Te paskudne naczynka :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-04, 14:44   #1
Marta18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 46
GG do Marta18

Te paskudne naczynka :(


Przed studniowka zaczelam chodzic na solarium i zaczely sie klopoty z cera teraz mam strasznie rozszerzone naczynka trudno je zatuszowac pomozcie jak zlagodzic te objawy(jakis dobry krem maseczka) i jak efektywnie je zatuszowac
Marta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-04, 17:48   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Te paskudne naczynka :(

Mogę Ci tylko doradzić, żebyś przeczytała w Kosmetycznym ABC na temat cery z naczynkami. Może tam znajdziesz jakieś wskazówki.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-04, 20:03   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Te paskudne naczynka :(

Zielony korektor lub puder- to do tuszowania.
Dobre opinie czytałam o żelu obkurczajacym naczynka Dermiki i o koncentracie na naczynka AA Oceanic.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-04, 21:22   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Te paskudne naczynka :(

Marto,
Po pierwsze i najważniejsze moim zdaniem: powinnaś natychmiast zrezygnować z dalszego korzystania z solarium. Kontynuowanie opalania wiązałoby się tylko z pogorszeniem stanu cery.
Po drugie: w każdym solarium jest (a przynajmniej powinno być) ostrzeżenie dla osób, które nie powinny z niego korzystać. Są to m.in. osoby z cerą tzw. naczynkową, czyli taką, która ma tendencje do pękania naczynek.
No ale skoro nieszczęście już się stało, teraz powinnaś skupić się na pielęgnacji skóry. Przeczytaj w KW opinie na temat kosmetyków przeznaczonych do cery z takimi właśnie problemami i wypróbuj któryś z nich.
Jeżeli natomiast zależy Ci na ładnym kolorycie skóry - wypróbuj samoopalacze.
Sama wiem, jak wielki to jest problem, bo kiedyś też przesadziłam z solarium i miałam dokładnie taki sam problem jak Twój. Na szczęście po jakimś czasie niektóre naczynka zbladły lub/ i całkowicie zniknęły.
Rada na przyszłość: w zimne dni używaj kremu ochronnego, mróz dla takiej cery jak nasza jest zabójczy!
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 10:59   #5
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Te paskudne naczynka :(

Ja używam kremu Diroseal Avene. Poleciła mi go pani dermatolog na mój trądzik różowaty (30ml, 57zł). Jest naprawdę dobry. Uspokaja naczynka i ma zielony kolor, więc nie ma potrzeby sięgania po korektor. Ale na Twoim miejscu kupiłabym sobie jeszcze podkład. Mnie polecono La Roche Posay. Podobno nie drażni skóry, a Ty powinnaś teraz uważać- z naczynkami nie ma żartów... Pozdrawiam! [img]icons/icon7.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 11:53   #6
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Te paskudne naczynka :(

Witaj)Ja używam dokładnie tego samego,co Alicja Diablica,z tym,że podklad La Roche nie nadaje się moim zdaniem na lato,bo nie matuje.Wtedy uzywam Revlona-Colorstay.Jeśli chodzi o kremy to na taka pogodę jak teraz używam Neutrogeny z formułą norweską,która chroni skórę przed zimnym wiatrem i jego skutkami,a przy tym świetnie nawilża i dość dobrze matuje.A na wiosnę zamykam laserem naczynka u dermatologa.Z taka cera to ciężka praca))Pozdrawiam i powodzenia)
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 12:01   #7
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Te paskudne naczynka :(

Ja dobrze znaleźć pokrewną duszę [img]icons/icon7.gif[/img]

Czy podkład Revlona jest perfumowany?
Dzięki za informację o kremie neutrogeny. Diroseal jest świetny, ale czasem mam wrażenie, że potrzebuję czegoś trochę tłustszego.
No i mam pytanie dotyczące zabiegu zamykania naczynek laserem. Ile to może kosztować? Cena będzie się pewnie różnić w zależności od miasta (ja mieszkam w Poznaniu)
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź! [img]icons/icon7.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-05, 12:37   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Te paskudne naczynka :(

Oprócz kremu Neutrogeny z formula szwedzką dobrym kremem na zimę jest krem La Roche P.-Anthelios XL z blokerem ale się troszke świeci,więc tylko na zimę.Podkład Revlona nie uczula i nie jest perfumowany.Ale trzeba pod niego dobrze nawilżyć skórę.Jeśli chodzi o zamykanie naczynek to ja to robie u dermatologa,mozna też u kosmetyczki,ale tu w Lodzi gdzie mieszkam jest taka poradnia przy Politechnice Lodzkiej i lasery są tam tańsze bo od PL.Zabieg kosztuje ok.180 zł,zaznaczam,że jest bardzo skuteczny(są różne rodzaje laserów)ale i bardzo bolesny.Ma się wrażenie,że ktoś Cie kłuje goraca iglą((Ale efekt jest super,bo laser zamyka naczynka w głębszych warstwach niż inne zabiegi przy zamykaniu.Ale ile zabiegów powinnaś mieć stwierdza lekarz)Pozdrawiam))
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 13:12   #9
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Te paskudne naczynka :(

