Jakie wybrać studium kosmetyczne ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-12, 18:53   #1
jolana11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 8
GG do jolana11

Jakie wybrać studium kosmetyczne ?


Witam. Pomóżcie mi wybrać, jeśli możecie. Chciałabym iść na studium kosmetyczne, no i mam dylemat czy do "Awangardy", czy do " Żaka". Cenowo jest różnica 50 zł no i wpisowe 300 zł. Więc sama nie wiem.
jolana11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 21:17   #2
MartaZ1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Jaki wybrać kurs kosmetyczny z zaświadczeniem MEN - Szczecin, Poznań

Witajcie, zastanawiam się nad wyborem studium kosmetycznego w Szczecinie. Mam kilka na oku, ale nie wiem na które się zdecydować.
M.in znalazłam:
- Centrum Edukacji Zdroje
- Profesja
- Centrum Kształcenia Plejada
- Europejskie Centrum Edukacyjne Gloker
- Policealne Studium Kosmetyczne Omnia
- Cosinus
- Żak
- Centrum Edukacji Kosmetologicznej - policealne studium kosmetyczne
W większości to 2 letnie szkoły policealne, które kończą się egzaminem dającym tytuł technika usług kosmetycznych.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej szkoły? Może ktoś chodzi do jakiejś ze szkół i może się podzielić spostrzeżeniami? Dodam, że interesuje mnie nauka zaocznie (skończyłam już studia, ale chce zmienić zawód).
Jeszcze jeden dylemat co radzicie, czy lepsza szkoła policealna czy dobre kursy? Czy może jedno i drugie równocześnie? Nie mam żadnych zobowiązań na razie takich jak rodzina więc mogę sobie pozwolić na szkołę policealną, ale pod warunkiem, że nauczę się tam tego co trzeba. Czy na kursach nie nauczę się tego samego co w szkole, ale szybciej? Czy pracodawcy często pytają o dodatkowo ukończone kursy nawet jeśli się skończy szkołę i ma doświadczenie? Proszę o pomoc

Edytowane przez MartaZ1986
Czas edycji: 2012-04-01 o 14:10
MartaZ1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 20:11   #3
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Koleżanka skończyła w tym roku Omnię, była i jest bardzo zadowolona z nauki w tej szkole.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 00:47   #4
MartaZ1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Dziękuję za odpowiedź, właśnie Omnia jest w mojej czołówce, choć troszkę droga. Myślę jeszcze nad Centrum Edukacji Zdroje i prawdopodobnie między tymi dwoma wybiorę.
MartaZ1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 13:58   #5
MartaZ1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Jakiś czas temu pytałam o szkoły kosmetyczne. Ostatecznie na żadną się nie zdecydowałam, bo znalazłam pracę w zawodzie...ale kosmetyka nadal za mną chodzi...i teraz rozważam jaki wybrać kurs kosmetyczny w Szczecinie lub ewentualnie w Poznaniu. Zależy mi na kursie po którym dostanę zaświadczenie MEN.
Czy możecie coś polecić w Szczecinie lub w Poznaniu?
Znalazłam kilka takich kursów.
1. Centrum Urody Beautyco w Szczecinie - cena 2699zł,
troszkę dużo jak dla mnie, nie pamiętam ile godzin liczy kurs.
Po ukończonym kursie dostaje się zaświadczenie MEN.

2.
Go Work - Kurs Kosmetyczny I, II i III stopnia - 120 h – 1599zł (w systemie dziennym) lub 2250zł (system zaoczny). Go Work ma różne siedziby i nie jestem pewna, czy w Szczecinie będzie ten kurs organizowany.
Ogólnie wygląda przyzwoicie, ale na pierwszy rzut oka, bardzo dużo teorii!! Również uzyskuje się zaświadczenie MEN.

3.
Kurs kosmetyczny – Beata Krajnik KOSMETYKA POZIOM I - cena 2500zł, 100h, zaświadczenie na druku MEN.


I to w zasadzie wszystko ze Szczecina co znalazłam z kursów MENu.
Może ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi poziomami I, II, III i dlaczego raz trzy poziomy mają łącznie 120h, a innym razem jeden poziom liczy 100h? Czy nie ma jakiś ujednoliconych norm skoro po szkoleniu otrzymuje się zaświadczenie MEN?
Który kurs polecacie?

