Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-03, 14:50   #91
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że jednak Ty go nie rozumiesz skoro twierdzisz, że jeśli chłopak Autorki nie chce poszerzyć swojej wiedzy w temacie węża to to jest ignorancja.
Człowiek, który się boi czy brzydzi jakiegoś zwierzęcia wcale nie musi mieć głębszej wiedzy o nim, żeby się go bać. Może też takiego stworzenia zwyczajnie nie chcieć w domu i nie musi się tłumaczyć.
Przecież nic takiego nie napisałam. Czytaj uważniej moje posty jeśli chcesz ze mną dyskutować, bo walczysz teraz z chochołem, którego sama sobie wymyśliłaś.
Po kij mi próbujesz tłumaczyć, że facet czegoś nie musi, skoro nigdzie ani razu nie napisałam, że musi? Tak samo jak nigdzie nie kwestionował tego, że można nie chcieć mieszkać z wężem.
Cytat:
A ja uważam, że tak, te przykłady mogą jak najbardziej mieć miejsce w życiu. To, że on postanowi, że nie będzie na co dzień się tym wężem zajmował, nie znaczy, że nie zostanie kiedyś choćby na dzień czy dwa sam w domu bo autorka wyjedzie i jednak będzie musiał mieć na niego oko.
No to super, tylko ja piszę o zajmowaniu się, a nie o przebywaniu w tym samym mieszkaniu, co wąż. I nie, nie musiałby nawet mieć oka na węża, bo to jest znowu kwestia indywidualnej decyzji, która nie musi być zgodna z twoimi wyobrażeniami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 07:37   #92
Ryba147
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 172
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Przecież wy się jeszcze w ogóle nie znacie a postanowiliście razem zamieszkać. Takich spraw jak z tym wężem wyjdą jeszcze setki przez najbliższe miesiące
Ryba147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 12:52   #93
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Dziewczyny piszące, że każde zwierzę śmierdzi... chyba nie miały przyjemności budzić się w nocy ze smrodu, bo wąż się zesikał Odchody gadów wyjątkowo cuchną - węży, żółwi, jaszczurek. To nie jest siusiu pieska raz kiedyś na kafelki, czy dwójeczka w kuwecie, którą trzeba wyrzucić zanim woń się rozejdzie. To jest raczej regularna, codzienna biegunka, choć węże akurat kupy robią raczej w formie stałej. Do tego dochodzi karmienie żywymi zwierzętami - kupuje się myszy i ogłusza, a dla pytonów nawet króliki.
Terrarium w mieszkaniu to zawsze smród.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-02-04 o 12:54
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 13:00   #94
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 13:15   #95
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O dzięki, nie zauważyłam. Mam nieco inne doświadczenie, przyjaźniłam się wiele lat z hodowcą i mrożona ryba była tylko dla niektórych gatunków małych węży.

Na stronie Fundacji Viva możemy przeczytać, że część węży nie jest zainteresowana martwymi zwierzętami. Czasem wystarcza trik potrząsania taką myszką trzymając ją za ogon.

Może coś się w ostatnim czasie zmieniło. Ciężko uwierzyć mi w faktyczną wiedzę autorki, gdy padają określenia, że wąż, który cuchnie, jest mniej kłopotliwy od kota, który "brudzi". Teoria od praktyki się mocno różni.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 13:36   #96
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 14:43   #97
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Mnie wąż się wydawał dużo mniej kłopotliwym zwierzakiem od psa czy kota. Ale skoro tak śmierdzi, to w wynajmowanym mieszkaniu może to być wielki problem jak ciotka poczuje z czym to się je.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-04, 15:26   #98
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jeśli wolisz zwierzątko od faceta to chyba jednak nie zależy Ci na związku.
Też bym się nie zgodziła na takie stworzonko, nie miałabym zaufania że na pewno na mur marmur nigdy Ci nie ucieknie, poza tym nie chciałabym czegoś takiego w domu.
Jesli chcesz mieć zwierzę, to je sobie kup. To nie jest kwestia, co wolisz. Toy chcesz być z facetem i mieć węża. Facet chce mieć ciebie, ale bez węża. Weź węża, a on niech zdecyduje, czy zostaje, czy odchodzi z mieszkania, które ty wynajmowałaś przed nim.
Trzeba było kupić węża, zanim się wprowadził. Sprawa by była jasna, zamieszka lub nie.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Szkoda mi tego faceta - to musi być okropne, mieć świadomość, że jesteś dla swojej partnerki mniej ważny, niż jakiś idiotyczny wąż...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Węże nie są idiotyczne. To zwierzęta i tyle. Ktoś masy o tym, by go mieć od Lat. Faceta zna od 2 miesięcy. Po co rezygnować z marzeń dla prawie nieznanego faceta???
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 15:57   #99
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Jesli wąż jest ważniejszy od komfortu faceta to wybierz węża.

