Panny Młode 2019 cz. 5 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-27, 23:17   #3661
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Panny Młode 2019 cz. 5

Cześć Dziewczyny! Dołączam do grona PM 2019 ❤️ Nasza data to 19.06.2019. Przygotowania zaczelismy dosłownie miesiąc temu. Mamy zamówiona sale, dj, fotografa, podpisana umowę i wpłacona zaliczkę na suknie, pudełko na koperty i na obraczki, biżuterię (kolczyki i bransoletkę), dzisiaj przyszły personalizowane tablice rejestracyjne, zaproszenia i zawieszki na alkohol są w trakcie drukowania, makijaż próbny i fryzurę próbna mam umówiona, choć obawiam się fryzjera bo idę do niego z polecenia i kompetnie nie wiem czego się mogę spodziewać. Zaczynam się martwic czy o czymś nie zapomnę, dochodzi dylemat w sprawie winietek i tak dołączyłam tutaj z myślą o wsparciu i podpatrzeniu co wy macie a na co ja może nie wpadłam


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa

Edytowane przez Leukotea
Czas edycji: 2018-11-27 o 23:21
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 05:24   #3662
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Dlaczego jest dopiero środa?
Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Jak widać, czasem niewielki wysiłek włożony w podejście do klienta się opłaca Tak powinno być moim zdaniem wszędzie, a nie w co drugim salonie jesteś intruzem, tu ci nie dadzą zmierzyć, tam oleją i odechciewa się tego szukania sukni

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak! Ja z 4 salonów w 2 czułam się dosłownie jak intruz, a w dwóch cudownie
Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Przyszedł mi welon uważam, że jak jak za tę cenę jest piękny: mięciutki drobniutki tiul, taśmy ładnie podoszywane, grzebyk przezroczysty - bardzo dobrze trzyma, wykończenie przy grzebyku wprawdzie na 4+, ale jak się wepnie do włosów to nie będzie widać. Nie wiem jak powinno się wpinać welon, bo według mojego pomysłu to grzebyk jest odwrotnie chyba konieczna będzie pomoc doktora google
Pokaż
Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Dołączam do grona PM 2019 ️ Nasza data to 19.06.2019. Przygotowania zaczelismy dosłownie miesiąc temu. Mamy zamówiona sale, dj, fotografa, podpisana umowę i wpłacona zaliczkę na suknie, pudełko na koperty i na obraczki, biżuterię (kolczyki i bransoletkę), dzisiaj przyszły personalizowane tablice rejestracyjne, zaproszenia i zawieszki na alkohol są w trakcie drukowania, makijaż próbny i fryzurę próbna mam umówiona, choć obawiam się fryzjera bo idę do niego z polecenia i kompetnie nie wiem czego się mogę spodziewać. Zaczynam się martwic czy o czymś nie zapomnę, dochodzi dylemat w sprawie winietek i tak dołączyłam tutaj z myślą o wsparciu i podpatrzeniu co wy macie a na co ja może nie wpadłam


Wysłane z iPhone
Witaj! Zapraszamy do nas kolejną czerwcową PM

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 06:42   #3663
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Dzień dobry! Jakoś ten tydzień mówią się wyjątkowo ciągnie. Mam nadzieję, że grudzień za to szybko zleci i zaczynamy nasz rok!
Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Hej weekend mi przeleciał przez palce i to dosłownie. W sobotę nauki (jak wspominałam już wcześniej), w niedzielę zakupy z tż i uczyłam się na ,,kartkówkę" do szkoły, a za tydzień kolejna...o mamo. Jeszcze z synkiem byłam dzisiaj na zajęciach i wróciliśmy niedawno.
P.S. Pixie znalazłam ośrodek i chodzimy tam w ramach opinii
Byłam też w salonie w którym chciałabym zakupić suknie, bo są po prostu w moim guście, a przede wszystkim jest z czego wybierać. Są i nowe i używane ale w świetnym stanie. Mam czas do połowy grudnia, także myślę że to chyba wypadnie właśnie w 2 tygodniu grudnia bo nie mam czasu wcześniej plus jest taki że nie trzeba się zapisywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kira ekstra, że udało się znaleźć odpowiednie miejsce! A jak z przedszkolem? Jesteście zadowoleni?
Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
Dlaczego jest dopiero środa?
Dokładnie tak! Ja z 4 salonów w 2 czułam się dosłownie jak intruz, a w dwóch cudownie Pokaż Witaj! Zapraszamy do nas kolejną czerwcową PM

