Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-05, 17:40   #31
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ostatnio bardzo czesto cieszę sie na widok paczkonosza.
Dotarło do mnie moje zamówienie, mimo że spodziewałam sie paczuszki dopiero na poniedziałek Mazidła są absolutnie niezastąpione


Dostałam próbki o które prosiłam (śliweczka wyczekana - zobaczymy co tak chwalicie ) i hydrolaciki moje ulubione, mega butla aloesowego... i oleje - jojoba i winogrono

Kusi mnie zeby spróbować kwasu salicylowego i zrobic sobie porcyjkę olejku 2% bha. Używacie? Jak najlepiej go używać i jakie są efekty, czy faktycznie ten olejek jest delikatny i nada sie do wrazliwej, naczynkowej cery? czytałam mazidłowe notatki, ciekawi mnie co Wy myślicie, jakie macie doświdaczenia. Co prawda mam przykre wspomnienia po maseczce aspirynowej, ale salicyl kusi przez wzgląd na to zaskórnikową skuteczność Kurcze i chciałabym i boję się
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:48   #32
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziweczyny! moje pierwsze mazidlowe zamowieni
hydrolat z rozy
hydrolat z oczaru
nmf
centella asiatica
keratyna hydrolizowana

nie mam pojecia kochane w jakich to proporcjach zmieszac z kometykami wiec chcialam si eporadzic kogos doswiadczonego..

zalezy mi na dodaniu centelli i nmf do zelu pod oczy flos lek. nadaja sie? nc nie bedzie sie neutralizowac czy cos..? w jakich ilsociach? zelu jest ok 10g. w sloiczku

czy hydrolaty nadaja sie do laczenia z nmf w formie tonika nawilzajacego? ile nmf rozpuscic w hydrolacie?
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:20   #33
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą Miałam zamiar zakupić sobie na BU Tonik 6%PHA w celu zlikwidowania zaskórników i złuszczenia troszkę skóry. Chciałabym używać kwasów ale zdecydowanie nie widzi mi się to całe zamieszanie z filtrami itd...Dlatego pomyślałam, że ten tonik może być dobrym rozwiązaniem. Ale teraz zwątpiłam...poczytałam trochę wypowiedzi i podobno robi on wszystko co bym chciała, tylko nie likwiduje zaskórników A na nich mi zależało, bo w strefie T(czoło, nos i broda) jednak trochę mi ich zostało;/ Więc teraz zastanawiam się czy go jednak brać...A jak nie to co za niego zacząć stosować? Myślałam o olejku do twarzy 2%BHA, tylko czy on na moją naczynkową cerę będzie dobry? Z opisu wynika, że zaskórniki mi usunie...Ewentualnie co innego polecacie do likwidacji tych czarnych wrednych kropek? I jeszcze jedna sprawa...chciałam sobie zrobić jakiś dobry krem na noc mazidłowy, myślałam o którymś na biobazie, tylko nie widzi mi się tam ta gliceryna, która mnie prawdopodobnie zapycha...Czy mogę ją zastąpić HA?I czy mogłabym dodać do któregoś z tych kremów ekstrakt liposomowy na naczynka z ZSK? Będę robiła pod koniec miesiąca zamówienie z Mazideł i chciałabym wtedy już móc coś zamówić, także bardzo Was proszę o radę w obu tych kwestiach!

Aha i jeszcze powiedzcie mi czy mogę sobie bezpiecznie dodać NMF lub alantoninę do hydrolatu w celu zwiększenia jego właściwości nawilżających?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014


Edytowane przez Nati_kk
Czas edycji: 2010-02-07 o 13:23
Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:58   #34
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Dziewczyny po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą Miałam zamiar zakupić sobie na BU Tonik 6%PHA w celu zlikwidowania zaskórników i złuszczenia troszkę skóry. Chciałabym używać kwasów ale zdecydowanie nie widzi mi się to całe zamieszanie z filtrami itd...Dlatego pomyślałam, że ten tonik może być dobrym rozwiązaniem. Ale teraz zwątpiłam...poczytałam trochę wypowiedzi i podobno robi on wszystko co bym chciała, tylko nie likwiduje zaskórników A na nich mi zależało, bo w strefie T(czoło, nos i broda) jednak trochę mi ich zostało;/ Więc teraz zastanawiam się czy go jednak brać...A jak nie to co za niego zacząć stosować? Myślałam o olejku do twarzy 2%BHA, tylko czy on na moją naczynkową cerę będzie dobry? Z opisu wynika, że zaskórniki mi usunie...
Widze Natii_kk że masz podobne dylematy jak ja.