Po co w ogóle mieszkać z kimś po takim czasie?? To obca osoba.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 16:18   #100
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Każde stworzenie najpierw jest małe.
A jak dobrze pójdzie, to może osiągnąć 180cm.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 17:02   #101
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-04, 18:09   #102
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

zgadzam się, zwłaszcza z tym smrodem.

szwagierka ma węża, wiem z czym to się je, bo mieszkała z nim u mnie jakiś czas. ona chyba też ma zbożowego i faktycznie karmiła go mrożonymi myszami. obrzydliwe i w życiu nie zgodziłabym się mieć na stale węża w domu. te dwa tygodnie to i yak był max i w sumie to żałuję, że się zgodziłam.

autorka, zamiast wytykać ignorancję chłopakowi, chyba jednak sama powinna się douczyć trochę


a co do samego problemu, to zostaje rozstanie. żadne tam zmuszanie do konfrontacji, edukowanie czy branie na poczucie winy. jeśli chłopak sam wyjdzie z propozycją przełamywania lęków to można. a że zdaje się takich zapędów nie ma, to zostaje jedynie rozstać się. autorka i tak sprawia wrażenie jakby go nawet nie lubiła, więc ostatecznie wyświadczy sobie przysługę takim rozwiązaniem
a na przyszłość, to może najpierw warto uzgodnić swoje oczekiwania, a dopiero potem brać się za mieszkanie razem

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-02-04 o 18:14
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 18:16   #103
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a skąd autorka miałaby mieć pewność, że jej się nie trafi wyjątkowo duży okaz?

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------







zgadzam się, zwłaszcza z tym smrodem.



szwagierka ma węża, wiem z czym to się je, bo mieszkała z nim u mnie jakiś czas. ona chyba też ma zbożowego i faktycznie karmiła go mrożonymi myszami. obrzydliwe i w życiu nie zgodziłabym się mieć na stale węża w domu. te dwa tygodnie to i yak był max i w sumie to żałuję, że się zgodziłam.



autorka, zamiast wytykać ignorancję chłopakowi, chyba jednak sama powinna się douczyć trochę
Ale ludzie trzymają różne zwierzaki w domu, które śmierdzą (np całkiem popularne fretki) i mają do tego prawo, jeżeli im to nie przeszkadza. I tu zgadzam się z dziewczynami, że jeżeli to jest jej marzenie, to nie powinna go porzucać dla krótkiego związku. Ja bym np nie zrezygnowała z chęci posiadania psa dla jakiegokolwiek faceta, nie ważne czy pies im śmierdzi, uczula, czy jest kłopotliwy w opiece, to jest dla mnie istotna część życia.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 18:26   #104
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale ludzie trzymają różne zwierzaki w domu, które śmierdzą (np całkiem popularne fretki) i mają do tego prawo, jeżeli im to nie przeszkadza. I tu zgadzam się z dziewczynami, że jeżeli to jest jej marzenie, to nie powinna go porzucać dla krótkiego związku. Ja bym np nie zrezygnowała z chęci posiadania psa dla jakiegokolwiek faceta, nie ważne czy pies im śmierdzi, uczula, czy jest kłopotliwy w opiece, to jest dla mnie istotna część życia.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
ja się zgadzam w sumie ze wszystkim co napisałaś

o smrodzie napisałam głównie dlatego, że autorka gdzieś tam wcześniej za argument podawała, że wąż będzie sobie siedział w osobnym pokoju, chłopak go nawet nie zauważy, a poza tym wąż lepszy niż pies czy kot, bo nie śmierdzi. no tylko, że to wcale nie jest tak, że wąż jest zupełnie niewidoczny, jakby go nie było. chłopak na pewno zauważy i poczuje jego obecność. i ma prawo mu to przeszkadzać

wszystkie te argumenty autorki za wężem brzmią jakby bardzo idealizowała posiadanie węża i niekoniecznie miała z jakimkolwiek styczność


no i tak jak dopisałam później (pewnie zanim zacytowałaś) - zostaje im rozstanie. chłopak nie wykazuje chęci do przełamania swoich lęków (i wcale nie musi), dziewczyna nie wykazuje chęci do zrezygnowania z myśli o wężu (i też wcale nie musi). teoretycznie ona mogłaby faceta zmusić do mieszkania z wężem albo facet mógłby ją zmusić do zrezygnowania z węża - ale to się prawdopodobnie skończy frustracją jednego z nich i w końcu rozstaniem. zwyczajnie nie są dopasowani pod tym względem i tyle

i na przyszłosć na pewno warto rozmówić się w kwestii zwierząt domowych przed zamieszkaniem razem (a najlepiej na początku związku), zwłaszcza gdy ma się węża. to jednak zwierzątko, którego bardzo dużo osób nie akceptuje

