Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 20:28   #31
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
aparat z gumkami, czyli ligaturowy do leczenia używa wysokiego tarcia, czyli trochę mniejszy komfort noszenia i (chociaż jest to indywidualne), to zazwyczaj troszkę więcej i dłużej boli. tu minimum leczenia to ok 2 lata. ale masz zabawę z kolorem gumeczek
No super zabawa dla starego konia .

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość

Bartku toć przecież masz we wstepie informacje, na temat systemu samoligaturującego, wiec jak nie dostrzegasz rożnicy?


skopiuje-->

(...)
Nie no, ja ogarniam. Ale to jest info o aparacie samoligaturującym, nie ma wzmianki o tym na gumki i różnic między nimi .

Z tego co tu wyczytałem wynika więc, że aparat samoligaturujący jest chyba lepszy dla mnie. Raz że leczenie trwa krócej, dwa nie ma tych gumek (co dla chłopaka w wieku 19 lat jest na plus) no i trzy - rzadsze wizyty (w sumie to dla większości społeczeństwa jest on chyba wygodniejszy, więc dlaczego te z gumkami są bardziej popularne?).

Trzeba spełniać jakieś warunki żeby móc nosić ten aparat? Czy to jest mój wybór? Czy może być tak, że ortodonta jasno powie "musi Pan nosić aparat z gumkami, ponieważ ... zatem aparat samoligaturujący w Pana przypadku odpada..."

Czy po prostu jeśli mogę nosić aparat na gumki to nie będzie żadnych przeszkód bym nosił samoligaturujący?
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 20:43   #32
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

zwykłe ligaturowe są popularne, bo około tysiąca złotych tańsze
apropos tej ''zabawy'' , to była taka malutka ironia, ale coś dobrego musiałam napisać, żeby nie było znów, że umniejszam metalom

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

warunków żadnych nie musisz spełniać, po prostu znajdź ortodontę, który leczy aparatami bezligaturowymi i powiedz, że taki właśnie Cię interesuje.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 21:45   #33
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kasia07g Pokaż wiadomość
Alice,dzieki bardzo za odpowiedz, wlasnie gore mam calkowicie wyleczana osemki usuniete wiec nie powinno byc chyba problemu,zreszta i tak najpierw chcialam zakladac gore dopiero za jakis czas dół. Znalazlam juz wlasnie fajna klinike i moze jesli dobrze pojdzie to na poczatek lipca umowie sie na konsultacje i juz pod koniec lipca bede miala aparat

Jescze chcialam ci napisac Alice ze widzac twoje zdjecia czuje sie podbudowana,bo moja wada przypomina twoja, wiec efekty po 3miesiacach sa super!!! nie ukrywam ze zęby to moj odwieczny kompleks,wada nie jest duza a mimo to zle sie z nimi czuje( mimo ze aparat ruchomy w podstawowce zlikwidowal mi szpare pomiedzy jedynkami,to nigdy zęby nie byly calkowicie proste;/ ) takze super jest ogladac twoje szybkie postepy pozdro
Gdy sie pytalam, kiedy moge zakladac, powiedziala ze nawet jutro, ale wlasnie trzeba spelnic warunki /wyleczone zabki itp./ i oczywiscie zmiescic sie w grafiku bo akurat moze byc taki pech, iz orto nie ma "wolnej" godzinki, ale jak zaczniesz juz teraz dzialac, to sadze, ze powinno byc all okay, wyciski tez trwaly chwile, a naczytalam sie, ze bede siedziec z nimi 15minut, a ro raptem 2-3minuty?

