Focus RF - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 20:08   #1
malgosiex1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1

Focus RF


Mieszkam w Łodzi i jestem po 40. Podjęłam decyzję o wzięciu kilku zabiegów ujędrniających twarz i szyję - Focus RF fale radiowe. Jakież było moje zdziwienie gdy odmówiono mi wykonania zabiegów bo jestem po operacji kręgosłupa na poziomie C5-C6. Wstawiony implancik dysku (jakiś glutek-nie wiem z czego)i maleńka blaszka i dwie małe śrubki tytanowe stabilizujące całość-ze 2 cm.I tu jest ten WIELKI problem! W internecie nie znalazłam nic nt przeciwwskazań. Jedynie co było o tytanie to duża ilość implantów zębowych! Co dziwne kilka dni wcześniej pani dr chirurg plastyk zaproponowała mi podobny zabieg Termage mówiąc że fale radiowe nie wnikają tak głęboko w skórę i to trochę tytanu nie ma nic do rzeczy. Tylko że jeden zabieg Termage to 600 zł a Focus 300-250 zł, Więc już nie wiem o co chodzi i kto ma rację? Czy to jest brak kompetencji i najlepiej spławić problemowego klienta!? Proszę o pomoc i radę co robić i gdzie się udać ? Jestem załamana.Może ktoś ma podobne doświadczenia
malgosiex1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 22:08   #2
107T4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Focus RF

Hej.
Własnie jestem na etapie szukania gabinetów z IPL+RF.
Wiedzę teoretyczną na ten temat mam już za sobą.
Z tego co się zorientowałem to najbardziej popularne głowice do zabiegów falami radiowymi są konstrukcjami jednobiegunowymi, dwubiegunowymi oraz czasem trójbiegunowymi. Głowica jednobiegunowa propaguje fale radiowe w sposób dość nieuporządkowany. Oznacza to w praktyce, że fala radiowa przechodzi na całej długości od jednej elektrody (trzymanej w ręku operatora) do drugiej (mającej kontakt z naszym ciałem). Podobnie jak podczas zabiegów elektrokoagulacji np. włókniaków. W takim wypadku - gdy na swojej drodze fala napotka elementy z metalu (implanty, protezy itp.) stają się one na chwilę "antenami", które samoczynnie emitują kolejną falę radiową. Ponieważ implatny usadowione sa w tkankach kostnych a w nich wytępuje również kolagen, może w ten sposób dochodzić do procesów jego przebudowy co na pewno nie bedzie korzystne na trwający lub zakończony już proces osteointegracji implantu. Dlatego wyklucza sie stosowanie głowic jednobiegunowych u pacjentów z implantami.
Z kolei głowice dwu i trzy biegunowe mają elektrody umieszczone blisko siebie - w elemencie przesuwanym po powierzchni skóry. Stąd przepływ fali radiowej jest kontrolowany, jest płytki i odległe impalnty np. w kręgosłupie podczas zabiegu na twarzy nie będa żadnym problemem. W przypadku sąsiedztwa głowicy z implantami zębów - problem moze sie pojawic. Operator urządzenia RF nie powinien wtedy przeprowadzić zabiegu, gdyż jego uboczne skutki mogą ale nie muszą być dla pacjenta poważne w skutkach. Nikt nie bedzie ryzykował...

Dla pełnej jasności w temacie fal radiowych i lokalizacji implantów w tkankach kostnych spróbuj skontaktować sie z dr. Rafałem Bartkowiakiem z Łodzkiego DERMEDU na ul.Piotrkowskiej 48

Powodzenia
107T4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.