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-02-04 o 18:29
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 18:50   #105
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale ludzie trzymają różne zwierzaki w domu, które śmierdzą (np całkiem popularne fretki) i mają do tego prawo, jeżeli im to nie przeszkadza. I tu zgadzam się z dziewczynami, że jeżeli to jest jej marzenie, to nie powinna go porzucać dla krótkiego związku. Ja bym np nie zrezygnowała z chęci posiadania psa dla jakiegokolwiek faceta, nie ważne czy pies im śmierdzi, uczula, czy jest kłopotliwy w opiece, to jest dla mnie istotna część życia.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Z tego co ja przeczytałam to w tym wątku nie padła ani jedna propozycja aby dziewczyna zrezygnowała z węża na korzyść związku. Raczej podkreślana jest lekkomyślność autorki i jej dość dziwna postawa w stosunku do chłopaka którego podobno kocha ale cóż... jej życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-04, 23:59   #106
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89104747]Z tego co ja przeczytałam to w tym wątku nie padła ani jedna propozycja aby dziewczyna zrezygnowała z węża na korzyść związku. Raczej podkreślana jest lekkomyślność autorki i jej dość dziwna postawa w stosunku do chłopaka którego podobno kocha ale cóż... jej życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Lekkomyślne to jest poświęcanie swoich marzeń dla faceta, którego zna się od 2 miesięcy.

Po co w ogole ludzie snują tu jakieś dziwne dywagacje na temat ciotki autorki? Ciotka równie dobrze może wiedzieć o jej marzeniach i je wspierać.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-05, 12:06   #107
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Lekkomyślne to jest poświęcanie swoich marzeń dla faceta, którego zna się od 2 miesięcy.
Po co w ogole ludzie snują tu jakieś dziwne dywagacje na temat ciotki autorki? Ciotka równie dobrze może wiedzieć o jej marzeniach i je wspierać.
Autorka o tym nie napisala. Gdyby moi lokatorzy chcieli trzymac węża w moim mieszkaniu, nie zgodzilabym. Na kota zgodzilam sie. Lekkomyslne jest ze Autorka nie wspomniala o planowanym zakupie węża przed wprowadzeniem sie faceta.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2022-02-05 o 12:08
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-05, 21:26   #108
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89105383]Autorka o tym nie napisala. Gdyby moi lokatorzy chcieli trzymac węża w moim mieszkaniu, nie zgodzilabym. Na kota zgodzilam sie. Lekkomyslne jest ze Autorka nie wspomniala o planowanym zakupie węża przed wprowadzeniem sie faceta.[/QUOTE]

Nie napisała też, że ciotka o niczym nie wie, więc nie wiem dlaczego niektórzy chcą założyć wersję stawiającą autorkę w niejako negatywnym świetle?
I jeśli już mowa o lekkomyślności, to lekkomyślnie jest zamieszkać z chłopakiem po miesiącu znajomości i dać mu się wprowadzić do mieszkania, które wynajmuje się na swoje nazwisko.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:32   #109
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Musicie się rozstać i tyle.

Przekonywanie chłopaka na siłe jest żałosne. Nie chce to nie chce, nie musi mieć żadnego konkretnego, racjonalnego, popartego przez amerykańskich naukowców, powodu.

Nie lubi węży i nie chce mieć takiego w domu. Tyle w temacie.

To tak jakbym miała wytłumaczyć dlaczego nie lubię placków ziemniaczanych. " Bo tak". Bo taka sie urodziłam, no i co poradzić
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-10, 18:48   #110
Tanma
Raczkowanie
 
Avatar Tanma
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 111
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Dziewczyny już pisały - za szybko trochę i bez przegadania tematów.
Nie jest tak, że facet może Ci zabronić.
Ale nie jest też tak, że Ty możesz olać jego zdanie. To Wasze wspólne mieszkanie. Wspólne miejsce, w którym oboje macie się czuć komfortowo. Węże to specyficzne zwierzęta, wiele osób się ich boi. I wiesz, to nie do końca tak jak piszesz, że facet nie odczuje jego obecności.