Jesli masz podobna wade, to wiem o co Ci chodzi, teoretycznie ok, ale NIE, jak teraz patrze i jak chlopak zobaczyl zdjecia przed i po 3miechac bylo "kurde jakie Ty krzywe zęby mialas" lol
szczerze najbardziej wkurzal mnie kiel - przez niego przestalam usmiechac sie zabkami, ale skubaniec ladnie wszedl w luk zobaczymy co bedzie po kolejnych 3miechach

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mnie - poszłam na jedną wizytę, zrobiłam wyciski, a dwa tygodnie później założyłam aparat bez separacji, ekstrakcji, niczego
tyle dobrego

aa separacji tez nie mialam, jedynie co to dwie 8wyrwac, bo to lepiej, malo przydatne zabki i standardowe do wyrywania przy apratach - ale jak widac mozna i bez z reszta jak to czytalam, iz przy tym systemie nie jest konieczne wyrywanie, wszelke na konsultacji sie dowiadujemy, bo to indywidualna sprawa

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość
No super zabawa dla starego konia .

Nie no, ja ogarniam. Ale to jest info o aparacie samoligaturującym, nie ma wzmianki o tym na gumki i różnic między nimi .

Z tego co tu wyczytałem wynika więc, że aparat samoligaturujący jest chyba lepszy dla mnie. Raz że leczenie trwa krócej, dwa nie ma tych gumek (co dla chłopaka w wieku 19 lat jest na plus) no i trzy - rzadsze wizyty (w sumie to dla większości społeczeństwa jest on chyba wygodniejszy, więc dlaczego te z gumkami są bardziej popularne?).

Trzeba spełniać jakieś warunki żeby móc nosić ten aparat? Czy to jest mój wybór? Czy może być tak, że ortodonta jasno powie "musi Pan nosić aparat z gumkami, ponieważ ... zatem aparat samoligaturujący w Pana przypadku odpada..."

Czy po prostu jeśli mogę nosić aparat na gumki to nie będzie żadnych przeszkód bym nosił samoligaturujący?
---> W technice samoligaturującej nie stosuje się ligatur elastycznych „gumeczek”, łuki bowiem utrzymywane są dzięki specjalnym klapkom wbudowanym w zamki.

pytasz dlaczego apraty z gumkami bardziej popularne? bowiem byly od zawsze, a te aktualnie zaczynaja byc rowniez czyms standardowym - w koncu w ortodoncji rowniez są innowacje, rozwoj

to Twoj wybor jaki chcesz, u mnie akurat wybor mialam metal czy kosmetyczny, bowiem orto tylko pracuje na systemie samoligaturujacym zamki - smart clip

aa i wydaje mi sie iz gumkami rowniez popularne ze wzgledu na cene, zwykly metal chyba za 1500? a samoligaturujacy 2500 ale wiesz, za co placisz (za system) + zwraca sie pozniej w wizytach, nie trzeba latac co chwile
ja zdecydowalam sie na wersje kosmetyczna, poniewaz nie bylo mega roznicy u mnie 2800, kontrolna 70 zł
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-16 o 21:47
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 22:30   #34
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

No jeżeli różnica w cenie jest rzędu 1 000 zł i wizyty mają być co 3 miesiące a nie miesiąc to i tak się zwróci i to z nawiązką licząc, że leczenie będzie trwało 2 lata.

Czyli mams się spytać ortodonty czy leczy aparatami bezligaturowymi czy samoligaturujacymi ? Czy to jest jedno i to samo?
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:28   #35
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Lepiej samoligaturujacymi - bo tak prawidlowo, aczkolwiek ja na poczatku mowilam bezligaturowe aparaty
ja jak poszlam do orto, to odrazu powiedziala jakie metal/kosmetyczny oraz cena, potem jak na forum powiedzialam, to byl szok, iz za metal 2500, ze cos chyba nie tak, a potem jedna z dziewczyn mnie oswiecila, abym sie dowiedziala, czy to przypadkiem nie te samoligaturujace - to wtedy by sie zgadzalo - i tak bylo

aaa i mi rowniez mowila ze 2latka, bowiem woli powiedziec dluzej, niz krocej, niepotrzebnie wtedy sie o tym mysli, po czym dodala, ze jednej pacjencce po 11 miechach zdjela WOW ale to chyba byl jakis ewenement ja wole wiedziec dluzej i byc ewentualnie milo zaskoczona bo to jest indywidulne - wada zgryzu

