Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-19, 19:50   #4351
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Duda z tego co wiem też ma doktorat z prawa i też był wykładowcą. A mysle, że też na spokojnie mogłabym powiedziec, że jest moim zdaniem imbecylem, który w ogóle nie nadaje sie do pełnionej przez siebie funkcji. Tak samo Krystyna Pawłowicz i zapewne kilku innych, wiec nie wiem dlaczego czyjeś wyksształcenie miałoby z marszu robić z niego ideał którego nie wolno krytykować na podstawie dotychczasowych dookonań. Zwłaszcza, że minister edukacji a doktor prawa to dwie kompetencje odległe o lata świetlne.
Imbecylstwo opierasz na...?

Podaj dokumenty Andrzeja, Krystyny przypisy do odpowiednich cytatów i wytknij wprost. Posmiejmy się razem.

Powinno to być łatwe, szybkie, proste skoro to imbecyle. Liczę na Ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 19:56   #4352
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Dudy bym nie nazwała imbecylem, ale już Komorowski walący ortografy i nie znający podstawowych zasad etykiety to może tak być, że mieliśmy imbecyla za prezydenta niegdyś zresztą Kwaśniewski nie był lepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 20:01   #4353
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Dudy bym nie nazwała imbecylem, ale już Komorowski walący ortografy i nie znający podstawowych zasad etykiety to może tak być, że mieliśmy imbecyla za prezydenta niegdyś zresztą Kwaśniewski nie był lepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwaśniewski to szczwany lis. Daleko mu do imbecyla. A że np ładował się do samochodu przez bagaznik to dlatego, że to człowiek prawdopodobnie chory - alkoholik.

Jeśli chodzi o Brona, to wolę się powstrzymać od komentarza. Dobrze, że ten pan nie jest już aktywnym politykiem. Nie wiem w ogóle jakim cudem zaszedł tak wysoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 20:04   #4354
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Kwaśniewski to szczwany lis. Daleko mu do imbecyla. A że np ładował się do samochodu przez bagaznik to dlatego, że to człowiek prawdopodobnie chory - alkoholik.

Jeśli chodzi o Brona, to wolę się powstrzymać od komentarza. Dobrze, że ten pan nie jest już aktywnym politykiem. Nie wiem w ogóle jakim cudem zaszedł tak wysoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja trochę żałuję, że nie ma Brona, bo choć granatem od pługa oderwany, dostarczał niezłej rozrywki swoimi występami jako prezydent

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 20:12   #4355
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Liczy się skala. Medialność. Hotel tak ładnie się nie sprzeda jak wojskowe namioty na płycie Narodowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

I tak jest lepiej niż sądziłem. Obawiałem się, że PiS oglosi wybudowanie jakiegoś wielgachnego szpitala w miesiąc czy innej kosztownej bzdury. Aby przyćmić Chiny. Aby pokazać prawdziwą skalę i rozmach!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz że to taka pokazówka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 20:26   #4356
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

A, dobra wiem dlaczego. On przecież chyba siedział w służbach.

Mnie to nie bawiło. Tak jak nie bawi mnie pierdzenie w wytwornym towarzystwie. Podobnie Bronisław nie pasowal do roli prezydenta RP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Myślisz że to taka pokazówka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokazówka - nie określiłbym tak tego. Prędzej - fasada.

Fasada walki z pandemią. Jasne, ten wirus istnieje. Tyle że prawdopodobnie miało go lub ma, co najmniej 50% populacji tego kraju.
Nie da się funkcjonkwac przez ponad pół roku nie wychodząc z domu i nie spotykajac się z nikim kto byłby poza domem.
Wirus w większości wypadków mija bezobjawowo, ale mimo to można się zarazić. Badani są tylko Ci z objawami i którzy sami się zgłoszą. Pytanie - ile osób świadomie chce się dać zamknąć na parę tygodni w domu? Pytanie - skoro wiadomo, że w większości wirus jest całkowicie bezobjawowy to ile osób go ma? Czy tacy się badaja? Ile takich osób tego wirusa roznosi i zaraza innych?

Całe te walki państw z tym wirusem to kpina, absurd i marnotrawstwo pieniedzy. Cała ta walka przyczynia się do prawdziwych dramatów, że ludzie potrzebujący naprawdę leczenia i pomocy umieraja. Bez błysków fleszy i rozgłosu. Bo pandemia. Cała ta walka z wirusem powoduje że zamykane na długie dni, tygodnie i miesiące są ofiary i ich kaci w jednym pomieszczeniu.