Toniki PHA z BU zużyłam dwa od zeszłego listopada, i zaskórniki jak były tak są. Teraz mam ten z ZSK, ma własciwosci depigmentacyjne i chyba jestem z niego bardziej zadowolona. Bo mam trochę przebarwień. Zrobiłam sobie własnie ten olejek 2%BHA z mazideł ale troche zmieniłam skład. W sumie głównie obawiałam sie czy nie zaszkodzi mi na naczynka, ale na razie nic sie nie stało - jestem po jednej aplikacji. Wiec generalnie moge powiedzieć jedynie że nie było żadnego podraznienia - na szczeście.

W ramach walki z zaskórnikami jeszcze dodałam kwasu salicylowego do mojego olejku myjącego (2%). Ale to podobno pomaga dopiero na dłuższą mete. Mam nadzieje ze takie malutkie stężenia są w miare bezpieczne dla naczynek.

Też chcialabym żeby ktos doświadczony sie wypowiedział w tej kwestii
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 14:57   #35
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Muszę pochwalić mleczko winogronowe. Tak gładkiej i nawilżonej buźki dawno nie miałam. Mleczko poradziło sobie nawet z pękającą skórą koło nosa
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 15:57   #36
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Muszę pochwalić mleczko winogronowe. Tak gładkiej i nawilżonej buźki dawno nie miałam. Mleczko poradziło sobie nawet z pękającą skórą koło nosa
A stosujesz je kochana solo czy w połączeniu z czymś? i w której "fazie" zabiegów pielęgnacyjnych?

Julianka_7007 jeśli chodzi o ten tonik z PHA, to pokładałam w nim nadzieję właśnie w związku z zaskórnikami i wygładzeniem skóry...Jak pod tym drugim względem go oceniasz?
To czekam niecierpliwie w takim bądź razie na ocenę tego olejku, czy nie będzie podrażniał i czy zlikwiduje zaskórniki Co ile masz zamiar go stosować?

No i podtrzymuję prośbę na odpowiedź kogoś doświadczonego na moje wątpliwości...
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014


Edytowane przez Nati_kk
Czas edycji: 2010-02-07 o 16:00
Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:30   #37
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Natii_kk tonik mi głównie wyrównał koloryt cery i jakby to powiedzieć... odżyła jakoś, nabrała zdrowego wyglądu i w dotyku jest zdecydowanie przyjemniejsza. Czy wygładziła to trudno mi powiedzieć bo mam blizny potradzikowe wiec mam nieco wyidealizowaną wizję gładkiej cery.
Ale na tyle polubiłam kwasy PHA że nie zamierzam z nich rezygnować, moja cera bardzo dobrze na nie reaguje.

A olejek tak myślę, że używać go będe co drugą noc, na zmianę z tonikiem przez najblizszy tydzien, a potem zobaczę
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 16:47   #38
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć
Ekstrakt z Centella jest zalecany w stężeniu 1-2%, czyli 0.1-0.2g na 10 g kremu. Na przykład w przepisach na sera z mazideł - jest centella w stężeniu 1% (0,23ml/10ml) i NMF w stężeniu 3-5% (0,3-o,5g -10g, np. w przypadku stężenia 3%- 0,26 ml/10 ml).
Najlepiej rozpuścić ekstrakt z centelli w mniejszej ilości żelu (np. w 1 ml), potem zmieszać z resztą -w ten sposób nie powinno być żadnych grudek.
Spokojnie możesz dodać NMF do hydrolatu w zalecanym stężeniu (2-5%). Stężenie 5% wg przepisów na stronie mazidla.com to około 0,44 ml NMF w 10 ml - czyli np. 0,4 ml NMF + 9,6 ml hydrolatu. Do odmierzania 0,44 ml najlepiej uzyć tej małej łyżeczki o,15 ml z mazideł lub dodać niepełną łyżeczkę 0,5 ml.
Pozdrawiam





Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
dziweczyny! moje pierwsze mazidlowe zamowieni
hydrolat z rozy
hydrolat z oczaru
nmf
centella asiatica
keratyna hydrolizowana

nie mam pojecia kochane w jakich to proporcjach zmieszac z kometykami wiec chcialam si eporadzic kogos doswiadczonego..

zalezy mi na dodaniu centelli i nmf do zelu pod oczy flos lek. nadaja sie? nc nie bedzie sie neutralizowac czy cos..? w jakich ilsociach? zelu jest ok 10g. w sloiczku

czy hydrolaty nadaja sie do laczenia z nmf w formie tonika nawilzajacego? ile nmf rozpuscic w hydrolacie?

