dziwna sytuacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-09, 14:47   #1
zumotameka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25

dziwna sytuacja


Witam,
mam pare wątpliwości. Otóż dzisiaj siedząc na fotelu u dentysty bardzo zaczął mnie boleć brzuch z powodu 1 dnia okresu. Doszło do tego, że ból podbrzusza zaczął promieniować na uda a nogi od kolan w dół i ręce zaczęły drętwieć. Prawie zemdlałam. Pojechałam do szpitala na izbe przyjęć, tam już troche mi się polepszyło. Pani ginekolog stwierdziła, że jest to na podłożu emocjonalnym (od poniedziałku miałam matury, do tego doszło pierwsze leczenie kanałowe w życiu, które było dosyć bolesne no i oczywiście miesiączka).Dodała, że jezeli za miesiąc sie powtorzy to bede musiała zmienic tabetki. Niestety okres nie zaczął się tak jak zawsze... od rana miałam ciemno brązowe upławy, które były wymieszane ze skrzepami krwi. Dopiero popołudniu zaczęła się pojawiać niewielka ilość krwi. Boję się, dlatego że gdy chciałam sprawdzić co oznaczają takie upławy przekierowywało mnie na forum dla przyszłych mam Dodam, że mam nie doleczoną nadżerkę oraz, że w tym miesiącu zaczęłam brać nowe tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE (zdarzyło mi sie 2 razy w ciągu trzech dni, że przyjęłam tabletkę nie o 15 jak zawsze tylko pare godzin pozniej, nie wiecej niz 10, więc to nie powinno miec zadnego wpływu) Przy wcześniejszych tabletkach nie miałam prawie w ogóle bóli miesiączkowych a tym miesiącu taka sytuacja Proszę o pomoc, troche się niepokoję.
zumotameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 15:43   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: dziwna sytuacja

W ciąży nie jesteś na pewno, skoro wszystkie tabletki były brane prawidłowo. Byłaś pod opieką lekarza, także zrób tak jak radziła lekarka.
Bierz tabletki normalnie i zobaczysz czy za miesiąc sytuacja się powtórzy.

Nie ma się czym martwić.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 07:41   #3
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: dziwna sytuacja

Pamiętaj, że przy pigułkach obowiązkowo raz na pół roku badanie krwi - układ krzepnięcia(!) i próby wątrobowe. Jeśli nie robiłaś jeszcze, zrób teraz, a do tego dołóż d-dimery. Będziesz wiedzieć, czy nie masz jakiegoś problemu z krzepliwością krwi. Mówisz "nowe pigułki", to znaczy, że zmieniłaś na nie z jakichś innych? Czy może dopiero zaczynasz? Tak czy inaczej badania krwi są obowiązkowe.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 10:35   #4
zumotameka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: dziwna sytuacja

zaczęłam brać w grudniu, najpierw był mercilon, potem sylvie20 a teraz padło na daylette. przy wcześniejszych opakowaniach nie miałam praktycznie bóli miesiączkowych dlatego wczorajsza sytuacja tak bardzo mnie dziwi.
zumotameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 23:16   #5
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: dziwna sytuacja

Cytat:
Napisane przez zumotameka Pokaż wiadomość
zaczęłam brać w grudniu, najpierw był mercilon, potem sylvie20 a teraz padło na daylette. przy wcześniejszych opakowaniach nie miałam praktycznie bóli miesiączkowych dlatego wczorajsza sytuacja tak bardzo mnie dziwi.
I robiłaś wymienione przeze mnie badania? Jeśli nie, to tym bardziej marsz. Wiesz, zdrowie masz jedno.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:25   #6
zumotameka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: dziwna sytuacja

jeszcze nie robiłam. właśnie wybieram sie do nowego lekarza, ponoc bardzo dobry i potrafi cos poradzic na takie sytuacje jak miałam. chwilowo mam okres wiec wole poczekac az mi sie skonczi i bedzie mogl mnie dokladnie zbadac dziekuje za pomoc, troche mnie uspokoiłyście
zumotameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 23:16   #7
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: dziwna sytuacja

Cytat:
Napisane przez zumotameka Pokaż wiadomość
jeszcze nie robiłam. właśnie wybieram sie do nowego lekarza, ponoc bardzo dobry i potrafi cos poradzic na takie sytuacje jak miałam. chwilowo mam okres wiec wole poczekac az mi sie skonczi i bedzie mogl mnie dokladnie zbadac dziekuje za pomoc, troche mnie uspokoiłyście
To zrób badania w pierwszym lepszym laboratorium diagnostycznym przed wizytą, bo należy je pokazać ginekologowi, i tak co każde 5-6 miesięcy.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 13:20   #8
szczesliwa_mamusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 25
Dot.: dziwna sytuacja

Mimo wszystko udaj się na wizytę do ginekologa!
szczesliwa_mamusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 14:20:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.