kiedy zaczac brac tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 14:06   #1
ona181994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5

kiedy zaczac brac tabletki anty


Witam,
mam dośc nietypowy problem. Juz od dawna mam problem co do regularności mojej miesiączki. Ostanio miałam ją w połowie lipca. w sieprniu nie dostałam, teraz tez nie. Juz wczesniej miałam takie i nawet więszke przerwy. Tylko teraz wszytsko sie komplikuje iz chce zaczac wspołzycie. W połowie sierpnia byłam u ginekologa gdyz chce zaczac wspołzyc z mojim chłopakiem i wyregulowac ten okres. Miałam zaczac brat tabletki w pierwszy dzien okresu, ale okresu dalej nie ma ;/ nie wiem co robic czy moge zaczac je brac teraz tak poprostu zeby wywołas ten okres? tylko czy wtedy nie zadziałaja one tylko na wywyłanie czy bd tez chronic mnie przed ciąza? ile moge jeszcze czekac na ten okres?;/ co robic?
ona181994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:17   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Post Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez ona181994 Pokaż wiadomość
Witam,
mam dośc nietypowy problem. Juz od dawna mam problem co do regularności mojej miesiączki. Ostanio miałam ją w połowie lipca. w sieprniu nie dostałam, teraz tez nie. Juz wczesniej miałam takie i nawet więszke przerwy. Tylko teraz wszytsko sie komplikuje iz chce zaczac wspołzycie. W połowie sierpnia byłam u ginekologa gdyz chce zaczac wspołzyc z mojim chłopakiem i wyregulowac ten okres. Miałam zaczac brat tabletki w pierwszy dzien okresu, ale okresu dalej nie ma ;/ nie wiem co robic czy moge zaczac je brac teraz tak poprostu zeby wywołas ten okres? tylko czy wtedy nie zadziałaja one tylko na wywyłanie czy bd tez chronic mnie przed ciąza? ile moge jeszcze czekac na ten okres?;/ co robic?
są dwie opcje:
1- brać teraz i całe pierwsze opakowanie NIE będziesz zabezpieczona. Będziesz musiała przez ten pierwszy "cykl" z tabletkami dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą
2- pójść jeszcze raz do ginekologa by przepisała Ci Luteinę bądz duphaston na wywołanie okresu. Po wywołaniu okresu przyjąć tabletkę antykoncepcyjną pierwszego dnia miesiączki. Wtedy odrazu będziesz zabezpieczona
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:22   #3
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

ojej... najpierw, to ty idź do lekarza, zrób sobie podstawowe badania krwi, hormonów. Bo w takim przypadku dobry lekarz problem będzie leczył, a nie wciskał pacjentce tabletki anty, które jak odstawisz to będziesz miała 2x gorzej niż przed ich braniem, taka jest prawda. Lekarze przepisują tabletki kobietom, które mają co najmniej 3 lata regularne miesiączki.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:34   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
ojej... najpierw, to ty idź do lekarza, zrób sobie podstawowe badania krwi, hormonów. Bo w takim przypadku dobry lekarz problem będzie leczył, a nie wciskał pacjentce tabletki anty, które jak odstawisz to będziesz miała 2x gorzej niż przed ich braniem, taka jest prawda. Lekarze przepisują tabletki kobietom, które mają co najmniej 3 lata regularne miesiączki.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:40   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
I z czego, że tak się zapytam rżysz? taka jest prawda przynajmniej dobry i kompetentny lekarz, wiem jak bywa z innymi...
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:52   #6
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
I z czego, że tak się zapytam rżysz? taka jest prawda przynajmniej dobry i kompetentny lekarz, wiem jak bywa z innymi...
rże bo to jest głupota co napisałaś
Dziewczynie chodzi typowo o antykoncepcje w tej chwili więc naturalnie-sztucznie wyregulują jej tabsy cykl. Choć nie przecze powinna się zbadać porządnie i wykryć co się z nią dzieje.

