Soczewki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 09:48   #1
artur1792
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14

Soczewki


Witam

Mam zamiar zacząć nosić soczewki ponieważ okulary przy moim trybie życia są nie wygodne i zazwyczaj jest tak że oprawki po pół roku już nadają się do wymiany Mam kilka pytań odnośnie zakupu, używania soczewek.

1) Gdzie polecacie iść na pierwsze badanie wzorku pod kątem noszenia soczewek? Mogą to być salony optyczne typu VisionExpress, EuroOptyk, itp. czy lepiej udać się prywatnie do lekarza okulisty?

2) Soczewki mam zamiar nosić minimum 12 godzin dziennie. Czy to jest jakiś problem? Czy przeszkadzać to może, np. mogą boleć oczy, albo męczyć się bardzo?

3) Czy soczewki mogę nosić uprawiając sport lub do pracy? np. bieganie, piłka nożna. Pracuję czasami dorywczo na budowie (głownie przez okres wakacji ponieważ studiuję jeszcze) gdzie często zdarza się pracować w dużym kurzu, czy jest to jakaś przeszkoda dla soczewek? Czy np podczas biegania soczewka może się jakoś przesunąć pod wpływem wstrząsów?

4) Jak już lekarz zbada mi oczy to da mi jakieś takie wytyczne do zakupu soczewek? I sam będę mógł wybierać sobie soczewki dowolnej firmy? Przeglądając na allegro soczewki są podane m. in. takie parametry jak krzywizna, średnica, rodzaj, uwodnienie. Czy lekarz sam doradzi mi jakąś konkretną firmę i już będę musiał używać soczewki tej danej firmy? Jeżeli zdecyduję się kupić soczewki innej firmy to czy na nowo będę musiał konsultować się z lekarzem odnośnie zmiany firmy soczewek?

5) Przykładowo soczewki z tej aukcji http://allegro.pl/soczewki-kontaktow...214669099.html (jest to pierwsza lepsza aukcja, najbardziej popularna) jest tam napisane że jest 6 sztuk soczewek miesięcznych. Czyli jak mam to rozumieć? że te 6 sztuk wystarcza na miesiąc czy para soczewek (2 szt) jest na miesiąc, a całe opakowanie na 3 miesiące?

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże Z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

Pozdrawiam
artur1792 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 10:21   #2
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Soczewki

ja juz dawno miałam badanie na soczewki więc tu nie pomogę. wcześniej kupowałam u optyka i średnio było, nie mogłam nosić ich długo a okazało się że najtańsze soczewki, które kupiłam na allegro leżą jak ulał

na tej aukcji jest 6 soczewek miesięcznych czyli jesli nosisz soczewki na obu oczach to będziesz je miał na 3 miesiące.

w soczewkach można wszystko, ja noszę na basen bo bez soczewek ani okularów to pewnie bym nawet do basenu nie trafił da się biegać, skakać - czy w piłkę grać to nie wiem bo nie próbowałam
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 10:49   #3
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Soczewki

1) Proponuję najpierw do okulisty. Jednak lekarz, to lekarz. Sprawdzi Ci krzywiznę oka, czy w ogóle możesz nosić soczewki, wytłumaczy jak je zakładać etc.

2) Oczywiście, ze nie jest to problem. Ja noszę soczewki miesięczne, powinnam je ściągać codziennie, czyścić i na noc do pojemniczka, ale od czasu do czasu mi się nie chce i tragedii nie ma Jednak zaopatrz się w krople do oczu.

3) Do sportu możesz jak najbardziej, jednak z noszeniem ich na budowie może być problem. Mieszkam na wsi i robi się u mnie w domu teraz sporo budowlanych rzeczy, ale zamykam oczy lub odchodzę na bok podczas wiercenia, wsypywania cementu do betoniarki etc., bo inaczej pieczą mnie oczy

4) Sam sobie musisz wybrać markę soczewek. Ewentualnie spytaj się lekarza, to może zaproponować Ja noszę Biofinity, ale niestety nie jestem zadowolona, szukam dalej. Nie musisz konsultować zmiany soczewek z lekarzem

5) Całe opakowanie wystarcza na 3 miesiące. Ja polecam szkla.com. Wcześniej kupowałam w sklepie stacjonarnym, ale teraz jak kupuję przez Internet, to mam o 1 soczewkę do przodu.