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wrzucę potem link tutaj i postaram się dać zdjęcia na FB.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 07:00   #3664
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Dołączam do grona PM 2019 ❤️ Nasza data to 19.06.2019. Przygotowania zaczelismy dosłownie miesiąc temu. Mamy zamówiona sale, dj, fotografa, podpisana umowę i wpłacona zaliczkę na suknie, pudełko na koperty i na obraczki, biżuterię (kolczyki i bransoletkę), dzisiaj przyszły personalizowane tablice rejestracyjne, zaproszenia i zawieszki na alkohol są w trakcie drukowania, makijaż próbny i fryzurę próbna mam umówiona, choć obawiam się fryzjera bo idę do niego z polecenia i kompetnie nie wiem czego się mogę spodziewać. Zaczynam się martwic czy o czymś nie zapomnę, dochodzi dylemat w sprawie winietek i tak dołączyłam tutaj z myślą o wsparciu i podpatrzeniu co wy macie a na co ja może nie wpadłam

Wysłane z iPhone
Witaj


Dzień dobry
Ja dzisiaj wstałam z opryszczką i wyglądam jak
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 07:21   #3665
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Przyszedł mi welon uważam, że jak jak za tę cenę jest piękny: mięciutki drobniutki tiul, taśmy ładnie podoszywane, grzebyk przezroczysty - bardzo dobrze trzyma, wykończenie przy grzebyku wprawdzie na 4+, ale jak się wepnie do włosów to nie będzie widać. Nie wiem jak powinno się wpinać welon, bo według mojego pomysłu to grzebyk jest odwrotnie chyba konieczna będzie pomoc doktora google

Mam zamówiony piękny welon do sukni w salonie i zastanawiam się czy nie kupić drugiego na aliexpress tylko do rzucania podczas oczepin. Zal mi rzucać swoim, a wy jak ta sprawę rozwiazujecie? Czy w ogóle rzucacie czyms innym?


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 07:49   #3666
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Jakoś ten tydzień mówią się wyjątkowo ciągnie. Mam nadzieję, że grudzień za to szybko zleci i zaczynamy nasz rok!Kira ekstra, że udało się znaleźć odpowiednie miejsce! A jak z przedszkolem? Jesteście zadowoleni?Wrzucę potem link tutaj i postaram się dać zdjęcia na FB.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wybór państwowego przedszkola to była najlepsza decyzja chętnie chodzi, ma zajęcia dodatkowe i nawet rolę w przedstawieniu dostał, gdzie w prywatnych to Panie mówiły czyjeś tam role a dzieci np coś pokazywały. Nie ma porównania, są książki, dużo wycieczek no na naprawdę nie ma co porównywać. A na wczesne wspomaganie chodzimy na al. Słowackiego.
Znasz może Maltańske Centrum Pomocy? Na jakiej zasadzie to działa? Dostałam namiary na pewną Panią tyflopedagog i chętnie bym skorzystała :p
Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Dołączam do grona PM 2019 ️ Nasza data to 19.06.2019. Przygotowania zaczelismy dosłownie miesiąc temu. Mamy zamówiona sale, dj, fotografa, podpisana umowę i wpłacona zaliczkę na suknie, pudełko na koperty i na obraczki, biżuterię (kolczyki i bransoletkę), dzisiaj przyszły personalizowane tablice rejestracyjne, zaproszenia i zawieszki na alkohol są w trakcie drukowania, makijaż próbny i fryzurę próbna mam umówiona, choć obawiam się fryzjera bo idę do niego z polecenia i kompetnie nie wiem czego się mogę spodziewać. Zaczynam się martwic czy o czymś nie zapomnę, dochodzi dylemat w sprawie winietek i tak dołączyłam tutaj z myślą o wsparciu i podpatrzeniu co wy macie a na co ja może nie wpadłam


Wysłane z iPhone
Dużo macie ja jeszcze nie mam wybranej sukni, biżuterii, pudełka na koperty, tablic, zaproszeń, zawieszek i fryzjera (z tego co wymieniłaś). Niezłe tempo macie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 07:53   #3667
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Witam nowa pm tak patrzę ,że macie już ogrom załatwione także super
Co do welonu też myślałam ,żeby kupić z Ali i nim rzucać ale kurde nie mogę się za to zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 08:07   #3668
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Ja myślę nad odcinaniem wstazek z bukietu, tym bardziej że chce mieć tylko dlugi welon do kościoła więc musiałabym kupić specjalnie do rzucania krótki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 08:24   #3669
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Mam zamówiony piękny welon do sukni w salonie i zastanawiam się czy nie kupić drugiego na aliexpress tylko do rzucania podczas oczepin. Zal mi rzucać swoim, a wy jak ta sprawę rozwiazujecie? Czy w ogóle rzucacie czyms innym?


