Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 11:34   #391
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

Zamierzam kupić Avene Ultra High Protection Emulsjon SPF 50+, czy na pewno nie będzie szczypać w oczy? Wczoraj przetestowałam La Roche-Posay Anthelios W Gel i myślałam, że wypali mi oczy. Czy na tę emulsę da się w miarę dobrze nakładać podkład. Proszę o odpowiedz, boję się kupować w ciemno, żeby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 12:02   #392
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adzia2
Zamierzam kupić Avene Ultra High Protection Emulsjon SPF 50+,
powodzenia! zlazilam z 10 aptek w wwie i nigdzie nie ma
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 12:02   #393
anikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 110
Dot.: filtry ochronne

Też jestem bardzo ciekawa tej emulsji Avene 50+.Nie mam skąd niestety wziąć próbki.Czy Któraś z Was nie ma WOLNEJ ..????...Ja aktualnie nakładam SVR60B lait(bleeeeee).Tworzy niestety białą powłokę i coraz więcej osób pyta mnie co mam na twarzy...Vichy 60 zel do ciała też testowałam ale potwornie szczypie mnie w oczy a Bioderma zwija sie prawie natychmiast po nałożeniu...Antheliosy to tłuste mazie..nadal szukam ideału(chociac połowicznego ...bardzo prosze jeżeli znajdziecie Avene,to zrobie próbkę tego svr lub diacneala lub kremu Phisogel lub jeszcze coś innego wymyślimy...pozdrawia m!!papa
anikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 12:14   #394
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

Pytam o próbki w aptece Super- Pharm, pani oznajmiła, że z Avene nie dostaja próbek, zaproponowala cos z Vichy, tylko po co mi Vichy jak chcę Avene. Na KWC jest napisane, że nie szczypie w oczy, chyba zaryzykuję i kupię.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 13:09   #395
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adzia2
Pytam o próbki w aptece Super- Pharm, pani oznajmiła, że z Avene nie dostaja próbek, zaproponowala cos z Vichy, tylko po co mi Vichy jak chcę Avene. Na KWC jest napisane, że nie szczypie w oczy, chyba zaryzykuję i kupię.
Mnie nie szczypie Ma też tę zaletę że nie migruje do oka, i można nakładać go również na powieki. Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych kremów jakie stosowałam pod oczy, bardzo dobrze odżywia, nawilża no i przedewszystkim chroni przed zdradliwym UV
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 20:41   #396
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

Dowiedziałam się, że emulsja jest dostępna w lecie, natomiast zimą tylko krem. Zaryzykowałam i kupiłam, no i jestem bardzo mile zaskoczona, nie szczypie w oczy i wchłania się rewelacyjnie. Mam raczej suchą cerę, nie wiem jak sprawdzi się przy tłustej, ale w porównaniu z tym z La Roche-Posay jest świetny. Poza tym była promocja i zamiast 57,5 zapłaciłam 44,5, więc zakup naprawdę udany.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 20:47   #397
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adzia2
Dowiedziałam się, że emulsja jest dostępna w lecie, natomiast zimą tylko krem. Zaryzykowałam i kupiłam, no i jestem bardzo mile zaskoczona, nie szczypie w oczy i wchłania się rewelacyjnie. Mam raczej suchą cerę, nie wiem jak sprawdzi się przy tłustej, ale w porównaniu z tym z La Roche-Posay jest świetny. Poza tym była promocja i zamiast 57,5 zapłaciłam 44,5, więc zakup naprawdę udany.
a gdzie ta promocja?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 21:01   #398
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

W aptece Super-Pharm
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 21:37   #399
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adzia2
W aptece Super-Pharm
a w jakim miescie?
chyba sama w koncu kupie ten krem. jestem wsciekla, przylecialam do Polski taka napalona na te emulsje, a tu nici.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 21:53   #400
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

W Opolu, ale pewnie w innych miastach, w których jest Super-Pharm też. Dodatkowo do kremu dołączone jest 50 ml wody termalnej. Tyle naczytałam się o kłopotach z doborem dobrego kremu z filtrem, że są tłuste i twarz się świeci, a tu taka miła niespodzianka. Emulsję chciałam kupić właśnie z obawy przed tym świeceniem.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 21:57   #401
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: filtry ochronne

