Wyszczuplenie talii po laparotomii - jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 12:13   #1
UnderTheNorthernSky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Question

Wyszczuplenie talii po laparotomii - jak?


Witam, zarówno jako autorka wątku, jak i nowa użyszkodniczka Wizażu

Mam do Was, dziewczyny, takie pytanie. Jak każda kobieta, chciałabym mieć ładne ciało, i po przekopaniu się przez kilkanaście stron znalazłam takie oto ćwiczenia:

http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-w...-na-talie-osy/

Zaznaczę może od razu, że nie mam problemów z wagą, uchodzę wręcz za chudą. Jedyne co mi się nie podoba to słabo zarysowana talia (a może nie słabo, tylko po prostu chciałabym bardziej zarysowaną), i mała "poduszeczka" z tłuszczyku jaką mam od zawsze poniżej pępka. Kiedyś bardzo intensywnie trenowałam karate, potrafiłam mieć do 5h treningu dziennie, więc mięśnie brzucha miałam dość mocne (acz słabo widoczne) i pomyślałam że taki trening może być w sam raz - w miarę łatwy i szybki do wykonania. I tu, niestety, zaczynają się schody...
Niemal dwa lata temu miałam przeprowadzoną laparotomię, w związku z czym mam 17cm poziomą bliznę na brzuchu (okraszoną do tego bliznowcem, ale nie dajmy się zwariować - nie jest źle, zresztą kto przy zdrowych zmysłach chodzi z podbrzuszem na wierzchu ). Kazano mi się oszczędzać, nie dźwigać, no... nie zawsze wychodziło. Po roku od operacji próbowałam robić 6-tkę Weidera, ale skończyło się to bólem mięśni i następnego dnia praktycznie nie mogłam się ruszać, więc dałam sobie spokój. Odczekałam jeszcze rok, i postanowiłam podjąć walkę o wymarzoną szczuplejszą talię - właśnie za pomocą podanych ćwiczeń. Mija dziś drugi dzień ćwiczeń, a ja w czasie wykonywania ich czuję jakieś ciągnięcie, nacisk w okolicy blizny. Boję się, bym nie narobiła sobie jakichś przepuklin czy czegoś takiego...
Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat ryzyka uszkodzenia sobie mięśni czy narobienia przepuklin oraz efektywności tych ćwiczeń? Ćwiczyć dalej, czy dać sobie spokój? Na razie starałam się ignorować kaprysy mięśni bo wiem że mogą być zwyczajnie leniwe po takim czasie bez ćwiczeń, ale przyznam że nieco mnie to niepokoi.

Pozdrawiam!
UnderTheNorthernSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:40   #2
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyszczuplenie talii po laparotomii - jak?

Mysle, ze z takimi watpliwosciami raczej powinnas isc do lekarza...
Na pocieszenie powiem Ci, ze ja 6 lat temu mialam wyciety wyrostek (wiem, blizna bez porownania mniejsza) i zaczelam cwiczyc pare m--cy po operacji. Na szczescie nic sie nie stalo. Miejsce cięcia boli mnie do tej pory, tak to juz jest. Zostaly naruszone powloki brzuszne i do konca zycia moze pobolewac.
Przypomnialo mi sie, ze mnie tez ciagnelo. Lekarz mowil, ze to zrosty. Teraz juz nie ciagnie, ale faktycznie jakos rok, dwa po zabiegu czulam, jakby w srodku bylo cos, co nie chce sie rozciagnac

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2013-05-27 o 14:42
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:57   #3
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Wyszczuplenie talii po laparotomii - jak?

Cytat:
Napisane przez UnderTheNorthernSky Pokaż wiadomość
Witam, zarówno jako autorka wątku, jak i nowa użyszkodniczka Wizażu

Mam do Was, dziewczyny, takie pytanie. Jak każda kobieta, chciałabym mieć ładne ciało, i po przekopaniu się przez kilkanaście stron znalazłam takie oto ćwiczenia:

http://www.cwiczenia.org/cwiczenia-w...-na-talie-osy/

Zaznaczę może od razu, że nie mam problemów z wagą, uchodzę wręcz za chudą. Jedyne co mi się nie podoba to słabo zarysowana talia (a może nie słabo, tylko po prostu chciałabym bardziej zarysowaną), i mała "poduszeczka" z tłuszczyku jaką mam od zawsze poniżej pępka. Kiedyś bardzo intensywnie trenowałam karate, potrafiłam mieć do 5h treningu dziennie, więc mięśnie brzucha miałam dość mocne (acz słabo widoczne) i pomyślałam że taki trening może być w sam raz - w miarę łatwy i szybki do wykonania. I tu, niestety, zaczynają się schody...
Niemal dwa lata temu miałam przeprowadzoną laparotomię, w związku z czym mam 17cm poziomą bliznę na brzuchu (okraszoną do tego bliznowcem, ale nie dajmy się zwariować - nie jest źle, zresztą kto przy zdrowych zmysłach chodzi z podbrzuszem na wierzchu ). Kazano mi się oszczędzać, nie dźwigać, no... nie zawsze wychodziło. Po roku od operacji próbowałam robić 6-tkę Weidera, ale skończyło się to bólem mięśni i następnego dnia praktycznie nie mogłam się ruszać, więc dałam sobie spokój. Odczekałam jeszcze rok, i postanowiłam podjąć walkę o wymarzoną szczuplejszą talię - właśnie za pomocą podanych ćwiczeń. Mija dziś drugi dzień ćwiczeń, a ja w czasie wykonywania ich czuję jakieś ciągnięcie, nacisk w okolicy blizny. Boję się, bym nie narobiła sobie jakichś przepuklin czy czegoś takiego...
Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat ryzyka uszkodzenia sobie mięśni czy narobienia przepuklin oraz efektywności tych ćwiczeń? Ćwiczyć dalej, czy dać sobie spokój? Na razie starałam się ignorować kaprysy mięśni bo wiem że mogą być zwyczajnie leniwe po takim czasie bez ćwiczeń, ale przyznam że nieco mnie to niepokoi.

Pozdrawiam!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401661
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 21:08   #4
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Wyszczuplenie talii po laparotomii - jak?

byłam pocięta przez cały brzuch w dolnej części (poziomo) za niemowlęctwa i niestety, pomimo tego, że wszystko pięknie się zrosło do tej pory pobolewa no i tej części mięśnia już nie wyćwiczę. Na Twoim miejscu przed takimi ćwiczeniami skonsultowałabym się z lekarzem - zdrowie masz jedno, a jak narobisz sobie przepukliny to wcale nie będziesz ładniej wyglądać.
ja ze swej strony na wyszczuplenie polecam regularnie jogę i podobne - czyli raczej spokojne, świadome napinanie mięśni, nie typową siłówkę.

Edytowane przez chochol
Czas edycji: 2013-05-27 o 21:10
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.