Mamusie styczniowe 2020 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-29, 10:35   #2941
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja też mam ok. plus 12 kg. Co do kokonów to sama się nad nim zastanawiałam, ale jak wyczytałam, że zdaniem wielu ekspertów są niebezpieczne to odpuściłam.
A ja dzisiejszy black friday spędzam na zamawianiu rzeczy z apteki. Niestety zniżka jest tylko na przesyłkę w gemini Za to wapteka.pl ma sporo rzeczy w lepszych cenach.
Czekałam też z łóżeczkiem, z nadzieją, że obniżą o co najmniej 10%, no i dali... 3 % zniżki

Wieczorem wybieramy się po fotelik i wózek, bo ostatnio jak oglądaliśmy pan zaprosił nas na dzisiaj obiecując zniżkę 10-15%. Zawsze coś I tak oto chyba będę już gotowa... Pozostanie tylko spakować torbę, a aplikacja pokazuje jeszcze 51 dni.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 12:05   #2942
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja jednak też wolałabym przetrzymać do stycznia, dlatego termin 25.12. wg ostatniego usg nie napawa mnie optymizmem

Ale ciągle mam w głowie to co mówi doktor, który robił mi usg - można sobie liczyć, planować, czekać a te nasze fasole wcale nie będą nikogo pytać czy już mogą wychodzić jak przyjdzie czas to się zacznie i tyle.


Trzymam więc kciuki za te, które jednak wolą żeby to było wcześniej, oby Wasze dzieci grzecznie współpracowały
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 12:31   #2943
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Ja jednak też wolałabym przetrzymać do stycznia, dlatego termin 25.12. wg ostatniego usg nie napawa mnie optymizmem

Ale ciągle mam w głowie to co mówi doktor, który robił mi usg - można sobie liczyć, planować, czekać a te nasze fasole wcale nie będą nikogo pytać czy już mogą wychodzić jak przyjdzie czas to się zacznie i tyle.


Trzymam więc kciuki za te, które jednak wolą żeby to było wcześniej, oby Wasze dzieci grzecznie współpracowały

No właśnie, szkoda że tego się nie da zaplanować.

Ale ja po dzisiejszym dniu to już też chyba bym wolała wcześniej, niż później. Jakoś mi tak dzisiaj ciężko. Wyjście do sklepu po drobne zakupy to już jak wyprawa gdzieś daleko, daleko. Duszno, ciężko, brakuje sił... Nie sądziłam, że tak szybko to nastąpi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 12:43   #2944
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Hej a ja mam pytanko żeby już być pewna. Ciąża donoszona zaczyna się od 37 +0? Bo jedni mówi że od skoncoznego a inni inaczej....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 12:51   #2945
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Hej a ja mam pytanko żeby już być pewna. Ciąża donoszona zaczyna się od 37 +0? Bo jedni mówi że od skoncoznego a inni inaczej....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak bo 37+0 to Ju skończony 37 tydzień. Ja mam jedno dziecko z 36i6 a drugie z 41 Tc i jednak dziecko urodzone później było inne - jego układ trawienny, odruch ssania i dlatego tak bym chciała jak najpóźniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 14:04   #2946
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Hejka to ja tez mam podobną wagę co Wy bo plus 10...
Mała nie chce spac dzisiaj wariuje wymeczyla mnie już... ta bezsilność w ciąży jest dobijajaca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 14:42   #2947
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
No właśnie, szkoda że tego się nie da zaplanować.

Ale ja po dzisiejszym dniu to już też chyba bym wolała wcześniej, niż później. Jakoś mi tak dzisiaj ciężko. Wyjście do sklepu po drobne zakupy to już jak wyprawa gdzieś daleko, daleko. Duszno, ciężko, brakuje sił... Nie sądziłam, że tak szybko to nastąpi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale mnie też to zaskoczyło nagle kawałek przejdę i plecy zaczynają boleć, brak sił to wiadomo ale długo było tak nawet spoko a tu nagle tak konkretnie wszystko zaatakowało 😃
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-29, 15:30   #2948
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Co do wagi ja mam na plusie 8 kg zaskakująco mało, ale przed ciąża zrzuciłam 12 kg. I jem tak jak jadłam na diecie więc wiele się nie zmieniło.
Ja kupiłam resztę rzeczy dla Nowego (taka ksywe malutkie u dał mój brat) ubranka zawiezione do jego chrzestnej bo ma suszarkę jutro mam odebrać uprasowane do torby wszystko mam pozostało to do niej włożyć. Już nawet Pampersy kupione.
Dzisiaj zamówiłam ostatni prezent pod choinkę dla chrzesnicy skorzystała z promocji na zielona Sowa minus 50 procent na wszystko. Pozostało czekać aż noga wydobrzeje i można rodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 15:37   #2949
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja ciagle zapominam ze powinnam choćby chodzić wolniej. A ja dzisiaj trach do auta, szast po sklepach, zaś do auta, po paczke do DPD po paczke do paczkomatu. Z psem na godzinny spacer. Odkurzyłam dół i górę domu.
A potem dziwie się ze wieczorem brzuch napiety jak skala.

