie
 
Avatar AlexGGS
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 282
Dot.: trądzik różowaty

Wczoraj dermatolog potwierdziła moje obawy. Mam trądzik różowatym i to już w drugiej fazie -z grudkami.... Tak myślałam.... Dostałam leki i zalecenia kosmetyczne. Zobaczymy co mi pomoże. Dieta rzeczywiście tez ważna. Nic co rozszerza naczynka.
AlexGGS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 08:12   #238
ladyfun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 37
Dot.: trądzik różowaty

Hi. Śledze wątek na bieżąco. Nie często piszę ale właśnie wrócilam od dermatologa (jestem pod stałą opieką) od 10 lat i dostalam recepte na podobno nowowsc na tradzik na polkim rynku. Lek nazywa sie Soolantra. Podobno cena zblizona do rozexu. Jeszcze nie bylam wykupic ale na pewno spróbuje i bede pisac jak zadzialal... Moze cos pomoze bo ja od tych 10 lat nie mialam zbyt wielu dni bez masci i lekow...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyfun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 13:36   #239
Secretive88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez AlexGGS Pokaż wiadomość
Wczoraj dermatolog potwierdziła moje obawy. Mam trądzik różowatym i to już w drugiej fazie -z grudkami.... Tak myślałam.... Dostałam leki i zalecenia kosmetyczne. Zobaczymy co mi pomoże. Dieta rzeczywiście tez ważna. Nic co rozszerza naczynka.
A jakie leki dostałaś?
Ja mam tylko Acnelec, grudek nigdy nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Secretive88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 21:32   #240
AlexGGS
Zadomowienie
 
Avatar AlexGGS
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 282
Dot.: trądzik różowaty

Ale fajnie, ze sie odzywajcie! Już myślałam, ze wątek umarł...
Tez dostałam Soolantrę na noc. Mam też Skinoren Rosacea na dzień plus krem La Roche Posay CC Rosaliac. I miejscowo (raz użyłam) w razie potrzeby Tormentiol.
Używam od prawie miesiąca i grudki znikają. Teraz ich nie widzę. Wyraźnie jest gorzej gdy np.wypiję wino.
Bardzo mi odpowiada ten Rosaliac CC.
AlexGGS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-16 13:10:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.