Wysłane z iPhone
Witamy nową PM Mnóstwo macie już załatwione!

U nas nie będzie ani welonu, ani oczepin, więc ten problem z głowy.

Za tydzień nam też wybije 5 m-cy do ślubu, a my w
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 08:37   #3670
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

O kurcze 5 miesięcy to już naprawdę mało !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 08:40   #3671
Leukotea
Zadomowienie
 
Avatar Leukotea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 150
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Dużo macie ja jeszcze nie mam wybranej sukni, biżuterii, pudełka na koperty, tablic, zaproszeń, zawieszek i fryzjera (z tego co wymieniłaś). Niezłe tempo macie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Animka11 Pokaż wiadomość
Witam nowa pm tak patrzę ,że macie już ogrom załatwione także super
Co do welonu też myślałam ,żeby kupić z Ali i nim rzucać ale kurde nie mogę się za to zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Ja myślę nad odcinaniem wstazek z bukietu, tym bardziej że chce mieć tylko dlugi welon do kościoła więc musiałabym kupić specjalnie do rzucania krótki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Witamy nową PM Mnóstwo macie już załatwione!



U nas nie będzie ani welonu, ani oczepin, więc ten problem z głowy.



Za tydzień nam też wybije 5 m-cy do ślubu, a my w

Dziekuje dziewczyny ja z kolei czytając wpisy dziewczyn na grupach ślubnych na fb mam wrażenie ze jestem daleko w tyle i wciąż się martwie czy o czymś nie zapomnę
Ja będę miała welon taki do tylka i prawdopodobnie tylko do kościoła, ewentualnie do pierwszego tańca. Podczas fryzury slubnej chce już mieć wpięte kwiaty tak ze jak zdejmę welon to nie będzie tak pusto. A w kwestii krótkiego welonu z alie widziałam gdzieś na fb dziewczyna wrzucała linka do jakiegoś który sama kupiła i miała go w dniu slubu i naprawdę pięknie się prezentował a kosztował chyba coś ok 20zl bo jednak szkoda mi rzucać swoim drogim


Wysłane z iPhone
__________________
Wybieram BALSAM i SERUM do ciała!



Szczęśliwa
Leukotea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 09:07   #3672
Ipecacuanha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 765
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Mam zamówiony piękny welon do sukni w salonie i zastanawiam się czy nie kupić drugiego na aliexpress tylko do rzucania podczas oczepin. Zal mi rzucać swoim, a wy jak ta sprawę rozwiazujecie? Czy w ogóle rzucacie czyms innym?


Wysłane z iPhone
Witaj! Macie juz mnostwo rzeczy zalatwionych! Na jaka suknie sie zdecydowalas, jaki model?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ipecacuanha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 09:43   #3673
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Dołączam do grona PM 2019 Nasza data to 19.06.2019. Przygotowania zaczelismy dosłownie miesiąc temu. Mamy zamówiona sale, dj, fotografa, podpisana umowę i wpłacona zaliczkę na suknie, pudełko na koperty i na obraczki, biżuterię (kolczyki i bransoletkę), dzisiaj przyszły personalizowane tablice rejestracyjne, zaproszenia i zawieszki na alkohol są w trakcie drukowania, makijaż próbny i fryzurę próbna mam umówiona, choć obawiam się fryzjera bo idę do niego z polecenia i kompetnie nie wiem czego się mogę spodziewać. Zaczynam się martwic czy o czymś nie zapomnę, dochodzi dylemat w sprawie winietek i tak dołączyłam tutaj z myślą o wsparciu i podpatrzeniu co wy macie a na co ja może nie wpadłam


Wysłane z iPhone
Witamy w naszych skromnych progach
Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Ja myślę nad odcinaniem wstazek z bukietu, tym bardziej że chce mieć tylko dlugi welon do kościoła więc musiałabym kupić specjalnie do rzucania krótki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo a co to znaczy to odcinanie wstążek?