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-07 o 16:52
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:07   #39
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
A stosujesz je kochana solo czy w połączeniu z czymś? i w której "fazie" zabiegów pielęgnacyjnych?
*
Kładę solo. Miałam wymieszać z algami i aloesem, ale sam się sprawdza wyśmienicie. Kładę go wieczorkiem, abo rano na czystą, przetartą hydrolatem buzię. Ma bardzo przyjemną postać lekkiej emulsji Jeśli ktoś ma problemy z suchą skórą to warto spróbować. Nie miałam jeszcze tak dobrego "kremiku"
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:42   #40
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Kurcze skusiłam bym się chętnie, ale jak wrzuciłam do koszyka z Mazideł wszystko co chciałabym zamówić to wyszło mi o zgrozo...180zł i to bez przesyłki;/ Więc teraz muszę posiedzieć i pomyśleć co mi niepotrzebne jest;/

Wrzuciłam sobie m.in. składniki do serum opóźniającego odrost włosów...z reguły golę nogi co drugi dzień i tak sobie pomyślałam, że mogłoby mi to pomóc...Może któraś z Was używała i się wypowie? Albo doradzi czy np. mogę sobie sam Telocapil dodać do drogeryjnego balsamu i też się sprawdzi? Chyba wolałabym tą wersję...Ograniczyłaby mi koszt zakupów o...jakieś 50zł:P

Capreolus
guru, może pomogłabyś mi z moimi wątpliwościami z tego i poprzedniego postu?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:48   #41
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Kurcze skusiłam bym się chętnie, ale jak wrzuciłam do koszyka z Mazideł wszystko co chciałabym zamówić to wyszło mi o zgrozo...180zł i to bez przesyłki;/ Więc teraz muszę posiedzieć i pomyśleć co mi niepotrzebne jest;/

Wrzuciłam sobie m.in. składniki do serum opóźniającego odrost włosów...z reguły golę nogi co drugi dzień i tak sobie pomyślałam, że mogłoby mi to pomóc...Może któraś z Was używała i się wypowie? Albo doradzi czy np. mogę sobie sam Telocapil dodać do drogeryjnego balsamu i też się sprawdzi? Chyba wolałabym tą wersję...Ograniczyłaby mi koszt zakupów o...jakieś 50zł:P

Capreolus
guru, może pomogłabyś mi z moimi wątpliwościami z tego i poprzedniego postu?
Telocapil możesz dodać do balsamu do ciała - ja stosuję do balsanu z rossmanna takiego zwyklaka i zauważyłam, że włoski są cieńsze. Tylko najlepiej mieć nowy balsam, żeby wiedzieć jaka ilość, żeby dobrać proporcję.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 20:55   #42
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Telocapil możesz dodać do balsamu do ciała - ja stosuję do balsanu z rossmanna takiego zwyklaka i zauważyłam, że włoski są cieńsze. Tylko najlepiej mieć nowy balsam, żeby wiedzieć jaka ilość, żeby dobrać proporcję.
Astro a w jakim stężeniu go stosujesz? I czy mogę sobie po prostu do np.200ml mleczka go dolać i wstrząsnąć i będzie ok? Wychodziłoby wtedy 4ml do wlania...Albo do takiego balsamu w słoiku, jak np. z oriflame czy farmony? łatwiej chyba wymieszać będzie
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:59   #43
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Astro a w jakim stężeniu go stosujesz? I czy mogę sobie po prostu do np.200ml mleczka go dolać i wstrząsnąć i będzie ok? Wychodziłoby wtedy 4ml do wlania...Albo do takiego balsamu w słoiku, jak np. z oriflame czy farmony? łatwiej chyba wymieszać będzie
Ja stosuję w stężeniu 2% maksymalnym sugerowanym. Ja go wstrzyknęłam strzykawką do tej tubki z balsamem i potrząsałam. Do słoika na pewno łatwiej bo po prostu wlejesz w 200 ml mleczka spokojnie się to wszystko rozmiesza.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 21:59   #44
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dzięki Ufff, to jednak nie zbankrutuję na zamówieniu z mazidełSpróbuję tak jak mówisz, a powiedz zauważyłaś tylko że słabsze czy też odrastają może wolniej?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 22:50   #45
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Dzięki Ufff, to jednak nie zbankrutuję na zamówieniu z mazidełSpróbuję tak jak mówisz, a powiedz zauważyłaś tylko że słabsze czy też odrastają może wolniej?
Wolniej chyba też, chociaż ja depiluję depilatorem raz na 2-3 tygodnie więc jakoś specjalnie różnicy nie widzę, w częstości.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 23:19   #46
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja stosuję ukręcony wedle mazidlanego przepisu balsam z telocapilem i bardzo sobię chwalę a zaraz po depilacji wcieram telocapil prosto z buteleczki. Mam o wiele mniej włosków niż pół roku temu. Tylko uwaga na białe rzeczy, bo lubi farbować je na żółto później ciężko je doprać.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 09:24   #47
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Ja stosuję ukręcony wedle mazidlanego przepisu balsam z telocapilem i bardzo sobię chwalę a zaraz po depilacji wcieram telocapil prosto z buteleczki. Mam o wiele mniej włosków niż pół roku temu. Tylko uwaga na białe rzeczy, bo lubi farbować je na żółto później ciężko je doprać.
Astro, Ghost19,dziękuję Super Ja na razie dodam go do balsamu sklepowego, ale skoro go tak zachwalacie to myślę, że i w tej wersji się fajnie sprawdzi
A w balsamie rozumiem, że nie barwi ubrań?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:22   #48
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Zbankrutuję... na mleczko winogronowe czaję się od trzech zamówień, nie wiem czemu go jeszcze nie mam na telocapil tak samo, ale czuję potrzebę większego przekonania do niego, podziałał na kogoś jeszcze?