Edytowane przez MartaZ1986
Czas edycji: 2012-04-01 o 14:22
MartaZ1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:52   #6
ewciak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 381
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

podbijam temat...czy nikt w szczecinie nie korzysta z kursów kosmetycznych?
ewciak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 11:16   #7
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Cytat:
Napisane przez MartaZ1986 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pytałam o szkoły kosmetyczne. Ostatecznie na żadną się nie zdecydowałam, bo znalazłam pracę w zawodzie...ale kosmetyka nadal za mną chodzi...i teraz rozważam jaki wybrać kurs kosmetyczny w Szczecinie lub ewentualnie w Poznaniu. Zależy mi na kursie po którym dostanę zaświadczenie MEN.
Czy możecie coś polecić w Szczecinie lub w Poznaniu?
Znalazłam kilka takich kursów.
1. Centrum Urody Beautyco w Szczecinie - cena 2699zł,
troszkę dużo jak dla mnie, nie pamiętam ile godzin liczy kurs.
Po ukończonym kursie dostaje się zaświadczenie MEN.

2.
Go Work - Kurs Kosmetyczny I, II i III stopnia - 120 h – 1599zł (w systemie dziennym) lub 2250zł (system zaoczny). Go Work ma różne siedziby i nie jestem pewna, czy w Szczecinie będzie ten kurs organizowany.
Ogólnie wygląda przyzwoicie, ale na pierwszy rzut oka, bardzo dużo teorii!! Również uzyskuje się zaświadczenie MEN.

3.
Kurs kosmetyczny – Beata Krajnik KOSMETYKA POZIOM I - cena 2500zł, 100h, zaświadczenie na druku MEN.


I to w zasadzie wszystko ze Szczecina co znalazłam z kursów MENu.
Może ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi poziomami I, II, III i dlaczego raz trzy poziomy mają łącznie 120h, a innym razem jeden poziom liczy 100h? Czy nie ma jakiś ujednoliconych norm skoro po szkoleniu otrzymuje się zaświadczenie MEN?
Który kurs polecacie?

Z tymi poziomami to chyba chodzi o zakres usług, które byś wykonywała... np I poziom totalne podstawy: jakaś henna, II poziom jakieś zabieg+ ewentualnie proste sprzęty, III poziom kwasy+ reszta

Tak mi sie wydaje, ale moge się mylić
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 18:58   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Cytat:
Napisane przez MartaZ1986 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pytałam o szkoły kosmetyczne. Ostatecznie na żadną się nie zdecydowałam, bo znalazłam pracę w zawodzie...ale kosmetyka nadal za mną chodzi...i teraz rozważam jaki wybrać kurs kosmetyczny w Szczecinie lub ewentualnie w Poznaniu. Zależy mi na kursie po którym dostanę zaświadczenie MEN.
Czy możecie coś polecić w Szczecinie lub w Poznaniu?
Znalazłam kilka takich kursów.
1. Centrum Urody Beautyco w Szczecinie - cena 2699zł,
troszkę dużo jak dla mnie, nie pamiętam ile godzin liczy kurs.
Po ukończonym kursie dostaje się zaświadczenie MEN.

2.
Go Work - Kurs Kosmetyczny I, II i III stopnia - 120 h – 1599zł (w systemie dziennym) lub 2250zł (system zaoczny). Go Work ma różne siedziby i nie jestem pewna, czy w Szczecinie będzie ten kurs organizowany.
Ogólnie wygląda przyzwoicie, ale na pierwszy rzut oka, bardzo dużo teorii!! Również uzyskuje się zaświadczenie MEN.

3.
Kurs kosmetyczny – Beata Krajnik KOSMETYKA POZIOM I - cena 2500zł, 100h, zaświadczenie na druku MEN.


I to w zasadzie wszystko ze Szczecina co znalazłam z kursów MENu.
Może ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi poziomami I, II, III i dlaczego raz trzy poziomy mają łącznie 120h, a innym razem jeden poziom liczy 100h? Czy nie ma jakiś ujednoliconych norm skoro po szkoleniu otrzymuje się zaświadczenie MEN?
Który kurs polecacie?
Jeśli chcesz pracować w zawodzie kosmetyczki to idź do studium, bo po samych kursach masz bardzo małą wiedzę na temat tego zawodu.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 08:04   #9
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Własciciele do swoich salonów chca osoby po stuium to prawda, ale przede wszystkim wazny jest wynik egzaminu zawodowego
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:59   #10
malgo0708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

