Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 22:58   #1
poola01
Przyczajenie
 
Avatar poola01
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Arrow

Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)


Witam
Mam pytanie, może trochę przysadzam z moimi obawami, ale lepiej dmuchać na zimne więc bardzo proszę o pomoc A więc tak: dzisiaj mamy czwartek i przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania tabletek anty YAZ. w ostatni wtorek, 2 dni temu, minął tydzień od SKOŃCZENIA przyjmowania antybiotyku Augmentin. Czyli podczas tych 7 dniu po odstawieniu antybiotyku, kiedy nadal może być osłabione działanie yazu, ostatnie 2 dni były już na tabletkach placebo (pierwszą z czterech wzięłam w niedzielę wieczorem o 22). Okres dostałam normalnie, jak zawsze w środę rano), po przyjęciu trzeciej tabletki placebo (wtorkowy wieczór). Moje pytanie brzmi: czy mogę już normalnie współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia czy te tabletki placebo jakoś przeszkodziły i mam jeszcze uważać???
poola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 13:07   #2
poola01
Przyczajenie
 
Avatar poola01
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

Dziewczyny, naprawdę nie macie pojęcia? może któraś z Was się orientuje?
poola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 16:21   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

Czy tak ciężko użyć wyszukiwarki? Jest kilka podobnych tematów i kilkadziesiąt postów.

Jeśli w ulotce nie pisze o obniżeniu skuteczności antykoncepcji, sprawa jest chyba jasna. Jeśli zaś obniża, w tej sytuacji przerwa liczy się jako niechroniona i powinnaś zabezpieczać się przez co najmniej 7 dni nowego opakowania.

U Ciebie przerwa zaczęła się trochę szybciej niż zdążyłaś dołykać równe 7 tabletek anty, owulacja raczej się nie odblokowała. Jeśli chcesz dmuchać na zimne to się zabezpieczaj. Przynajmniej ja tak robiłam, bo ciąża na razie nie wchodzi w grę.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 17:52   #4
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

podbijam, co z duomoxem? biore od wczoraj, angina, bede brala 5 lub 10 dni, zalezy jak pomoze. na obu ulotkach nie ma nic o duomoxie, w necie jest ze obniza niby. w co wierzyc? wole dmuchac chyba na zimne.. jak dlugo zabezpieczac sie dodatkowo tylko podczas brania?

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

biore tez yaz oczywiscie

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

aha pierwsza tabletke antybiotyku bralam wczoraj wieczorem, wczoraj byla 16 tabletka yaz dzisiaj 17
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 22:57   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

Jak grochem o ścianę. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90874 http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169

Od siebie dodam, że wszelkie leki na anginę osłabiają, bo często ją mam i łykam różne antybiotyki. Zabezpieczać trzeba się tydzień po skończeniu kuracji (pełne 7 dni łykania antyków, bez żadnych przerw po drodze).
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 00:17   #6
poola01
Przyczajenie
 
Avatar poola01
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

dobra ale pytam bo yaz jest lekiem tym dwuskładnikowym, który działa trochę inaczej niż te tradycyjne,z 7-dniową przerwą (np. gdy się zażyje pierwszą tabletkę z nowego opakowania z 1. dniu cyklu to się jest od razu chronionym, wg ulotki, a nie po 7 dniach dopiero).

dzisiaj kochałam się z chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy ale on ją założył po chwili kochania się (bo inaczej nie dajemy rady, to dłuższa historia), nie od samego początku ale też nie na sam finał. wziełam dzisiaj o 22:00 4 tabletkę z nowego opakowania.. pytam poważnie, czy w mojej sytuacji opisanej na początku tego wątku, przy przyjmowaniu tych konrektych tabletek yaz, jest realna szansa zajścia w ciąże po tym stosunku?
poola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:16   #7
SweetDreamer
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 933
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

moim zdaniem nie ma szans

btw duzo lekarzy twierdzi ze antybiotyki w "realu" skutecznosci nie obnizaja lub baaardzo nieznacznie. chociaz wiadomo, lepiej dmuchac na zimne.

Cytat:
Napisane przez poola01 Pokaż wiadomość
dobra ale pytam bo yaz jest lekiem tym dwuskładnikowym, który działa trochę inaczej niż te tradycyjne,z 7-dniową przerwą (np. gdy się zażyje pierwszą tabletkę z nowego opakowania z 1. dniu cyklu to się jest od razu chronionym, wg ulotki, a nie po 7 dniach dopiero).

dzisiaj kochałam się z chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy ale on ją założył po chwili kochania się (bo inaczej nie dajemy rady, to dłuższa historia), nie od samego początku ale też nie na sam finał. wziełam dzisiaj o 22:00 4 tabletkę z nowego opakowania.. pytam poważnie, czy w mojej sytuacji opisanej na początku tego wątku, przy przyjmowaniu tych konrektych tabletek yaz, jest realna szansa zajścia w ciąże po tym stosunku?
SweetDreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 18:05   #8
pattina
Zadomowienie
 
Avatar pattina
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 1 868
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

Dziewczyny... Sądzę, że nie potrzebnie się obawiacie. Biorę pigułki juz 14 lat a wiadomo, że przez taki czas chorowałam i szprycowałam się wszystkim co zapisywali lekarze nie pytając nawet, czy zażywam pigułki. W ciążę nie zaszłam. Wniosek - jesli antybiotyki w jakikolwiek sposób osłabiają działanie pigułek - to dlaczego nie przykłada sie do tego większej wagi (mówię o lekarzach)? Myślę, że możecie spać spokojnie. Serio.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez poola01 Pokaż wiadomość
dobra ale pytam bo yaz jest lekiem tym dwuskładnikowym, który działa trochę inaczej niż te tradycyjne,z 7-dniową przerwą (np. gdy się zażyje pierwszą tabletkę z nowego opakowania z 1. dniu cyklu to się jest od razu chronionym, wg ulotki, a nie po 7 dniach dopiero).

dzisiaj kochałam się z chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy ale on ją założył po chwili kochania się (bo inaczej nie dajemy rady, to dłuższa historia), nie od samego początku ale też nie na sam finał. wziełam dzisiaj o 22:00 4 tabletkę z nowego opakowania.. pytam poważnie, czy w mojej sytuacji opisanej na początku tego wątku, przy przyjmowaniu tych konrektych tabletek yaz, jest realna szansa zajścia w ciąże po tym stosunku?
Wygląda to w ten sposób - jeśli bierzesz 1 tabletkę Yazu i jest to Twoje pierwsze opakowanie (bo wcześniej nic nie stosowałaś) to powinnas przez pierwszy tydzień się dodatowo zabezpieczać. Jeśli natomiast jest to kolejne opakowanie i bierzesz je regularnie to śpij spokojnie - możesz cały miesiąc szaleć z chłopakiem.
A odnośnie Yazu - to też sa trdycyjne dwuskładnikowe tabletki jak cała reszta - różnią sie tylko tym że aktywnych jest 24 a nie 21 jak w większości Zawierają tą sama ilosć hormonu w każdej z 24 tabletek. Placebo równie dobrze możesz nie łykać - ale pamiętać aby po 4 dniach rozpocząć nowe opakowanie.
__________________
pattina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 23:40   #9
poola01
Przyczajenie
 
Avatar poola01
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Antybiotyk a yaz prosze o pomoc :)

dzięki dziewczny za uspokająjące i wyrozumiałe odpowiedzi jestem z natury panikarą i chociaż to nie jest moje pierwsze opakowanie yazu, ani dziesiąte, to zawsze w podobnych sytuacjach zżera mnie stres i strach
poola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.