Zakupy na Vinted - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-02-01, 09:15   #4381
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość

Mam przy okazji takie pytanie: jak zablokowac sprzedaż zagraniczną?Wczoraj jakaś osoba z Węgier z zerową ilościa komentarzy, z potwierdzonym tylko mailem, kupiła u mnie nowy , drogi ciuch. Musiałam anulować zakup, bo dla mnie to zbyt duże ryzyko. Osoba ta nie odpisywała na moje wiadomości. To była moja pierwsza anulacja sprzedaży.Dla mnie Vinted staje się coraz bardziej niebezpieczny dla sprzedających,masakra jakaś...
Chyba nie ma takiej opcji. Ja jedynie w informacji o sobie napisałam, że nie sprzedaje zagranicę. Mam nawet info, że nie negocjuję cen, a mimo to jakaś dziewczyna z chyba z Czech chciała żebym obniżyła cenę kosmetyku z 15 zł na 12 🤪🫣






A co się dzieje jak ktoś nie odbierze paczki? Mam info, że 31.01 około 9:00 trafiła do paczkomatu. Ze strony kupującej cisza. Warto napisać do niej i przypomnieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez agatanaturalnie
Czas edycji: 2023-02-01 o 09:17
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 14:55   #4382
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Mam przy okazji takie pytanie: jak zablokowac sprzedaż zagraniczną?
Nie da się Można najwyżej zastrzec w opisie. Widziałam nawet w kilku opisach, chyba Czeszek, że nie wysyłają do Polski
Nie ma tez możliwości zablokowania wyświetlania zagranicznych ofert.

Fakt, że masakra jakaś. Ja np. przedmioty do których nie mam rachunku (np. beadsy ze zbiorczych zakupów z Wizażu) wystawiam na olx. Nie chcę stracić i rzeczy i pieniędzy, a rzeczoznawcy na Vinted są tacy fachowi, że nawet ewidentne podróby Pandory, czy Trollbeads wiszą sobie spokojnie mimo zgłaszania, więc równie dobrze mogą uznać oryginał za podróbkę (już tu kiedyś pisałam, że jako dowód oryginalności nie wystarczyło zdjęcie certyfikatu i przypisanego do niego rachunku)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
A co się dzieje jak ktoś nie odbierze paczki? Mam info, że 31.01 około 9:00 trafiła do paczkomatu. Ze strony kupującej cisza. Warto napisać do niej i przypomnieć?
Wraca do nadawcy i kupujący dostaje zwrot kasy na konto (wiem stąd, że kiedyś InPost wsadził mi przesyłkę do paczkomatu zastępczego, a potem zamiast przenieść do mojego odesłał nadawcy jako nieodebraną - dostałam zwrot pieniędzy na konto i powtórzyliśmy transakcję).
Mnie tam się zdarza odebrać przesyłki dopiero pod koniec 48H. Czasem paczkomat "po drodze" jest dopiero następnego dnia po pracy (chociaż fakt, że zwykle wtedy piszę PW kiedy będę mogła odebrać paczkę, żeby się sprzedawca nie denerwował)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2023-02-02 o 12:25
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 07:18   #4383
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted

Dzięki dziewczyny, też wertowałam ustawienia i tak mi się wydawało że się nie da. Zmieniłam opis i dodałam że nie sprzedaję za granicę, ale pewnie nie uniknie się takich zakupów " z zaskoczenia". Wkurza mnie to że nie można też filtrować ofert, bo jak na złość wpadają mi w oko oferty ze Słowacji, Czech...Zauważyłam że szukając spodni trekingowych , to właśnie na Słowacji mają całą masę (róznych firm), ostatnio szukałam pewnego modelu z Columbii i wszystko na Słowacji i w Czechach Były tam nawet jedne spodnie z polską ceną i opisem na metce Niestety akurat te dziewczyny nie wysyłają do Polski...
I jescze :bardzo brakuje mi obserwowania wyszukiwań i info o nowych...Nawet olx to ma...

