Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-26, 19:58   #181
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
mysle ze to typowy jadłospis polskich natolatek
fajnie i na luzie choc nie do konca zdrowo;p



radzę poczytać watki z 1 postu

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------



Czytałam, ba jakiś czas temu nieźle schudłam dzięki temu wątkowi.
Jednak na chwilę obecną po cudownej diecie tostowo-mcdonaldowo-czekoladowej muszę się przestawić do normalnego odżywniania, więc pewnie nie będzie na początku idealnie.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 19:59   #182
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez olgaes Pokaż wiadomość
Podczytuję Was od pewnego czasu, ponieważ staram się zdrowo odżywiać i wyjść z pewnych problemów. To mnie zaintrygowało, drożdżówka naprawdę jest okej? Starałam się unikać takich rzeczy, a tu proszę ...
A kto nie kocha drożdżówek? Jestem zdania, że raz na jakiś czas nawet taka kupna nie zaszkodzi. Dla mnie zdrowe odżywianie wiąże się też z harmonią umysłu - jeśli mam ochotę na drożdżówkę to ją zjem, nie będę sobie jej usilnie odmawiać. Wszystko jest dla ludzi, nawet to mniej wartościowe jedzenie spożywane z umiarem i od czasu do czasu nie zaszkodzi nam - zwłaszcza, jeśli nasze codzienne menu jest bogate w wartościowe i urozmaicone posiłki. Ja też musiałam "wyjść z pewnych problemów" i przestawienie się na takie myślenie bardzo mi pomogło .
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-11-26 o 20:00
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:04   #183
olgaes
Zadomowienie
 
Avatar olgaes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 165
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
A kto nie kocha drożdżówek? Jestem zdania, że raz na jakiś czas nawet taka kupna nie zaszkodzi. Dla mnie zdrowe odżywianie wiąże się też z harmonią umysłu - jeśli mam ochotę na drożdżówkę to ją zjem, nie będę sobie jej usilnie odmawiać. Wszystko jest dla ludzi, nawet to mniej wartościowe jedzenie spożywane z umiarem i od czasu do czasu nie zaszkodzi nam. Ja też musiałam "wyjść z pewnych problemów" i przestawienie się na takie myślenie bardzo mi pomogło .
Dziękuję Myślę, że w najbliższym czasie skuszę się na nią Czuję, że będę potrafiła ją zjeść bez wyrzutów sumienia... w końcu
olgaes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:26   #184
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez olgaes Pokaż wiadomość
Dziękuję Myślę, że w najbliższym czasie skuszę się na nią Czuję, że będę potrafiła ją zjeść bez wyrzutów sumienia... w końcu
Wyrzuty sumienia może mieć ten, kto codziennie jada drożdżówki zamiast treściwych posiłków . Jeśli ktoś na co dzień dba o to, by jeść wartościowo, to taka drożdżówka będzie jedynie miłym urozmaiceniem menu
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 20:41   #185
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Sniadanie
kromka razowca z tlustym twarogiem,salata,ogorem
kroma razowca z dzemem z aronii
500ml mleka+3lyski manny+lyzka slonecznika+lyzka migdalow+ wloskich(polecam)

II
2 jablka,mandarynka w szkole

obiad
wieksze pol worka kaszy gryczanej
udko i palka gotowane
sos maminy
surowka z kapusty,marchwi,smietany, kalafiora

podwieczorek
10 wloskich

kolacja
puszka makreli
kromka razowego z serkiem bialym,salata,pomidorem,o gorem
kromka razowca z maslem pomidorem,ogorem

szklanka kakao na rozgrzanie
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 21:55   #186
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
To nie jest dużo węgli. R jak najbardziej. Nawet dałabym więcej płatków i ryżu. Przecież jesz złożone węgle tylko rano. Trzeci posiłek mógłby być bardziej konkretny. Już lepiej zjeść jeszcze trochę czekolady, niż żelki. Za to baaardzo podoba mi się ostatni posiłek, mniam
Dziękuję za ocenę!