A czy ktoś robił kremiki na biobazie? Jak się spisuje? Konkretnie ten z proteinami, kwasem hial i witaminami? Planuję dać w nim owies hydrolizowany, olej z orzecha włoskiego, więcej hialuronu duży + mały i jeszcze ekstraktów jakichś do niego
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:01   #49
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Przyszło dzisiaj moje zamówienie mazideł niewielkie, głównie chodziło mi o kwas glikolowy,ale wzięłam także olej tamanu(rosłołek) i hydrolat z róży damasceńskiej- po raz pierwszy i cóż zapach jak dla mnie trochę za mocny,duszący,przypomina mi nieco zgniliznę,albo sfermentowany kompot takie mam skojarzenia,chyba jednak wolę zapach róży stulistnej,no ale zobaczymy jak działanie
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 14:08   #50
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Astro, Ghost19,dziękuję Super Ja na razie dodam go do balsamu sklepowego, ale skoro go tak zachwalacie to myślę, że i w tej wersji się fajnie sprawdzi
A w balsamie rozumiem, że nie barwi ubrań?
W balsamie niestety też brudzi, ale stosunkowo mniej niż nałożony solo. Jako, że największy problem miałam z paszkami robiłam tak: wieczorem wcierałam balsam, a rano brałam prysznic i przecierałam paszki tonikiem z alkoholem. Cały żółty kolorek zostawał na waciku

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Zbankrutuję... na mleczko winogronowe czaję się od trzech zamówień, nie wiem czemu go jeszcze nie mam na telocapil tak samo, ale czuję potrzebę większego przekonania do niego, podziałał na kogoś jeszcze?

A czy ktoś robił kremiki na biobazie? Jak się spisuje? Konkretnie ten z proteinami, kwasem hial i witaminami? Planuję dać w nim owies hydrolizowany, olej z orzecha włoskiego, więcej hialuronu duży + mały i jeszcze ekstraktów jakichś do niego
To może tutaj też odpowiem Robiłam kremik na biobazie z aloesem i algami. Baza jest dość przyjemna w gotowym produkcie, ale dla mnie ciut za ciężka. Zostawia wyczuwalną powłokę na twarzy, ale nie jest tłusta. Może delikatnie zapychać, ale nie wszystkich. Ogólnie uważam, że kremy na biobazie sprawdzają się jako ochrona w zimie. Jeśli nie masz mikserka to wystarczy pokruszyć biobaze na mniejsze kawałeczki i potrzymać dłużej w gorącej kąpieli cały czas mieszając. Ładnie się rozpuści choć trochę to trwa. Dodam też, że faza wodna musi być podgrzana do podobnej temperatury co biobaza z olejem, bo inaczej po dodaniu faz do siebie biobaza sie "zsiądzie" (chyba dobrze to napisałam)
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:48   #51
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

A na kolorowych ubraniach też ten brudek jest widoczny, czy na szczęście już nie? Przeraża mnie myśl zafarbowanej na żółto piżamki:P