Edytowane przez Karlie69
Czas edycji: 2014-05-17 o 10:53
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:06   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
1) Proponuję najpierw do okulisty. Jednak lekarz, to lekarz. Sprawdzi Ci krzywiznę oka, czy w ogóle możesz nosić soczewki, wytłumaczy jak je zakładać etc.

2) Oczywiście, ze nie jest to problem. Ja noszę soczewki miesięczne, powinnam je ściągać codziennie, czyścić i na noc do pojemniczka, ale od czasu do czasu mi się nie chce i tragedii nie ma Jednak zaopatrz się w krople do oczu.

3) Do sportu możesz jak najbardziej, jednak z noszeniem ich na budowie może być problem. Mieszkam na wsi i robi się u mnie w domu teraz sporo budowlanych rzeczy, ale zamykam oczy lub odchodzę na bok podczas wiercenia, wsypywania cementu do betoniarki etc., bo inaczej pieczą mnie oczy

4) Sam sobie musisz wybrać markę soczewek. Ewentualnie spytaj się lekarza, to może zaproponować Ja noszę Biofinity, ale niestety nie jestem zadowolona, szukam dalej. Nie musisz konsultować zmiany soczewek z lekarzem

5) Całe opakowanie wystarcza na 3 miesiące. Ja polecam szkla.com. Wcześniej kupowałam w sklepie stacjonarnym, ale teraz jak kupuję przez Internet, to mam o 1 soczewkę do przodu.
nie proponuj takich głupot!
po pierwsze soczewki się dopasowuje u optometrysty, okulista to bada wadę wzroku.
po drugie nie kupuje się najtańszych tylko dopasowane przez specjalistę, na boga, dziewczyno.
i jeszcze nie zdejmowanie na noc, to jest tragedia dla oczu ale zapewne dopóki nie nabawisz się infekcji, zapalenia spojówek to będziesz takie głupoty robić a jeszcze takie głupoty wciskasz osobie, które dopiero ma zamiar zacząć nosić soczewki.

Autorze, paczka z 6 soczewkami starczy Ci na 3 miesiące jeśli będziesz miał jednakową wadę wzroku w przypadku obojga oczu, jeśli dwie różne to zakupujesz dwa opakowania, jedno dla jednego oka a drugie dla drugiego i masz soczewki na 6 miesięcy.

i nie powinieneś sam sobie wybierać soczewek, powinien zrobić to optometrysta bo sam sobie nie dobierzesz odpowiednich.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:22   #5
Mujernatural
Raczkowanie
 
Avatar Mujernatural
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 217
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez artur1792 Pokaż wiadomość
Witam

Mam zamiar zacząć nosić soczewki ponieważ okulary przy moim trybie życia są nie wygodne i zazwyczaj jest tak że oprawki po pół roku już nadają się do wymiany Mam kilka pytań odnośnie zakupu, używania soczewek.

1) Gdzie polecacie iść na pierwsze badanie wzorku pod kątem noszenia soczewek? Mogą to być salony optyczne typu VisionExpress, EuroOptyk, itp. czy lepiej udać się prywatnie do lekarza okulisty?

2) Soczewki mam zamiar nosić minimum 12 godzin dziennie. Czy to jest jakiś problem? Czy przeszkadzać to może, np. mogą boleć oczy, albo męczyć się bardzo?

3) Czy soczewki mogę nosić uprawiając sport lub do pracy? np. bieganie, piłka nożna. Pracuję czasami dorywczo na budowie (głownie przez okres wakacji ponieważ studiuję jeszcze) gdzie często zdarza się pracować w dużym kurzu, czy jest to jakaś przeszkoda dla soczewek? Czy np podczas biegania soczewka może się jakoś przesunąć pod wpływem wstrząsów?