Jejku... już się boję co usłyszę jutro od lekarza... [img]icons/icon9.gif[/img] No nic. Dziękuję za wyczerpującą informację. Mam nadzieję, że Marcie też pomogłyśmy, bo to w końcu ona zakładała ten wątek...
Iwonalodz napisał(a):
> Oprócz kremu Neutrogeny z formula szwedzką dobrym kremem na zimę jest krem La Roche P.-Anthelios XL z blokerem ale się troszke świeci,więc tylko na zimę.Podkład Revlona nie uczula i nie jest perfumowany.Ale trzeba pod niego dobrze nawilżyć skórę.Jeśli chodzi o zamykanie naczynek to ja to robie u dermatologa,mozna też u kosmetyczki,ale tu w Lodzi gdzie mieszkam jest taka poradnia przy Politechnice Lodzkiej i lasery są tam tańsze bo od PL.Zabieg kosztuje ok.180 zł,zaznaczam,że jest bardzo skuteczny(są różne rodzaje laserów)ale i bardzo bolesny.Ma się wrażenie,że ktoś Cie kłuje goraca iglą((Ale efekt jest super,bo laser zamyka naczynka w głębszych warstwach niż inne zabiegi przy zamykaniu.Ale ile zabiegów powinnaś mieć stwierdza lekarz)Pozdrawiam))
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 18:49   #10
Marta18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 46
GG do Marta18
Re: Te paskudne naczynka :(

Dzieki dziewczyny przy najblizeszej okazji kupie neutrogene Zrobilam koktajl [img]icons/icon7.gif[/img]Dermiki i jest juz lepiej o wiele lepiej juz nie wygladam jak buraczek
Marta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 18:59   #11
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Te paskudne naczynka :(

Nooo... Rozumiem co to znaczy wyglądać jak buraczek... Nawet spod podkładu to wyłazi. Ja też przy najbliższej okazji kupię neutrogenę(czyli chyba jutro [img]icons/icon10.gif[/img])
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-01-05, 19:04   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Te paskudne naczynka :(

Ale dziewczyny)))Neutrogena nie zamaskuje naczynek)Neutrogena chroni buzie przed mrozem, wiatrem i tym żeby po wejsciu do ciepłego pomieszczenia nie robiła sie czerwona a przy tym nawilża,ale cudow w postaci redukcji naczynek nie ma( [img]icons/icon7.gif[/img]Na Neutrogenę najlepiej potem nałożyć podkład Unifiance La Roche Posay i dopiero wtedy jest oki))Ale podklad bardzo cieniutko)))Powodzenia: ))o ile pamietam Neutrogena kosztowala ok.30-40zl.ale jest wydajny dość ten krem)))
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 19:10   #13
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Te paskudne naczynka :(

No ale mi właśnie o to chodzi [img]icons/icon7.gif[/img] O odżywienie i nawilżenie i ochronę skóry, bo to uczucie ściągnięcia i łuszczenie się doprowadza mnie do szału! Zdaję sobie sprawę, że nie ma kosmetyku idealnego.
[img]icons/icon10.gif[/img] Ale dzięki za reakcję.
A używałaś może jakiegoś peelingu enzymatycznego? Ja próbowałam jakiś czas temu Erisu, ale on śmierdzi jak... jak nie wiem co, ale nie jest to zapach przyjemny [img]icons/icon12.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 20:31   #14
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Te paskudne naczynka :(

Ja również używałam peelingu Erisu i zadowolona byłam średnio.Ostatnio przestawiłam się na maseczki peel off,ale takie bez kwasow w swoim skladzieTeraz uzywam Avonu maseczki peel off "górskiej" i jest całkiem całkiem.nie znalazlam jeszcze żadnego godnego uwagi peelingu.Pozdrawiam)))
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 20:38   #15
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Te paskudne naczynka :(

Hmmm... No właśnie. Czytałam że przy cerze naczynkowej nie powinno się używać maseczek typu peel-off. Też miałam z Avonu (orórkową, niebieska seria), ale oddałam siostrze. Nie narzekała [img]icons/icon7.gif[/img]
Moja współlokatorka za to ma peeling enzymatyczny z jakiejś serii "Piękno Natury". Wygląda jak jakiś bubel, ale zapytam, może głowy mi nie urwie jak jej raz podbiorę [img]icons/icon7.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 22:56   #16
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Te paskudne naczynka :(

Na temat cery naczynkowej pisałam dużo w Kosmetycznym ABC, uważam ,że nie powinnaś opalać się w solarium ( a jeśli nie możesz sobie tego odmówić to przynajmniej nie opalaj twarzy).Teraz zimą konieczny jest krem ochronny i tak jak radziły dziewczyny podkład i puder (taka ochronna kołderka).
Jeśli zaczerwienienie twarzy jest wynikiem opalania w solarium to polecam preparat Eris "po przedawkowaniu słońca" lub Panthenol (można stosować jak maseczkę piankową), to szybko złagodzi zaczerwienienia. Jeśli naczynka uległy trwałemu rozszerzeniu to musisz zastosować się do rad z Kosmetycznego ABC. Szybką pomoc znajdziesz także w gabinecie kosmetycznym - rewelacyjny zabieg na naczynka to np. maska pomarańczowa Charmine Rose lub droższy zabieg De Rouge z firmy Bioline.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.