Ból piersi przed okresem- mogę bez zabezpieczenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-18, 19:17   #1
ladyanabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 116

Ból piersi przed okresem- mogę bez zabezpieczenia?


Czesc! Z moim TZ kochamy sie od poltora roku, caly czas metodą przerywanego stosunku. Tą metode z powodzeniem stosowali moi rodzice i mieli tylko planowane dzieci. Ja nie moge brac hormonow, wszystko u mnie odpada. Ale do rzeczy.... moje okresy sa czesto nieregularne, choc ostatnie dwa mialam regularne hehe..... ale zauwazylam ze jak bola mnie piersi to oznacza to ze za jakis tydzien dostane okres. Okres trwa u mnie od 5-7dni. Kalendarzyk ktory automatycznie na podstawie miesiaczek wylicza mi date nastepnej miesiaczki pokazuje ze dni plodne mam okolo dwa, trzy dni po okresie. Wiec skoro teraz bola mnie piersi to mozemy z chlopakiem sprobowac bez zabezpieczenia, zeby wreszcie skonczyl we mnie? Ja slabo sie znam na tych kobiecych sprawach...:/
PS. Oboje jestesmy dawno dorosli
ladyanabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:19   #2
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

XXI wiek i kalendarzyk, do tego nieregularne cykle. Dwa regularne to mało. Zbieraj na wyprawkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:20   #3
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Czesc! Z moim TZ kochamy sie od poltora roku, caly czas metodą przerywanego stosunku. Tą metode z powodzeniem stosowali moi rodzice i mieli tylko planowane dzieci. Ja nie moge brac hormonow, wszystko u mnie odpada. Ale do rzeczy.... moje okresy sa czesto nieregularne, choc ostatnie dwa mialam regularne hehe..... ale zauwazylam ze jak bola mnie piersi to oznacza to ze za jakis tydzien dostane okres. Okres trwa u mnie od 5-7dni. Kalendarzyk ktory automatycznie na podstawie miesiaczek wylicza mi date nastepnej miesiaczki pokazuje ze dni plodne mam okolo dwa, trzy dni po okresie. Wiec skoro teraz bola mnie piersi to mozemy z chlopakiem sprobowac bez zabezpieczenia, zeby wreszcie skonczyl we mnie? Ja slabo sie znam na tych kobiecych sprawach...:/
PS. Oboje jestesmy dawno dorosli
O mamo A niech kończy, przyrost naturalny nam się w kraju zwiększy. A kto wie, może ustrzelicie bliźniaki?
Tak, nie wierzę w ten wątek
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:25   #4
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Prezerwatyw tez nie mozesz uzywac? To co robicie jest ryzykowne zwlaszcza, ze okres masz nieregularnie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:25   #5
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Są metody które mogłyby Ci pomóc - obserwacja śluzu, mierzenie temperatury. Poszukaj na forum seks.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:31   #6
ladyanabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 116
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;68752836]Są metody które mogłyby Ci pomóc - obserwacja śluzu, mierzenie temperatury. Poszukaj na forum seks.[/QUOTE]


No wlasnie z tym sluzem to u mnie nie da rady tak.... nie umiem go rozpoznac, ginekolog mi mowila jak, ale ja u siebie widze to jakby inaczej...:/
A co do temperatury- mam problemy z krazeniem wiec caly czas mam za niska, al w domu czesto jest bardzo goraco (zwolennicy goraca) wiec czasem jestem rozpalona.
Ale nie rizumiem tych podsmiec h u j kow wyzej.... skoro wiem ze jak juz bolą mnie cycki i bede mila okres za jakis tydzien to naprawde mimo to teraz moglabym byc plodna? Zamiast wysmiewac moglybyscie doradzic, po to jest to forum. Moze ja cos zle rozumiem- wyprowadzcie mnie z bledu, ale moze to wy sie mylicie?! Dni plodne ma sie po okresie, chyba ze cykl jest za krotki- u mnie nigdy nie jest krotki. Jesli jest pewnosc ze okres bede kiala mniej wiecej za tydzien to czemu teraz nie sprobowac bez zabezpieczenia? Przeciez kobieta nie jest plodna 100% czasu.....