I kolejne pytanie, które może ograniczy moje zakupy...Czy któraś z Was stosowała któryś z kremów sebostatycznych na noc z Mazideł? Zastanawiam się nad wersją z algami bioferment, jako uzupełnieniem olejku 2%BHA...I kolejnym produkcie w walce z czarnymi punktami;/ jakie macie wrażenia po nim? Czy nie wysuszy mi polików przy mojej mieszanej cerze?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 20:24   #52
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczynki jak chce uzyskac w kremiku stezenie mocznika jakies 3% to jaka iloscia kwasu mlekowego trzba go dostabilizowac?

i drugie pytanko- czy do hydrolatu mozna dodac mocznik z kwasem mlekowym jako dodatkowe nawilzacze? i troszke oleju? Jako onik nawilzajacy. Czy to sie mija z celem?
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 05:41   #53
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Myślicie, że d-panthenol mógłby w jakiś sposób przyczynić się do powstawania małych, uporczywych pryszczyków wokół ust?
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 12:59   #54
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny pomocy... w sobote złożyłam zamówienie na Mazidłach i zorbiłam od razu przelew. Dostałam tylko maila że mój nr zamówienia to taki i taki... po przelewie już zero odzewu BU od razu mi odpisywało, że przelew dotarł etc. A na mazidłach nawet nie ma gdzie sprawdzic statusu zamówienia... na dodatek nie mogę się z nimi skontaktowac poprzez formularz bo ciągle wyskakuje napis: Błędne dane. Popraw formularz. Jak u Was sprawa wygląda?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:41   #55
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy... w sobote złożyłam zamówienie na Mazidłach i zorbiłam od razu przelew. Dostałam tylko maila że mój nr zamówienia to taki i taki... po przelewie już zero odzewu BU od razu mi odpisywało, że przelew dotarł etc. A na mazidłach nawet nie ma gdzie sprawdzic statusu zamówienia... na dodatek nie mogę się z nimi skontaktowac poprzez formularz bo ciągle wyskakuje napis: Błędne dane. Popraw formularz. Jak u Was sprawa wygląda?
ja niedawno zamawiałam i 2 dni po dokonaniu przelewu dostałam info na maila,że paczka wysłana,także spokojnie,pewnie dzisiaj,albo jutro też taka informację otrzymasz
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:42   #56
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy... w sobote złożyłam zamówienie na Mazidłach i zorbiłam od razu przelew. Dostałam tylko maila że mój nr zamówienia to taki i taki... po przelewie już zero odzewu BU od razu mi odpisywało, że przelew dotarł etc. A na mazidłach nawet nie ma gdzie sprawdzic statusu zamówienia... na dodatek nie mogę się z nimi skontaktowac poprzez formularz bo ciągle wyskakuje napis: Błędne dane. Popraw formularz. Jak u Was sprawa wygląda?
Z tego co pamiętam, mazidła wysyłają maila dopiero po wysłaniu towaru...
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:55   #57
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy... w sobote złożyłam zamówienie na Mazidłach i zorbiłam od razu przelew. Dostałam tylko maila że mój nr zamówienia to taki i taki... po przelewie już zero odzewu BU od razu mi odpisywało, że przelew dotarł etc. A na mazidłach nawet nie ma gdzie sprawdzic statusu zamówienia... na dodatek nie mogę się z nimi skontaktowac poprzez formularz bo ciągle wyskakuje napis: Błędne dane. Popraw formularz. Jak u Was sprawa wygląda?
W mailu, który dostałaś od Mazideł jest info i podany link, pod którym można sprawdzić status zamówienia.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:01   #58
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
W mailu, który dostałaś od Mazideł jest info i podany link, pod którym można sprawdzić status zamówienia.
ups...faktycznie dziękuję.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:45   #59
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny dobrze piszą,status zamówienia sprawdza się na stronie.
Ale nie wiem czy tylko ja mam takie szczęście,czy w ogóle,ale ten status na stronie jest rzadko zmieniany.Ostatnio u mnie było przyjęte cały czas,już się martwiłam czy doszedł przelew a tu listonosz z paczką.I dopiero tego dnia było na stronie było już,że wysłane.
Kiedyś też pisałam aż maila do nich,bo przelew przez neta,a zero info czy doszedł przez kilka dni.
Jak minęło już sporo dni i się martwisz to może po prostu napisz maila do limarii.
Albo poczekaj.Zazwyczaj oni szybko realizują zamówienia,więc niedługo powinnaś dostać maila o wysyłce.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 15:31   #60
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hey dziewczyny jestem ciekawa opini na temat olejku z róży piżmowej.Działa na drobne blizny ?:-> oraz dziewczyny jak używacie eclipt ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.