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2023-02-02 o 07:19
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 08:50   #4384
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Zakupy na Vinted

Po kliknięciu "Szukaj" wpisujesz co cię interesuje, możesz przefiltrować też zapytanie i potem to zapamiętuje i jak znowu wejdziesz w "Szukaj" to w wyświetla się historia i obok w nawiasie jest podane ile nowych rzeczy dodano do zapytania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 10:44   #4385
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Niestety akurat te dziewczyny nie wysyłają do Polski…
W sensie, że platforma tego nie umożliwia?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 11:15   #4386
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
W sensie, że platforma tego nie umożliwia?
Pewnie mają napisane w profilu, że nie wysyłają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 12:31   #4387
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 223
Dot.: Zakupy na Vinted

A na olx jest jakas ochrona kupującego?
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-02, 13:14   #4388
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pewnie mają napisane w profilu, że nie wysyłają.
Hm, wyczułam w wypowiedzi cytowanej żal z tego powodu.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
A na olx jest jakas ochrona kupującego?
Jest, ale ponoć iluzoryczna, to znaczy OLX chroni wtedy wyłącznie gdy nie dostaniesz paczki albo dostaniesz pustą. W sensie, że przy zniszczonej, niezgodnej z opisem rzeczy, zostajesz jako kupujący, z niczym.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 13:57   #4389
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Jest, ale ponoć iluzoryczna, to znaczy OLX chroni wtedy wyłącznie gdy nie dostaniesz paczki albo dostaniesz pustą. W sensie, że przy zniszczonej, niezgodnej z opisem rzeczy, zostajesz jako kupujący, z niczym.
W sumie na Vinted też taka bywa (sądząc po skargach na różnych forach), tylko dłużej to trwa (bo najpierw się "rozpatruje" spór)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2023-02-02 o 18:23
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 16:10   #4390
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Zakupy na Vinted

Ostatnio miałam dziwną sytuację, czyli zatrzaśnięcie automatu od dpd bez paczki w środku. Dziewczyna nie mówiła w j. polskim, ale zarówno po mojej, jak i jej interwencji i informacji, że paczka nie została wysłana pomimo tego, że niby jest schowana w środku vinted oddało mi kasę xD
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-02, 19:40   #4391
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Pytanie o OLX- czy jeżeli mam tamtejszą przesyłkę to czy muszę nadać w tym paczkomacie, który mam oznaczony jako nadawczy?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-02, 20:42   #4392
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
W sumie na Vinted też taka bywa (sądząc po skargach na różnych forach), tylko dłużej to trwa (bo najpierw się "rozpatruje" spór)
Jak pisałam, od kiedy czytam posty w grupach na vinted, to jestem często zszokowana decyzjami vinted.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Pytanie o OLX- czy jeżeli mam tamtejszą przesyłkę to czy muszę nadać w tym paczkomacie, który mam oznaczony jako nadawczy?
Nie, to działa tak jak wszędzie (w sensie np. na allegro), że możesz nadać w dowolnym. Ale uwaga - w razie, jeśli paczka nie zostałaby odebrana przez kupującego, a Ty byś wrzuciła ją do paczkomatu na drugim końcu Polski od Ciebie, to paczka wróci tamże właśnie. Zmiana całkiem świeża, przećwiczona niestety.

Dziś chyba trafiłam na okradziony paczkomat. Szereg skrytek było pootwieranych, niektóre drzwiczki nosiły ślady otwierania jakby łomem. Paczkomat zlokalizowany na sklepem KIK, z pozostałych stron chaszcze. Zgłosiłam oczywiście do in post, dość szczegółowo mnie wypytywali, oby mnie nie potraktowali jako głównej podejrzanej.


Mały OT - czy mamy na Wizażu wątek, w którym można zweryfikować sklep internetowy z odzieżą markową? Potrzebuję porady, czaję się na rzecz tam kupioną. Zakup mój byłby przez vinted, czyli w sumie nie aż taki OT .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2023-02-02 o 20:45
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 07:09   #4393
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pewnie mają napisane w profilu, że nie wysyłają.
Dokładnie

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Hm, wyczułam w wypowiedzi cytowanej żal z tego powodu.


