Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 15:31   #1
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108

Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?


.

Edytowane przez Anq26
Czas edycji: 2013-05-17 o 12:14
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:04   #2
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Mnie zawsze brakuje w okolicy stanowiska fryzjerskiego miejsca, na którym mogłabym postawić torebkę
Nie uśmiecha mi się zostawianie jej na wieszaku z ubraniami, a trzymanie na kolanach jest niewygodne. Mam trochę jak Mama Muminka - nie lubię się rozstawać z torebką Przydałby się jakiś np. mały stołeczek pod lustrem czy w okolicy. Albo wieszaczek.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 16:31   #3
Ayca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 50
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Mnie zawsze brakuje w okolicy stanowiska fryzjerskiego miejsca, na którym mogłabym postawić torebkę
Nie uśmiecha mi się zostawianie jej na wieszaku z ubraniami, a trzymanie na kolanach jest niewygodne. Mam trochę jak Mama Muminka - nie lubię się rozstawać z torebką Przydałby się jakiś np. mały stołeczek pod lustrem czy w okolicy. Albo wieszaczek.

dokładnie ! często jest tak że stanowiska są na środku salonu i jak jest się z tej drugiej strony to nie widać co się dzieje tam gdzie są wieszaki mnie tak ukradziono portfel.
Ayca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 22:45   #4
milka_m
Rozeznanie
 
Avatar milka_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 518
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Mnie zawsze brakuje w okolicy stanowiska fryzjerskiego miejsca, na którym mogłabym postawić torebkę
Nie uśmiecha mi się zostawianie jej na wieszaku z ubraniami, a trzymanie na kolanach jest niewygodne. Mam trochę jak Mama Muminka - nie lubię się rozstawać z torebką Przydałby się jakiś np. mały stołeczek pod lustrem czy w okolicy. Albo wieszaczek.
Właśnie tak, też mi to przeszkadza jak już powieszę torebkę na wieszaku to ciągle zerkam w tamtym kierunku żeby mi jej ktoś nie zwinął. Najczęściej jednak zabieram na kolana Sporadycznie zdarzało mi się, żebym miała ją gdzie położyć obok siebie.
milka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 23:05   #5
jula593
Przyczajenie
 
Avatar jula593
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 20
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Też się zgodzę z poprzedniczkami, zawsze jest problem z torebką.
__________________

jula593 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 07:01   #6
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Mi się wydaje, jako mamy, że fajny jest ten pomysł z kącikiem dla dziecka, ale musi być też tam dodatkowa osoba, (lub p. recepcjonistka) która jednak będzie miała oko na dzieci, bo pozostawione same sobie mają różne pomysły, a my przecież też chcemy się zrelaksować, a nie ciągle obserwować maluchy przez szybę...chodziłam na taki fitness- był kącik dla dzieci i p. miała na nie oko- cieszy się nadal powodzeniem właśnie m.in. dla tego, że można przyjść z dziećmi i nikomu one nie przeszkadzają Super, popieram!!!
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:38   #7
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

z jedzeniem to chyba nie realne.... tam gdzie chemia wlosy i zywnosc? sanepid to nie lyknie....
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 15:06   #8
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

.

Edytowane przez Anq26
Czas edycji: 2013-05-17 o 12:15
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 18:12   #9
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Cytat:
Napisane przez Anq26
Zazwyczaj fryzjerstwo połączone jest z kosmetyką, czasami też ze sklepem ubrań, biżuterii itp. od lokalnych projektantów
Osobiście nie lubię takich połączonych salonów. Wolę, gdy dany salon specjalizuje się w jednej dziedzinie.

Cytat:
Napisane przez Anq26
W Wydzielonym pomieszczeniu za szybą (na zasadzie boksu jak w centrum handlowym, że wszystko widać za szybą) poczekalnia i barek z różnymi kawami, koktajlami i np. dwiema świeżymi zupami i sałatkami żeby podczas oczekiwania na działanie farby można coś przekąsić, wypić na wygodnej kanapie.
tego sobie zupełnie nie wyobrażam...i mnie wręcz odrzuca na samą myśl przenikających się zapachów z obu pomieszczeń co innego kawa, herbata, ciastko w salonie a co innego zupa, świeżo po obiedzie jakoś nie mam ochoty na zabiegi
Cytat:
Napisane przez Anq26
Na takiej samej zasadzie jak wyżej kącik dziecięcy z bezpiecznymi zabawkami i np. wyświetlanymi bajkami. Tak by można zostawić malucha i mieć na niego cały czas oko w bezpiecznym miejscu, ale równocześnie by były za szybą małe kwiczoły tak by nie przeszkadzały hałasując innym klientom ale żeby widziały mamę i się nie denerwowały.
Moim zdaniem matki nie powinny zabierać małych dzieci ze sobą do fryzjera (hałas, nieciekawe zapachy) a od recepcjonistki nie można wymagać opieki nad nim, przecież to odpowiedzialne zajęcie, poza tym kto jej za to zapłaci? za każdy metr powierzchni kosztuje i musi być tak wykorzystany żeby przyniósł zyski. Od lat chodzę do fryzjera i nigdy nie widziałam dzieci w salonie, nie wyobrażam sobie też, żeby siedziało tam około dwóch godzin i nie nudziło się.