R
1. Mleko z kawą + dwie kostki gorzkiej czekolady (zupełny brak czasu rano!)
2. Niecała szklanka pełnoziarnistego makaronu + twaróg chudy + rodzynki i żurawina suszona, małe ciasteczko z bakaliami
3. Buła na ciepło ze sztuką mięsa, ogórkiem kiszonym i sosem chrzanowym
4. Duży jogurt owocowy 0%
5. Z 15 małych orzechów włoskich + talerz sałatki warzywnej z jajkiem, lampka wina czerwonego

Mega stresujący dzień, cały poza domem... Jak wróciłam to się rzuciłam na te orzechy jak głupia jutro będzie lepiej, I hope...

Edytowane przez eddin
Czas edycji: 2012-11-26 o 21:56
eddin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 22:14   #187
Swaggie
Przyczajenie
 
Avatar Swaggie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Swaggie, przede wszystkim brakuje mi u Ciebie warzyw. Chaotycznie to wszystko wygląda. Z tych samych produktów (+ warzywa!) skomponowałabym zupełnie inne posiłki. Owoce dodałabym do śniadania oraz zjadła jako podwieczorek - zastąpiłabym jogurt owocowy naturalnym i wkroiła tam owocki. Kanapki koniecznie z dodatkiem warzyw i jednak wybrałabym masło (chyba że korzystasz z rzeczywiście dobrej jakościowo margaryny). Płatki kukurydziane są raz na jakiś czas ok, ale jeśli jadasz je na co dzień - proponuję spróbować także owsianych czy też pszennych/jęczmiennych/żytnich pełnoziarnistych. Przydałyby się jeszcze jakieś orzechy - na śniadanie czy do jogurtu jak znalazł. Obiad jest ok, choć sałatka z samej marchwi do mnie nie przemawia. Drożdżówka spoko
Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość

dokladnie to samo chcialam napisac;p
choc prawda taka ze 3/4 populacji je bardzo podobnie i sobie nie zdaje z tego sprawy..
Płatki owsiane też lubię, jednak w tym dniu akurat nie miałam kompletnie na nie ochoty
Dzięki za ocenkę, rady wzięłam sobie do serca

Edytowane przez Swaggie
Czas edycji: 2012-11-26 o 22:17
Swaggie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 08:09   #188
pati2404
Zakorzenienie
 
Avatar pati2404
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: TM
Wiadomości: 9 362
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Hej : ) wstawię mój jadłospis i proszę o ocenę )
R
śniadanie : pełnoziarniste pancakes
II śniadanie : pomarańcza , kiwi , sok marchwiowy
obiad: ryba pieczona, 4 łyżki kaszy jęczmiennej, surówka z kapusty kiszonej i marchewki
kolacja: opakowanie warzyw na patelnie
__________________
Walczę o realizację marzeń !
pati2404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 08:34   #189
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R:

Ś: 1 duża bułka grahamka big społem: pół z serkiem włoskim campresi i serem gouda light; pół z serkiem włoskim campresi i dżemem figowym naturalnie słodzonym sokiem z winogron; pół ogórka świeżego; kawa parzona z mlekiem

IIŚ: 1 twarożek lekki wymieszany z otrębami pszennymi granulowanymi jabłkowymi; kawa parzona z mlekiem

O: ryż pełnoziarnisty+ natka pietruszki; polędwiczki wieprzowe duszone na oliwie z oliwek; marchewka gotowana; herbata miętowa

kawa parzona z mlekiem

K: 1 kawałek chleba razowego z wędliną drobiową, serem kozim w plastrze i cukinią; pół kostki twarogu z łyżką oleju sezamowego; pomidor; surowa marchew;herbata miętowa

proszę o ocenę
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 12:42   #190
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Czesc, wrzucam moja Rke dzisiejsza

1. 7:30 owsianka (pol miski mleka 2%, 4 lyzki platkow, lyzka orzechow i pestek, lyzka rodzynek), zielona herbata.

2. 11:00 serek homo, jablko, kawa z mlekiem i lyzeczka cukru.

3. 14:30 - 15:00 spora kanapka (podwojna oczywiscie) z bulki ciemnej z serkiem kanapkowym z ziolami, plastrami wedzonego lososia i salata, do tego caly pomidor i marchewka, zielona herbata.