4) Jak już lekarz zbada mi oczy to da mi jakieś takie wytyczne do zakupu soczewek? I sam będę mógł wybierać sobie soczewki dowolnej firmy? Przeglądając na allegro soczewki są podane m. in. takie parametry jak krzywizna, średnica, rodzaj, uwodnienie. Czy lekarz sam doradzi mi jakąś konkretną firmę i już będę musiał używać soczewki tej danej firmy? Jeżeli zdecyduję się kupić soczewki innej firmy to czy na nowo będę musiał konsultować się z lekarzem odnośnie zmiany firmy soczewek?

5) Przykładowo soczewki z tej aukcji http://allegro.pl/soczewki-kontaktow...214669099.html (jest to pierwsza lepsza aukcja, najbardziej popularna) jest tam napisane że jest 6 sztuk soczewek miesięcznych. Czyli jak mam to rozumieć? że te 6 sztuk wystarcza na miesiąc czy para soczewek (2 szt) jest na miesiąc, a całe opakowanie na 3 miesiące?

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże Z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

Pozdrawiam
1) nosze soczewki od stycznia, mialam robione badanie w Vision Express i jestem zadowolona. Badanie przeprowadzono mi bardzo profesjonalnie (wczesniej mialam robione badanie w Klinice w Chorzowie aby sprawdzic czy moge miec zabieg laserowy, wiec mam baze do porownania)
2) soczewki powinno sie nosic ok 8-10 h dziennie. Jezeli jednego dnia bedziesz je mial zalozone 14 h to nic sie nie stanie, ale pamietaj zeby unikac takich sytuacji. Powodem jest to ze soczewki wysuszaja oko (hmmm nie wiem czy to profesionalnie opisze bo nie jestem okulista, ale zeby utrzymac poziom wody w soczewkach ona zabiera wilgoc galce ocznej). Bez okularow wiec sie nie obedzie. Wybierz sobie ladne, modne oprawki i wierz mi ze mezczyzni w okularach sa bardzo sexi
3) ja nosze okulary z rana, po poludniu zakladam soczewki i bez problemu moge wykonywac wszystkie sporty (chodze na silownie prawie codziennie i naprawde czuje sie bardzo komfortowo). Nie martw sie o to ze sie przesunie w inne miejsce, nawet jak poruszasz ja lekko palcem to ona sama wraca na swoje miejsce. Musisz jednak pamietac zeby dobrze zakladac soczewki, jezeli bedziesz czul ze cos Ci przeszkadza albo Cie drazni to wyjmij ja, przemyj specjalna woda i zaloz ponownie. Ja w pierwszy dzien moglam nosic tylko ok 4 h i potem musialam sciagnac, z powodu bolu i pieczenia, ale z uplywem dni oko przystosowuje sie i nosze ok 8 h bez podraznien
4) o to musisz zapytac okuliste. Ja dostalam recepte gdzie napisane jest jakich soczewek powinnam uzywac i kupuje tej samej firmy. Ja zamawiam w salonie Vision i uwazam ze nie sa drogie.
5) 6 sztuk wystarczy Ci na 3 miesiace. W jednym opakowaniu sa 3 soczewki na jedno oko (prawe lub lewe). Ja mam lewe oko slabsze od prawego dlatego musze uwazac zeby sie nie pomylic. Soczewki przechowuje sie w specjalnym pojemniczku ktore dolaczone jest do specjalnego plynu do soczewek. Zakretki sa dwukolorowe np. na oko prawe jest niebieska a na lewe biala, w ten sposob nie pomylisz sie. Po wyciagnieciu z pojemniczka soczewek nalezy dokladnie przemyc plynem, czynnosc powtorzyc przy wyjmowaniu i wkladac do pojemniczka zawsze ze swiezo nalanym plynem.
Soczewki sa praktyczne, ale powinienes miec rowniez okulary. Jezeli dobierzesz dobrze oprawki to okulary moga dodac Ci wiele uroku
Mujernatural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 16:17   #6
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie proponuj takich głupot!
po pierwsze soczewki się dopasowuje u optometrysty, okulista to bada wadę wzroku.
po drugie nie kupuje się najtańszych tylko dopasowane przez specjalistę, na boga, dziewczyno.
i jeszcze nie zdejmowanie na noc, to jest tragedia dla oczu ale zapewne dopóki nie nabawisz się infekcji, zapalenia spojówek to będziesz takie głupoty robić a jeszcze takie głupoty wciskasz osobie, które dopiero ma zamiar zacząć nosić soczewki.