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Prezerwatyw tez nie mozesz uzywac? To co robicie jest ryzykowne zwlaszcza, ze okres masz nieregularnie.

Prezerwatyw nie moze moj TZ- opada mu zreszta gumki to sa dla jednorazowej przygody a nie na stale. Seks przerywany od poltora roku stosujemy z powodzeniem, podobnie moi rodzice. Moj TZ zawsZe wyciaga w czas a w miedzy czasie nic mu nie wyplywa dodatkowo.....
ladyanabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:36   #7
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Prezerwatyw nie moze moj TZ- opada mu zreszta gumki to sa dla jednorazowej przygody a nie na stale. Seks przerywany od poltora roku stosujemy z powodzeniem, podobnie moi rodzice. Moj TZ zawsZe wyciaga w czas a w miedzy czasie nic mu nie wyplywa dodatkowo.....
No, to zobaczysz, jak mu opadnie, kiedy ujrzycie dwie kreseczki na teście
Moja rada? Nie brać się za seks, jeśli się nie ma pojęcia zielonego o jakiejkolwiek antykoncepcji (przerywany to nie antykoncepcja), no chyba że się bawicie w rosyjską ruletkę: jak się uda to się uda, a jak nie to nie ma tragedii, będziemy rodzicami, jeee!
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-18, 19:41   #8
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Jesli jest pewnosc ze okres bede kiala mniej wiecej za tydzien to czemu teraz nie sprobowac bez zabezpieczenia? Przeciez kobieta nie jest plodna 100% czasu.....
Pewności nigdy nie ma, zawsze coś się może rozregulować (zwykły stres potrafi rozwalić cykl). Nie możesz brać hormonów, prezerwatywy nie chcesz, zostaje miedziana spirala. Jeśli tego też nie chcesz, to po prostu nie możecie kończyć w środku bez zabezpieczenia. Bo "myślę, że teraz jestem niepłodna" to żadne zabezpieczenie, mnóstwo dzieci z tego powstało
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 19:41   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Dlugi cykl i dni plodne 2-3 dni po okresie? Cos tutaj nie pasuje. Owulacje 2-3 dni po okresie maja kobiety z krotkim cyklem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 20:18   #10
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Kobieto w tych sprawach jesteś zielona jak koperek na wiosnę ;-)
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 20:54   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Ja z taką świadomością własnego ciała i znajomością cyklu miesiączkowego za naturalne metody bym się nie brała. To wymaga dużo pracy, nauki, super regularnego cyklu, a i to jest duża szansa na niespodziankę. Jakiś kalendarzyk do wyliczania miesiączki i ból cycków to dużo za mało.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-18, 21:49   #12
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Czesc! Z moim TZ kochamy sie od poltora roku, caly czas metodą przerywanego stosunku. Tą metode z powodzeniem stosowali moi rodzice i mieli tylko planowane dzieci. Ja nie moge brac hormonow, wszystko u mnie odpada. Ale do rzeczy.... moje okresy sa czesto nieregularne, choc ostatnie dwa mialam regularne hehe..... ale zauwazylam ze jak bola mnie piersi to oznacza to ze za jakis tydzien dostane okres. Okres trwa u mnie od 5-7dni. Kalendarzyk ktory automatycznie na podstawie miesiaczek wylicza mi date nastepnej miesiaczki pokazuje ze dni plodne mam okolo dwa, trzy dni po okresie. Wiec skoro teraz bola mnie piersi to mozemy z chlopakiem sprobowac bez zabezpieczenia, zeby wreszcie skonczyl we mnie? Ja slabo sie znam na tych kobiecych sprawach...:/
PS. Oboje jestesmy dawno dorosli
Wróżę Wam potomka
Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
No wlasnie z tym sluzem to u mnie nie da rady tak.... nie umiem go rozpoznac, ginekolog mi mowila jak, ale ja u siebie widze to jakby inaczej...:/
A co do temperatury- mam problemy z krazeniem wiec caly czas mam za niska, al w domu czesto jest bardzo goraco (zwolennicy goraca) wiec czasem jestem rozpalona.
Ale nie rizumiem tych podsmiec h u j kow wyzej.... skoro wiem ze jak juz bolą mnie cycki i bede mila okres za jakis tydzien to naprawde mimo to teraz moglabym byc plodna? Zamiast wysmiewac moglybyscie doradzic, po to jest to forum. Moze ja cos zle rozumiem- wyprowadzcie mnie z bledu, ale moze to wy sie mylicie?! Dni plodne ma sie po okresie, chyba ze cykl jest za krotki- u mnie nigdy nie jest krotki. Jesli jest pewnosc ze okres bede kiala mniej wiecej za tydzien to czemu teraz nie sprobowac bez zabezpieczenia? Przeciez kobieta nie jest plodna 100% czasu.....