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

najlepiej sie zorientowac w paru miejscach, ja zakladalam w tym roku, a jedna z dziewczyn mi mowila, ze jak zakladala w tamtym, to placila 2000 zł za metal, jednak cena podskoczyla, tak samo u mnie w 3city metal 2500 (jak u mnie ) ale kosmetyczny juz wiecej niz 2800 chyba 3? w wawie widzialam ze kosmetyczny 3200- w jednym gabinecie, znalazlam w necie, wiec informacja moze byc z jakiegos miejsca co sie cenia, trzeba popytac w innych miejscach,
mi polecil stomatolog i w sumie juz nie szukalam dalej
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-17 o 10:30
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 17:08   #36
kasia07g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

sorki bo moze bylo juz to gdzies napisane, ale czy tak ktos by mogl napisac w jednym zdaniu czym sie rozni kosmetytczny od metalowego, znaczy rozumiem ze metal to i zamki metalowe i drucik ale nie wiem dokladnie co w tym kosmetycznym,no bo jednak zauwazylam ze drozszy jest wiec chcialam wiedziec czy lepszy? mniej widoczny? a moze jescze cos innego co wplywa na cene dzieki
kasia07g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:05   #37
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

kosmetyczny posiada zamki białe - w przypadku ceramicznych/porcelanowych
lub też przezroczyste, w przypadku kryształowego .
aparaty kosmetyczne są po prostu mniej widoczne
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 21:51   #38
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez kasia07g Pokaż wiadomość
sorki bo moze bylo juz to gdzies napisane, ale czy tak ktos by mogl napisac w jednym zdaniu czym sie rozni kosmetytczny od metalowego, znaczy rozumiem ze metal to i zamki metalowe i drucik ale nie wiem dokladnie co w tym kosmetycznym,no bo jednak zauwazylam ze drozszy jest wiec chcialam wiedziec czy lepszy? mniej widoczny? a moze jescze cos innego co wplywa na cene dzieki
w pierwszym poscie, na dole umiescilam swoje fotki - posiadam wersje kosmetyczna zamki smart clip, a troszke nizej kompaktowa i mazia 23 wersja metalowa i to chyba damony q
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:14   #39
mazia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 36
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

LOUSIE
to nie jest Q, to mi wygląda na Carriera


napewno to Damon a nie carriere tylko nie wiem jaki
no chyba że klinika kłamie co do firmy zamków, ale jaki mieliby w tym sens?

mam nadzieję, że ktoś pomoże mi to rozszyfrować
mazia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:23   #40
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

no to damon 2, bo damon 3 jest kosmetyczny
ale dlaczego wzięłaś aż taką starą wersję ?
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~

Edytowane przez Lousie
Czas edycji: 2010-06-18 o 14:26
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:27   #41
mazia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 36
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

nie miała taka być... jestem wkurzona i jeśli to prawda zrobię awanturę tam... 3000zł kosztował aparat jestes pewna że to 2-ka?
a jeśli mnie w ch... zrobili to już i tak po fakcie ja to mam pecha...

Edytowane przez mazia23
Czas edycji: 2010-06-18 o 14:31
mazia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 14:53   #42
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez mazia23 Pokaż wiadomość
nie miała taka być... jestem wkurzona i jeśli to prawda zrobię awanturę tam... 3000zł kosztował aparat jestes pewna że to 2-ka?
a jeśli mnie w ch... zrobili to już i tak po fakcie ja to mam pecha...
3 tysiące za jeden łuk?! :conf used:
ja dałam 2500 za Damona Q i to tak dużo....
najnowszy jest Damon Clear, jeszcze rzadko w Polsce spotykany, Q jest przed ostatni i u nas łatwo dostępny, wczesniej jeszcze jest trójka kosmetyczna, potem dwójka.. ale dwójka za 3 tysiące?!
załączam zdjęcie Damona 2 i Damona Q (ale to nie sa moje zeby) ... zobacz sama, jest roznica.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~

Edytowane przez Lousie
Czas edycji: 2010-06-18 o 14:55
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 15:05   #43
mazia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 36
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