Dlatego teraz sobie robię chwile przerwy.

Jak pijecie w tej chwili herbatę z liści malin?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 15:51   #2950
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja bym chciała urodzić tak 38/39 tydzień. Bo moja córka ma urodziny 31 stycznia a ja mam termin na 25/27stycznia i bardzo chciałabym być na jej urodzinach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 16:04   #2951
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Ja ciagle zapominam ze powinnam choćby chodzić wolniej. A ja dzisiaj trach do auta, szast po sklepach, zaś do auta, po paczke do DPD po paczke do paczkomatu. Z psem na godzinny spacer. Odkurzyłam dół i górę domu.
A potem dziwie się ze wieczorem brzuch napiety jak skala.

Dlatego teraz sobie robię chwile przerwy.

Jak pijecie w tej chwili herbatę z liści malin?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja zaczynam pić dopiero od 37+0 -u mnie to będzie 17.12
Tak poleciła położna na SR, więc się tego będę trzymać.
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-29, 16:12   #2952
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Ja ciagle zapominam ze powinnam choćby chodzić wolniej. A ja dzisiaj trach do auta, szast po sklepach, zaś do auta, po paczke do DPD po paczke do paczkomatu. Z psem na godzinny spacer. Odkurzyłam dół i górę domu.
A potem dziwie się ze wieczorem brzuch napiety jak skala.

Dlatego teraz sobie robię chwile przerwy.

Jak pijecie w tej chwili herbatę z liści malin?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam podobnie z tym tempem, mam wrażenie, że jak zacznę choćby chodzić wolniej to stracę jakąś resztkę swojej sprawności ale już mnie mała skutecznie spowalnia, gmera w pachwinach i przy pęcherzu i czy się chce, czy nie - trzeba zwolnić.




Ja chyba nie będę piła. Jaki jest konkretny cel? Poprawa elastyczności tkanek? Nie orientuję się jak to działa. Ja myślę o masażach krocza, może to trochę pomaga?
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 16:28   #2953
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Ja ciagle zapominam ze powinnam choćby chodzić wolniej. A ja dzisiaj trach do auta, szast po sklepach, zaś do auta, po paczke do DPD po paczke do paczkomatu. Z psem na godzinny spacer. Odkurzyłam dół i górę domu.
A potem dziwie się ze wieczorem brzuch napiety jak skala.

Dlatego teraz sobie robię chwile przerwy.

Jak pijecie w tej chwili herbatę z liści malin?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nie planuje pić o masażu krocza myślałam ale że borykam się z nawracajacymi infekcjami pochwy to juz na starcie odpada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 16:32   #2954
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Mam podobnie z tym tempem, mam wrażenie, że jak zacznę choćby chodzić wolniej to stracę jakąś resztkę swojej sprawności ale już mnie mała skutecznie spowalnia, gmera w pachwinach i przy pęcherzu i czy się chce, czy nie - trzeba zwolnić.




Ja chyba nie będę piła. Jaki jest konkretny cel? Poprawa elastyczności tkanek? Nie orientuję się jak to działa. Ja myślę o masażach krocza, może to trochę pomaga?


Ja zamierzam pic herbatkę (usprawnia mięśnie macicy, pita po porodzie wspomaga jej regenerację) , od początku grudnia masaże krocza i od 37 tyg wiesiołek
Mam duża motywacje na poród SN bez ingerencji.
Zamierzam się przygotować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 17:16   #2955
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Ja nie planuje pić o masażu krocza myślałam ale że borykam się z nawracajacymi infekcjami pochwy to juz na starcie odpada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do masażu krocza u mnie też położna zwracała uwagę, żeby masować tylko z zewnątrz, skupić się na miejscu między dziurkami 😉 bez wkładania palców do pochwy.
I że raz na kilka dni można sobie zaaplikować jakieś dopochwowe tabletki z wit.C - np. Vitagyn C

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Ja już jakiś czas temu kupiłam olej ze słodkich migdałów do masażu, ale jakoś ciągle o tym zapominam i jeszcze nie masowałem �� Najwyżej całość wykorzystam do pierwszych kąpieli Bąbelka. ��
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 17:45   #2956
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Co do masażu krocza u mnie też położna zwracała uwagę, żeby masować tylko z zewnątrz, skupić się na miejscu między dziurkami 😉 bez wkładania palców do pochwy.
I że raz na kilka dni można sobie zaaplikować jakieś dopochwowe tabletki z wit.C - np. Vitagyn C