Ja myślałam o rzucaniu bukietem, bo po cywilnym załowałam, że tego nie zrobiłam z prostego względu - było mi potem bardzo szkoda go wyrzucać A tak byłby problem z głowy i jakaś dziewczyna miałaby ozdobę w pokoju

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 09:53   #3674
Ipecacuanha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 765
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Witamy w naszych skromnych progach Oo a co to znaczy to odcinanie wstążek?


Ja myślałam o rzucaniu bukietem, bo po cywilnym załowałam, że tego nie zrobiłam z prostego względu - było mi potem bardzo szkoda go wyrzucać A tak byłby problem z głowy i jakaś dziewczyna miałaby ozdobę w pokoju

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A ja bym chciala zasuszyc. Wiem ze sa jakies tam przesady ale jakos malo mnie intersuja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ipecacuanha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 09:57   #3675
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Ja myślę nad odcinaniem wstazek z bukietu, tym bardziej że chce mieć tylko dlugi welon do kościoła więc musiałabym kupić specjalnie do rzucania krótki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzieś na yt widziałam filmik podpisany hawajskie oczepiny czy jakoś tak i właśnie odcinanie wstążek. Czyżby to się tak nazywało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 10:20   #3676
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Nie mam pojęcia jak to się dokładnie nazywa ale chodzi o to że do bukietu Pm są doczepione wstążki, tyle ile jest panienek, każda trzyma swoją wstążke i Pm z zamkniętymi oczami odcina wybraną wstążke gdy muzyka przestaje grać, ta panienka ktora zostaje z nieodcieta wstążka zostaje nową Pm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 10:40   #3677
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Witamy nową PM Mnóstwo macie już załatwione!

U nas nie będzie ani welonu, ani oczepin, więc ten problem z głowy.

Za tydzień nam też wybije 5 m-cy do ślubu, a my w
U mnie tez nie bedzie oczepin, welonu jeszcze nie wiem, chyba tez nie

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia jak to się dokładnie nazywa ale chodzi o to że do bukietu Pm są doczepione wstążki, tyle ile jest panienek, każda trzyma swoją wstążke i Pm z zamkniętymi oczami odcina wybraną wstążke gdy muzyka przestaje grać, ta panienka ktora zostaje z nieodcieta wstążka zostaje nową Pm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, wstążeczki sa fajne


Co do sukien, mi sie podobaja bardzo proste, lejace, znalazlam jedna ktora ma piekna, zakryta gipiurowa gore, i lejacy prosty dol - na pewno musialaby byc przerobiona, tzn doszyta jeszcze jedna warstwa szyfonu, i chcialabym na nia tez gipiurowe bolerko, ktore tez musialoby zostac uszyte, na razie mam taka wizje ale nie wiem czy zaczac to robic juz teraz i sukienka by lezala ponad pol roku w szafie czy poczekac do wiosny i wtedy dopiero to robic - tylko zeby wtedy ta sukienka byla dostepna no i ta gipiura, z ktorej chce bolerko (ma wzor identyczny jak gipiura na sukience) - nie wiem czy ktos zrozumie co tu napisalam

Pewnie gdybym miala duze wesele, a nawet nie duze - ale takie typowe wesele to tez bym kupila suknie z salonu, ale ja chce zwykle przyjecie/dluzszy obiad dla najblizszych, trwajacy 4-6 godzin i szkoda mi na ta suknie tyle pieniedzy - zwlaszcza ze tez nie chce byc za bardzo strojna na obiedzie w restauracji..

Edytowane przez ckin2u
Czas edycji: 2018-11-28 o 10:42
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 10:56   #3678
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

U nas chyba normalne oczepiny ,chociaż myślę ,że za wiele pannien stanu wolnego nie będzie wśród gości


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 11:17   #3679
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Wybór państwowego przedszkola to była najlepsza decyzja chętnie chodzi, ma zajęcia dodatkowe i nawet rolę w przedstawieniu dostał, gdzie w prywatnych to Panie mówiły czyjeś tam role a dzieci np coś pokazywały. Nie ma porównania, są książki, dużo wycieczek no na naprawdę nie ma co porównywać. A na wczesne wspomaganie chodzimy na al. Słowackiego.
Znasz może Maltańske Centrum Pomocy? Na jakiej zasadzie to działa? Dostałam namiary na pewną Panią tyflopedagog i chętnie bym skorzystała :pDużo macie ja jeszcze nie mam wybranej sukni, biżuterii, pudełka na koperty, tablic, zaproszeń, zawieszek i fryzjera (z tego co wymieniłaś). Niezłe tempo macie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super, że synek zadowolony! Maltańczyków znam. Chcesz tam chodzić prywatnie? Jakie tam jest tylko to osobiście nie wiem, ale rozmawiałam z koleżanką, która jest tyflo i sama chodzi z córką na zajęcia tyflo, to mówiła, że najlepsze są na Tynieckiej, a u Maltańczyków tyflo jest bardziej ogólnorozwojowe.
Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Ja myślę nad odcinaniem wstazek z bukietu, tym bardziej że chce mieć tylko dlugi welon do kościoła więc musiałabym kupić specjalnie do rzucania krótki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też podoba się to odcinanie wstążek, tylko nie wiem czy będę miała aż tyle panien, bo kawalerów to nam nie braknie na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 11:43   #3680
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Hej