No właśnie 3000zł za jeden łuk na damona 2 też nie wygląda z przodu, najlepiej z boku widać kształt zamka... a co ja mam zrobić? 17-go lipca mam wizyte... oni sami podobno nie wiedzą jaki... teraz będzie inna orto to się może dowiem mam jakieś prawa w razie gdyby to był stary model albo jeszcze lepiej jakiejs innej firmy?
mazia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 21:14   #44
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

moim zdaniem masz prawo, to ze ONI sie nie znaja, nie jest Twoja wina, Ciebie poinformowali tak, a nie inaczej - ja bym domagala sie reklamcji

2800 placilam za kosmetyczny smart clip w wawie ok 3200 - kosmetyczna wersja!
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:09   #45
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

http://www.youtube.com/watch?v=d_YXyEeplpE

mówcie sobie co chcecie, coś w tym jest
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:07   #46
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

W tym filmiku to są aparaty samoligaturujące? I zęby leczone są metodą Damon3 ? Jakie są jeszcze inne metody leczenia?
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:28   #47
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość
W tym filmiku to są aparaty samoligaturujące? I zęby leczone są metodą Damon3 ? Jakie są jeszcze inne metody leczenia?
moment, od początku.
no, skoro dodałam to w tym wątku, to logiczne, że tak, a poza tym tam wszystko jest powiedziane.
Damon to system aparatów bezligaturowych.
a aparaty Damona są różne, najnowszy to jest Damon Clear - kosmetyczny, ale w Polsce rzadko jeszcze używany..
ja mam Q, ten wcześniejszy, najbardziej powszechny teraz.
a Damon3 to jeszcze starszy model, ma półkosmetyczne zamki.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:19   #48
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Tylko nie wiem czy w moim przypadku ten aparat zdałby egzamin. Zęby mam jako takie proste. Główną wadą jest zgryz krzyżowy. No i chciałbym, aby rozszerzyła się nieco moja dolna szczęka bo mam pociągłą twarz w kształcie litery " V " :/
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:34   #49
Merry1984
Przyczajenie
 
Avatar Merry1984
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Tutaj ktoś poszukuje informacji na temat CarriereLX.
Tak wygląda ten aparat: http://img517.imageshack.us/img517/355/aparat.jpg

Ja noszę górny i dolny łuk własnie taki, więc pytania proszę kierować na priv. Jak będę umiała to odpowiem

Tu można poczytać: http://www.aurumgroup.com/files/fixe...riereQandA.pdf
__________________
Life is tough!

niedoczyność tarczycy
23.07 IUI - nieudane
19.08 IUI - nieudane
18.08 IUI - nieudane

Edytowane przez Merry1984
Czas edycji: 2010-06-19 o 18:37
Merry1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 20:13   #50
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy w moim przypadku ten aparat zdałby egzamin. Zęby mam jako takie proste. Główną wadą jest zgryz krzyżowy. No i chciałbym, aby rozszerzyła się nieco moja dolna szczęka bo mam pociągłą twarz w kształcie litery " V " :/
każdy aparat wyleczy zgryz krzyżowy
a Damon w gratisie da Ci też piękny, szeroki uśmiech.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:20   #51
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez bartek1991 Pokaż wiadomość
W tym filmiku to są aparaty samoligaturujące? I zęby leczone są metodą Damon3 ? Jakie są jeszcze inne metody leczenia?
Bartku!

---->

..."na początku wspomnę, że należy wiedzieć, że są różne firmy, które posidają system samoligaturujący

np. zamki firmy: SmartClip, Clarity SL; T3 ;Damon; Empower : Vision LP


(a nie tylko Damon- prawde mówiąc ta firma, zrobiła sobie bardzo dobry marketing, dlatego przeważnie kojarzymy owe zamki z nimi, co jest błędem, ale nic złym jednak nie można mówić, że system samoligaturujący to Damon- nie, nie - poprostu jest to jedna z firm)"

poprostu na chlopski rozum, są aparaty standardowe- ze tak to ujme,
oraz samoligaturujace, o ktorych jest wątek, a one moja rozne firmy, ktore tworza zamki
(tj. masz buty, ale rozne formy robia buty)