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Ja już jakiś czas temu kupiłam olej ze słodkich migdałów do masażu, ale jakoś ciągle o tym zapominam i jeszcze nie masowałem �� Najwyżej całość wykorzystam do pierwszych kąpieli Bąbelka. ��

Ja też kupiłam, ale właśnie głównie z myślą o kąpielach, a teraz na przemian z Bio Oilem smaruję brzuch a krocze u nas w SR mówiły, że można zacząć masować od 36tc, wypytam jeszcze swoją położną na najbliższym spotkaniu.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 18:30   #2957
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja zamierzam pić herbatę ale jeszcze nie teraz (31+5), co do masażu chciałabym ale nie wiem bo też mam nawracające infekcje... Ktoś wie czy jeśli 'w danym momencie' nic mi nie jest to można czy też generalnie lepiej odpuścić temat żeby nie sprowokować nawrotu?
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 19:31   #2958
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam pić herbatę ale jeszcze nie teraz (31+5), co do masażu chciałabym ale nie wiem bo też mam nawracające infekcje... Ktoś wie czy jeśli 'w danym momencie' nic mi nie jest to można czy też generalnie lepiej odpuścić temat żeby nie sprowokować nawrotu?

Jeśli nie będziesz wkładać palców do pochwy to chyba można... Ale skonsultowałabym to z lekarzem/położną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 21:15   #2959
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Hej dziewczyny u mnie póki co - 3 kg od wagi początkowej na pierwszej wizycie u gina ciekawe czy coś przybędzie do porodu czy to się utrzyma . Też mi coraz ciężej jak gdzieś dłużej pochodzę ale dziś uslyszalam od ortodontki i jej asystentki że mam malutki brzuch i nie wyglądam jak bym miała rodzić końcem stycznia . Co do kokonów ja właśnie czekam na mój , w poniedziałek dojdzie . Ja tam od wszystkich znajomych słyszę same pochwały a bratowej to życie ratuje bo śpi z małą na łóżku i mała w tym kokonie i sobie bardzo chwali
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-29, 22:51   #2960
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny u mnie póki co - 3 kg od wagi początkowej na pierwszej wizycie u gina ciekawe czy coś przybędzie do porodu czy to się utrzyma . Też mi coraz ciężej jak gdzieś dłużej pochodzę ale dziś uslyszalam od ortodontki i jej asystentki że mam malutki brzuch i nie wyglądam jak bym miała rodzić końcem stycznia . Co do kokonów ja właśnie czekam na mój , w poniedziałek dojdzie . Ja tam od wszystkich znajomych słyszę same pochwały a bratowej to życie ratuje bo śpi z małą na łóżku i mała w tym kokonie i sobie bardzo chwali
Tak mnie kokon pod tym względem też kusi ale jak odradzają nawet ochraniacze na łóżko gdzie odległość od buźki jest większa niż w kokonie to po prostu już sama nie wiem 😕
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-29, 23:30   #2961
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Tak mnie kokon pod tym względem też kusi ale jak odradzają nawet ochraniacze na łóżko gdzie odległość od buźki jest większa niż w kokonie to po prostu już sama nie wiem

Też mam takie obawy.
Poza tym 3 moje znajome, które urodziły w tym roku twierdzą, że to jest zbędny gadżet i nie ma sensu kupować. A że ja mam zerowe pojęcie to chyba im zaufam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 07:48   #2962
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Też mam takie obawy.
Poza tym 3 moje znajome, które urodziły w tym roku twierdzą, że to jest zbędny gadżet i nie ma sensu kupować. A że ja mam zerowe pojęcie to chyba im zaufam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja że wpadam z paniki w panikę 😄 to znowu fajne by to dla mnie było gdyby mała nie chciała w łóżeczku spać bo ja sobie nie wyobrażam kłaść jej tak po prostu na swoim łóżku. No i na wyjeździe u rodziny też spoko.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 07:50   #2963
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