Powoduje cała masę tragicznych dla wielu, bardzo wielu ludzi konsekwencji, które jeszcze nadejdą. Nadejdą jak przyjdzie zapłacić za tą niechciana pomoc państwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-10-19 o 20:27
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 06:46   #4357
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Może sobie być doktorem prawa. Ktoś o takich poglądach jest dla mnie debilem. To, że ma doktorat, nie znaczy, że jest inteligentny. Nie mówiąc już o tym w jaki sposób wypowiada się o lgbt.

"Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jak się pierwsze dziecko nie rodzi się w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? Takie są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana".
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 07:11   #4358
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Może sobie być doktorem prawa. Ktoś o takich poglądach jest dla mnie debilem. To, że ma doktorat, nie znaczy, że jest inteligentny. Nie mówiąc już o tym w jaki sposób wypowiada się o lgbt.

"Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jak się pierwsze dziecko nie rodzi się w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? Takie są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana".
Też mam doktorat.
Ale takich kocpołów nie gadam. A swoje prywatne poglądy mogę dyskutować na herbatce imieninowej u cioci, względnie z grupą przyjaciół, gdybym nagle zapragnęła głębszej dyskusji. Ale od miejsca pracy trzymam je z daleka, bo to nie jest ani mój prywatny folwark, ani w ogóle miejsce na to. Podobnie i pan Duda mógłby powstrzymać się od wypowiedzi i lgbt i o miejscu kobiety w społeczenstwie, bo nie za wygłaszanie kocpołów i prywatnych poglądów mu płacą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 08:05   #4359
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

O, kolejna osoba po Giertychu ma pecha.
Magdalena K,.kierowała grupą przestępczą w Polsce, i która to uciekła na Słowację i tam została złapana wystosowała prośbę o azyl polityczny w związku z tym, że PiS zlamal zasady praworządności w Polsce. Dlatego ona nie może liczyć na sprawiedliwy wyrok w kraju pisowskich siepaczy.

Niestety, Słowacja odrzuciła argumenty pani Magdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-10-20 o 08:07
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 09:40   #4360
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
O, kolejna osoba po Giertychu ma pecha.
Magdalena K,.kierowała grupą przestępczą w Polsce, i która to uciekła na Słowację i tam została złapana wystosowała prośbę o azyl polityczny w związku z tym, że PiS zlamal zasady praworządności w Polsce. Dlatego ona nie może liczyć na sprawiedliwy wyrok w kraju pisowskich siepaczy.

Niestety, Słowacja odrzuciła argumenty pani Magdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
E tam.
Było do Niemiec uciekać albo do Brukseli.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 09:55   #4361
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
E tam.
Było do Niemiec uciekać albo do Brukseli.
Słowacja jest ukrytym sprzymierzencem totalitarnego państwa PiSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 10:28   #4362
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Słowacja jest ukrytym sprzymierzencem totalitarnego państwa PiSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, ze po prostu argumenty tej pani sa glupie i raczej nigdzie by nie dostala azylu.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 11:42   #4363
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Słowacja jest ukrytym sprzymierzencem totalitarnego państwa PiSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Ale tam moooooże szybciej by jej uwierzyli

Natomiast to,że PiS oraz Jarosław mają zapędy totalitarne to inna historia.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:03   #4364
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Nie obrażając wszystkich doktorów - 90% tych ludzi to raczej mniej ambitne jednostki, które chcą sobie przedłużyć studia.

Oczywiście jest jeszcze 10% ludzi z pasji. Ale no nie stanowią oni większości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:26   #4365
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie obrażając wszystkich doktorów - 90% tych ludzi to raczej mniej ambitne jednostki, które chcą sobie przedłużyć studia.

Oczywiście jest jeszcze 10% ludzi z pasji. Ale no nie stanowią oni większości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z pasji i mających jakieś inne finansowe wsparcie aby mogli tę pasję rozwijać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:30   #4366
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie obrażając wszystkich doktorów - 90% tych ludzi to raczej mniej ambitne jednostki, które chcą sobie przedłużyć studia.