Jest, ale ponoć iluzoryczna, to znaczy OLX chroni wtedy wyłącznie gdy nie dostaniesz paczki albo dostaniesz pustą. W sensie, że przy zniszczonej, niezgodnej z opisem rzeczy, zostajesz jako kupujący, z niczym.
Nie jest iluzoryczna.Kupiłam próbki kremu spf w dużym pakiecie (20 sztuk) i okazało si że są 2-3 lata po terminie, napisłam do sprzedającej co mam z tym zrobić, a ona przeprosiła i kazała kliknąć "mam problem", wysłałam zdjęcie kodu i wynik ze "świeżomierza",za kilka dni dostałam zwrot kasy, bez żadnych pytań dodatkowych.

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Mały OT - czy mamy na Wizażu wątek, w którym można zweryfikować sklep internetowy z odzieżą markową? Potrzebuję porady, czaję się na rzecz tam kupioną. Zakup mój byłby przez vinted, czyli w sumie nie aż taki OT .
Jest taki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=684985
czasem tam pojawiają się jakieś uwagi , ew. czy sklep jest ok.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 08:19   #4394
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Dokładnie
No cóż, to działa w dwie strony. Ty pisałaś, że też nie chcesz wysyłać za granicę. Przy czym uczulam, przy zakupach spoza Polski, chyba wszędzie w razie zwrotu jest wysyłka indywidualna.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Nie jest iluzoryczna.Kupiłam próbki kremu spf w dużym pakiecie (20 sztuk) i okazało si że są 2-3 lata po terminie, napisłam do sprzedającej co mam z tym zrobić, a ona przeprosiła i kazała kliknąć "mam problem", wysłałam zdjęcie kodu i wynik ze "świeżomierza",za kilka dni dostałam zwrot kasy, bez żadnych pytań dodatkowych.
Ale to jest inna sytuacja, bo tu sprzedająca współpracowała, mowa natomiast o przypadkach sporu między stronami.
————————⠀”-

W załączniku kFiatek z vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jest taki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=684985
czasem tam pojawiają się jakieś uwagi , ew. czy sklep jest ok.
Super, dziękuję .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A24534F9-CBA1-4E27-A66F-DC32172E8908.jpg (91,9 KB, 71 załadowań)
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2023-02-03 o 08:20
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 08:48   #4395
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
No cóż, to działa w dwie strony. Ty pisałaś, że też nie chcesz wysyłać za granicę. Przy czym uczulam, przy zakupach spoza Polski, chyba wszędzie w razie zwrotu jest wysyłka indywidualna.
To jest prawo rynku i napisałam to z pełną tego świadomością, że działa to w dwie strony.Sama nie chce wysyłać i akurat te osoby też, no i rozumiem, choć akurat na tych rzeczach mi by zależało-trudno.
W moim przypadku chodziło o osobę z zerową liczbą komentarzy, z potwierdzonym tylko mailem.Nawet do Polski bym nie wysłała komuś takiemu i na pewno nie rzecz za 300zł.
A ja nikomu nie bronię sprzedawać za granice jak tylko chce i się nie boi. Nikogo do tego nie zmuszam i nie chcę być też zmuszana do takiej sprzedaży.
Powinno być na Vinted po prostu prawo wyboru:możliwość sprzedaży za granicę i blokada tego i wszystko było by jasne
A czy żal był w moim zdaniu....a pewnie, bo kupiłabym

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2023-02-03 o 08:49
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 11:40   #4396
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Zakupy na Vinted

Trochę dziwna sprawa z tą wysyłką indywidualną. Nie miałam takiej sytuacji z osobą zagranicy, więc trochę mnie taka sytuacja zaskoczyła..
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 14:34   #4397
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Zakupy na Vinted