Wiem, ze tutaj cos powinno byc, ale prosto po pracy jade na zajecia i w nic sie nie zaopatrzylam....

4. ok 21ej: miseczka kremu z dyni z pestkami slonecznika, grillowany filet z piersi z kurczaka.
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 12:43   #191
Wiolapoprostu
Raczkowanie
 
Avatar Wiolapoprostu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczecin.
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Oj sporo nie nie było. ale oje ostatnie odżywianie zostawia sporo do życzenia
W ramach walki z brakiem apetytu dzisiaj troche grzechu


U:
śn. / owsianka z 4 łyżek, pasek gorzkiej czekolady, banan i garść igdałów, sypnięte cynaonem.
2śń. / przekładana kroka razowca z sałatą, wędliną z indyka, pomidorem i ogórkiem kiszonym, zielona herbata.
Ob. / 3 łyżki kaszy gryczanej, schab pieczony w warzywach, surówka z kapusty pekińskiej, szkl.soku pomidorowego.
Kolacja: kanapka z sałartą, kurczakiem pieczony w curry, pomidore i koperkiem


ujdzie? ;>
__________________
"Żyjemy tak jak śnimy - samotnie."
Joseph Conrad

Wiolapoprostu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 13:18   #192
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez pati2404 Pokaż wiadomość
Hej : ) wstawię mój jadłospis i proszę o ocenę )
R
śniadanie : pełnoziarniste pancakes fajnie, że pełnoziarniste, ale zabrakło owoców i białka (twarożek, serek, jogurt)
II śniadanie : pomarańcza , kiwi , sok marchwiowy zastąp część owoców kanapką albo przynajmniej serkiem wiejskim
obiad: ryba pieczona, 4 łyżki kaszy jęczmiennej, surówka z kapusty kiszonej i marchewki ładnie
kolacja
: opakowanie warzyw na patelnie niezbyt, może daj pół paczki warzyw, a zamiast drugiej połowy jajecznicę z 2 jaj
Niefajnie. Prawie w ogóle nie jesz białka, które jest bardzo ważne w diecie redukcyjnej, zabrakło też oliwy, orzechów. Mam wrażenie, że dla Ciebie dieta to tylko spożywanie jak najmniejszej ilości kalorii i że nie bardzo zwracasz uwagę na to, żeby dostarczać swojemu organizmowi wszystkich ważnych składników. Odsyłam do wiadomości na I stronie wątku.

Cytat:
Napisane przez monita01 Pokaż wiadomość
Czesc, wrzucam moja Rke dzisiejsza

1. 7:30 owsianka (pol miski mleka 2%, 4 lyzki platkow, lyzka orzechow i pestek, lyzka rodzynek), zielona herbata.

2. 11:00 serek homo, jablko, kawa z mlekiem i lyzeczka cukru.

3. 14:30 - 15:00 spora kanapka (podwojna oczywiscie) z bulki ciemnej z serkiem kanapkowym z ziolami, plastrami wedzonego lososia i salata, do tego caly pomidor i marchewka, zielona herbata. ta bułka to powinna cała być, i to spora

Wiem, ze tutaj cos powinno byc, ale prosto po pracy jade na zajecia i w nic sie nie zaopatrzylam.... no powinno, powinno....

4. ok 21ej: miseczka kremu z dyni z pestkami slonecznika, grillowany filet z piersi z kurczaka.
Jw. Poza tym bardzo ładnie i smacznie
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 13:30   #193
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzieki, bulka jak pisalam, jest (byla w zasadzie) i spora i cala
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 13:49   #194
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dawno tutaj byłam Wstawiam moje U
ICzekoladowe pancakes z owocami
II serek wiejski z musli błonnikowym z truskawką, pomarańcza, pestkami dyni, słonecznik, orzeszkami ziemnymi
III quesadillas z dwóch dużych, pełnoziarnistych tortilli z pieczarkami i żółtym serem
IV Placek owsiany (wielkości talerza obiadowego) z masłem orzechowym, twarożkiem i wiśniami z kompotu
V duża miska sałatki greckiej z grzankami a po jakimś czasie 2 małe jabłka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:15   #195
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dawno tutaj byłam Wstawiam moje U
ICzekoladowe pancakes z owocami
II serek wiejski z musli błonnikowym z truskawką, pomarańcza, pestkami dyni, słonecznik, orzeszkami ziemnymi
III quesadillas z dwóch dużych, pełnoziarnistych tortilli z pieczarkami i żółtym serem
IV Placek owsiany (wielkości talerza obiadowego) z masłem orzechowym, twarożkiem i wiśniami z kompotu
V duża miska sałatki greckiej z grzankami a po jakimś czasie 2 małe jabłka
Ale smacznie wszystko bym zjadła