Leukotea witamy i zapraszamy dużo macie już ogarnięte jak na miesiąc przygotowań i widzę że podobny gust mamy co do sukni



Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Ja myślę nad odcinaniem wstazek z bukietu, tym bardziej że chce mieć tylko dlugi welon do kościoła więc musiałabym kupić specjalnie do rzucania krótki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też o tym myślałam, podoba mi się to z wstążkami Ale zdecyduję dopiero jak będziemy mieli potwierdzenie od gości i upewnię się, że żadna panna nie będzie się chować po kątach

Też macie wrażenie że jakiś martwy okres nastał jeśli chodzi o przygotowania u was czy to tylko ja Dużo rzeczy już mamy a na niektóre jest jeszcze za wcześnie żeby ogarniać i tak aż mi dziwnie że nie mam co robić
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:02   #3681
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia jak to się dokładnie nazywa ale chodzi o to że do bukietu Pm są doczepione wstążki, tyle ile jest panienek, każda trzyma swoją wstążke i Pm z zamkniętymi oczami odcina wybraną wstążke gdy muzyka przestaje grać, ta panienka ktora zostaje z nieodcieta wstążka zostaje nową Pm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ej, mega pomysł Bardzo mi się to spodobało i będę myśleć, czy u mnie też tak nie zrobić Nie chce rzucać welonem (btw, moja autokorekta chciała zmienić na "bekonem" ), bo zauważyłam że jak za lekko się rzuci, to dziewczyny nie podbiegają, żeby złapać i on tak smutno spada.
Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Hej

Leukotea witamy i zapraszamy dużo macie już ogarnięte jak na miesiąc przygotowań i widzę że podobny gust mamy co do sukni




Też o tym myślałam, podoba mi się to z wstążkami Ale zdecyduję dopiero jak będziemy mieli potwierdzenie od gości i upewnię się, że żadna panna nie będzie się chować po kątach

Też macie wrażenie że jakiś martwy okres nastał jeśli chodzi o przygotowania u was czy to tylko ja Dużo rzeczy już mamy a na niektóre jest jeszcze za wcześnie żeby ogarniać i tak aż mi dziwnie że nie mam co robić
Ja mam raczej odwrotne wrażenie - że czas ruszyć z pierdołami, a my sami jak te pierdoły Siedzimy i nic nie robimy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:02   #3682
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość

Też macie wrażenie że jakiś martwy okres nastał jeśli chodzi o przygotowania u was czy to tylko ja Dużo rzeczy już mamy a na niektóre jest jeszcze za wcześnie żeby ogarniać i tak aż mi dziwnie że nie mam co robić
agus u mnie od wybrania sukni czyli od końca sierpnia jest martwy okres i nie zrobiłam nic:P Ale tak na prawdę całą resztę tak jak piszesz zrobię w miesiąc i oprócz zaproszeń to resztę zostawiam na marzec
A co do zaproszeń to u mnie krótka piłka. Chcę tanie i w kwiatowy wzór Pewnie w jeden wieczór wybiorę
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:05   #3683
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Hej
Jestem w połowie poszukiwań,odezwę się późnym wieczorem,ale jedna kiecka zawróciła mi.w głowie,a właściwie to dwie,z jednej sukni dół,a z drugiej góra, tylko cena trochę boli, bo 3890 już po obniżce.. ale welon w gratisie,skąd ? Z Atelier
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:09   #3684
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Hej

Leukotea witamy i zapraszamy dużo macie już ogarnięte jak na miesiąc przygotowań i widzę że podobny gust mamy co do sukni




Też o tym myślałam, podoba mi się to z wstążkami Ale zdecyduję dopiero jak będziemy mieli potwierdzenie od gości i upewnię się, że żadna panna nie będzie się chować po kątach

