Zapalenie pochwy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 12:14   #1
madziks...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 215
GG do madziks...
Angry

Zapalenie pochwy!


Mam pytanie!Ginekolog stwierdził u mnie niewielkie zapalenie pochwy i przepisał globulki.Powiedział że to normalne przy braniu tabletek antykoncepcyjnych.Tylko ze to już 2 raz kiedy mam to zapalenie chciałabym sie przed tym jakoś uchronić czy są może jakieś tabletki słyszałam ze jest coś takiego jak LACIBIOS FEMINA a może któraś z was je stosowała i czy nadają sie do mojego problemu.Albo może coś innego ?? za wszelkie rady dziekuje z góry
__________________
''Otwórz oczy i umysł...Miłość to artystka Jesteś diamentem w piasku różą na blokowiskach.."
JeStEm JaK LsD - ŻyCiE Ze MnĄ NaBiErA BarW I KszTAŁtÓw...
madziks... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:48   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Zapalenie pochwy!

ja stosowałam tantum rosa taka płukanka lub tzw "nasiadóka" w misce z wodą , ponadto moze uzywaj płynów do higieny intymnej bo czasami podmywanie sie mydłem też mozę wywołac zapalenie.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 20:53   #3
karolcia53
Raczkowanie
 
Avatar karolcia53
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 140
Dot.: Zapalenie pochwy!

Witam, polecam LACTACYD FEMINA emulsja do higieny intymnej, mozna kupic w każdej aptece cena ok.12 zł
karolcia53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 07:39   #4
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Zapalenie pochwy!

a czym sie objawia zapalenie pochwy?? mnie ostatnio wieczorami dziwnie kuje...
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 10:07   #5
madziks...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 215
GG do madziks...
Dot.: Zapalenie pochwy!

dzieki dziewczyny !!Ja cały czas używam płynów do higieny intymnej i to tych z wyższej półki nie żadnych ziaji czy coś.Uważam szczególnie na te miejsca ale coż.. znowu powtórzyło sie to zapalenie.Pierwszym razem to miałam obrzęk i mnie piekło i odrazu poleciałam do gina a teraz poszłam tylko na badania kontrolne które robi sie co roku jak się bierze pigułki anty i nagle powiedział że mam niewielkie zapalenie nawet bym się nie spodziewała bo nie miałam żadnych objawów
__________________
''Otwórz oczy i umysł...Miłość to artystka Jesteś diamentem w piasku różą na blokowiskach.."
JeStEm JaK LsD - ŻyCiE Ze MnĄ NaBiErA BarW I KszTAŁtÓw...
madziks... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 08:15   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Zapalenie pochwy!

nie muszą być objawy.. ja przy nadżerce nie mialam objawow poza upławami.. nie lecz sie na wlasną rękę pogadaj z ginem moze on ci zaproponuje jakies wspomaganie.. i moze sprawdz czy twoj partker niema tego samego.. moze tez powinien sie leczyc moze cie zarazil bo mial tez to od poczatku...? moj tz bral ze mna tabletki i oboje sie wyleczylismy..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 15:35   #7
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Zapalenie pochwy!

co Cie wzielo na watki sprzed 3 lat?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-26, 17:07   #8
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Zapalenie pochwy!

a niewiem nawet nie spojzalam na date :d hehe
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 18:53   #9
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Zapalenie pochwy!

nie zakładam nowego wątku, żebym znowu nie została skrzyczana

Nie wiem gdzie to mogę umiescić, dlatego piszę tu.

Dzisiaj uprawiałam seks z chłopakiem. Kilka minut po, spuchła mi lewa warga sromowa i boli. Na początku nie było wystarczająco 'mokro'. Od ponad tygodnia zażywam tabletki Sylvie 20. Możliwe, że to otarcie i dlatego? Jak temu zaradzić? podmyłam się, używając płynu do hig. intymnej z korą dębu i posmarowałam maścią cynkową, jest na otarcia. Dodam, że mam skręconą stopę i nie mogę ruszyć się sama do apteki.

Edytowane przez 9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Czas edycji: 2009-09-26 o 18:55
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 22:25   #10
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Zapalenie pochwy!

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;14455094]nie zakładam nowego wątku, żebym znowu nie została skrzyczana

Nie wiem gdzie to mogę umiescić, dlatego piszę tu.

Dzisiaj uprawiałam seks z chłopakiem. Kilka minut po, spuchła mi lewa warga sromowa i boli. Na początku nie było wystarczająco 'mokro'. Od ponad tygodnia zażywam tabletki Sylvie 20. Możliwe, że to otarcie i dlatego? Jak temu zaradzić? podmyłam się, używając płynu do hig. intymnej z korą dębu i posmarowałam maścią cynkową, jest na otarcia. Dodam, że mam skręconą stopę i nie mogę ruszyć się sama do apteki. [/QUOTE]
Mysle ze narazie wystarczy, a jak nie przejdzie po np 3 dniach takiej kuracji to przejdz sie do ginekologa. Ale to moim zdaniem jest tylko otarcie (na przyszlosc: żel durex, lub unimil, lub intimel itp ;p)
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:06   #11
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zapalenie pochwy!