Autorze, paczka z 6 soczewkami starczy Ci na 3 miesiące jeśli będziesz miał jednakową wadę wzroku w przypadku obojga oczu, jeśli dwie różne to zakupujesz dwa opakowania, jedno dla jednego oka a drugie dla drugiego i masz soczewki na 6 miesięcy.

i nie powinieneś sam sobie wybierać soczewek, powinien zrobić to optometrysta bo sam sobie nie dobierzesz odpowiednich.

Uspokój się pffe. Widzę, że tylko potrafisz pluć jadem. Primo, noszę soczewki od 5 lat, więc mam doświadczenie. Wszystkie znane mi osoby noszące soczewki poszły najpierw do okulisty. Owszem, okulista bada wadę wzroku, ale RÓWNIEŻ jego krzywiznę i czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek, bo takowe występują. Idź się przejdź do najbliższego okulisty, zapytaj się, czy dobiera soczewki, to odpowie, ze naturalnie tak.

Secundo, czytaj ze zrozumieniem. Nie kupuję najtańszego shitu za 20 zł. Okulista mi wyznaczył krzywiznę oka 8.7, więc poszłam od razu do sklepu optycznego stacjonarnego, gdzie kupiłam 2 soczewki miesięczne za 60 zł. TAKIE SAME kupiłam na szkla.com, tyle że 3 za 60 zł. Czyli jedna soczewka do przodu.

Ja z lenistwa przez około pół roku zdejmowałam soczewki co drugi dzień. Nie nabawiłam się żadnego zapalenia spojówek, jak również kilka innych tak robiących osób (teraz jednak przeszłam na okulary, bo tak mi wygodniej). Oczywiście nie jest to regułą, ale jak ktoś raz na jakiś czas nie ściągnie na noc soczewek, to nic się nie stanie, nie przesadzaj. Zapomniałam jednak dodać, za co przepraszam , że okulista przez początkowy okres noszenia soczewek zalecał, aby jednak ściągać soczewki na noc.

Takich bzdur, że okulista bada tylko wadę wzroku jeszcze nie słyszałam, ale okej. Czytaj też uważniej, jeśli już chcesz zarzucać takim tonem.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 16:28   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Uspokój się pffe. Widzę, że tylko potrafisz pluć jadem. Primo, noszę soczewki od 5 lat, więc mam doświadczenie. Wszystkie znane mi osoby noszące soczewki poszły najpierw do okulisty. Owszem, okulista bada wadę wzroku, ale RÓWNIEŻ jego krzywiznę i czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek, bo takowe występują. Idź się przejdź do najbliższego okulisty, zapytaj się, czy dobiera soczewki, to odpowie, ze naturalnie tak.

Secundo, czytaj ze zrozumieniem. Nie kupuję najtańszego shitu za 20 zł. Okulista mi wyznaczył krzywiznę oka 8.7, więc poszłam od razu do sklepu optycznego stacjonarnego, gdzie kupiłam 2 soczewki miesięczne za 60 zł. TAKIE SAME kupiłam na szkla.com, tyle że 3 za 60 zł. Czyli jedna soczewka do przodu.

Ja z lenistwa przez około pół roku zdejmowałam soczewki co drugi dzień. Nie nabawiłam się żadnego zapalenia spojówek, jak również kilka innych tak robiących osób (teraz jednak przeszłam na okulary, bo tak mi wygodniej). Oczywiście nie jest to regułą, ale jak ktoś raz na jakiś czas nie ściągnie na noc soczewek, to nic się nie stanie, nie przesadzaj. Zapomniałam jednak dodać, za co przepraszam , że okulista przez początkowy okres noszenia soczewek zalecał, aby jednak ściągać soczewki na noc.