Dziewczyny, jeszcze jedno karygodnie głupie pytanie. Czy poid ten filtr stosujecie jeszcze jakis krem, np przeciwzmarszczkowy, ujedrnijacy, czy sam bloker zapewnia optymalna pielegnacje?
Króry polecicie na zimę (do suchej skóry), a który na wiosne/lato?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 22:10   #402
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez L_V
Dziewczyny, jeszcze jedno karygodnie głupie pytanie. Czy poid ten filtr stosujecie jeszcze jakis krem, np przeciwzmarszczkowy, ujedrnijacy, czy sam bloker zapewnia optymalna pielegnacje?
Króry polecicie na zimę (do suchej skóry), a który na wiosne/lato?
wg mnie sam filtr wystarczy, pod niego ewentualnie lekkie serum (np z witamina C).
przeciwzmarszczkowe specyfiki najepiej zostawic na noc, wg mnie.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 00:34   #403
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez L_V
Dziewczyny, jeszcze jedno karygodnie głupie pytanie. Czy poid ten filtr stosujecie jeszcze jakis krem, np przeciwzmarszczkowy, ujedrnijacy, czy sam bloker zapewnia optymalna pielegnacje?
Króry polecicie na zimę (do suchej skóry), a który na wiosne/lato?
Zima (czyli teraz) klade jeszcze krem z pigwy Hauschka - ale mam bardzo wysuszona retinaldehydem buzie. Latem nie kladlam nic pod filtr (no, moze czasami pielegnujacy krem nawilzajacy z serii Young AA) i bylo ok, ale mialam wrazenie, ze skrobia bardzo sciaga skore
Pomysl Vanilli z serum z wit C tez jest ok

Oczywiscie, nie kladziemy pod filtr zadnych retinaldehydow i kwasow - to stosujemy na noc.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 08:23   #404
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: filtry ochronne

vanilla_sky w Warszawie krem AVENE SPF 50+ jest w Aptece "Akademickiej" na Krakowskim Przedmieściu (były jeszcze 2 sztuki). Ja tam kupiłam ostatnie mleczko do ciała SPF 50+. Krem był jeszcze w którejś z aptek na J. Pawła II, tylko już nie pamiętam w której, bo obdzwaniałam wszystkie jak szukałam emulsji.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 10:24   #405
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Contax
vanilla_sky w Warszawie krem AVENE SPF 50+ jest w Aptece "Akademickiej" na Krakowskim Przedmieściu (były jeszcze 2 sztuki). Ja tam kupiłam ostatnie mleczko do ciała SPF 50+.
Contax mogę się dowiedzieć jak się sprawuje u Ciebie to mleczko do ciała 50spf?, stosujesz je również na twarz? No i jeśli masz porównanie z emulsją 50tką byłabym Ci bardzo wdzięczna
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 11:43   #406
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Contax
vanilla_sky w Warszawie krem AVENE SPF 50+ jest w Aptece "Akademickiej" na Krakowskim Przedmieściu (były jeszcze 2 sztuki). Ja tam kupiłam ostatnie mleczko do ciała SPF 50+. Krem był jeszcze w którejś z aptek na J. Pawła II, tylko już nie pamiętam w której, bo obdzwaniałam wszystkie jak szukałam emulsji.
kremu to chyba tak ciezko nie dostac, gorzej z emulsja...
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 12:35   #407
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: filtry ochronne

Doroti, mleczko AVENE SPF 50+ stosuję póki co tylko na twarz (zważywszy na porę roku). U mnie wchłania się bardzo dobrze, nie pobiela, odziubinkę tylko się lepi. No i oczywiście pozostawia blask latarni morskiej. Ale już do tego przywykłam. Paszczydło matowię i po krzyku.
Dodam, że spokojnie można na to mleczko nałożyć jeszcze fluid i nie wałkuje się. Emulsji AVENE jeszcze nie używałam, więc nie mam porównania.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 12:39   #408
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adzia2
Zamierzam kupić Avene Ultra High Protection Emulsjon SPF 50+, czy na pewno nie będzie szczypać w oczy?
Cześć wszystkim; emulsja avene nie migruje, za to pieknie nawilża i pod oczy to filtr idealny.
Na resztę twarzy zdecydowanie wolę fliude 100 biodermy;
zimą pod filtry nic nie kładę - to znaczy mam na myśli kremy; tylko - czy raczej "az", bo rzecz to bezcenna - serum na wodzie z witamina C i E.