Cytat:
Napisane przez Anq26
3)
Przy recepcji sklep z kosmetykami i akcesoriami do włosów różnych firm a nie z rekomendowanymi cenami dla salonów do odsprzedaży jako produkty pod marką, którą działa salon. Obejmowałby tradycyjnie szampony, odżywki, maski oraz produkty do stylizacji, ale również szczotki, stroiki ślubne i ozdoby do włosów. Wersja detaliczna mini hurtowni fryzjerskiej.

4)
Rezerwacja całego salonu dla kilku Pań, gdzie można by organizować spotkania z koleżankami w części barowej salonu (patrz punkt 1) np. przed Sylwestrem, ślubem, sesją zdjęciową, wieczorem panieńskim i innymi okazjami. Dla kilku Pań wówczas byłoby szykowanie fryzury, makijażu a wszystko to wraz z dostępem do baru co zwiększyłoby komfort dość długich przygotowań.
To są super pomysły

Cytat:
Napisane przez Verdina
Mnie zawsze brakuje w okolicy stanowiska fryzjerskiego miejsca, na którym mogłabym postawić torebkę
Nie uśmiecha mi się zostawianie jej na wieszaku z ubraniami, a trzymanie na kolanach jest niewygodne. Mam trochę jak Mama Muminka - nie lubię się rozstawać z torebką Przydałby się jakiś np. mały stołeczek pod lustrem czy w okolicy. Albo wieszaczek.
zgadzam się
ale raz spotkałam się w salonie z takimi hmm metalowymi koszami umocowanymi w miejscu gdzie trzymamy nogi przy stanowisku.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 18:24   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

mi brakuje spokoju mam swój ulubiony salon, gdzie obcinam włosy, zawsze był spokój i miła atmosfera, a ostatnio przybyło kilku pracowników i w trakcie, gdy fryzjerka mnie strzyże, inni pracownicy stoją obok, coś robią albo i nie i gadają o jakichś pierdołach ze sobą :|
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 14:38   #11
kyokushinkai
Raczkowanie
 
Avatar kyokushinkai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 145
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Dokładnie mi również brakuje spokoju, a najbardziej irytuje mnie jak ktoś inny myje włosy, jeszcze inna praktykantka suszy i układa, a z fryzjerem kiepski kontakt bo kilka osób naraz przyjmuje. Na szczęście ostatnio znalazłam idealnego fryzjera. Jak przyjmuje Ciebie to Tobie tylko poświęca 100% czasu. Nikt nie czeka w poczekalni, ani tym bardziej z farbą na włosach. Idziesz podciąć końcówki a siedzisz godzine, bo wynakłada maseczki pomasuje głowę itd. REWELACJA
kyokushinkai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 15:34   #12
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Brakuje kontaktu z fryzjerem- nikt nigdy nie pyta o to czy mam uczulenie na jakiś składnik (co kończy się czesto wysypką), nie robi prób uczuleniowych. Nie lubię lakierów, detergentów i prostowania moich naturalnie kręconych włosów, nie po to o nie dbam- ale prośba o delikatne traktowanie zazwyczaj jest niezrozumiana.

W "lepszych' salonach z kolejka często nie spłukuje się do końca masek i szamponów, co mnie niesamowicie obrzydza

Centymetra brakuje w wielu salonach- 1cm to zwykle 5 + cieniowanie

Nie lubię jak pani praktykantka mnie przesuwa, bo chce pozamiatać. Czytam sobie spokojnie z farbką na głowie a tu nagle mam ganiać z jednego miejsca w drugie

Torebka 50m dalej sama z moimi dokumentami i pieniędzmi również nie zapewnia komfortu

Kącik dla dzieci ok, tylko że zwróć uwagę, że wiele kobiet przychodzi do fryzjera się zrelaksować a nie słuchać wrzeszcząco- płaczącej gromadki malców- przydałoby się coś/ ktoś z mocą uspokojenia maluchów

Jedzenie- stanowcze NIE. Rozjaśniacze, farby, amoniak i co tam jeszcze + kawka i ciastko? Straszna mieszanka.