A uważam, że glupota jest co piszesz o tych 3 latach bo jakby tak było w rzeczywistości (mimo,że jest kilka przykładów podam jeden oparty na mnie) lekarze nie mogliby LECZYĆ (TAK, LECZYĆ) hormonami.
Bo wytłumacz mi jak można by kobiecie przepisać hormony która ma schorzenie gdzie nie dostaje miesiączek? czekać na cud aż jakoś je dostanie na 3 lata i to jeszcze regularne by móc ją wyleczyć?! czy może nie przepisywać jej hormonów i niech zarośnie torbielami aż padnie martwa?
Więc zanim napiszesz coś to przemyśl a tym bardziej skoro należysz do "obsulgi" forum nie dawaj zlego przykladu i jak się na czyms nie znasz to przemilcz. Naprawde będzie zdrowiej i bedziesz miala mniej roboty bo moze za Twoim przykladem przestaną inni wprowadzac innych w blad?
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)



Edytowane przez ameliar
Czas edycji: 2012-09-18 o 14:54
ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 15:04   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Jeśli chcesz mi zarzucać kłamstwo, to zapraszam na pw (chociaż to zbędne) i tam możemy pogadać, bo to jest zwyczajny off top.

Poza tym nie uważam, żebym napisała czegoś złego, czy głupiego, poradziłam iść najpierw do lekarza, zbadać się dokładnie + zrobienia badań krwi na hormony

Wiem że chodzi o antykoncepcję, ale pigułki to nie cukierki i zanim się za nie zabierze i zacznie brać należy najpierw być przebadanym. Lekarz nie powinien ich w ogóle przepisać dziewczynie która miesiączkuje raz na 2-3 miesiące
Dlatego proponuję zmienić lekarza na dobrego, na takiego któremu zależy też na pacjencie, a nie tylko na pieniądzach.

I tyle ode mnie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 15:10   #8
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz mi zarzucać kłamstwo, to zapraszam na pw (chociaż to zbędne) i tam możemy pogadać, bo to jest zwyczajny off top.

Poza tym nie uważam, żebym napisała czegoś złego, czy głupiego, poradziłam iść najpierw do lekarza, zbadać się dokładnie + zrobienia badań krwi na hormony

Wiem że chodzi o antykoncepcję, ale pigułki to nie cukierki i zanim się za nie zabierze i zacznie brać należy najpierw być przebadanym. Lekarz nie powinien ich w ogóle przepisać dziewczynie która miesiączkuje raz na 2-3 miesiące
Dlatego proponuję zmienić lekarza na dobrego, na takiego któremu zależy też na pacjencie, a nie tylko na pieniądzach.

I tyle ode mnie
Nie zarzuciłam Ci kłamstwa a niedoinformowanie i wprowadzanie w błąd innych.

Ja akurat założyłam, że skoro dziewczyna była u lekarza i jej przepisał te tabletki to ją przebadał i w ciemno nie wystawił recepty. Innej sytuacji sobie nie wyobrażam No ale jeśli jej nie badał to na jakiej podstawie wypisał jej te tabletki tak na "oko"

Autorko, jeśli naprawdę trafiłaś na takiego konowała i nie zostałaś przebadana to czym prędzej zmień lekarza.
Bo jak koleżanka wyżej zauważyła to anty to nie cukierki.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 00:13   #9
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez ona181994 Pokaż wiadomość
Witam,
mam dośc nietypowy problem. Juz od dawna mam problem co do regularności mojej miesiączki. Ostanio miałam ją w połowie lipca. w sieprniu nie dostałam, teraz tez nie. Juz wczesniej miałam takie i nawet więszke przerwy. Tylko teraz wszytsko sie komplikuje iz chce zaczac wspołzycie. W połowie sierpnia byłam u ginekologa gdyz chce zaczac wspołzyc z mojim chłopakiem i wyregulowac ten okres. Miałam zaczac brat tabletki w pierwszy dzien okresu, ale okresu dalej nie ma ;/ nie wiem co robic czy moge zaczac je brac teraz tak poprostu zeby wywołas ten okres? tylko czy wtedy nie zadziałaja one tylko na wywyłanie czy bd tez chronic mnie przed ciąza? ile moge jeszcze czekac na ten okres?;/ co robic?
Nie bierz na własną rękę w oczekiwaniu na okres, dobrze Ci radzę. Można coś takiego robić, ale pod kontrolą lekarza i w wyjątkowych sytuacjach.