Prezerwatyw nie moze moj TZ- opada mu zreszta gumki to sa dla jednorazowej przygody a nie na stale. Seks przerywany od poltora roku stosujemy z powodzeniem, podobnie moi rodzice. Moj TZ zawsZe wyciaga w czas a w miedzy czasie nic mu nie wyplywa dodatkowo.....
Nie umiesz odróżnić brak śluzu, od lepkiego śluzu albo od takiego że się ciągnie i końca nie widać? Mówisz, że już dawno dorośli jesteście, ile masz lat?
No wiesz, równie dobrze do tej pory mogło wam się udawać bo mogłaś mieć zaburzenia hormonalne (nieregularne cykle), ostatnie 2 cykle "prawidłowe" to może i płodność większa
Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
No, to zobaczysz, jak mu opadnie, kiedy ujrzycie dwie kreseczki na teście
Moja rada? Nie brać się za seks, jeśli się nie ma pojęcia zielonego o jakiejkolwiek antykoncepcji (przerywany to nie antykoncepcja), no chyba że się bawicie w rosyjską ruletkę: jak się uda to się uda, a jak nie to nie ma tragedii, będziemy rodzicami, jeee!
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 06:53   #13
ladyanabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 116
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Wróżę Wam potomka

Nie umiesz odróżnić brak śluzu, od lepkiego śluzu albo od takiego że się ciągnie i końca nie widać? Mówisz, że już dawno dorośli jesteście, ile masz lat?
No wiesz, równie dobrze do tej pory mogło wam się udawać bo mogłaś mieć zaburzenia hormonalne (nieregularne cykle), ostatnie 2 cykle "prawidłowe" to może i płodność większa


Łącznie mamy 55lat. U mnie rzadko jest bral sluzu, ciagnacego nigdy nie mialam. A lepki- czasem taki mam ciagle....
w takim razie waszym tokiem myslenia kobieta zachodzi w ciaze od samego stosunku a nie zalania formy fajnie....
moi rodzice cale zycie z tego korzystali, ja poltora roku i AKURAT przypadkowo trafialam na dni kiedy nie jestem plodna ze sie "udawalo" nie zajsc? Ej sory ale to juz jest smieszne. Kobieta nie jest ciagle plodna. A jak facet sie nie spuszcza to jak ma dojsc do ciazy? Moze wroccie na lekcje biologi
ladyanabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 07:05   #14
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Łącznie mamy 55lat. U mnie rzadko jest bral sluzu, ciagnacego nigdy nie mialam. A lepki- czasem taki mam ciagle....
w takim razie waszym tokiem myslenia kobieta zachodzi w ciaze od samego stosunku a nie zalania formy fajnie....
moi rodzice cale zycie z tego korzystali, ja poltora roku i AKURAT przypadkowo trafialam na dni kiedy nie jestem plodna ze sie "udawalo" nie zajsc? Ej sory ale to juz jest smieszne. Kobieta nie jest ciagle plodna. A jak facet sie nie spuszcza to jak ma dojsc do ciazy? Moze wroccie na lekcje biologi
Skoro wiesz lepiej to po co tu przylazlas? Bzykaj sie jak chcesz!