Hodowałam boa dusiciele. Z rodzicami gadki były takie same - tylko w moim pokoju, w ogóle nie odczujecie różnicy. No. A potem się okazało, że mrożone szczury trzeba trzymać we wspólnej zamrażarce. Że jak wąż ma roztocza, to musi korzystać ze wspólnej wanny. I plan się rozjechał.
Zbożówki są oczywiście mniejsze, ale początkowo pisałaś o pytonie. To naprawdę nie tak, że obecności zwierzęcia się w domu nie odczuwa.
Ktoś już pisał o smrodzie gadzich odchodów - to prawda. Co gorsza - czasem zwierzak pogardzi jedzeniem i taki szczur kwitnie sobie w ciepłym terrarium do rana. Też miło nie jest.
Obawy Twojego faceta nie są wyjęte z kapelusza.
Tanma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-10, 18:59   #111
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Tanma Pokaż wiadomość
Dziewczyny już pisały - za szybko trochę i bez przegadania tematów.
Nie jest tak, że facet może Ci zabronić.
Ale nie jest też tak, że Ty możesz olać jego zdanie. To Wasze wspólne mieszkanie. Wspólne miejsce, w którym oboje macie się czuć komfortowo. Węże to specyficzne zwierzęta, wiele osób się ich boi. I wiesz, to nie do końca tak jak piszesz, że facet nie odczuje jego obecności.

Hodowałam boa dusiciele. Z rodzicami gadki były takie same - tylko w moim pokoju, w ogóle nie odczujecie różnicy. No. A potem się okazało, że mrożone szczury trzeba trzymać we wspólnej zamrażarce. Że jak wąż ma roztocza, to musi korzystać ze wspólnej wanny. I plan się rozjechał.
Zbożówki są oczywiście mniejsze, ale początkowo pisałaś o pytonie. To naprawdę nie tak, że obecności zwierzęcia się w domu nie odczuwa.
Ktoś już pisał o smrodzie gadzich odchodów - to prawda. Co gorsza - czasem zwierzak pogardzi jedzeniem i taki szczur kwitnie sobie w ciepłym terrarium do rana. Też miło nie jest.
Obawy Twojego faceta nie są wyjęte z kapelusza.
Czytalam kiedys o sytuacjach ze wąż uciekl wlascicielowi. Jak to mozliwe, jak to moglo sie stac? Co o tym myslisz?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-10, 19:15   #112
Tanma
Raczkowanie
 
Avatar Tanma
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 111
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89112779]Czytalam kiedys o sytuacjach ze wąż uciekl wlascicielowi. Jak to mozliwe, jak to moglo sie stac? Co o tym myslisz?[/QUOTE]
Według mnie kwestia nieuwagi. Ja, ze względu na to, że moi rodzice kategorycznie oświadczyli, że jeśli zobaczą gady bez nadzoru w domu to od razu każą mi je oddać, naprawdę bardzo uważałam. Opuszczały terraria tylko w mojej obecności, za każdym razem sprawdzałam, czy wszystko jest dobrze zasunięte.

W przypadku ogromnych gadów może się też zdarzyć uszkodzenie ściany terrarium. Mój większy wąż miał niecałe 2m, ale potrafił przyładować w szybę jak coś za szybko mignęło przy terrarium. Może w przypadku ucieczek takie sytuacje kończyły się uszkodzeniem szyby, zwłaszcza jeśli lokator miał kilka metrów długości.
To co jeszcze przychodzi mi do głowy to momenty czyszczenia terrarium. Na ten czas przenosiłam gady do grzanych pojemników, one były na pewno mniej bezpieczne. No ale trwało to chwilę i wracały do siebie.
Tanma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-10, 19:22   #113
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez Tanma Pokaż wiadomość
Według mnie kwestia nieuwagi. Ja, ze względu na to, że moi rodzice kategorycznie oświadczyli, że jeśli zobaczą gady bez nadzoru w domu to od razu każą mi je oddać, naprawdę bardzo uważałam. Opuszczały terraria tylko w mojej obecności, za każdym razem sprawdzałam, czy wszystko jest dobrze zasunięte.

W przypadku ogromnych gadów może się też zdarzyć uszkodzenie ściany terrarium. Mój większy wąż miał niecałe 2m, ale potrafił przyładować w szybę jak coś za szybko mignęło przy terrarium. Może w przypadku ucieczek takie sytuacje kończyły się uszkodzeniem szyby, zwłaszcza jeśli lokator miał kilka metrów długości.
To co jeszcze przychodzi mi do głowy to momenty czyszczenia terrarium. Na ten czas przenosiłam gady do grzanych pojemników, one były na pewno mniej bezpieczne. No ale trwało to chwilę i wracały do siebie.
Dziekuje za wyjasnienie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 20:57   #114
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Jakoś tak na fali niedawnych informacji, że gdzieś boa był widziany w centrum miasta, a gdzieś komuś znów pyton wypełzł z kanalizacji, przypomniałam sobie ten wątek trochę wody w Wiśle już upłynęło, ale ciekawi mnie, jaką decyzję podjęła Autorka
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-09 21:57:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.