I u mnie też Basiowe patenty się pięknie sprawdzają; radzę wszstkim się zainteresować.
Ponadto zauwazyłam że faktycznie skóra chroniona filtrami (ponad rok stale, bez względu na pogodę) szybciej się regenuje - ładniej się goją jakieś podrąznienia czy po niespodziankach ślady szybciej znikają
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 13:34   #409
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Contax
Doroti, mleczko AVENE SPF 50+ stosuję póki co tylko na twarz (zważywszy na porę roku). U mnie wchłania się bardzo dobrze, nie pobiela, odziubinkę tylko się lepi. No i oczywiście pozostawia blask latarni morskiej. Ale już do tego przywykłam. Paszczydło matowię i po krzyku.
Dodam, że spokojnie można na to mleczko nałożyć jeszcze fluid i nie wałkuje się. Emulsji AVENE jeszcze nie używałam, więc nie mam porównania.
Dziękuję za odpowiedź Chyba się skuszę i wypróbuję to mleczko, na pewno ekonomiczniej wychodzi a nuż jest tak dobre jak emulsja Mam tylko nadzieję że się jakieś w Krakowie ostały
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 14:05   #410
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: filtry ochronne

Dziewczyny, chce się upewnić czy jeśli będę używała Avene 50+ to mogę ją bez obaw matowić sypkim Guerlainem zawierającym talk? Bo rozumiem, że w przypadku LRP i innych zawierających Parsol nie powinnam.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 14:40   #411
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: filtry ochronne

dry flo albo tapioka pure byłyby lepsze; do limarii się zwróć; beda u niej w sklepie
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 17:41   #412
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Smile Dot.: filtry ochronne

Dostałam właśnie emulsję AVENE SPF 50+, więc niebawem napiszę jakie są różnice między nią a mleczkiem do ciała.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 19:14   #413
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Pitipel
dry flo albo tapioka pure byłyby lepsze; do limarii się zwróć; beda u niej w sklepie
O co chodzi z tym pudrem, nie może być obojętnie jaki?
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 21:09   #414
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: filtry ochronne

chodzi o to, że niektóre składniki zawarte w pudrach np. talk mogą destabilizować filtry, szczególnie te, które zawierają Parsol - który obecny jest w produktach firm należących do L'oreal - używając ich ponoć lepiej unikać talku w pudrach.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 21:28   #415
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez adzia2
O co chodzi z tym pudrem, nie może być obojętnie jaki?
najlepiej, żeby nie zawierał talku ani filtrów, gdyż mogą one osłabić działanie filtrów w kremie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 21:34   #416
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: filtry ochronne

Dziękuję za odpowiedz, czy możecie polecić pudry, które najlepiej sprawdzają się przy kremie z filtrem?
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 21:45   #417
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: filtry ochronne

Ja całkiem niedawno przeczytałam na temat filtrów i jak na razie zaprzyjaźniam się z pierwszym tego typu specyfikiem. Jest nim Anthelios DP 60 i póki co calkiem nieźle mi służy. Twarz rzeczywiście wydaje się zdrowsza, ale nie wiem na ile jest to zasługa filtrów a na ile kwasów, które również zaczęłam stosować. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim nawiedzonym kwaso i filtromaniaczkom
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-14, 12:02   #418
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Contax
Dostałam właśnie emulsję AVENE SPF 50+, więc niebawem napiszę jakie są różnice między nią a mleczkiem do ciała.
Koniecznie daj znać Już sobie na mleczko ostrzę pazurki
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 14:14   #419
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Smile Dot.: filtry ochronne

Po tygodniu stosowania emusji Avene SPF 50+ mogę już z czystym sumieniem napisać, jak wypadło porównanie z mleczkiem do ciała Avene SPF 50+.
A więc tak, mleczko u mnie lepiej sie wchłania i praktycznie można wsmarować dowolną ilość. Emulsja jest jakby bardziej "twarda" i gorzej ją rozsmarować, może pozostawiać białe smugi, no i osadza się w brwiach. Myślę, że to przez ekstrakt z pestek dyni, który ma redukować wydzielanie łoju. Dlatego trochę byłam rozczarowana emulsją, bo poruszyłam niebo i ziemię, żeby ją kupić, a tu prawie to samo co mleczko. Oba preparaty bardzo dobrze nawilżają, nie migruję do oczu, nie pobielają, pozostawiają lekki blask na liczku, ale bez problemu można go zmatowić. W rachunku ekonomicznym mleczko wygrywa, bo za 100 ml zapłaciłam 59,00, a za emulsję za 50 ml - 56,00.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 16:02   #420
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: filtry ochronne

Cześć, już sie troszke pogubiłam w temacie. Tak więc z Avene 50+ jest emulsja (ktora zresztą mam) mleczko (ktore zaczyna nie interesowac). I jest jeszcze krem?
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.