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 07:16   #15
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Łącznie mamy 55lat. U mnie rzadko jest bral sluzu, ciagnacego nigdy nie mialam. A lepki- czasem taki mam ciagle....
w takim razie waszym tokiem myslenia kobieta zachodzi w ciaze od samego stosunku a nie zalania formy fajnie....
moi rodzice cale zycie z tego korzystali, ja poltora roku i AKURAT przypadkowo trafialam na dni kiedy nie jestem plodna ze sie "udawalo" nie zajsc? Ej sory ale to juz jest smieszne. Kobieta nie jest ciagle plodna. A jak facet sie nie spuszcza to jak ma dojsc do ciazy? Moze wroccie na lekcje biologi
A Ty na lekcję o ogłady, bo te teksty rażą prostactwem. Zalanie formy, no tego to ja jeszcze nie widziałam...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 09:19   #16
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Jaki kalendarzyk, to pewnie jakaś strona internetowa, która wylicza takie cuda Podpisuję się pod postami koleżanek, zbieraj kasę na wózek
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 11:48   #17
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Łącznie mamy 55lat. U mnie rzadko jest bral sluzu, ciagnacego nigdy nie mialam. A lepki- czasem taki mam ciagle....
w takim razie waszym tokiem myslenia kobieta zachodzi w ciaze od samego stosunku a nie zalania formy fajnie....
moi rodzice cale zycie z tego korzystali, ja poltora roku i AKURAT przypadkowo trafialam na dni kiedy nie jestem plodna ze sie "udawalo" nie zajsc? Ej sory ale to juz jest smieszne. Kobieta nie jest ciagle plodna. A jak facet sie nie spuszcza to jak ma dojsc do ciazy? Moze wroccie na lekcje biologi
Kobito, o co ci chodzi? Najpierw pytasz, kiedy uprawiać seks, żeby mógł w tobie skończyć, bo do tej pory stosowaliście stosunek przerywany, a potem mieszasz w to dni płodne. Jak nie ma wytrysku, to nie ma ciąży, jak są dni niepłodne to też jej nie będzie, ale nigdy nie masz 100% pewności, że "w miedzy czasie nic mu nie wyplywa dodatkowo", bo może i wypływa, ale twoje nieregularne cykle to w większości były cykle bezowulacyjne, a bez owulacji ciąży na pewno nie będzie. I żeby określić dni płodne i niepłodne trzeba dużo wysiłku i wiedzy, a nie trzy dni przed i trzy dni po, a i tak nie można być 100% pewnym, że to na pewno w danym momencie. Określenie śluzu (czego jak twierdzisz nie umiesz), badania szyjki macicy, mierzenia temperatury z dokładnością co do kreseczki (nie chodzi o temperaturę w mieszkaniu czy o marznące stopy, tylko o temperaturę mierzoną w pochwie, zawsze o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu). Jakikolwiek stres, zmiana trybu życia, choroba, leki i wiele innych czynników mogą to wszystko rozregulować i może się zdarzyć bobo. Zresztą tematów na temat kalendarzyka w internecie i nawet tu na forum jest mnóstwo, nikt ci nie zacznie tu od nowa tego tłumaczyć.
Chcesz stosować stosunek przerywany to sobie stosuj. Chcesz ryzykować z nieudolnie wyznaczonymi dniami niepłodnymi to sobie ryzykuj. Ewentualne konsekwencje poniesiesz ty i twój partner, nie my.
I nie wysyłaj nikogo na lekcje biologii, skoro sama najpierw się przyznajesz, że mało wiesz o własnym ciele.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:49   #18
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Łącznie mamy 55lat. U mnie rzadko jest bral sluzu, ciagnacego nigdy nie mialam. A lepki- czasem taki mam ciagle....
w takim razie waszym tokiem myslenia kobieta zachodzi w ciaze od samego stosunku a nie zalania formy fajnie....
moi rodzice cale zycie z tego korzystali, ja poltora roku i AKURAT przypadkowo trafialam na dni kiedy nie jestem plodna ze sie "udawalo" nie zajsc? Ej sory ale to juz jest smieszne. Kobieta nie jest ciagle plodna. A jak facet sie nie spuszcza to jak ma dojsc do ciazy? Moze wroccie na lekcje biologi
To po co tutaj przyszłaś? Potwierdzić swój pseudo genialny sposób na antykoncepcję?
Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Skoro wiesz lepiej to po co tu przylazlas? Bzykaj sie jak chcesz!