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

oraz lecza zgryz krzyzowy, najelpiej umowic sie do ortodonty, na wstepna wizyte i Ci wszelkie powie co i jak, do Twej wady
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-19 o 20:23
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:23   #52
kasia07g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

a czy ortodonci pracuja zazwyczaj na zamkach tylko jednej firmy? czy moge zazyczyc sobie dana firme (przykladowo damon) a on mi powie ze nie ma, a tak w ogole czy jest znaczaca roznica miedzy zamkami roznych firm czy sa porownywalne. wlasnie widze ze damon jest dosc popularny ale czy to oznacza ze najlepszy? umowilam sie juz na wizyte do ortodonty na 16 lipca i boje sie ze jak mi powie ze nie ma damona to ze mi wcisnie cos gorszego czy cos :/ chyba wezme ze soba laptopa zeby szybko do was napisac i sie dopytac czy mi nie wciska jakiegos badziewia hehehh chodzi mi o to ze nie znam sie na tych zamkach firmach itp, a kojarze tego damona bo najwiecej w necie jest o nim napisane
kasia07g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:41   #53
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez kasia07g Pokaż wiadomość
a czy ortodonci pracuja zazwyczaj na zamkach tylko jednej firmy? czy moge zazyczyc sobie dana firme (przykladowo damon) a on mi powie ze nie ma, a tak w ogole czy jest znaczaca roznica miedzy zamkami roznych firm czy sa porownywalne. wlasnie widze ze damon jest dosc popularny ale czy to oznacza ze najlepszy? umowilam sie juz na wizyte do ortodonty na 16 lipca i boje sie ze jak mi powie ze nie ma damona to ze mi wcisnie cos gorszego czy cos :/ chyba wezme ze soba laptopa zeby szybko do was napisac i sie dopytac czy mi nie wciska jakiegos badziewia hehehh chodzi mi o to ze nie znam sie na tych zamkach firmach itp, a kojarze tego damona bo najwiecej w necie jest o nim napisane
nie, nie - nie obawiaj sie tego

mi orto tlumaczyla iz wlasnie kiedys, wybrala smart clipy, bowiem dla niej okazaly sie lepsze, dobrze jej sie na nich pracuje, leczenia rowniez dobrze przebiegaja, ale w zadnym wypadku, nie stosowalabym tu zadnego mega big podzialu, ze niby zamki jakiejs firmy sa gorsze/lepsze, wrecz odwrotnie, dostosuje do Ciebie
no a jak juz wpsomnialam Damon ma bdb marketing - stad przewaznie kojarzone z tym systemem, rozne filmiki itp. (ale to dobrze, bo widac jak dziala system samoligaturujacy)

z reszta orto jezdza na rozne zjazdy, szkolenia - na tym sie bardziej nalezy skupic = doswiadczenie

we wstepnym poscie, masz linki do zamkow roznych firm, mozna kliknac
warto wybrac sie do orto i dowiedziec sie na jakich pracuje i wtedy poczytac
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-19 o 22:46
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:46   #54
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

zgadzam sie, Damon ma bardzo dobry marketing, ale to nie znaczy, ze tylko marketing.. ja tam polecam, bo kazdy kogo znam, a kto mial z nim do czynienia jest zadowolony z efektow koncowych, i ja tez mogę powiedziec, ze dobrze mi sie go nosi
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:52   #55
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
zgadzam sie, Damon ma bardzo dobry marketing, ale to nie znaczy, ze tylko marketing.. ja tam polecam, bo kazdy kogo znam, a kto mial z nim do czynienia jest zadowolony z efektow koncowych, i ja tez mogę powiedziec, ze dobrze mi sie go nosi
dokładnie!

