Ziaja med - jak stosować ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 09:00   #1
percepcja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2

Ziaja med - jak stosować ?


Witam, mam 18 lat i wczoraj kupiłem w aptece dwa produkty,

*Ziaja med - krem redukujacy trądzik (kuracja antybakteryjna)
*Ziaja med - żel myjący (kuracja antybakteryjna)


Nie potrafię sprecyzować jaką mam cerę, ale raczej tłustą.
Ogólnie zawsze brzydkie syfki mi wylatywały po goleniu się, mam nadzieje ze te produkty pomoga, zahamuja to.
Mam pytanie do posiadaczy tych detergentów : Jak mam to stosować, aby uzyskać najlepsze efekty ? W jakiej kolejności ? kiedy, co i jak - wszystko chciałbym wiedziec


Pozdrawiam!

Edytowane przez percepcja96
Czas edycji: 2014-05-06 o 09:01
percepcja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 11:26   #2
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ziaja med - jak stosować ?

Rano i wieczorem, najpierw żel myjący, potem nałóż krem.
Chyba, że krem ma filtry SPF, to wtedy na noc go nie nakładaj, umyj tylko porządnie buzię przed snem.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 02:28   #3
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Ziaja med - jak stosować ?

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
Rano i wieczorem, najpierw żel myjący, potem nałóż krem.
Chyba, że krem ma filtry SPF, to wtedy na noc go nie nakładaj, umyj tylko porządnie buzię przed snem.
a ja powiedziałbym że nawet jeśli krem ma filtry, to lepsze nałożyć minimalną ilość na noc, niż pomijać ten krok.
Ale z tego co kojarze to krem jest bez spfowy
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:45   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Ziaja med - jak stosować ?

Ja jeszcze kolegę poprawię, bo nie daje mi to spokoju. Detergenty to substancje, które owszem - znajdują się w obu produktach - nadając konsystencję kremowi, lub umożliwiając pienienie się i mycie żelowi - ale sam krem i żel detergentami nie są.

Znalazłam dziś parę fajnych, naturalnych kosmetyków, również o działaniu antybakteryjnym, dla mężczyzn. Nawilżający krem na dzień (z niewielkim filtrem), żel po goleniu itp. Odkopać je i podać nazwy? W sklepie internetowym, ceny znośne.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:02   #5
percepcja96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ziaja med - jak stosować ?

Jasne, możesz podać

A ten krem nakładać na zel, czy wczesniej go zmyc?
percepcja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:50   #6
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Ziaja med - jak stosować ?

Cytat:
Napisane przez percepcja96 Pokaż wiadomość
Jasne, możesz podać

A ten krem nakładać na zel, czy wczesniej go zmyc?
Żel służy do mycia, tak normalnie jak mydło, tylko ma inną konsystencję. Więc zmoczyć twarz (albo i nie), pomasować i spłukać wodą. W tym miejscu powinno się zastosować tonik, ale ciężko znaleźć w sklepie coś dobrego. No i jeżeli chcesz, to po wytarciu twarzy (najlepiej czymś jednorazowym, żeby nie roznosić bakterii) nałożyć krem. Przy czym nie jestem pewna, czy ta Ziaja nie nasili powstawania wyprysków, nie bardzo podoba mi się jej zawartość. Nie kupiłabym jej dla siebie.

Ale planuję zamówić ten krem (pod warunkiem, że skład nie uległ zmianie) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-noc-20-.html

Przeglądałam też kilka sklepów internetowych i spodobały mi się głównie produkty LASS, ze względu na cenę i naturalne składy właśnie. Wszystkie oprócz maseczki i kremów przeciwzmarszczkowych, to właśnie w ich ofercie jest krem dla mężczyzn, żel po goleniu i aloesowy żel z płatkami złota. Ogólnie możesz sobie wpisać nazwę w google i jakiś sklep się znajdzie, najlepiej byłoby porównać ceny w kilku. Ja przeglądałam perfumy-aroma, helfy, bioorganika i chyba jeszcze coś, ale już nie pamiętam, co.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 08:32   #7
Malinkowaaa
Przyczajenie
 
Avatar Malinkowaaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ziaja med - jak stosować ?

Do tej pory stosowałam 2 produkty LASS i póki co oba spełniły moje oczekiwania. Skusiłam się przede wszystkim ich składem, bo potrzebowałam czegoś naturalnego, jakiejś alternatywy dla popularnych produktów dostępnych w drogeriach, czy aptekach.
I tak stałam się posiadaczką żelu przeciwtrądzikowego oraz żelu do mycia twarzy z neem i bazylią. Oba kosmetyki zakupiłam w drogerii internetowej xx i stosunek jakości do ceny produktów naprawdę mnie usatasfakcjonował.
Zarówno jeden jak i drugi produkt pomogły mi w zlikwidowaniu wielu krostek, które pojawiają się na mojej twarzy dosyć często. Porównując skuteczność żeli LASS do skuteczności żeli z zielonej serii ziaji med (bo tej używałam przed zakupem tych kosmetyków) mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że efekty są bardzo podobne z tym, że skład LASS bardziej mnie przekonuje.
Jeżeli ktoś się jeszcze waha to ja zdecydowanie polecam tą markę. W najbliższych dniach mam w planach zakupić jeszcze kilka produktów

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-15 o 12:08 Powód: link
Malinkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 09:32:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.