Też macie wrażenie że jakiś martwy okres nastał jeśli chodzi o przygotowania u was czy to tylko ja Dużo rzeczy już mamy a na niektóre jest jeszcze za wcześnie żeby ogarniać i tak aż mi dziwnie że nie mam co robić

U nas też martwy okres, ale po nowym roku ruszamy. W przyszłym tygodniu chyba podzwonię po salonach, w których chciałabym coś pomierzyć i popytam jak z terminami na styczeń. W Święta zamierzam też zmusić tż do ogarnięcia jego listy gości

Ostatnio dni tak strasznie przeciekają przez palce. Chyba przez te dłuższe dojazdy i powroty z pracy. Ale powiem wam, że jestem zadowolona, już się przyzwyczaiłam do nowego miejsca. I nawet ogarniam już co mamy w którym kartonie

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Leukotea Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Dołączam do grona PM 2019 Nasza data to 19.06.2019. Przygotowania zaczelismy dosłownie miesiąc temu. Mamy zamówiona sale, dj, fotografa, podpisana umowę i wpłacona zaliczkę na suknie, pudełko na koperty i na obraczki, biżuterię (kolczyki i bransoletkę), dzisiaj przyszły personalizowane tablice rejestracyjne, zaproszenia i zawieszki na alkohol są w trakcie drukowania, makijaż próbny i fryzurę próbna mam umówiona, choć obawiam się fryzjera bo idę do niego z polecenia i kompetnie nie wiem czego się mogę spodziewać. Zaczynam się martwic czy o czymś nie zapomnę, dochodzi dylemat w sprawie winietek i tak dołączyłam tutaj z myślą o wsparciu i podpatrzeniu co wy macie a na co ja może nie wpadłam


Wysłane z iPhone


Hej:
Bardzo dużo masz załatwione! Ja ogarniam temat od lipca tego roku i mam raptem salę, kościół, zespół, fotografa i fryzjera
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:10   #3685
n0emi
Zakorzenienie
 
Avatar n0emi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 304
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w połowie poszukiwań,odezwę się późnym wieczorem,ale jedna kiecka zawróciła mi.w głowie,a właściwie to dwie,z jednej sukni dół,a z drugiej góra, tylko cena trochę boli, bo 3890 już po obniżce.. ale welon w gratisie,skąd ? Z Atelier
n0emi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:26   #3686
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Hej

Leukotea witamy i zapraszamy dużo macie już ogarnięte jak na miesiąc przygotowań i widzę że podobny gust mamy co do sukni




Też o tym myślałam, podoba mi się to z wstążkami Ale zdecyduję dopiero jak będziemy mieli potwierdzenie od gości i upewnię się, że żadna panna nie będzie się chować po kątach

Też macie wrażenie że jakiś martwy okres nastał jeśli chodzi o przygotowania u was czy to tylko ja Dużo rzeczy już mamy a na niektóre jest jeszcze za wcześnie żeby ogarniać i tak aż mi dziwnie że nie mam co robić
U nas teraz na tapecie obrączki - chcemy kupić na targach 8 grudnia. Zaproszenia jednak po świętach, bo chce się upewnić. Na 100 co z godziną, w święta ogarnę też fryzjerkę ostatecznie, bo już dłużej nie uda jej się mnie zwodzić, że nie ma kalendarza. I wtedy może załatwimy też tort i ciasto (btw. Pisałam do 3 cukierni i żadna nie odpisała).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:32   #3687
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia jak to się dokładnie nazywa ale chodzi o to że do bukietu Pm są doczepione wstążki, tyle ile jest panienek, każda trzyma swoją wstążke i Pm z zamkniętymi oczami odcina wybraną wstążke gdy muzyka przestaje grać, ta panienka ktora zostaje z nieodcieta wstążka zostaje nową Pm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też się to podoba, jest rzadziej spotykane i piękne zdjęcia z tego potrafią wyjść.