nie, nie! mam nadzieje Lousie iz tak to nie zabrzmialo! poniewaz tak jak napisalam wyzej nie ma zadnego podzialu firm
stosujacych zamki do systemow samoliagturujacych, ja ogolnie polecam ten system, a co do zamkow, to ciezko z doswiadzceniem, bowiem mam zamiar tylko RAZ nosic aparat

a pisze zawsze o tym marketingu, poniewaz zauwazylam iz ten system jej laczony przewaznie z Damonem (co jak pisalam nie jest niczym złym!, ale nie mozna powiedziec ze sytem samoligaturujacy to Damon- o to mi tylko chodzi )

najwazniesze aby byly efekty

---------- Dopisano o 23:52 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

ps. z reszta ja tez na poczatku mowilam iz mam na zasadzie Damona - wiec sama widzisz hehehehehe
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-06-19 o 22:52
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 10:34   #56
anry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 28
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Alice, czy Twoje zamki to SmartClip? Bo mi one wyglądają na Clarity SL.... byłam niedawno u orto i dokładnie się przyjrzalam aparatowi Clarity SL...
Pozdrawiam,
anry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:41   #57
Andzara1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Więc systemy samoligaturujące są lepsze od bezligaturowych? Jakie jest wasze zdanie?
A jeśli chodzi o kwestie czasu, to prawda że w kosmetycznym bezigaturowym dłuższy jest czas leczenia niż w metalowym bezligaturowym?

Cena mojego aparatu metalowego carriera = 2100 za jeden łuk
kosmetycznego carriera = 3000
To normalce ceny?
Warto akurat ten system zastosować czy są lepsze, szybsze od tego?
Andzara1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:58   #58
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez anry Pokaż wiadomość
Alice, czy Twoje zamki to SmartClip? Bo mi one wyglądają na Clarity SL.... byłam niedawno u orto i dokładnie się przyjrzalam aparatowi Clarity SL...
Pozdrawiam,
pytalam sie i smartclipy

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Andzara1111 Pokaż wiadomość
Więc systemy samoligaturujące są lepsze od bezligaturowych? Jakie jest wasze zdanie?
A jeśli chodzi o kwestie czasu, to prawda że w kosmetycznym bezigaturowym dłuższy jest czas leczenia niż w metalowym bezligaturowym?

Cena mojego aparatu metalowego carriera = 2100 za jeden łuk
kosmetycznego carriera = 3000
To normalce ceny?
Warto akurat ten system zastosować czy są lepsze, szybsze od tego?
do mnie przemawia system samoligaturujacy
co do kwestii metal/kosmetyczny - a czas- nie slyszalam, w razie ewentualnosci orto na pewno Cie powiadomi
nie znam cen carrirra, ale u mnie smart clip metal 2500 kosmetyczny 2800 /w lutym zakladany
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:46   #59
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Andzara1111 Pokaż wiadomość
Więc systemy samoligaturujące są lepsze od bezligaturowych? Jakie jest wasze zdanie?
A jeśli chodzi o kwestie czasu, to prawda że w kosmetycznym bezigaturowym dłuższy jest czas leczenia niż w metalowym bezligaturowym?

Cena mojego aparatu metalowego carriera = 2100 za jeden łuk
kosmetycznego carriera = 3000
To normalce ceny?
Warto akurat ten system zastosować czy są lepsze, szybsze od tego?
no, ortodoncja się rozwija, a system samoligaturujący jest po prostu nową technologią, na pewno dużo bardziej komfortową i bardziej opłacalną. nigdy nie słyszałam o tym, żeby przy kosmetycznym bezligaturowym czas leczenia był dłuższy.. to jest z zasady kwestia indywidualna, ale w bezligaturowych ogólnie czas leczenia jest krótszy.
ceny - typowe.

jesli tylko masz mozliwosc, bierz bezligaturowy.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:18   #60
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Dowiedziałem się, że dr Barbara Kawka we Wrocławiu leczy aparatami bez ligatur Damona. O tej Pani zebrałem sporo dobrych opinii i nie wiem czy szukać dalej czy się zapisać?

Edytowane przez bartek1991
Czas edycji: 2010-06-21 o 12:19
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.