Takich bzdur, że okulista bada tylko wadę wzroku jeszcze nie słyszałam, ale okej. Czytaj też uważniej, jeśli już chcesz zarzucać takim tonem.
chodziło mi, że nie okulista a optometrysta dobiera soczewki, sprawdza później czy dobrze leżą, czy służą oczom itd.

i nie tylko na podstawie krzywizny dobiera się soczewki

i to zdejmowanie co drugi dzień, wszem są soczewki przy których można sobie na to pozwolić ale bez przesady. Lenistwo level expert, bez kitu.

także szerzysz takie bzdury, że osoba, która dopiero zaczyna z nimi przygodę może się nabawić nie dość, że jakiegoś zapalenia, to jeszcze się zrazić do soczewek bo będą np. uwierać.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

a swoją drogą skoro nosisz od 5 lat soczewki to byłaś chociaż raz u optometrysty? czy sama sobie wszystko sprawdzasz (w tym jakość soczewek po miesiącu noszenia, która wpływa na to czy są one odpowiednie)?
bo paplasz takie bzdury, że oby się ktoś tym nie zasugerował.

poza tym soczewka jak śpisz nie jest tak dobrze nawilżona, a ona potrzebuje nawilżenia cały czas.

P.S.:i ja też noszę prawie 5 lat soczewki, moja siostra 4, a kuzynka 10 lat i sama właśnie po zabawie w zdejmowanie co 2 dni nabawiła się zapalenia spojówek.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 19:25   #8
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
chodziło mi, że nie okulista a optometrysta dobiera soczewki, sprawdza później czy dobrze leżą, czy służą oczom itd.

i nie tylko na podstawie krzywizny dobiera się soczewki

i to zdejmowanie co drugi dzień, wszem są soczewki przy których można sobie na to pozwolić ale bez przesady. Lenistwo level expert, bez kitu.

także szerzysz takie bzdury, że osoba, która dopiero zaczyna z nimi przygodę może się nabawić nie dość, że jakiegoś zapalenia, to jeszcze się zrazić do soczewek bo będą np. uwierać.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

a swoją drogą skoro nosisz od 5 lat soczewki to byłaś chociaż raz u optometrysty? czy sama sobie wszystko sprawdzasz (w tym jakość soczewek po miesiącu noszenia, która wpływa na to czy są one odpowiednie)?
bo paplasz takie bzdury, że oby się ktoś tym nie zasugerował.

poza tym soczewka jak śpisz nie jest tak dobrze nawilżona, a ona potrzebuje nawilżenia cały czas.

P.S.:i ja też noszę prawie 5 lat soczewki, moja siostra 4, a kuzynka 10 lat i sama właśnie po zabawie w zdejmowanie co 2 dni nabawiła się zapalenia spojówek.
Nie, nie byłam u optometrysty. Okulista, pod dobraniu soczewek, kazał mi się skontrolować za jakiś czas, co też zrobiłam i wszystko było ok (i raz w roku umawiam się na wizytę kontrolną). Skoro soczewki nosiło mi się bardzo dobrze, w ciągu dnia w ogóle nie czułam, że mam je założone, to jaki sens miałoby udanie się do optometrysty?

Swoją drogą, nosisz soczewki tyle lat, a nie wiesz, że okulista także dobiera soczewki?

Nadinterpretujesz moje wypowiedzi - gdzie ja powiedziałam, że przy doborze soczewek bierze się tylko krzywiznę oka? Wymieniłam "krzywizna oka" kilka razy, bo to pierwsze, co przychodziło mi do głowy.

To, że ja miesięczne soczewki ściągałam co 2 dzień przez ok. pół roku i o tym powiedziałam, nie oznacza od razu, że każdego do tego namawiam. Miałam na myśli, że jeżeli raz na jakiś czas zaśniesz w soczewkach (bo impreza, bo zaspanie) nic się nie stanie. Nie dostaniesz od razu zapalenia spojówek Tak jak wcześniej powiedziałam, okulistka jednak powiedziała, żeby na początek ściągać co noc.

Na tym koniec z mojej strony tej dyskusji - nie lubię bezowocnej rozmowy

artur1792 być może uda się do optometrysty w celu dobrania soczewek. Ja jednak wolałam się pójść do okulistki. Każdy robi to co uważa dla niego za najlepsze.