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, ja osobiście trzymam kciuki za potomka
Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
A Ty na lekcję o ogłady, bo te teksty rażą prostactwem. Zalanie formy, no tego to ja jeszcze nie widziałam...
Dokłądnie. Skojarzyło mi się z wypiekami świątecznymi, musiałam przeczytać dwa razy żeby zrozumieć
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Kobito, o co ci chodzi? Najpierw pytasz, kiedy uprawiać seks, żeby mógł w tobie skończyć, bo do tej pory stosowaliście stosunek przerywany, a potem mieszasz w to dni płodne. Jak nie ma wytrysku, to nie ma ciąży, jak są dni niepłodne to też jej nie będzie, ale nigdy nie masz 100% pewności, że "w miedzy czasie nic mu nie wyplywa dodatkowo", bo może i wypływa, ale twoje nieregularne cykle to w większości były cykle bezowulacyjne, a bez owulacji ciąży na pewno nie będzie. I żeby określić dni płodne i niepłodne trzeba dużo wysiłku i wiedzy, a nie trzy dni przed i trzy dni po, a i tak nie można być 100% pewnym, że to na pewno w danym momencie. Określenie śluzu (czego jak twierdzisz nie umiesz), badania szyjki macicy, mierzenia temperatury z dokładnością co do kreseczki (nie chodzi o temperaturę w mieszkaniu czy o marznące stopy, tylko o temperaturę mierzoną w pochwie, zawsze o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu). Jakikolwiek stres, zmiana trybu życia, choroba, leki i wiele innych czynników mogą to wszystko rozregulować i może się zdarzyć bobo. Zresztą tematów na temat kalendarzyka w internecie i nawet tu na forum jest mnóstwo, nikt ci nie zacznie tu od nowa tego tłumaczyć.
Chcesz stosować stosunek przerywany to sobie stosuj. Chcesz ryzykować z nieudolnie wyznaczonymi dniami niepłodnymi to sobie ryzykuj. Ewentualne konsekwencje poniesiesz ty i twój partner, nie my.
I nie wysyłaj nikogo na lekcje biologii, skoro sama najpierw się przyznajesz, że mało wiesz o własnym ciele.
so true
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 20:41   #19
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez ladyanabel Pokaż wiadomość
Moze wroccie na lekcje biologi
Powrót na lekcje biologii to przydałby się właśnie Tobie, droga koleżanko. Tam właśnie omawia się cykl miesiączkowy, płodność, budowę układu rozrodczego i zahacza o antykoncepcję.