To może wstawię przy okazji i swoje U

I: Kakaowe naleśniki z tofupastą i karmelizowaną pomarańczą.
II: sałatka z kaszy kuskus, wędzonego indyka, ogórka i papryki z sosem na oliwie; pomarańcza.
III: domowy fishburger: pieczony kotlet rybny, plaster goudy, pomidor w wydrążonej grahamce.
mały batonik owsiany własnej roboty
IV: czekoladowy deserek sojowy z garstką mieszanki studenckiej.
V: prawdopodobnie duża kromka żytniego (tego z folii) z vege pastą i wędzoną makrelą, plus jakieś warzywa.
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:20   #196
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

moje chorobowe u :
I : bułka z ziarnami dyni / 1 z białym serem i dżemem, 2 z masłem , polędwicą , pomidorkiem , surówka z marchwii i jabłka , kawa zb. z mlekiem
II : bułka z ziarnami z / 1 masłem , białym serem, 2 z masłem , szynką , pomidorem/ jabłko - mama mi przyniosła do łóżka i zbiegiem okoliczności zrobiła z tym co jadłam na śniadanie
III : talerz rosołu z makaronem ( makaronu sporo ), cala średnia brokuła
Po : gorąca czekolada
IV : 100g sera białego ( wiem ! mam jakąs ochotę dzisiaj ) z ketchupem i 4 pl. wędliny z indyka czy tam kurczaka - nie wiem , kromka żytniego z serkiem kanapkowym , duża marchewa , szklanka bulionu z warzywami z rosołu

do ocenki
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-11-27 o 17:21
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:34   #197
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Ale smacznie wszystko bym zjadła

To może wstawię przy okazji i swoje U

I: Kakaowe naleśniki z tofupastą i karmelizowaną pomarańczą.
II: sałatka z kaszy kuskus, wędzonego indyka, ogórka i papryki z sosem na oliwie; pomarańcza.
III: domowy fishburger: pieczony kotlet rybny, plaster goudy, pomidor w wydrążonej grahamce.
mały batonik owsiany własnej roboty
IV: czekoladowy deserek sojowy z garstką mieszanki studenckiej.
V: prawdopodobnie duża kromka żytniego (tego z folii) z vege pastą i wędzoną makrelą, plus jakieś warzywa.
Dziekuję : U Ciebie też smacznie. Gdybym nie była wege wpadłabym do Ciebie na jedzonko
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:44   #198
pati2404
Zakorzenienie
 
Avatar pati2404
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: TM
Wiadomości: 9 362
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Niefajnie. Prawie w ogóle nie jesz białka, które jest bardzo ważne w diecie redukcyjnej, zabrakło też oliwy, orzechów. Mam wrażenie, że dla Ciebie dieta to tylko spożywanie jak najmniejszej ilości kalorii i że nie bardzo zwracasz uwagę na to, żeby dostarczać swojemu organizmowi wszystkich ważnych składników. Odsyłam do wiadomości na I stronie wątku
Dziękuję : ) Postaram się coś zmodyfikować, bo jednak chciałabym się odżywiać zdrowo, po ostatnich miesiącach bardzo mi sie to przyda.
__________________
Walczę o realizację marzeń !
pati2404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 16:05   #199
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

CZEŚĆ

MOJE R

ŚNIADANIE; OWSIANKA( 40 g płatków owsianych, 3 wl orzeczhy, pół banana,łyżka wiórków kokosowych, zalane mlekiem z cynamonem) kawa parzona z mlekiem bez cukru
2ŚNIADANIE; kromka ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami, 3łychy wiejskiego wymieszanego z 3 łyżkami homo, duży pomidor, mandarynka;
OBIAD; tak z kubek makaronu do spaghetti pełnoziarnistego, dużo brokułów z sosem ( sos- trochę mleka, 1 kawałek sera typu feta rozpuszczony,czosnek i zioła prowansalskie, mała łyżeczka mąki) dużo surówki koperkowej z białej kapusty.
PODWIECZOREK; garść słonecznika, kawa
KOLACJA; 2 jaja na twardo, polane jogurtem naturalnym ,papryka czerwona.