Mam wystawione sandały na koturnie. Za zwrotną kwotę 15 zł. Skórzane, nienoszone. Ostatnio otrzymałam wiadomość w stylu "jaki to kolor tych butów jest bo na zdjęciu jest beżowy i jasnobrązowy ale nie wiem czy to taki kolor czy może zły aparat nie wiem czym były robione zdjęcia bo trochę wpada jakby w jasnoróżowy i szary a jeśli to jest brąz to jaki to brąz ciemna czekolada mleczna czy koniakowa a może to bardziej toffi lub jakiś inny kolor a ten beż to jest chłodny czy ciepły jasny czy ciemny czy wpadający w szarość"Przyznam, że różne wiadomości dostawałam, ale tutaj zwątpiłam. W sumie poczułam się jak stereotypowy facet, który rozróżnia rzekomo trzy kolory To wszystko bez żadnego przecinka i kropki. Oczywiście słowa dziękuję już na moją odpowiedź nie uświadczyłam, widocznie nie przekonałam Pani do prawdziwości kolorystyki
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 16:00   #4398
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Mam wystawione sandały na koturnie. Za zwrotną kwotę 15 zł. Skórzane, nienoszone. Ostatnio otrzymałam wiadomość w stylu "jaki to kolor tych butów jest bo na zdjęciu jest beżowy i jasnobrązowy ale nie wiem czy to taki kolor czy może zły aparat nie wiem czym były robione zdjęcia bo trochę wpada jakby w jasnoróżowy i szary a jeśli to jest brąz to jaki to brąz ciemna czekolada mleczna czy koniakowa a może to bardziej toffi lub jakiś inny kolor a ten beż to jest chłodny czy ciepły jasny czy ciemny czy wpadający w szarość"Przyznam, że różne wiadomości dostawałam, ale tutaj zwątpiłam. W sumie poczułam się jak stereotypowy facet, który rozróżnia rzekomo trzy kolory To wszystko bez żadnego przecinka i kropki. Oczywiście słowa dziękuję już na moją odpowiedź nie uświadczyłam, widocznie nie przekonałam Pani do prawdziwości kolorystyki
Jaki rozmiar?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-03, 16:43   #4399
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Mam wystawione sandały na koturnie. Za zwrotną kwotę 15 zł. Skórzane, nienoszone. Ostatnio otrzymałam wiadomość w stylu "jaki to kolor tych butów jest bo na zdjęciu jest beżowy i jasnobrązowy ale nie wiem czy to taki kolor czy może zły aparat nie wiem czym były robione zdjęcia bo trochę wpada jakby w jasnoróżowy i szary a jeśli to jest brąz to jaki to brąz ciemna czekolada mleczna czy koniakowa a może to bardziej toffi lub jakiś inny kolor a ten beż to jest chłodny czy ciepły jasny czy ciemny czy wpadający w szarość"Przyznam, że różne wiadomości dostawałam, ale tutaj zwątpiłam. W sumie poczułam się jak stereotypowy facet, który rozróżnia rzekomo trzy kolory To wszystko bez żadnego przecinka i kropki. Oczywiście słowa dziękuję już na moją odpowiedź nie uświadczyłam, widocznie nie przekonałam Pani do prawdziwości kolorystyki
Całość dziwna, ale trochę tę panią rozumiem, bo niejednokrotnie dostałam ciuch mocno różniący się odcieniem od prezentowanego na zdjęciach. Zwłaszcza czerwienie się źle fotografuje.
Sama z reguły piszę w ogłoszeniu, czy kolor odpowiada rzeczywistemu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-03, 17:13   #4400
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Całość dziwna, ale trochę tę panią rozumiem, bo niejednokrotnie dostałam ciuch mocno różniący się odcieniem od prezentowanego na zdjęciach. Zwłaszcza czerwienie się źle fotografuje.
Sama z reguły piszę w ogłoszeniu, czy kolor odpowiada rzeczywistemu.
Też się z mężem przejechaliśmy na kolorach. Ja się staram robić zdjęcia w dobrym świetle albo pisać, które zdjęcie oddaje kolor.
Mój mąż zamiast czerwonej polówki dostał Pink Różową. No nie wiem, jakim trzeba być daltonistą żeby tych 2 kolorów nie odróżnić. W opisie jak byk Czerwona. Dwukrotnie podkreślała to laska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 00:33   #4401
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Całość dziwna, ale trochę tę panią rozumiem, bo niejednokrotnie dostałam ciuch mocno różniący się odcieniem od prezentowanego na zdjęciach. Zwłaszcza czerwienie się źle fotografuje.
Sama z reguły piszę w ogłoszeniu, czy kolor odpowiada rzeczywistemu.
Ja przeważnie też dopytuję, które zdjęcie oddaje realny kolor.
I właśnie największy problem z czerwienią, bo to, co dla jednych jest czystą czerwienią dla mnie jest pomidorem
Np. taki brąz może być jasny, ciemny, koniakowy, bardzo ciemny itd. Dla mnie to ma znaczenie.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 07:22   #4402
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja przeważnie też dopytuję, które zdjęcie oddaje realny kolor.
I właśnie największy problem z czerwienią, bo to, co dla jednych jest czystą czerwienią dla mnie jest pomidorem
Np. taki brąz może być jasny, ciemny, koniakowy, bardzo ciemny itd. Dla mnie to ma znaczenie.
Ciepły, zimny, z zielonymi, czerwonymi, beżowymi tonami. Dla mnie kolor też jest ważnym kryterium, nawet jeśli to rzecz za 10zl.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 12:29   #4403
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Ciepły, zimny, z zielonymi, czerwonymi, beżowymi tonami. Dla mnie kolor też jest ważnym kryterium, nawet jeśli to rzecz za 10zl.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie a po zdjęciach ciężko nie raz dociec
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 13:22   #4404
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted

zgadza się z tymi kolorami. trafiłam w Czechach na komplet Swarovskiego, który opisany był jako zielony, ale na jednym zdjęciu wyglądał na zielony, a na drugim na niebieski jako, że szukałam zielonego, dopytałam i akurat traf, że jednak faktycznie był zielony
a odnośnie transakcji zagranicznych, miałam kilka kupujących z Czech i z Węgier, wszystko przebiegło idealnie. Sama kupiłam od Czeszki sukienkę za pól ceny jakiej żądają polskie vintedzianki i też oki, stan idealny.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 14:06   #4405
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja też mam sporo zakupów z Czech, Litwy oraz Węgier i wszystko ok, akurat osoby były miłe, komunikatywne, szybka wysyłka, szybki komentarz, obniżały cenę, osobiście polecam!
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 14:07   #4406
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Całość dziwna, ale trochę tę panią rozumiem, bo niejednokrotnie dostałam ciuch mocno różniący się odcieniem od prezentowanego na zdjęciach. Zwłaszcza czerwienie się źle fotografuje.
Bardzo źle się też fotografuje niebieskości, turkusy i właśnie beże - te zwykle wyglądają jak kolor szary.
Zawsze pytam, bo to ważne kryterium.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 20:16   #4407
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
zgadza się z tymi kolorami. trafiłam w Czechach na komplet Swarovskiego, który opisany był jako zielony, ale na jednym zdjęciu wyglądał na zielony, a na drugim na niebieski jako, że szukałam zielonego, dopytałam i akurat traf, że jednak faktycznie był zielony
O tak, niebieski z zielonym bardzo często się przekłamują na zdjęciach.
Kiedyś też kupiłam spódnicę opisaną jako czarną, na zdjęciu też tak wyglądała, a przyszła grafitowa. Sprzedająca była bardzo zdziwiona, gdy jej o tym napisałam, była przekonana, że to kolor czarny.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
To jest prawo rynku i napisałam to z pełną tego świadomością, że działa to w dwie strony.Sama nie chce wysyłać i akurat te osoby też, no i rozumiem, choć akurat na tych rzeczach mi by zależało-trudno.
W moim przypadku chodziło o osobę z zerową liczbą komentarzy, z potwierdzonym tylko mailem.Nawet do Polski bym nie wysłała komuś takiemu i na pewno nie rzecz za 300zł.
A ja nikomu nie bronię sprzedawać za granice jak tylko chce i się nie boi. Nikogo do tego nie zmuszam i nie chcę być też zmuszana do takiej sprzedaży.
Powinno być na Vinted po prostu prawo wyboru:możliwość sprzedaży za granicę i blokada tego i wszystko było by jasne
A czy żal był w moim zdaniu....a pewnie, bo kupiłabym
OK, przyjmuję i w sumie rozumiem .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-04, 21:35   #4408
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 223
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Hm, wyczułam w wypowiedzi cytowanej żal z tego powodu.