Witam bylam u gina i mam znów zapalenie kuracja 2 miesiace dostalam doustnie MYCOSYST, krem i dopochwowo GYNO-FEMIDAZOL zapomnialam zapytam ginekologia czy czekac do okresu bo mialam dostac za tydzien a dopochwowych tabletek jest 15, postanowilam ze poczekam bo kuracji nie wolno przerwyac ale okresu nadal nie ma co mam zrobic? paczke doustnych juz zazylam jeszcze mam jedna (tabletka co tydzien) ale co z tymi dopochwowymi? zaczac kuracje i przerwac na czas okresu? spoznia sie niestety pewnie przez chorobe;/ czy czekac nadal? moze ktoras z was rozmawiala o tym z lekarzem
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 18:00   #12
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Zapalenie pochwy!

z doswiadczenia wiem ze kuracje nalezy przeprowadzic w sposob by nie zostala przerwana miesiaczka
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 18:36   #13
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: Zapalenie pochwy!

Cytat:
Napisane przez asia26 Pokaż wiadomość
ja stosowałam tantum rosa taka płukanka lub tzw "nasiadóka" w misce z wodą , ponadto moze uzywaj płynów do higieny intymnej bo czasami podmywanie sie mydłem też mozę wywołac zapalenie.

asia27
Osobiście również polecam Tantum Rosa - działa na wszystko w krótkim czasie
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:41   #14
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zapalenie pochwy!

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
z doswiadczenia wiem ze kuracje nalezy przeprowadzic w sposob by nie zostala przerwana miesiaczka

dziekuje za odpowiedz, bo na roznych forach pisza roznie, niektorzy ze mozna zaczac a na czas okresu po prostu przerwac myslalam ze dostane tak jak powinnam i moglabym danwo juz zaczac, a teraz czekam i okresu brak.... a kuracja czeka nie wiem ile to jeszcze potrwa, tymbardziej ze doustne juz skonczylam pic teraz mam tylko tabletke co tydzien. Z doswiadczenia tzn rozmawialas z ginem? czy po prostu probowalas i przerwana kuracja nie dziala?
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:46   #15
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Zapalenie pochwy!

mam za soba kilka kuracji, gin rowniez uprzedzal zeby rozlozyc to tak by nie przerwal tego okres, po prostu musi byc ciag brania bo jak miesiaczka to przerwie to traci wszystko sens - jego slowa
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:50   #16
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zapalenie pochwy!

jesli dlaje nie dostane okresu przez pare dni to czekac nadal..... sama nie wiem, az tak dlugo nie powinno sie chyba kuracji odkladac u ginekologa bylam poltorej tyg temu
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 22:11   #17
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Zapalenie pochwy!

mmm... przepraszam za to pytanie z gory, ale... mozesz wykluczyc ciaze?
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:24   #18
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zapalenie pochwy!

nie szkodzi w koncu mozna tu pogadac o wszystkim, ciaze moge wykluczyc poniewaz przez te dolegliwosci pozniej wizyta u ginekologa itd nie uprawialam seksu z moim chlopakiem, w koncu to nic milego jesli doskwiera zapalenie ;/ takze to nie to penwie przyczyna jest ta infekcja i moze jeszcze hormony bo mam niedoczynnosc tarczycy, tak czy inaczej nie wiem kiedy okres przyjdzie czy za dwa dni czy za tydzien;/ i czy czekac? jak Wam lekarz doradzal zeby stosowac tabletki dopochwowe odrazu jesli kuracja najprawdopodobniej zostanie przerwana okresem czy czekac
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:44   #19
misiaczek266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 28
Dot.: Zapalenie pochwy!

Cytat:
Napisane przez Martita111 Pokaż wiadomość
nie szkodzi w koncu mozna tu pogadac o wszystkim, ciaze moge wykluczyc poniewaz przez te dolegliwosci pozniej wizyta u ginekologa itd nie uprawialam seksu z moim chlopakiem, w koncu to nic milego jesli doskwiera zapalenie ;/ takze to nie to penwie przyczyna jest ta infekcja i moze jeszcze hormony bo mam niedoczynnosc tarczycy, tak czy inaczej nie wiem kiedy okres przyjdzie czy za dwa dni czy za tydzien;/ i czy czekac? jak Wam lekarz doradzal zeby stosowac tabletki dopochwowe odrazu jesli kuracja najprawdopodobniej zostanie przerwana okresem czy czekac
ja z własnego doświadczenia polecam rozpoczęcie kuracji po okresie aby nie przerywać leczenia, bo w czasie okresu nie można się leczyć dopochwowo, pamiętaj żeby przeleczyć też swojego partnera, po wyleczeniu zacznij stosować probiotyki doustne aby odbudować mikroflorę.
misiaczek266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 09:47   #20
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie pochwy!

ja jakbym miała spore objawy, swedzenie i pieczenie, to już wolałabym nie czekać i zaczęłabym kurację, jednak jeśli nie jest tak źle, to tak jak powyżej - bym poczekała
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:52   #21
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zapalenie pochwy!

jest lepiej, poniewaz zazywam tez doustne i smaruje sie kremem, wiec poczekam dzieki za rady rozmawialam z ginekologiem i powiedzial ze partner mnie nie zarazil skoro uzywamy prezerwatych, przyczyny leza gdzie indziej wiec nie jest konieczne jego leczenie
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 16:56   #22
Martita111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 76
Dot.: Zapalenie pochwy!

wciaz nic chyba od dzs zaczne kuracje bo ile mozna czekac?... a tabletki douste juz wypilam teraz mam jedna co tydzien chyba musze zaczac bo w tym samym czasie moze powinny byc stosowane zeby daly lepszy efekt
Martita111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.