BIEG 10 OKRĄŻEŃ WKOŁO BOISKA= OK 3 KM
Kochane doradzicie jak bede mogła przejść na U przed świętami??aby w święta nie przytyć... ładnie proszę
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 17:10   #200
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
CZEŚĆ

MOJE R

ŚNIADANIE; OWSIANKA( 40 g płatków owsianych, 3 wl orzeczhy, pół banana,łyżka wiórków kokosowych, zalane mlekiem z cynamonem) kawa parzona z mlekiem bez cukru
2ŚNIADANIE; kromka ciężkiego ciemnego chleba z ziarnami, 3łychy wiejskiego wymieszanego z 3 łyżkami homo, duży pomidor, mandarynka;
OBIAD; tak z kubek makaronu do spaghetti pełnoziarnistego, dużo brokułów z sosem ( sos- trochę mleka, 1 kawałek sera typu feta rozpuszczony,czosnek i zioła prowansalskie, mała łyżeczka mąki) dużo surówki koperkowej z białej kapusty.
PODWIECZOREK; garść słonecznika, kawa
KOLACJA; 2 jaja na twardo, polane jogurtem naturalnym ,papryka czerwona.


BIEG 10 OKRĄŻEŃ WKOŁO BOISKA= OK 3 KM
Kochane doradzicie jak bede mogła przejść na U przed świętami??aby w święta nie przytyć... ładnie proszę
Szkoda, że dzisiaj bez wędliny, ryb, drobiu... Ale i tak ładnie.
Przechodzenie na U powinno się odbywać stopniowo, generalnie jeśli w święta chcesz już jeść normalnie, doradziłabym zacząć już teraz.

R
I owsianka z łyżką wiórków kokosowych, serkiem homo i mrożonymi borówkami; kawa z mlekiem
II wielkie jabłko, garść (w sumie wszystkiego) mieszanki orzechów i suszonych owoców
III barszcz ukraiński, kromka razowca
IV banan (tak, wiem, ale miałam straaaszną ochotę, a on był już prawie przejrzały )
V jajecznica z 2 jaj, mieszanka kiełków na patelnię, pomidor

Mało warzyw ostatnio jadam
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:18   #201
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Dzisiejszy jadłospis:
I: kokosowa jaglanka (z 3 łyżek) z jabłkiem, jogurtem naturalnym, pestkami dyni i kostką gorzkiej czekolady + kawa zbożowa z mlekiem;
II: spory grapefruit + jogurt naturalny (nie wiem ile, bo brałam kilka łyżek z opakowania 400 gramowego) + marchewka;
III: 3 kotlety ziemniaczane z koperkiem () + jajko sadzone + surówka z kapusty kiszonej i marchewki (z dodatkiem oliwy z oliwek) + surówka brokułowa (kupiona na wagę; genialna jest );
IV: kromka chleba żytniego z kapustą kiszoną (wiem, może i dziwne, ale dobre ) + kromka żytniego z masłem, szynką, pomidorem, ogórkiem kiszonym, natką pietruszki i oregano + marchewka;
V: papryka nadziewana twarogiem i ogórkiem kiszonym + marchewka.
Do picia: woda, kawa, melisa, herbata z cytryną, herbata zielona z grapefruitem.

