jak dopasowac sie do rynku pracy i jak napisac i wysylac dokumenty aplikacyjne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 17:13   #1
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658

jak dopasowac sie do rynku pracy i jak napisac i wysylac dokumenty aplikacyjne.


mija kilka lat od zakończenia szkoly sredniej. a moje doswiadczenie ogolem to 1.5 roku. miedzy niektorymi zajeciami mialam 2-3 lata przerwy bo jak dostawalam kase od rodzicow to mialam tez dwa platne staże.

czytam i słyszę z tv ze na kazde stanowisko nalezy zmieniac cv,podkreslac dana prace tylko jak to zrobic jak kazda moja praca to inne zajecie, jak cos pomine to wyjdzie ze nie pracowalam 3 czy 6 lat
1)praktyki w sklepie 2)praktyka w biurze, 3)5 dni na produkcji praca byla ciezka, nie moglam domyc rak. 4)kilka dni pomocniczych w sklepie odziezowym, 5) staz w sklepie i 6) staz jako opiekunka.

moj jezyk angielski jest po liceum czyli podstawowy

wysłałam cv na wszystko na co spelnialam oczekiwania, najwieksze poruszenie bylo w sklepach ale wszedzie dali zlecenie, grosze za godzine i mialabym sama stac za kasa, otwierac sklep, przyjmowac dostawy i cuda na kiju.
musze utrzymac mieszkanie, siebie to nie moge zarobic 7 stow bo nie dojade nawet do pracy.co jesli rodzicow zabraknie, nie oplace auta, pobytu w szpitalu (przejazd itd) nie kupie lekow ubran, nie kupie sprzętu agd, rtv, nie moge sie na wszystko godzic bo chce byc niezalezna

pracosawcy wymagali zdjec, listu motywacyjnego, ja nie potrafie tego pisać. w poradnikach zakazywali kopiowac cv, wiec nie wiem o czym mam pisac.

postanowilam tez napisać ogloszenie piszac ogolnie o swoim doswiadczeniu ale nikt nie odp a poniewaz jestem niepelnosprawna zawodow dla takich osob jest multum i kazde z innej paczki, i tu tez nikt sie nie odzywal za wyjatkiem tego ze jedna firma ktora jest posrednikiem w zatrudnieniu dwa razy ze mna rozmawiala czy chce tu pracowac i tam, na moje potwierdzenie nie dawala potem namiarow do firm, po czym za x czasu znow rozmawiali i znow obiecali sie odezwac.

z up dostalam skierowanie na kolejna prace fiz, w ktorej nie mam doswiadczenia, i sie obawiam czy podolam, staz to jednak jest ochrona, nikt nikogo nie wyrzuci, pomimo opini jakbjest na stazach mialam kryte plecy, w prawdziwej pracy robilam kilka dni, nie wyrabialam norm bo nie mialo to wtedy znaczenia. lubie prace spokojna, bez stresowa, podoba mi sie praca biurowa,
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 14:30   #2
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: jak dopasowac sie do rynku pracy i jak napisac i wysylac dokumenty aplikacyjne.

Napisz proste, czytelne CV, nie kombinuj - ważne abyś pamiętała o chronologii kariery zawodowej jak i wykształcenia - czyli to co ostatnio robiłaś jest wyżej, poniżej dalsze rzeczy czyli np
2010-2012 studia mgr
2007-2010 studia licencjackie

06.2014-12.2015 - praca w XYZ, krótki zakres obowiązków w punktach
01.2013-04.2014 - staż w urzędzie, zakres obowiązków
itd

Niby to podstawy, ale jak patrzę po CV osób, które przysyłają do naszej firmy CV to krew mnie zalewa, że w dobie internetu popełniają banalne błędy


Aha - co do formatowania polecam po napisaniu CV w wordzie czy innym writerze wyeksportować dokument do pliku PDF dzięki czemu odbiorca otrzyma CV z oryginalnym wyglądem, czasem w wyniku różnic w programach wychodzą niezłe kwiatki
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-06 15:30:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.