Oczywiście jest jeszcze 10% ludzi z pasji. Ale no nie stanowią oni większości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam takie obserwacje, zwłaszcza jak widzę, kto z mojego roku poszedł na doktorat.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Tylko do tych 10% dodałabym nielicznych, którzy poszli z powodu pracy (wymóg).
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 12:32   #4367
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie obrażając wszystkich doktorów - 90% tych ludzi to raczej mniej ambitne jednostki, które chcą sobie przedłużyć studia.

Oczywiście jest jeszcze 10% ludzi z pasji. Ale no nie stanowią oni większości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to tam nie wiem, ale wiem, że w obecnych czasach doktorat to nie jest jakieś karkołomne osiągnięcie. Być może w medycynie, to tak.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:02   #4368
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Z pasji i mających jakieś inne finansowe wsparcie aby mogli tę pasję rozwijać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyznam szczerze - nie poszłam na doktorat, bo dostałam prace na dzień dobry za dwa razy tyle, co zarabiałabym jako pracownik naukowy z możliwością potrojenia (w skali lat, wiadomo).

No taki to już system.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:03   #4369
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze - nie poszłam na doktorat, bo dostałam prace na dzień dobry za dwa razy tyle, co zarabiałabym jako pracownik naukowy z możliwością potrojenia (w skali lat, wiadomo).

No taki to już system.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zrobiłem tak samo. Tyle że przez blisko rok byłem na doktoranckich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 15:16   #4370
_bog
Raczkowanie
 
Avatar _bog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 113
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

To już zależy od tego, czy dla kogoś większą miarą szeroko rozumianego "sukcesu" (rozumiejąc to jako "osiągnięcie czegoś, z czego się będzie dumnym") jest:
A) Zarobienie dużej ilości pieniędzy,
czy:
B) Osiągnięcie większej samodzielności naukowo / badawczej, opcjonalnie wniesienie własnego wkładu w aktualny stan wiedzy w jakiejś dziedzinie

Już abstrahując od tego, że faktycznie ostatnio poziom doktoratów drastycznie spada ze względu na fakt, że rzeczywiście idzie tam coraz więcej ludzi, którzy mają w pompie zarówno A), jak i B), a to, na czym im zależy, to:
C) Mieć jakąś pracę, bo na uczelni zaproponowali (potrzebują rąk do pracy), a nigdzie indziej mogą mnie nie zechcieć

Co do doktoratów medycznych, to jeszcze inna bajka. Osobiście robiłam z nauk przyrodniczych, co polegało na tym, że samodzielnie planowaliśmy i prowadziliśmy badania oraz analizowaliśmy statystycznie wyniki. Tylko promotor służył pomocą w przypadku jakichś wątpliwości. Z tego, co słyszałam od znajomej robiącej doktorat medyczny, polegało to na tym, że ludzie wkręcają się dzięki znajomościom, dostają gotowe historie kilku przypadków, a dane analizują im statystycy Na moje zdziwienie, że jak to tak, oddawać swoje dane do doktoratu statystykowi (dla mnie to tak samo jakby ktoś ci napisał pracę magisterską - przecież analiza statystyczna danych to podstawa), odpowiedź uzyskałam taką: "ale przecież wszyscy tak robią"
_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:23   #4371
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _bog Pokaż wiadomość
To już zależy od tego, czy dla kogoś większą miarą szeroko rozumianego "sukcesu" (rozumiejąc to jako "osiągnięcie czegoś, z czego się będzie dumnym") jest:
A) Zarobienie dużej ilości pieniędzy,
czy:
B) Osiągnięcie większej samodzielności naukowo / badawczej, opcjonalnie wniesienie własnego wkładu w aktualny stan wiedzy w jakiejś dziedzinie

Już abstrahując od tego, że faktycznie ostatnio poziom doktoratów drastycznie spada ze względu na fakt, że rzeczywiście idzie tam coraz więcej ludzi, którzy mają w pompie zarówno A), jak i B), a to, na czym im zależy, to:
C) Mieć jakąś pracę, bo na uczelni zaproponowali (potrzebują rąk do pracy), a nigdzie indziej mogą mnie nie zechcieć

Co do doktoratów medycznych, to jeszcze inna bajka. Osobiście robiłam z nauk przyrodniczych, co polegało na tym, że samodzielnie planowaliśmy i prowadziliśmy badania oraz analizowaliśmy statystycznie wyniki. Tylko promotor służył pomocą w przypadku jakichś wątpliwości. Z tego, co słyszałam od znajomej robiącej doktorat medyczny, polegało to na tym, że ludzie wkręcają się dzięki znajomościom, dostają gotowe historie kilku przypadków, a dane analizują im statystycy Na moje zdziwienie, że jak to tak, oddawać swoje dane do doktoratu statystykowi (dla mnie to tak samo jakby ktoś ci napisał pracę magisterską - przecież analiza statystyczna danych to podstawa), odpowiedź uzyskałam taką: "ale przecież wszyscy tak robią"
Ja na doktoranckich byłem w zespole projektowym z osobami z biotechu. Więc nie rozumiem problemu. Z tego co wiem część osób oparła o te badania swoje prace, bo projekt był bardzo innowacyjny.