Chyba uzależniłam się od marchewki... Mogłabym ją pochłaniać do każdego posiłku Nawet mój Tż to zauważył, bo ostatnio przywiózł mi takie 1,5 kg opakowanie
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:21   #202
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
moje chorobowe u :
I : bułka z ziarnami dyni / 1 z białym serem i dżemem, 2 z masłem , polędwicą , pomidorkiem , surówka z marchwii i jabłka , kawa zb. z mlekiem
II : bułka z ziarnami z / 1 masłem , białym serem, 2 z masłem , szynką , pomidorem/ jabłko - mama mi przyniosła do łóżka i zbiegiem okoliczności zrobiła z tym co jadłam na śniadanie
III : talerz rosołu z makaronem ( makaronu sporo ), cala średnia brokuła
Po : gorąca czekolada
IV : 100g sera białego ( wiem ! mam jakąs ochotę dzisiaj ) z ketchupem i 4 pl. wędliny z indyka czy tam kurczaka - nie wiem , kromka żytniego z serkiem kanapkowym , duża marchewa , szklanka bulionu z warzywami z rosołu

do ocenki
podbijam
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:27   #203
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dawno tutaj byłam Wstawiam moje U
ICzekoladowe pancakes z owocami
II serek wiejski z musli błonnikowym z truskawką, pomarańcza, pestkami dyni, słonecznik, orzeszkami ziemnymi
III quesadillas z dwóch dużych, pełnoziarnistych tortilli z pieczarkami i żółtym serem
IV Placek owsiany (wielkości talerza obiadowego) z masłem orzechowym, twarożkiem i wiśniami z kompotu
V duża miska sałatki greckiej z grzankami a po jakimś czasie 2 małe jabłka
co to za musli?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Szkoda, że dzisiaj bez wędliny, ryb, drobiu... Ale i tak ładnie.
Przechodzenie na U powinno się odbywać stopniowo, generalnie jeśli w święta chcesz już jeść normalnie, doradziłabym zacząć już teraz.

R
I owsianka z łyżką wiórków kokosowych, serkiem homo i mrożonymi borówkami; kawa z mlekiem
II wielkie jabłko, garść (w sumie wszystkiego) mieszanki orzechów i suszonych owoców
III barszcz ukraiński, kromka razowca
IV banan (tak, wiem, ale miałam straaaszną ochotę, a on był już prawie przejrzały )
V jajecznica z 2 jaj, mieszanka kiełków na patelnię, pomidor

Mało warzyw ostatnio jadam
no..warzyw i obiad jakis taki postny
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:29   #204
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

dance makabre dziękuję

Chociaż nie schudłam- może z pół kg...waga mi się waha. to po prostu myślę nad U ponieważ w święta nie odmówię sobie kawałka sernika (moja miłóść) do kawy zamierzam jeść zdrowo, ale wiadomo,że w święta coś dodatkowo się zje a nie chcę zrobić sobie krzywdy...bo będąc na R a w święta troszkę podjadać to chyba nie dobrze..... hm
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:45   #205
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

tapetka - myslisz ze za malo ? teraz tak patrze i mysle co jeszcze moznaby zmienic - procz tego ze podwieczorek powinnien byc tzn. jeszcze cos do tej czeko
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:46   #206
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
moje chorobowe u :
I : bułka z ziarnami dyni / 1 z białym serem i dżemem, 2 z masłem , polędwicą , pomidorkiem , surówka z marchwii i jabłka , kawa zb. z mlekiem
II : bułka z ziarnami z / 1 masłem , białym serem, 2 z masłem , szynką , pomidorem/ jabłko - mama mi przyniosła do łóżka i zbiegiem okoliczności zrobiła z tym co jadłam na śniadanie
III : talerz rosołu z makaronem ( makaronu sporo ), cala średnia brokuła
Po : gorąca czekolada
IV : 100g sera białego ( wiem ! mam jakąs ochotę dzisiaj ) z ketchupem i 4 pl. wędliny z indyka czy tam kurczaka - nie wiem , kromka żytniego z serkiem kanapkowym , duża marchewa , szklanka bulionu z warzywami z rosołu

do ocenki
Hmm, według mnie ładnie. Pamiętam Twoje dawne jadłospisy i w porównaniu z nimi ten jest naprawdę lepszy.
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 18:08   #207
doubleespresso
Zadomowienie
 