Wracając do tematu - aplikacja kalendarzyk w telefonie to nie jest metoda antykoncepcji! Słyszałam o niejednym przypadku, który dzięki temu wpadł. Metoda kalendarzykowa, ta z prawdziwego zdarzenia metoda objawowo-termiczna wymaga wiedzy, obserwacji własnego organizmu oraz systematyczności. I zapewniam Cię - dwa cykle to za mało, a przy nieregularnych cyklach ta metoda jest kompletnie bez sensu Znam przypadek w moim otoczeniu, że dziewczyna była pewna, że jest bezpłodna bo przez 2 lata się bez gumki udawało. Nie zrobiła badań w tym kierunku. Niedługo później zobaczyła dwie kreski na teście. Cud? Nie sądzę.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 08:06   #20
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Cytat:
Napisane przez Choco_Latte_ Pokaż wiadomość
Powrót na lekcje biologii to przydałby się właśnie Tobie, droga koleżanko. Tam właśnie omawia się cykl miesiączkowy, płodność, budowę układu rozrodczego i zahacza o antykoncepcję.

Wracając do tematu - aplikacja kalendarzyk w telefonie to nie jest metoda antykoncepcji! Słyszałam o niejednym przypadku, który dzięki temu wpadł. Metoda kalendarzykowa, ta z prawdziwego zdarzenia metoda objawowo-termiczna wymaga wiedzy, obserwacji własnego organizmu oraz systematyczności. I zapewniam Cię - dwa cykle to za mało, a przy nieregularnych cyklach ta metoda jest kompletnie bez sensu Znam przypadek w moim otoczeniu, że dziewczyna była pewna, że jest bezpłodna bo przez 2 lata się bez gumki udawało. Nie zrobiła badań w tym kierunku. Niedługo później zobaczyła dwie kreski na teście. Cud? Nie sądzę.
Bardzo mnie śmieszy podejście "ktoś tam stosował metodę przerywaną i nie zaszedł więc ja też nie zajdę" oraz "skoro teraz nie zaszłam to idealnie stosujemy tą metodę, te co zaszły w ciążę to się nie znają". A dopiero za kilka lat, jak ktoś będzie się chciał starać o dziecko okaże się że jedno z partnerów jest bezpłodne i stąd taka świetna skuteczność tej pseudometody.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 08:40   #21
adzet
Raczkowanie
 
Avatar adzet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Bol piersi przed okresem- moge bez zabezpieczenia?

Czytam ten wątek i nie wierzę, że mogłaby to pisać osoba od dawna dorosła, a nie gimnazjalistka/licealistka bez świadomości o antykoncepcji..
Nieregularny okres powoduje, że raczej nie powinno się korzystać z kalendarzyka bo jest zbyt duże przekłamanie.. To że do tej pory się udało to nie znaczy, że dalej będzie się udawać.

Nie wiem czego oczekujesz dziewczyno, serio. Przekonujesz nas do swojej metody, trwasz przy niej, nie słuchasz rad, a prosisz o przyzwolenie na niezabezpieczanie się? Przecież to twoje ciało, twoja odpowiedzialność i twoje przyszłe dziecko.
Jak dla mnie to baw się dobrze, miłego seksu


PS. Ciekawe czemu prezerwatywy tak bardzo nie? Uczulenie na lateks czy po prostu nie, uwierają mnie? :P
__________________
Uciszyłam w sobie tą małą dziewczynkę, gdzieś pomiędzy szóstym kieliszkiem, a czwartym papierosem.
adzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 10:03   #22
ninus112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 278
Dot.: Ból piersi przed okresem- mogę bez zabezpieczenia?

Razem macie 55lat? Patrząc po tym jak piszesz to on ma 40 a Ty 15 Stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcyjna. W takim tempie szybciej zrobicie dziecko niż Ci się wydaje.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
ninus112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 08:52   #23
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Ból piersi przed okresem- mogę bez zabezpieczenia?

Najlepszy z tego wszystkiego jest zwrot:"moi rodzice to stosowali" Twoje dzieci też będą mogły tak powiedzieć
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 12:29   #24
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ból piersi przed okresem- mogę bez zabezpieczenia?

Dajcie już spokój, autorka od trzech tygodni nic tu nie pisała, niech ten temat zginie gdzieś w odmętach wizażu...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-10 13:29:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.