No właśnie ja myśle o kokonie na wyjazdy, na to ze mam dom dwupoziomowy i np na dole mogłabym ja sobie kłaść na narożniku który jest w salonie.... albo choćby na łożku w sypialni...
no nie wiem, bije się z myślami...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 07:59   #2964
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja raczej na początku nie będę nigdzie podróżować, więc odpadają nocki poza domem. A że takie kokony nie są zbyt duże, to i długo z niego nie pokorzystamy.
Zresztą zobaczymy, jak się okaże że jednak by się przydał, to zamówię już w styczniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 08:10   #2965
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja raczej na początku nie będę nigdzie podróżować, więc odpadają nocki poza domem. A że takie kokony nie są zbyt duże, to i długo z niego nie pokorzystamy.
Zresztą zobaczymy, jak się okaże że jednak by się przydał, to zamówię już w styczniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I ja też raczej tak zrobię poczekam do stycznia. Tak samo biję się z myślami z laktatorem ale chyba też poczekam do stycznia jak sytuacja będzie u mnie wyglądała.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 08:20   #2966
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja laktator pożyczę od koleżanki, a później zobaczę. Podobno można pożyczyć nawet ze szpitala na kilka dni. Myślę, że nie ma sensu kupować na zapas, bo to spory wydatek, a nie wiadomo czy będzie potrzebny.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 08:21   #2967
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja raczej na początku nie będę nigdzie podróżować, więc odpadają nocki poza domem. A że takie kokony nie są zbyt duże, to i długo z niego nie pokorzystamy.
Zresztą zobaczymy, jak się okaże że jednak by się przydał, to zamówię już w styczniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Myśle dokładnie tak samo. Poczekam na rozwój sytuacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 10:22   #2968
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Jeny, jaki ja mam dylemat ze szpitalem. Mam dwa na oku i nie wiem, który wybrać. W jednym mam gwarancję porodu rodzinnego, ale warunki na położnictwie kiepskie. Do tego fatalne jedzenie (chyba że coś się zmieniło). W drugim może się zdarzyć, że trafię do boksu i będę rodzić sama, ale potem warunki fajne (sale 2-osobowe z łazienką) i do tego dobre jedzenie (było dobre dwa lata temu, a teraz szpital przystąpił do programu dieta mamy i ciężarne i po porodzie mają lepsze posiłki i więcej). Kompletnie nie wiem co robić Z jednej strony nie wyobrażam sobie rodzić sama, z drugiej nie wiem ile będę potem w szpitalu i te warunki też są dla mnie istotne.

Chore jest to, że człowiek ma taki wybór. Duże wojewódzkie miasto, a sytuacja z porodówkami fatalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 10:32   #2969
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Jeny, jaki ja mam dylemat ze szpitalem. Mam dwa na oku i nie wiem, który wybrać. W jednym mam gwarancję porodu rodzinnego, ale warunki na położnictwie kiepskie. Do tego fatalne jedzenie (chyba że coś się zmieniło). W drugim może się zdarzyć, że trafię do boksu i będę rodzić sama, ale potem warunki fajne (sale 2-osobowe z łazienką) i do tego dobre jedzenie (było dobre dwa lata temu, a teraz szpital przystąpił do programu dieta mamy i ciężarne i po porodzie mają lepsze posiłki i więcej). Kompletnie nie wiem co robić Z jednej strony nie wyobrażam sobie rodzić sama, z drugiej nie wiem ile będę potem w szpitalu i te warunki też są dla mnie istotne.

Chore jest to, że człowiek ma taki wybór. Duże wojewódzkie miasto, a sytuacja z porodówkami fatalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To rzeczywiście masz dylemat,nie wiem co doradzić 😕 Dla mnie chyba ten poród jest najbardziej przerażający więc chyba bym na to bardziej zwracała uwagę i zależy też co oznaczają te kiepskie warunki?
Ten szpital który ja wybrałam u siebie ma wszystko na plus przynajmniej w teorii bo wiadomo że może okazać się różnie.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 10:35   #2970
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Jeny, jaki ja mam dylemat ze szpitalem. Mam dwa na oku i nie wiem, który wybrać. W jednym mam gwarancję porodu rodzinnego, ale warunki na położnictwie kiepskie. Do tego fatalne jedzenie (chyba że coś się zmieniło). W drugim może się zdarzyć, że trafię do boksu i będę rodzić sama, ale potem warunki fajne (sale 2-osobowe z łazienką) i do tego dobre jedzenie (było dobre dwa lata temu, a teraz szpital przystąpił do programu dieta mamy i ciężarne i po porodzie mają lepsze posiłki i więcej). Kompletnie nie wiem co robić Z jednej strony nie wyobrażam sobie rodzić sama, z drugiej nie wiem ile będę potem w szpitalu i te warunki też są dla mnie istotne.

Chore jest to, że człowiek ma taki wybór. Duże wojewódzkie miasto, a sytuacja z porodówkami fatalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja wybrałam właśnie szpital w którym trakt porodowy to pojedyncze, rodzinne pokoje. Możliwość porodu w wodzie. Świeczki, muzyka itd. Świetna opieka i trzeci stopień referencyjności.
Natomiast położnictwo to późny PRL jeżeli chodzi o warunki lokalowe (ciasne sale, łazienki na korytarzu, i ponoć bardzo kiepskie jedzenie.
Jednak dla nas najbardziej liczy się fachowa opieka, niż hotelowe warunki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.