Bardzo brakuje mi TV, muzyki. Może jakieś filmy, serial, chociaż muzyczka dla oczekujących na farbkę czy coś?

W kwestii wieczorów pielęgnacyjnych- większość salonów SPA ma coś takiego w ofercie, trzeba byłoby je przebić. Osobiście wolałabym SPA, gdzie oprócz odżywki na włosy zrobią mi masaż całego działa w międzyczasie.
narvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 14:53   #13
karozem
Przyczajenie
 
Avatar karozem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Czesc dziewczyny, mi najbardziej brakuje w salonach fryzjerskich kontaktu fryzjerem i moze to zabrzmi glupio ale rozmowy z nim o wlosach, ich pielegnacji i tym co do mnie jako klientki pasuje. Najczesciej fryzjerzy sie spiesza i robia wszystko na szybko i na odwal. Nie rozumiem tego bo przeciez logicznym jest ze nastepnym razem wole zostawic 300 zl w innym salonie gdzie bardziej sie mna zainteresuja.
Podobaloby mi sie jezeli fryzjer doradzil by mi pasujacy do mnie kolor itp, a nie tak jak mialo to miejsce kiedy poprosilam o platynowy blond ktory w ogole mi nie pasowal to karnacji. Fryzjerka nawet mnie nie uprzedzila ze moge w tym kolorze wygladac troche dziwnie, wtedy bym sie zastanowila jeszcze raz nad doborem koloru.
Chetnie tez wysluchalabym cennych rad na temat dbania o wlosy, jakich produktow powinnam uzywac a jakich nie i ktore ona jako fryzjerka poleca.
To chyba na tyle
karozem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 18:50   #14
barbara_malanowska1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Mi w salonach najbardziej brakuje fryzjerów, którzy potrafią słuchać i tną tak, jak ich o to proszę..
barbara_malanowska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:34   #15
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Nie mam jakis wiekszych wymagan. Chce dobrego strzyzenia, BHP, zabezpieczonej torebki w szafie lub mozliwosci postawinia/powieszenia jej przy sobie.

I jeszcze jedno... 1-2 krzesla/fotele dla meza lub kolezanki, ktora na mnie czeka. Zdarza sie, ze jade z mezem na zakupy, a potem fryzjer i mimo, ze on w tym czasie chodzi po meskich sklepach z odzieza lub przeglada gazety, czasem wpada do salonu, a tu.... nie ma krzesla na ostatnie 15 minut mojego 'upiekszania'.

Kawa, woda, sok - mile widziane. Wystarczy nawet przefiltrowana kranowka.
Reszta, mysle ze niekonieczna, a pomysl z dziecmi dobry na przyklad w godzinach porannych, gdy mamuski sa uwiazane do pociechy, a zdrugiej strony w salonach nie ma klientow, bo w pracy.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 08:55   #16
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Odnośnie dzieci...wiadomo mama wpadnie raczej na podcięcie niż na farbowanie z dzieckiem- to raczej jest oczywiste...jeżeli byłoby to w mieście to jak najbardziej ma szanse zaistnieć i szybko pocztą pantoflową się rozniesie... Jak pisałam u nas na fitnesie jest osoba która siedzi w "recepcji" i ma oko na dzieciaki- chodzi o to, że nie zostawia ich samych (wiadomo, że dzieciaki takie powyżej 2 lat)- może być to też np. tylko w określonych godz. np. od 9 do 12...naprawde wiele mam wpadało z dziećmi, mimo iż była w sali głośna muzyka itp. A poza tym jedzenie to raczej nie, ewentualnie coś do picia...Są też salony gdzie każda klinetka jest w innym "pokoju" i nikt jej nie przeszkadza ani się w nią nie wpatruje, bo mnie to denerwuje...ale tam są mega ceny
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 15:43   #17
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Jeśli chodzi o miejce dla dzieci - znam bardzo dobrze salon, gdzie takie miejsce było, tyle, że dzieci wolą się przyglądać co robi fryzjerka, pobawić wałkami, papilotami i pędzelkami niż rysować czy budować z klocków bo to mają w domu... w moim salonie z tego zrezygnowano.