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Hej

Leukotea witamy i zapraszamy dużo macie już ogarnięte jak na miesiąc przygotowań i widzę że podobny gust mamy co do sukni




Też o tym myślałam, podoba mi się to z wstążkami Ale zdecyduję dopiero jak będziemy mieli potwierdzenie od gości i upewnię się, że żadna panna nie będzie się chować po kątach

Też macie wrażenie że jakiś martwy okres nastał jeśli chodzi o przygotowania u was czy to tylko ja Dużo rzeczy już mamy a na niektóre jest jeszcze za wcześnie żeby ogarniać i tak aż mi dziwnie że nie mam co robić
Haha, u mnie to samo, wszystkie panienki chowają się po kątach, dlatego chcemy sobie darować oczepiny - sama też nigdy nie lubiłam tego momentu imprezy ;-)

U nas też martwy okres, ale to chyba dlatego, że popadliśmy w jakiś marazm
U nas do końca roku w planie:
- odebranie zaproszeń (na razie wykonawczyni urlopuje, a my musimy zasiąść, sprawdzić, czy wszystkich mamy, odmienić nazwiska i siup do drukarni) i rozdanie pierwszych na święta (do prawie wszystkich już zadzwoniliśmy, więc się spodziewają),
- zamówienie obrączek (to chcemy domknąć w ciągu max. 10 dni),
- buty dla mnie,
- orientacyjny telefon w sprawie tortu

Chwilowo zatrzymaliśmy się na tych obrączkach i nie możemy tego jakoś ogarnąć

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ej, mega pomysł Bardzo mi się to spodobało i będę myśleć, czy u mnie też tak nie zrobić Nie chce rzucać welonem (btw, moja autokorekta chciała zmienić na "bekonem" ), bo zauważyłam że jak za lekko się rzuci, to dziewczyny nie podbiegają, żeby złapać i on tak smutno spada.
Ja mam raczej odwrotne wrażenie - że czas ruszyć z pierdołami, a my sami jak te pierdoły Siedzimy i nic nie robimy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Umarłam, i to dwa razy
My też jak te pierdoły
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:40   #3688
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ej, mega pomysł Bardzo mi się to spodobało i będę myśleć, czy u mnie też tak nie zrobić Nie chce rzucać welonem (btw, moja autokorekta chciała zmienić na "bekonem" ), bo zauważyłam że jak za lekko się rzuci, to dziewczyny nie podbiegają, żeby złapać i on tak smutno spada. Ja mam raczej odwrotne wrażenie - że czas ruszyć z pierdołami, a my sami jak te pierdoły Siedzimy i nic nie robimy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja mam ciągle wrażenie że powinnam coś ogarnąć a właśnie jak taka pierdoła siedzę i nie wiem za co się brać bo nic mi do głowy nie przygchodzi

Cytat:
Napisane przez n0emi Pokaż wiadomość
agus u mnie od wybrania sukni czyli od końca sierpnia jest martwy okres i nie zrobiłam nic:P Ale tak na prawdę całą resztę tak jak piszesz zrobię w miesiąc i oprócz zaproszeń to resztę zostawiam na marzec
A co do zaproszeń to u mnie krótka piłka. Chcę tanie i w kwiatowy wzór Pewnie w jeden wieczór wybiorę
No to nie jestem sama, uff Jak wiesz dokładnie czego szukasz to pewnie szybko pójdzie z zaproszeniami!


Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w połowie poszukiwań,odezwę się późnym wieczorem,ale jedna kiecka zawróciła mi.w głowie,a właściwie to dwie,z jednej sukni dół,a z drugiej góra, tylko cena trochę boli, bo 3890 już po obniżce.. ale welon w gratisie,skąd ? Z Atelier
Czekamy na relację!


Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
U nas też martwy okres, ale po nowym roku ruszamy. W przyszłym tygodniu chyba podzwonię po salonach, w których chciałabym coś pomierzyć i popytam jak z terminami na styczeń. W Święta zamierzam też zmusić tż do ogarnięcia jego listy gości

Ostatnio dni tak strasznie przeciekają przez palce. Chyba przez te dłuższe dojazdy i powroty z pracy. Ale powiem wam, że jestem zadowolona, już się przyzwyczaiłam do nowego miejsca. I nawet ogarniam już co mamy w którym kartonie

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------





Hej:
Bardzo dużo masz załatwione! Ja ogarniam temat od lipca tego roku i mam raptem salę, kościół, zespół, fotografa i fryzjera
Brawo!


Cytat:
Napisane przez _Pixie_ Pokaż wiadomość
U nas teraz na tapecie obrączki - chcemy kupić na targach 8 grudnia. Zaproszenia jednak po świętach, bo chce się upewnić. Na 100 co z godziną, w święta ogarnę też fryzjerkę ostatecznie, bo już dłużej nie uda jej się mnie zwodzić, że nie ma kalendarza. I wtedy może załatwimy też tort i ciasto (btw. Pisałam do 3 cukierni i żadna nie odpisała).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My się jeszcze nie zdecydowaliśmy na 100% na obrączki, przegadam to z tż w święta pewnie dopiero


Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Mnie też się to podoba, jest rzadziej spotykane i piękne zdjęcia z tego potrafią wyjść.


