Coursera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-11, 23:37   #1
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467

Coursera


Korzystał ktoś z Was z bardziej rozbudowanych i "profesjonalnych" platform e-learningowych typu Coursera ? Warto tak z czystej chęci poszerzenia wiedzy się w to bawić? Z jednej strony kuszą nazwy uczelni, które niby przygotowują te kursy i obcowanie z angielskim, z drugiej wydaje mi się mało czytelna w obsłudze i zastanawiam się, czy kursy tam zamieszczone to nie takie podstawy podstaw i nie dowiem się więcej po zwykłej wycieczce po wikipedii...
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 16:02   #2
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Coursera

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Korzystał ktoś z Was z bardziej rozbudowanych i "profesjonalnych" platform e-learningowych typu Coursera ? Warto tak z czystej chęci poszerzenia wiedzy się w to bawić? Z jednej strony kuszą nazwy uczelni, które niby przygotowują te kursy i obcowanie z angielskim, z drugiej wydaje mi się mało czytelna w obsłudze i zastanawiam się, czy kursy tam zamieszczone to nie takie podstawy podstaw i nie dowiem się więcej po zwykłej wycieczce po wikipedii...
w sumie chyba nigdy nie udało mi się tak w pełni zrobić ani jednego, ale są ciekawe i nie są to podstawy podstaw zdecydowanie, a wybór jest ogromny i jest mnóstwo rzeczy, o których po prostu fajnie jest się dowiedzieć.
Hmm, dla mnie jest bardzo czytelna . Wybierasz sobie kurs, zapisujesz się i jeśli zaczyna się on później to dostajesz na maila przypomnienie. Zwykle co tydzień na kursie masz wstawione filmiki, prezentacje i jakieś zadania lub testy do rozwiązania do pewnego deadline'u. Czasem na koniec jest też jeden większy egzamin. Bywają 'peer work assessments' gdzie w ramach pracy domowej/zaliczeniowej coś się pisze i ocenia się nawzajem z innymi ludźmi. Często poza tym co w materiałach są 'recommended readings', więc jak ktoś ma czas i ochotę to może rozszerzyć jeszcze bardziej to, co jest w kursie.
A jak ktoś się na poważnie w to "bawi" to może też zakupić oficjalne potwierdzenie z danej uczelni że wziął udział w tym kursie i osiągnął jakiś tam wynik, jest to często jednak koszt kilkudziesięciu dolarów w zależności od prestiżu kursu i uczelni .
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 17:30   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Coursera

Hmm...Chyba się w takim razie zdecyduję. Zwłaszcza w związku z "nawałem pracy" na moich prawdziwych studiach
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 08:52   #4
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Coursera

Mój chłopak korzysta z takich kursów i sobie bardzo chwali. ja nie znajduje tam nic dla siebie... a może po prostu jestem zbyt leniwa...
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 09:04   #5
pa_nna_cotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Coursera

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Korzystał ktoś z Was z bardziej rozbudowanych i "profesjonalnych" platform e-learningowych typu Coursera ? Warto tak z czystej chęci poszerzenia wiedzy się w to bawić? Z jednej strony kuszą nazwy uczelni, które niby przygotowują te kursy i obcowanie z angielskim, z drugiej wydaje mi się mało czytelna w obsłudze i zastanawiam się, czy kursy tam zamieszczone to nie takie podstawy podstaw i nie dowiem się więcej po zwykłej wycieczce po wikipedii...
To bardzo dobre, profesjonalne kursy. Sama korzystałam z kilku, lubię sobie narzucać pewną dyscyplinę i taki tryb nauki bardzo mi odpowiada. Szczerze mogę polecić tę platformę.
__________________
Marzy mi się taka kuchnia piękna, elegancka i tylko dla mnie
pa_nna_cotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 09:12   #6
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Coursera

Kiedyś buszując na necie natrafiłam na konkurencję coursera, może się komuś przyda Póki co jeszcze za bardzo tam nie zaglądałam, więc niestety nie wypowiem się o poziomie tych zajęć.
https://iversity.org/en/courses
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 13:07   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Coursera

Takich platform znalazłam parę, a podejrzewam, że skoro jedna jest robiona profesjonalnie, to konkurencja nie pozwoliła sobie na kaszanę
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 16:04   #8
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Coursera

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Takich platform znalazłam parę, a podejrzewam, że skoro jedna jest robiona profesjonalnie, to konkurencja nie pozwoliła sobie na kaszanę
Też mi się tak wydaje, szczególnie, że na tej stronie gdzie podałam znajduje się kurs stworzony przez instytucję unijną, a oni raczej nie dadzą sobie w kaszę dmuchać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-13 17:04:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.