Jeśli o jedzenie chodzi to też jestem przeciw, jakoś mnie to nie przekonuje, za to kawa mile widziana - u mojej fryzjerki jest do wyboru z ekspresu lub mrożona, uważam, że to super rozwiązanie.

Oczywiście miejsce na torebkę powinno być, też zawsze mam problem gdzie ją zostawić.

Mnie zawsze najbardziej brakuje w salonach fajnych fryzjerek z którymi można na każdy temat pogadać, nie lubię jak jest taka głucha cisza jak fryzjerka mnie czesze, i czasem dziwię się, że fryzjerki nie chcą albo nie potrafią doradzić czegoś w kwestii pielęgnacji czy układania włosów.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 16:21   #18
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Co do tego miejsca dla dzieci, to powinno być ono oddzielone od reszty salonu tak, żeby dzieci się "nie plątały pod nogami" fryzjerkom czy innym klientkom. A mało który salon może sobie pozwolić na taki kącik dziecięcy. No i inna kwestia- odpowiedzialność za dziecko. Pani recepcjonistka miałaby zerkać na to, co robią dzieci? A jakby któremuś się coś stało, to kto by był za to odpowiedzialny? W ogródkach dziecięcych zazwyczaj zatrudniani są chociaż studenci pedagogiki, nie twierdzę, że pani z recepcji nie może mieć dobrego podejścia do dzieciaków, ale nie powierzyłabym raczej swojej pociechy osobie, która wykonując swoją pracę tylko by zerkała, czy wszystko ok.

Swoją drogą, świetny pomysł z miejscem na torbę
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:26   #19
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Miejsca na torebkę zdecydowanie!

Pomysł z jakimś małym bufetem też fajny
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 14:10   #20
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość

Mnie zawsze najbardziej brakuje w salonach fajnych fryzjerek z którymi można na każdy temat pogadać, nie lubię jak jest taka głucha cisza jak fryzjerka mnie czesze, i czasem dziwię się, że fryzjerki nie chcą albo nie potrafią doradzić czegoś w kwestii pielęgnacji czy układania włosów.

No wlasnie, tu jest problem, ze fryzjerki nie cha rozmawiac. Wiem, ze sa zmeczone entym klientem, ale gadka szmatka o roznych technikach pielegnacji, produktach, pogadanka o planach kientki odnosnie fryzury w przyszlosci itd. W ten sposob mozna poznac klientke, zbudowac wiez, mozna tez poznac jej potrzeby i razem zrobic plan, np: zapuszczanie wlosow. Ja bym bardzo chciala dostac taka usluge: planowanie zapuszzczania wlosow, z naciskiem nie na wielkie stylowanie i udziwnianie, a lekkie podkonturowanie koncowek, by sie dalo przetrwac. A tak... fryzjerka nie wie, o co chodzi, tnie jak jej milo, 1 cm fryzjerski to 5 cm rzeczywistych...

I ile razy szlam do tego samego fryzjera i mowilam, ze chce tylko koncowki, bo zapuszczam, to dostawalam piekna bombke (fryz piekny, tyle, ze chodzilo mi o strzyzenie od spodu az do skory, by wierzchnia partia wlosow ladnie odstawala) i zapuszczanie znowu cofniete o 5-6 cm w czasie.

Ja jestem Polka (of coz , ale chodze do fryzjera Fina, co mowi po szwedzku tak jak ja, tyle ze ze smiesnym finskim nalotem. Chlopak mnie obraca ponad godzine, a mi potem az cebulki wlosowe od smiechu i jezyk od gadania bolal, a nie jestem specjalnie gadatliwa. Przy okazji wie, czego potrzebuje, dobiera mi pielegnacje, odradza kolory. Kosztuje od groma, ale jest bezbledny do milimetra.


Wnosze o dorzucenie uslugi: zapuszczanie wlosow pod opieka fryzjera....
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 17:22   #21
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Czego Wam brakuje w salonach fryzjerskich?

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Wnosze o dorzucenie uslugi: zapuszczanie wlosow pod opieka fryzjera....
Haha, mnie tego kiedyś brakowało, zanim trafiłam na wizaż Ale z tego, co widzę, to wielu fryzjerkom ogromny problem sprawia zapuszczenie włosów, a jednak swoje włosy łatwiej "prowadzić", niż cudze (chociaż zależy, jakie kto ma włosy ). No i znam multum kobiet, które by się i tak nie stosowały do fryzjerskich zaleceń, a jednak takie zapuszczanie wymaga pewnej dyscypliny.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.