Haha, u mnie to samo, wszystkie panienki chowają się po kątach, dlatego chcemy sobie darować oczepiny - sama też nigdy nie lubiłam tego momentu imprezy ;-)

U nas też martwy okres, ale to chyba dlatego, że popadliśmy w jakiś marazm
U nas do końca roku w planie:
- odebranie zaproszeń (na razie wykonawczyni urlopuje, a my musimy zasiąść, sprawdzić, czy wszystkich mamy, odmienić nazwiska i siup do drukarni) i rozdanie pierwszych na święta (do prawie wszystkich już zadzwoniliśmy, więc się spodziewają),
- zamówienie obrączek (to chcemy domknąć w ciągu max. 10 dni),
- buty dla mnie,
- orientacyjny telefon w sprawie tortu

Chwilowo zatrzymaliśmy się na tych obrączkach i nie możemy tego jakoś ogarnąć


Umarłam, i to dwa razy
My też jak te pierdoły
O właśnie, tort! Mogę napisać do upatrzonej cukierni Zawsze coś do zrobienia będzie


Nam pani urzędnik potwierdziła godzinę już więc będzie 15 Zaproszenia się robią
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:43   #3689
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w połowie poszukiwań,odezwę się późnym wieczorem,ale jedna kiecka zawróciła mi.w głowie,a właściwie to dwie,z jednej sukni dół,a z drugiej góra, tylko cena trochę boli, bo 3890 już po obniżce.. ale welon w gratisie,skąd ? Z Atelier
Ojaojaoaja Myślisz, że dzisiaj wybierzesz? Co to za model?

Wizazowy szturm na Atelier
Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Mnie też się to podoba, jest rzadziej spotykane i piękne zdjęcia z tego potrafią wyjść.


Haha, u mnie to samo, wszystkie panienki chowają się po kątach, dlatego chcemy sobie darować oczepiny - sama też nigdy nie lubiłam tego momentu imprezy ;-)

U nas też martwy okres, ale to chyba dlatego, że popadliśmy w jakiś marazm
U nas do końca roku w planie:
- odebranie zaproszeń (na razie wykonawczyni urlopuje, a my musimy zasiąść, sprawdzić, czy wszystkich mamy, odmienić nazwiska i siup do drukarni) i rozdanie pierwszych na święta (do prawie wszystkich już zadzwoniliśmy, więc się spodziewają),
- zamówienie obrączek (to chcemy domknąć w ciągu max. 10 dni),
- buty dla mnie,
- orientacyjny telefon w sprawie tortu

Chwilowo zatrzymaliśmy się na tych obrączkach i nie możemy tego jakoś ogarnąć


Umarłam, i to dwa razy
My też jak te pierdoły
Super macie plany. Mam nadzieję, że my do końca przyszłego tygodnia ogarniemy zaproszenia. Od grudnia może zacznę zamawiać ozdoby z Ali. Od lutego zapraszanie gości.

Tak po namyśle rzucanie bekonem mogłoby być ciekawsze niż jakimś tam welonem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-28, 12:48   #3690
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Panny Młode 2019 cz. 5

Właśnie, Agulaaa, czekamy na wieści, super, że Atelier tak Was dopieszcza

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Nam pani urzędnik potwierdziła godzinę już więc będzie 15 Zaproszenia się robią
Super

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ojaojaoaja Myślisz, że dzisiaj wybierzesz? Co to za model?

Wizazowy szturm na Atelier

Super macie plany. Mam nadzieję, że my do końca przyszłego tygodnia ogarniemy zaproszenia. Od grudnia może zacznę zamawiać ozdoby z Ali. Od lutego zapraszanie gości.

Tak po namyśle rzucanie bekonem mogłoby być ciekawsze niż jakimś tam welonem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Super to będzie, jak je zrealizujemy ale dobry plan to podstawa.
Po tym, jak to napisałam, zorientowałam się, że zaproszenia to jedno, ale koperty musimy zamówić
A u Was z tymi zaproszeniami jak? Idziecie w swój projekt?
Czy wybieracie coś z poprzednich?
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-28 12:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.