Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-15, 23:30   #1
ethei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Question

Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?


Cześć, od lat śmigam w klapkach po domu, wchodzę też w nich pod prysznic, a po wyjściu wycieram wnętrze i śmigam w nich dalej.

To takie piankowe klapki, więc nie namakają, a przez to że są codziennie pod prysznicem, sprawia, że sytuacja jest całkiem higieniczna.

Przechodzę do sedna. Niektórzy śmigają po domu w klapkach z materiałów które łatwo namakają, więc jak to wygląda po myciu? Biorą prysznic i ładują wilgotną stopę z powrotem w te domowe klapki? Czy może śmigają w różnych klapkach na zmianę zależnie od pory dnia (przed / po prysznicowej)?
ethei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 16:43   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Może po prostu wycierają stopy.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 16:48   #3
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

ja we własnym domu chodzę boso, nie cierpię kapci
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 17:03   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Pod prysznic mam osobne, gumowe klapki. Po domu chodzę w papuciach z owczej skóry, bo jestem okropnie zmarzła i także latem jeśli dużo siedzę to marzną mi stopy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 17:05   #5
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Pod prysznic mam takie basenowe, gumowe klapki. W jednym mieszkaniu chodzę w pantoflach "zakopiankach", w drugim skarpetki albo boso.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 20:29   #6
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

we własnym domu wchodzicie pod prysznic w klapkach?
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 20:33   #7
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
we własnym domu wchodzicie pod prysznic w klapkach?
No właśnie też się nad tym zastanawiam. Ja w swoim domu to nawet siadam gołą pupą w wannie/brodziku :P.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-17, 05:46   #8
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Mnie też to zdziwiło

Ja chodzę w "góralskich" kapciach, takich skórkowych.
I nie wchodzę w nie mokrymi stopami, bo je wycieram , a później stoję na suchym dywaniku w łazience, więc nawet wilgotne nie są moje stopy, jak już wychodzę (w kapciach) z łazienki.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 07:39   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Mam jedne basenowe z pianki, a drugie gumowe japonki melissa. Pod prysznic chodze boso u siebie, a na basenie faktycznie w klapkach. Te basenowe naprawde polecam, bo producent pomyslal i w podeszwie sa specjalne dziurki by woda wyplywala z buta i bardzo szybko sa suche. Jak szukasz czegos z takim systemem, to wybierz sie do sklepu sportowego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 09:21   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
we własnym domu wchodzicie pod prysznic w klapkach?
Czasem tak, czasem nie. Bardzo długo mieszkałam w wynajmowanych mieszkaniach z obcymi ludźmi, w mieszkaniach wynajętych tymczasowo przez pracodawcę, więc mam mocno zakorzeniony nawyk nie chodzenia boso zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak łazienka.
Po prysznicu nie wsadziłabym stóp w zakryte, szmaciane czy skórzane buty, bo nawet po osuszeniu skóra jest wilgotna, a po nakremowaniu tym bardziej potrzebuje kilku minut, żeby była sucha, a ciężko jej wyschnąć opakowanej w zamknięte kapcie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 11:57   #11
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czasem tak, czasem nie. Bardzo długo mieszkałam w wynajmowanych mieszkaniach z obcymi ludźmi, w mieszkaniach wynajętych tymczasowo przez pracodawcę, więc mam mocno zakorzeniony nawyk nie chodzenia boso zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak łazienka.
Po prysznicu nie wsadziłabym stóp w zakryte, szmaciane czy skórzane buty, bo nawet po osuszeniu skóra jest wilgotna, a po nakremowaniu tym bardziej potrzebuje kilku minut, żeby była sucha, a ciężko jej wyschnąć opakowanej w zamknięte kapcie.
Czy ja wiem...
Ja po wytarciu się robię jeszcze troche rzeczy w łazience, które zajmują mi dobre kilka minut. Stoję przy tym boso na dywaniku. Wtedy stopy są w stanie mi całkowicie wyschnąć i dopiero zakładam kapcie.
Właściwie to dużo mniej przyjemne jest dla mnie stanie w mokrych klapkach. Bardzo tego nie lubię we wszystkich publicznych prysznicach, kiedy to myję się w klapkach i później w takich chodzę przez jakiś czas.
A smaruję się i tak dopiero w łóżku przed spaniem, bo nie lubię czuć tej śliskości w ciągu dnia.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-17, 12:21   #12
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czasem tak, czasem nie. Bardzo długo mieszkałam w wynajmowanych mieszkaniach z obcymi ludźmi, w mieszkaniach wynajętych tymczasowo przez pracodawcę, więc mam mocno zakorzeniony nawyk nie chodzenia boso zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak łazienka.
Po prysznicu nie wsadziłabym stóp w zakryte, szmaciane czy skórzane buty, bo nawet po osuszeniu skóra jest wilgotna, a po nakremowaniu tym bardziej potrzebuje kilku minut, żeby była sucha, a ciężko jej wyschnąć opakowanej w zamknięte kapcie.
W wynajmowanych mieszkaniach albo mieszkając z obcymi ludźmi też bym na nieswoich wannach i brodzikach używała klapków w czasie kąpieli. Ale miałabym osobną parę łazienkową i osobną do domu. Ja po domu normalnie tez chodzę w klapkach basenowych ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości - takie buty łatwo umyć z każdej strony, natomiast skórzane lub futrzane kapcie są ciężkie w praniu itp. No takich butów się co tydzień raczej nie pierze.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 16:01   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jakie klapki w domu, przed, w trakcie i po prysznicu?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A smaruję się i tak dopiero w łóżku przed spaniem, bo nie lubię czuć tej śliskości w ciągu dnia.
W moim przypadku smarowanie długo po prysznicu nic by nie dało. Ma to sens tylko wtedy, kiedy skóra jest jeszcze miękka po myciu, im dłużej zwlekam, tym bardziej pięty twardnieją, co jest konsekwencją odparowania wilgoci po pozostawieniu skóry samej sobie bez żadnej bariery ochronnej, której akurat skóra na stopach nie produkuje za bardzo, bo przeważają tam gruczoły potowe zamiast łojowych. Zresztą jak zostawię twarz po myciu bez niczego, to też po kilku dniach takiego traktowania będę mieć odwodnioną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-17 17:01:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.