Co do reszty. Przecież A nie wyklucza B. Żywo uczestniczę w społeczności GNU, także udzielam się za free w pewnej fundacji.
Moje biblioteki są powszechnie dostępne i oparte na licencji MIT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:27   #4372
_bog
Raczkowanie
 
Avatar _bog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 113
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Problemu nie ma w oparciu badań naukowych do swojego doktoratu na swojej pozostałej pracy, jeżeli akurat w swojej pozostałej pracy człowiek zajmuje się czymś innowacyjnym. Problem polega na dostaniu w swojej pracy "gotowca", którego wyniki następnie interpretuje ci statystyk (jeżeli z pytaniem chodzi o doktoraty medyczne).

Poza tym oczywiście A nie zawsze wyklucza B. Kwestia jest taka, co się wybiera w sytuacji, kiedy akurat tak jest

Edytowane przez _bog
Czas edycji: 2020-10-20 o 15:32 Powód: [w sumie ok]
_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:32   #4373
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _bog Pokaż wiadomość
[.]
Nie trzeba być na doktoracie aby przysłużyć się społeczeństwu.
Jakis czas temu miałem okazję pogadać ze znajomymi i znajomymi znajomych którzy zostali na doktoracie. W najlepszym razie to pozostali na poziomie sprzed paru lat. Najczęściej się po prostu uwstecznili. Te ich problemy i rozważania gdzie siedzą zamknięci w salkach są absurdalne, bo już dawno temu rozważane i rozwiązane. Ale aby to wiedzieć to trzeba jeździć, czytać, pracować, mieć komercyjny kontakt z żywą społecznością pasjonatów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:38   #4374
_bog
Raczkowanie
 
Avatar _bog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 113
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Powyżej rozbudowałam kropkę

Co do nie zamykania się samemu w salce i nie zapętlaniu się w bezsensownych filozofiach, oczywiście się zgadzam. To jest raczej kwestia tematu prowadzonych badań.

Tyle tylko, że nie zgadzam się z tym, że kontakt z "żywą społecznością pasjonatów" koniecznie musi być kontaktem komercyjnym A czasami komercyjność wręcz wyklucza pasję - nie mówię, że zawsze, bo oczywiście dobrze jest dobrze zarabiać (zwłaszcza jeżeli jest się naprawdę dobrym). Ale w sytuacji komercyjnej zawsze zdarzy się sporo osób, którym chodzi tylko o ten aspekt. W sytuacji niekomercyjnej będą na pewno tylko prawdziwi pasjonaci
_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:44   #4375
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _bog Pokaż wiadomość
Powyżej rozbudowałam kropkę

Co do nie zamykania się samemu w salce i nie zapętlaniu się w bezsensownych filozofiach, oczywiście się zgadzam. To jest raczej kwestia tematu prowadzonych badań.

Tyle tylko, że nie zgadzam się z tym, że kontakt z "żywą społecznością pasjonatów" koniecznie musi być kontaktem komercyjnym A czasami komercyjność wręcz wyklucza pasję - nie mówię, że zawsze, bo oczywiście dobrze jest dobrze zarabiać (zwłaszcza jeżeli jest się naprawdę dobrym). Ale w sytuacji komercyjnej zawsze zdarzy się sporo osób, którym chodzi tylko o ten aspekt. W sytuacji niekomercyjnej będą na pewno tylko prawdziwi pasjonaci
Tak. Tak jak na doktoranckich nie są tylko pasjonaci, najlepsi z najlepszych, ale także lenie, ktore tam siedzą, bo nigdzie indziej nikt by ich nie przyjął.

Tak samo są osoby, które pracują tylko by zarobić. Bo to czym się zajmują obchodzi ich tylko dlatego, że mają za to hajs.