Jeżeli masz możliwość, idź jeszcze raz, najlepiej do innego, warto zrobić usg, może się okazać, że masz jakąś cystę i miesiączka sama nie przyjdzie na dniach
Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Lekarz nie powinien ich w ogóle przepisać dziewczynie która miesiączkuje raz na 2-3 miesiące
Nie każde zaburzenie miesiączkowania da się wyleczyć trwale (np. usuwając przyczynę), wiele kobiet z policystycznymi jajnikami (a tam rzadkie miesiączki to jeden z objawów) jest właściwie skazanych na pigułki anty, odstawiają je, gdy chcą zajść w ciążę

Niektóre kobiety nigdy nie będą miały idealnych cykli, mimo, że zdrowotnej przyczyny nie znaleziono. Jak najbardziej mogą brać pigułki anty, ale nie jest to żadne "regulowanie cyklu" tylko powiedzmy poprawianie komfortu życia.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 08:55   #10
czarna_stokrotka
Raczkowanie
 
Avatar czarna_stokrotka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 242
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Witaj,
zgadzam się z Frutti, że dobrze jest w takim wypadku zrobić badania hormonalne, nawet z tego względu by dobrać dobrze tabletki antykoncepcyjne, większość lekarzy sobie tą sprawę olewa i nie robi takich badań, ale tak jest najlepiej, poza tym jeśli ma się nieregularne miesiączki to może to być przyczyna zaburzeń hormonalnych i dobze jest to wcześniej zdiagnozować. także radzę iść do lekarza i się przebadać
czarna_stokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:58   #11
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

Nie każde zaburzenie miesiączkowania da się wyleczyć trwale (np. usuwając przyczynę), wiele kobiet z policystycznymi jajnikami (a tam rzadkie miesiączki to jeden z objawów) jest właściwie skazanych na pigułki anty, odstawiają je, gdy chcą zajść w ciążę

Niektóre kobiety nigdy nie będą miały idealnych cykli, mimo, że zdrowotnej przyczyny nie znaleziono. Jak najbardziej mogą brać pigułki anty, ale nie jest to żadne "regulowanie cyklu" tylko powiedzmy poprawianie komfortu życia.
otóż to, znam wiele takich kobiet które stosują antykoncepcję przy nieregularnych cyklach a są to babki po 30 stce , nie 18 latki.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 12:26   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: kiedy zaczac brac tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Frutti
ojej... najpierw, to ty idź do lekarza, zrób sobie podstawowe badania krwi, hormonów.
A to fakt, lekarz powinien zalecić.

Cytat:
Napisane przez Frutti
Bo w takim przypadku dobry lekarz problem będzie leczył, a nie wciskał pacjentce tabletki anty, które jak odstawisz to będziesz miała 2x gorzej niż przed ich braniem, taka jest prawda. Lekarze przepisują tabletki kobietom, które mają co najmniej 3 lata regularne miesiączki.
Taaaak? Skąd masz te informacje o pogorszeniu stanu pacjentki i 3 latach regularnej miesiączki?
Nieregularne miesiączki leczy się przecież tabletkami antykoncepcyjnymi. Mają najmniejszą dawkę hormonów, więc są najmniej inwazyjne, a to z kolei oznacza najmniej skutków ubocznych.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.