Jest, ale ponoć iluzoryczna, to znaczy OLX chroni wtedy wyłącznie gdy nie dostaniesz paczki albo dostaniesz pustą. W sensie, że przy zniszczonej, niezgodnej z opisem rzeczy, zostajesz jako kupujący, z niczym.
Ale chyba za to sprzedający nie mają tam takich przypałów. Im bardziej czytam te różne przygody tutaj tym więcej się cieszę że jednak większość sprzedających stosuje KT.



Koniakowe sandały vel toffi to chyba jedna z najśmieszniejszych rzeczy w tym wątku.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Mam wystawione sandały na koturnie. Za zwrotną kwotę 15 zł. Skórzane, nienoszone. Ostatnio otrzymałam wiadomość w stylu "jaki to kolor tych butów jest bo na zdjęciu jest beżowy i jasnobrązowy ale nie wiem czy to taki kolor czy może zły aparat nie wiem czym były robione zdjęcia bo trochę wpada jakby w jasnoróżowy i szary a jeśli to jest brąz to jaki to brąz ciemna czekolada mleczna czy koniakowa a może to bardziej toffi lub jakiś inny kolor a ten beż to jest chłodny czy ciepły jasny czy ciemny czy wpadający w szarość"Przyznam, że różne wiadomości dostawałam, ale tutaj zwątpiłam. W sumie poczułam się jak stereotypowy facet, który rozróżnia rzekomo trzy kolory To wszystko bez żadnego przecinka i kropki. Oczywiście słowa dziękuję już na moją odpowiedź nie uświadczyłam, widocznie nie przekonałam Pani do prawdziwości kolorystyki
Mnie troszkę krępuje wysyłanie ofert po tym jak wrzucisz coś w ulubione. Ale postanowiłam starać się odpisywać na te propozycje, bo to jednak słabo, komuś zależy, a tak bez odzewu to trochę przykro.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-05, 13:49   #4409
jaestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 100
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja muszę Was podpytać (jeśli ktoś ma ochotę o tym mówić/pisać) w związku z dyrektywą DAC-7. Na ile zdążyłam już wykonać telefony do US i CEIDG zorientowałam się, że są jakby 3 tryby sprzedaży : sprzedaż okazjonalna, działalność nierejestrowa i "normalna" działalność zarejestrowana. Sprzedaję wyłącznie rzeczy swoje i swoich dzieci, a że mam dwoje i szybko wyrastają z ciuchów (plus moje pociążowe) plus zabawki i trochę się tego robi. Na pewno przekraczam 30 transakcji w roku, więc zgłoszona do US będę. Z pewnością nie jest to ani sprzedaż okazjonalna, ani działalność gospodarcza, bo tak jak pisałam są to moje używane rzeczy. Pozostaje więc tryb działalności nierejestrowej. Czy ktoś z Was może orientuje się jak to "prowadzić"? Rozumiem, że powinnam zapisywać każdą sprzedaż jako przychód. Jak rozliczać podatek jeśli :
a) mam paragon i rzecz została kupiona >6 miesięcy temu
b) mam paragon i rzecz została kupiona < 6 miesięcy
c) nie mam paragonu
d) jest to prezent
Czy w ogóle można odliczać koszty? Czy podatek płacę normalnie dochodowy i sumuje się on z moim wynagrodzeniem UOP, więc wysokość podatku będzie taka jak skala podatkowa?
Czy od całkowitego przychodu mogę odliczyć koszty folii, taśm itp?

Czy Wy zamierzacie to rozliczać?
Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie w tej sprawie.
jaestera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-05, 21:10   #4410
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Zakupy na Vinted

Z tego co czytałam to wygląda takScreenshot_20230205_220856_Google.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.