Pozdrawiam
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 20:23   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Nie, nie byłam u optometrysty. Okulista, pod dobraniu soczewek, kazał mi się skontrolować za jakiś czas, co też zrobiłam i wszystko było ok (i raz w roku umawiam się na wizytę kontrolną). Skoro soczewki nosiło mi się bardzo dobrze, w ciągu dnia w ogóle nie czułam, że mam je założone, to jaki sens miałoby udanie się do optometrysty?

Swoją drogą, nosisz soczewki tyle lat, a nie wiesz, że okulista także dobiera soczewki?

Nadinterpretujesz moje wypowiedzi - gdzie ja powiedziałam, że przy doborze soczewek bierze się tylko krzywiznę oka? Wymieniłam "krzywizna oka" kilka razy, bo to pierwsze, co przychodziło mi do głowy.

To, że ja miesięczne soczewki ściągałam co 2 dzień przez ok. pół roku i o tym powiedziałam, nie oznacza od razu, że każdego do tego namawiam. Miałam na myśli, że jeżeli raz na jakiś czas zaśniesz w soczewkach (bo impreza, bo zaspanie) nic się nie stanie. Nie dostaniesz od razu zapalenia spojówek Tak jak wcześniej powiedziałam, okulistka jednak powiedziała, żeby na początek ściągać co noc.

Na tym koniec z mojej strony tej dyskusji - nie lubię bezowocnej rozmowy

artur1792 być może uda się do optometrysty w celu dobrania soczewek. Ja jednak wolałam się pójść do okulistki. Każdy robi to co uważa dla niego za najlepsze.

Pozdrawiam
czyli nie powinnaś doradzać w tej kwestii, proste.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 09:27   #10
artur1792
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Soczewki

Dzięki wszystkim za odpowiedzi dużo pomogliście tylko nie potrzebne te kłótnie są ;p nawet nie wiedziałem że jest ktoś taki jak optometrysta co się tym zajmuję, może dlatego że nigdy nie zwracałem na to uwagi ale chodziło mi bardziej o to czy właśnie trzeba iśc pierwszy raz do konkretnego specjalisty co się tym zajmuje bo nie wiedziałem czy w normalnym salonie optycznym da się zrobić takie badanie
artur1792 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 12:43   #11
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Soczewki

Mi soczewki dobierał okulista. Polecam najpierw popytać znajomych, rodzinę o dobrego okulistę kontaktologa bo niektórzy są partaczami po prostu. Pamietaj żeby nie zniechęcać się jeżeli na początku będziesz czuł soczewke w oku i żeby zaczynać nosić od 2-3 godzin i bardzo stopniowo zwiększać liczbę godzin noszenia. Płyny są bardzo zróżnicowane cenowo, możesz wybrać jakiś tańszy ale pamiętaj żeby nie oszczędzać na ilości zużywanego płynu tylko porządnie pocierać opuszkiem palca soczewkę z płynem myjąc ją. To zapobiegnie osadzaniu się osadów.
Jeżeli chcesz nosić soczewki większą ilość godzin w ciągu dnia, to specjalista zapewne dobierze Ci soczewki silikonowo-hydrożelowe które przepuszczają znacznie większą ilość tlenu od tych starszej generacji.


A, soczewki może Ci dobrać zarówno optometrysta jak i okulista kontaktolog.

O reszcie aspektów napisały już poprzedniczki
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 13:30   #12
pajama
Przyczajenie
 
Avatar pajama
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Soczewki

W dużej większości zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami od ponad siedmiu lat noszę soczewki i mogę dodać z własnych doświadczeń, że bardziej opłaca się kupować soczewki w Internecie niż u optyka. Najczęściej kupuję w tym sklepie http://iokulary.net/soczewki-kontaktowe-c-3.html , co istotne, jest tam możliwość zakupu soczewek na sztuki, co u optyków jest niemożliwe. Jest to ważne dla osób, które, tak jak ja, mają różne moce. Jest dla mnie sporym wydatkiem zakup od razu dwóch opakowań soczewek (jedna moc na jedno oko, druga na drugie), oszczędniej jest mi kupić po sztuce/dwóch w odpowiednich mocach.
__________________
You're just to good to be true
pajama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:13   #13
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki

Cytat:
Napisane przez pajama Pokaż wiadomość
W dużej większości zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami od ponad siedmiu lat noszę soczewki i mogę dodać z własnych doświadczeń, że bardziej opłaca się kupować soczewki w Internecie niż u optyka. Najczęściej kupuję w tym sklepie http://iokulary.net/soczewki-kontaktowe-c-3.html , co istotne, jest tam możliwość zakupu soczewek na sztuki, co u optyków jest niemożliwe. Jest to ważne dla osób, które, tak jak ja, mają różne moce. Jest dla mnie sporym wydatkiem zakup od razu dwóch opakowań soczewek (jedna moc na jedno oko, druga na drugie), oszczędniej jest mi kupić po sztuce/dwóch w odpowiednich mocach.
Można kupić u optyków na sztuki. nie wprowadzaj w błąd. Ja kupuję regularnie i tylko na sztuki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 00:58   #14
Flotka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki

Soczewki to dla mnie największy wynalazek stuleci. Naprawdę nie dość, że pomagają słabowidzącym to jeszcze dodatkowo moga zmieniać kolor oczu. Chociaż ja osobiście z kolorem jeszcze nie próbowałam. Myślicie, że warto spróbować? Ja kupuję soczewki u tego optyka: soczewki kontaktowe łódź www.optykpluta.pl
Flotka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 10:47   #15
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Soczewki

1. Miałam badania robione w salonie optycznym,w którym przyjmował lekarz. U mnie nie było problemu z dobraniem soczewek.

2.Mi lekarka zalecała nosić soczewki po 8 godzin dziennie. Później oczy są przemęczone, zaczerwienione i pieką. NIGDY nie śpij w soczewkach, chyba, że są to soczewki do tego przystosowane! I zmieniaj jest równo z datą użytkowania lub trochę wcześniej. Ja noszę soczewki kwartalne kolorowe i niestety czasami zapominam i mija mi ta data, no i niestety nabawiłam się białej plamki na rogówce więc lepiej uważać. Po jakimś czasie zniknęła, ale nie mogłam nosić soczewek.

3. Soczewki jak najbardziej zaleca się dla osób, które są aktywne. Czasami biegam, chodzę na siłownie i w niczym to nie przeszkadza. Jedynie na basem trzeba ściągać, ponieważ na basenie są drobnoustroje jak grzyby i można dostać jakiegoś zapalenia. A jeśli soczewka przesunie się na oku to trzeba pomrugać i wróci na swoje miejsce. Soczewki raczej nie wypadają z oka, przynajmniej mi się to nigdy nie zdarzyło, a często się schylam, nie powinno być z tym problemu chyba, że jest źle dobrana.

4. Lekarz poleca soczewki i płyny jakie ma w umowie. Ja kupuje soczewki przez allegro, bo w salonach u mnie w mieście zawyżają ceny no i nie posiadają kwartalnych. Nie musisz się konsultować przy zmianie firmy soczewek, sam możesz wybierać firmę jaka ci się podoba i na soczewki nie ma recepty jak okulary.

5. Para soczewek na miesiąc, czyli opakowanie starcza na 3 miesiące.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2016-09-19 o 10:49
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 13:34   #16
KamilaRrrrr
Przyczajenie
 
Avatar KamilaRrrrr
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki

O soczewkach napisano już wszystko, ale wciąż osoby mające złe doświadczenia ze szkłami kontaktowymi zazwyczaj nie zostały po prostu dobrze poinstruowane przez okulistę lub optometrystę. Osoby takie nie wiedzą jak je zakładać, a zdarza się, że zwykłe soczewki są noszone bez zdejmowania i pielęgnacji przez parę tygodni. Co do samego kupowania soczewek mogę polecić sklep xxx, gdzie kupicie soczewki w dobrej cenie, nawet jeżeli chcemy kupić tylko jedno pudełko. Na naszym blogu znajdziecie też wiele porad, które pomogą wam użytkować soczewki w prawidłowy sposób. Zapraszam

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-25 o 01:32 Powód: Link.
KamilaRrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-23 14:34:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.