dziewczyny, jesli chodzi o kursy jak najbardziej mozna z nich sporo wyniesc, duzo pracy was czeka w domu, korzystalam z uslug zarowno krajnik jak i beautyco, krajnik to pic na wode, szkolenie rozlozone na 3 etapy, ostatecznie placisz nie cale 10 000, w beutyco masz jeden kurs w ktorym jest wszystko, korzystalam z szkolenia beaty podstawowego, same bzdury, ktore umialam bez jej pomocy henna depilacja manicure pedicure i takie tam, w beuatyco mialam wszystko od bzdur po grubsze kalibry, u Beaty nie ma testu sprawdzajacego Twoja wiedze, w Beautyco nie zdasz testu nie dostajesz certyfikatu, codziennie zadawana jest "praca domowa" jestes odpytywana z wiedzy, ktora zostala przekazana, ucza Cie pracy z klientem, wyslawiania sie, elegancji, pokory, kiedy trzeba zostajesz poglaskana po glowie, a kiedy nie sluchasz dostajesz po łapkach. U Beaty ciagle pochwaly ze jestes najlepsza na swiecie inikt Ci nie dorowna, w Beautyco dziewczyny mowia wprost nad czym musisz popracowac i czego beda wymagac, a co robisz dobrze. Motywujace prawda? Podczas wykonywania zabiegu zadaja 100 pytan do... po co? Kiedy klientka zadaje Ci pytania musisz miec podzielnosc uwagi, wlasnie po to. chcesz zarobic? pracuj ciezko i mow zrozumiale, jednakowo profesjonalnie. Przez pierwsze kilka dni ilosc wiedzy jaka zostala mi przekazana zwaliła mnie z nóg, ilość pytań... Instruktorzy tłumaczą jak przedszkolakom, nie sposob nie zrozumiec, dodatkowo uzywajac slow dla was niezrozumialych, zebyscie je zapamietaly. U Beaty tego nie ma, mowia to co mozecie przeczytac w ksiazce, nikt nie mowi o tym jaka wiedze zdobyl przez praktyke i doswiadczenie. Zatem zdecydowanie Beautyco, sumujac jest taniej, wymagajaca ekipa, kurs konczysz o 15 wracasz do domu i do 20 przyswajasz wiedze, ktora Ci danego dnia przekazano inaczej lezysz, a sam test koncowy... Idac na te kursy nie bylam laikiem, interesowalam sie tym, skonczylam studia z zupelnie innym zawodem, bo rachunkowowsc, chcialam zmienic zawod, dlatego ze kosmetyka mnie zawsze interesowala, dorabialam w domu duzo czytalam i test sprawil mi sporo trudnosci, zdalam, ale wynik nie byl dla mnie zadowalajacy, dlaczego? Nie spodziewalam sie, ze bedzie trudny, bylam pewna, ze tylko nas nim strasza... wiec dalej pracuje ciezko i zdobywam wiedze. Jesli mam problem w kazdej chwili moge zadzwonic do dziewczyn i sluza mi pomoca i dobra rada. To jest profesjonalizm, u Beaty? nikt mi nie zaproponowal, ze w razie W moge zadzwonic i zadac kilka pytan...
malgo0708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 08:37   #11
miranda_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 26
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Ja we wrześniu będę w Szczecinie na miesiąc, może dwa. Możliwe, że podejmę się kursu bądź szkolenia.
Jeśli chodzi o przeglądane w sieci strony szkół wizażu i stylizacji dostępne w Szczecinie, zainteresowała mnie szczególnie oferta Make Up Institute. Zajęcia z Panią Winiarską. Chciałabym zapytać, co o niej sądzicie? Wg twierdzeń dwójki znanych mi osób jest ona dość znana, ale oni sami do niej nie uczęszczali. Czy warto?
miranda_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 07:31   #12
PatinkaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jakie wybrać studium kosmetyczne w Szczecinie, a może kurs?

Jeśli o mnie chodzi, to na pewno warto zapisać się na warsztaty. Ciekawy program do końca tego roku, który można wyszperać na ich stronie. Ja się zainteresowałam również, ale niestety obecnie finanse mi na to nie pozwalają.
PatinkaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.