Jak pielęgnować twarz mieszaną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-03, 11:38   #1
emotikonaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9

Jak pielęgnować twarz mieszaną?


Witam, mam 21 lat i nigdy nie stosowałam żadnych podkładów, pudrów, kremów itp na twarzy, jedyne co robie z twarzą to malowanie rzęs tuszem i pozniej zmywanie oczu mydłem oraz przemywanie twarzy wodą. Chciałam się poradzić jakie kosmetyki pielęgnacyjne nakładać na twarz (toniki, peelingi, kremy), z jakich marek są najlepsze, dają efekty, mam skórę mieszaną, ostatnio pojawiły się również prosówki, chciałabym zacząć dbać o swoją twarz zeby była gładka i miła w dotyku, prosze o pomoc.
emotikonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:58   #2
alicyjka008
Raczkowanie
 
Avatar alicyjka008
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 30
Dot.: Jak pielęgnować twarz mieszaną?

Na początku nie powinnaś myć twarzy zwykłym mydłem, ponieważ w ten sposób przesuszasz skórę i pozbawiasz ją naturalnej warstwy ochronnej. Jako obecna studentka usług kosmetycznych i posiadaczka cery mieszanej z tendencją do przesuszania polecam odstawienie mydła i zwykłej wody na korzyść mleczka/żelu miceralnego i toniku bezalkoholowego. Ja sama używam żelu miceralnego nawilżającego z bebeauty z biedronki (5zł) i toniku w żelu z Avonu ogórek i drzewo herbaciane jako podstawę codziennego "oczyszczania". Co do peelingu powinien on być raczej drobnoziarnisty albo enzymatyczny, który delikatnie oczyści skórę ja lubię clean&clear - złuszczający żel do mycia twarzy. Maseczki wedle uznania, mogą być nawilżające albo oczyszczające w zależności czego skóra w danym momencie potrzebuje. A co do kremów to na dzień dobre są normalizujące/matujące/lekko nawilżające, a na noc typowo nawilżające/odżywcze, te o cięższej formule.
__________________
Co obchodzi Cię jak korzystam z szaleństwa?? Bez czy w pasach bezpieczeństwa...
alicyjka008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 19:51   #3
agggusia242
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Jak pielęgnować twarz mieszaną?

Cera mieszana jest cerą dośc "drogą" w utrzymaniu ze względu na to iz potrzebuje wielowymiarowego działania na jej potrzeby. Należy ją nawilżac tak jak każdą inną cerę , ale także oczyszczac tłusty pas skóry(nie wolno robic trego w suchych partiach, gdyz może doprowadzic to do jeszcze większego przesuszenia) oraz natłuszczac w partii suchej. Szukaj toników które będą działały łagodząco, przeciwzapalnie, nawilżająco, a także przeciwbakteryjnie. W kosmetykach szukaj takich składników jak olejek z drzewa herbacianego, alantoina, d-pantenol, ekstakt z rumianku, sorbitol, mocznik , wit. C i E, a także B5, cynk, siarka , glinkibiała i zielona, a także bardzo fajna alga spirulina dla każdej cery. Polecam maseczki typu peel-off, gdyż usuwają zanieczyszczenia, ale nie wysuszają nadm iernie skóry. Można też pokusic się na nakładanie dwóch różnych maseczek na różne partie twarzy tak jak się to robi w gabinecie. Jeżeli szukasz kosmetyków z tańszej półki polecam Ziaję i Iwostin, z droższych to Vichy, Bandi(profesjonalne)

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Jeśli będziesz miała jakieś pytania zapraszam na priv
agggusia242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 10:25   #4
emotikonaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Jak pielęgnować twarz mieszaną?

super, dzięki dziewczyny
emotikonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 15:06   #5
iskierka8766
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak pielęgnować twarz mieszaną?

mogę polecic zabiegi w klinice beautymed dr mirackiego w warszawie oni juz doradza jak najlepiej pielegnowac skórę mieszana ja jestem z niej osobiscie zadowolona
iskierka8766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.