W każdej gałęzi znajdą się osoby, które tam są, ale raczej być tam ich nie powinno. Żadne to odkrycie. Problem w tym, że na studiach doktoranckich ten podział staje się patologiczny.

Za to branża komercyjna (przynajmniej ta IT) coraz bardziej inwestuje w badania stricte naukowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

We własne badania naukowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 15:52   #4376
_bog
Raczkowanie
 
Avatar _bog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 113
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Wszędzie są patologie. To, w czym się być może nie zgadzamy, to fakt, że ja jednak uważam, że mimo wszystko (statystycznie) łatwiej o prawdziwego pasjonata tam, gdzie nie ma z tego dużych pieniędzy, niż tam, gdzie ma. Pieniądze są zbyt silnym alternatywnym motywatorem aby nie przyciągnęły dużej ilości ludzi może i jakoś tam zdolnych / cwanych / ambitnych, ale w gruncie rzeczy mających sam przedmiot swojej działalności w tzw. głębokim poważaniu.

Oczywiście, nie da się tego w żaden sposób udowodnić (ani tego, że tak nie jest), więc akurat możemy sobie grzecznie przedstawić swoje opinie
_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:07   #4377
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _bog Pokaż wiadomość
Wszędzie są patologie. To, w czym się być może nie zgadzamy, to fakt, że ja jednak uważam, że mimo wszystko (statystycznie) łatwiej o prawdziwego pasjonata tam, gdzie nie ma z tego dużych pieniędzy, niż tam, gdzie ma. Pieniądze są zbyt silnym alternatywnym motywatorem aby nie przyciągnęły dużej ilości ludzi może i jakoś tam zdolnych / cwanych / ambitnych, ale w gruncie rzeczy mających sam przedmiot swojej działalności w tzw. głębokim poważaniu.

Oczywiście, nie da się tego w żaden sposób udowodnić (ani tego, że tak nie jest), więc akurat możemy sobie grzecznie przedstawić swoje opinie
Dlaczego Twoim zdaniem pasjonat = biedak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:18   #4378
_bog
Raczkowanie
 
Avatar _bog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 113
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Nie uważam tak. Mam wrażenie, że statystycznie łatwiej o prawdziwego pasjonata tam, gdzie nie występują inne bardzo silne motywatory do zajęcia się danym tematem. Statystycznie oznacza tylko, że statystycznie. Będą znajdować się wyjątki w każdą stronę. Ty mi przedstawisz dobrze zarabiających informatyków inwestujących duże pieniądze i zaangażowanie w rozwój informatyki, a ja mogę przytoczyć historie dokonujących przełomów naukowców biednych jak myszy kościelne. To i tak tylko pojedyncze i skrajne przypadki.

Poza tym oczywiście to tylko statystyczne wrażenie. Ty możesz mieć odwrotne, a czegoś takiego jak czyjaś prawdziwa motywacja do danej pracy nie da się w żaden sposób rzetelnie udowodnić (bo chyba nie na podstawie ankiety ).
_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:25   #4379
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez _bog Pokaż wiadomość
Nie uważam tak. Mam wrażenie, że statystycznie łatwiej o prawdziwego pasjonata tam, gdzie nie występują inne bardzo silne motywatory do zajęcia się danym tematem. Statystycznie oznacza tylko, że statystycznie. Będą znajdować się wyjątki w każdą stronę. Ty mi przedstawisz dobrze zarabiających informatyków inwestujących duże pieniądze i zaangażowanie w rozwój informatyki, a ja mogę przytoczyć historie dokonujących przełomów naukowców biednych jak myszy kościelne. To i tak tylko pojedyncze i skrajne przypadki.

Poza tym oczywiście to tylko statystyczne wrażenie. Ty możesz mieć odwrotne, a czegoś takiego jak czyjaś prawdziwa motywacja do danej pracy nie da się w żaden sposób rzetelnie udowodnić (bo chyba nie na podstawie ankiety ).
Statystyczne wrażenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 16:28   #4380
_bog
Raczkowanie
 
Avatar _bog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 113
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Statystyczne wrażenie. Nie ma możliwości przeprowadzenia rzetelnych badań w tym temacie. Więc każdy może sobie wyrobić własną opinię na podstawie tego, co mu się akurat wydaje no więc mi się wydaje, że statystycznie rzecz biorąc więcej pasjonatów będzie tam, gdzie nie ma z tego żadnych innych (silnych!) alternatywnych korzyści.
_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.