Avatar doubleespresso
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 155
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R, dopiero zaczynam tak na dobrą sprawę bo jadłam o wiele za mało i się trochę przestraszyłam tego, że mi się w główce poprzewracało
I: owsianka na mleku z bananem, mandarynką, kakao i orzechy włoskie
II: 2 kanapki razowca z szynką, sałatą, almette i ogórkiem, mandarynka,
kawa zbożowa z mlekiem
III: pierś z indyka, z makaronem niestety jasnym i z pomidorkami z cebulką i odrobiną śmietany jogurtowej i buraczki z chrzanem
IV: Tuńczyk wsw, wymieszany z twarożkiem, papryką i trochę kukurydzy z puszki
herbata z cytryną
__________________
je ne regrette rien.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1188016 - wymianka
doubleespresso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 18:34   #208
aszer
Raczkowanie
 
Avatar aszer
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

R, proszę

tylko cztery posiłki, bo późno wstałam...

I 2 kromki ciemnego chleba ze słonecznikiem + jajecznica z 2 jajek, połowy cebuli i kilku plastrów polędwicy na oliwie + duża marchewka
II sałatka: pierś z kurczaka, kukurydza, groszek, czerwona fasola, pomidor, ogórek świeży, ogórek konserwowy, pomidor suszony, słonecznik
III serek wiejski + kiwi + rodzynki z cynamonem
IV 300 g łososia i kalafior

z góry dziękuję
__________________

aszer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 18:35   #209
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Ale smacznie wszystko bym zjadła

To może wstawię przy okazji i swoje U

I: Kakaowe naleśniki z tofupastą i karmelizowaną pomarańczą.
II: sałatka z kaszy kuskus, wędzonego indyka, ogórka i papryki z sosem na oliwie; pomarańcza.
III: domowy fishburger: pieczony kotlet rybny, plaster goudy, pomidor w wydrążonej grahamce.
mały batonik owsiany własnej roboty
IV: czekoladowy deserek sojowy z garstką mieszanki studenckiej.
V: prawdopodobnie duża kromka żytniego (tego z folii) z vege pastą i wędzoną makrelą, plus jakieś warzywa.
fajnie! a jak tam problemy żołądkowe?
Cytat:
Napisane przez starss23
Chociaż nie schudłam- może z pół kg...waga mi się waha. to po prostu myślę nad U ponieważ w święta nie odmówię sobie kawałka sernika (moja miłóść) do kawy zamierzam jeść zdrowo, ale wiadomo,że w święta coś dodatkowo się zje a nie chcę zrobić sobie krzywdy...bo będąc na R a w święta troszkę podjadać to chyba nie dobrze..... hm
spokojnie możesz jeszcze być na Rce, w świeta jeść normalnie - jeśli waga skoczy, to będzie to jedynie jedzenie w żołądku, a potem stabilizować wagę. dwa-trzy dni niedietowe absolutnie nie zniweczą wysiłków Twojego odchudzania ba, nawet 2-3 dni obżartuchowe nie uczynią wielkich szkód na sylwetce

R na dziś:
I. Serek homo z bananem, garścią suszonych moreli, łyżką pestek słonecznika i cynamonem, kawa z mlekiem zagęszczonym
II.Grahamka z masłem, polędwicą, pekinką i papryką
III. Duża porcja klopsów wieprzowych z odrobiną sosu i warzywami z niego, talerz buraczków tartych i kilka ogórków konserwowych
IV.jajko gotowane, marchewki dwie, słupki papryki i selera naciowego, pomidor z cebulką i solą ziołową.
Do picia pu-erh, zielona herbata...

Edytowane przez Nowhere
Czas edycji: 2012-11-27 o 18:37
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 18:45   #210
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

U

Śniadanie: jajecznica z 2 jaj na oliwie ze szczypiorkiem, pomidorem i papryką; 2 kromki ziarnistego razowca z żółtym serem, salami, papryką i sosem czosnkowym
II śniadanie: kakaowa owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na chudym mleku, z granatem, ciemnymi winogronami, łyżką serka homo, orzechami włoskimi i syropem z aronii
Na uczelni: kanapka z 2 kromek ziarnistego razowca z masłem orzechowym, serem kozim i miodem lawendowym; malutkie jabłko
Obiadokolacja: kopiasty talerz naładowanego warzywami kapuśniaku z mięsem z ćwiartki kurczaka

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: zielona, owocowa, ziołowa
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.