Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-06, 20:19   #181
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość



wzrost po tatusiu, waga po mamusi


trzymam kciuki, na pewno będzie wszystko w jak najlepszym porządku

mamy ale to tak jak już kiedyś wspominałam, jak będzie grupa na face to się podzielę





i to bez nóżek

Ale aż mi się smutno zrobiło jak zobaczyłam, że on coraz mniej miejsca ma wyglądał jakby mu ciasno było ahhh te hormony
A to lekarz nie mierzy już całego pasożyta?? Hmm. To faktycznie duuuuuzyb😍
Ja się o jakieś wymiary zapytam w środę bo ostatnio dostałam tylko obwód brzuszka i główki i pomiar kości udowej.


Sylwia Myślę że to nie przekreśla szans. Pappa to statystyka..
A jak reszta wyników? Nt, całe usg? Szwagiwrka będzie robić dalej jakieś badania??
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:21   #182
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Oba daly taki wynik, z krwi i USG. Test pappa i podwojny to to samo? Moze teraz mozana zrobic jeszcze jakis zamiast amniopunkcji? Czy to z krwi i usg jest juz dokladne? Komptetnie sie na tym nie znam, robilam sama nipt...
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:25   #183
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
A to lekarz nie mierzy już całego pasożyta?? Hmm. To faktycznie duuuuuzyb
Ja się o jakieś wymiary zapytam w środę bo ostatnio dostałam tylko obwód brzuszka i główki i pomiar kości udowej.


Sylwia Myślę że to nie przekreśla szans. Pappa to statystyka..
A jak reszta wyników? Nt, całe usg? Szwagiwrka będzie robić dalej jakieś badania??
Teraz już mierzy się właśnie obwody i kość udową. Nie dostaje się długości całego dziecka.
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Oba daly taki wynik, z krwi i USG. Test pappa i podwojny to to samo? Moze teraz mozana zrobic jeszcze jakis zamiast amniopunkcji? Czy to z krwi i usg jest juz dokladne? Komptetnie sie na tym nie znam, robilam sama nipt...
Nie jest dokładne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:29   #184
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
No i sie pocieszylam. Szwagierka wlasnie dostala wyniki z podwojnego testu. Ryzyko choroby downa 1:51. Dziewczyny, powiedzcie, ze to nie przekresla, ze dziecko bedzie zdrowe...wysokie to ryzyko, prawda? Ona ma 31 lat, on prawie 40. To prawda, ze statystyka gra role i takie czynniki tez? Nie moge przestac o tym myslec, tak strasznie mi smutno
Ma wyższe ryzyko niż populacyjne, ale to nie jest jednoznaczne z tym, że dziecko będę chore. A na USG było ok? Ja bym dla spokoju robiła ten test co Czubasek
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A nuż będzie spokojniejszy od pierwszego U mnie póki co na odwrót. Córcia spokojna a to w brzuchu jakby szaleju się najadło Czemu się stresujecie przed wizytą. Dziewczyny już jest i będzie wszystko dobrze, cieszcie się na spotkanie z maluchem a nie dawajcie mu stresa to nie wyrok przecież, tylko jakieś tam dane które mogą a nie muszą ich dotyczyć, a już nie mówię o sprawdzeniu się. Ale fakt otrzymując takie dane stresior sam się włącza. Dlatego ja nie chce robić takich badań bo wiem że bym przeżywała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ultra pierwszy też w brzuchu był spokojny. Nawet jak się urodził to udawał spokojnego, dopiero jak nauczył się przemieszczać to pokazał swoje prawdziwe oblicze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:37   #185
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Bedzie robic dalej testy, amniopunkcja, albo ten drozszy z krwi, ale to koszt ok2000zl z tego co mowi. Dzieki za informacje, nie zasmucam Was juz gratuluje wszystkim udanych wizyt! Oby u nas wszystko bylo pieknie juz do konca!
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:38   #186
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Bedzie robic dalej testy, amniopunkcja, albo ten drozszy z krwi, ale to koszt ok2000zl z tego co mowi. Dzieki za informacje, nie zasmucam Was juz gratuluje wszystkim udanych wizyt! Oby u nas wszystko bylo pieknie juz do konca!
I najprawdopodobniej okaże się, że jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:40   #187
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Teraz już mierzy się właśnie obwody i kość udową. Nie dostaje się długości całego dziecka. Nie jest dokładne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda tylko że wagi mi nie podał 😝 ale może w środę będę bogatsza i tą wiedzę, 😁
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 20:46   #188
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 953
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Jak ja Wam zazdroszczę ruchów <3 ale czekam cierpliwie. Natomiast na płeć czekam strasznie niecierpliwie Mam wizytę w czwartek, będzie 15+2 i będę męczyć lekarza czy coś widać.

Co do Pappa - pisałam już na listopadówkach, ja dostałam burę od prowadzącego że je zrobiłam. Na szczęście wszystko wyszło dobrze, ale powiedział że problem byłby w przeciwnym przypadku a to czysta statystyka i równie dobrze mógłby nam powiedzieć że jadąc gdzieś na majówkę mamy większe prawdopodobieństwo śmierci w wypadku niż nie jadąc. Wiem ze w następnej ciąży bym się już nie zdecydowała na ten test.
53a79fa446cdfb8869bfead901fb105f1bedb9e1_5f7ba57211d4f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:50   #189
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86786564]Jak ja Wam zazdroszczę ruchów <3 ale czekam cierpliwie. Natomiast na płeć czekam strasznie niecierpliwie Mam wizytę w czwartek, będzie 15+2 i będę męczyć lekarza czy coś widać.

Co do Pappa - pisałam już na listopadówkach, ja dostałam burę od prowadzącego że je zrobiłam. Na szczęście wszystko wyszło dobrze, ale powiedział że problem byłby w przeciwnym przypadku a to czysta statystyka i równie dobrze mógłby nam powiedzieć że jadąc gdzieś na majówkę mamy większe prawdopodobieństwo śmierci w wypadku niż nie jadąc. Wiem ze w następnej ciąży bym się już nie zdecydowała na ten test.[/QUOTE]A mój prowadzący właśnie bardzo naciskał, żebym zrobiła pappę i że samo usg jest bez sensu... Ale ja sie uparłam, że nie robię i koniec Mam 25 lat, nie było przypadku chorób genetycznych w mojej i TŻ rodzinie, poza tym i tak nie usunęłabym dziecka z zespołem Downa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 20:56   #190
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Mnie tez lekarze tlumaczyli powody, dla ktorych zrobienie samego usg genetycznego nie daje wystarczajacej informacji o stanie zdrowia dziecka (70% czulosci) i ze nalezy wykonywac caly test.
Przekonywali bardzo racjonalnie, chociaz decyzja byla moja.
Tez nie usubelabym dziecka z zd i lekarze o tym wiedzieli rozmawiajac ze mna.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:01   #191
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mnie tez lekarze tlumaczyli powody, dla ktorych zrobienie samego usg genetycznego nie daje wystarczajacej informacji o stanie zdrowia dziecka (70% czulosci) i ze nalezy wykonywac caly test.

Przekonywali bardzo racjonalnie, chociaz decyzja byla moja.

Tez nie usubelabym dziecka z zd i lekarze o tym wiedzieli rozmawiajac ze mna.
A mnie lekarz nie przekonywał, powiedział, że musi mnie o tym poinformować ale na moim miejscu by nie robił. To był lekaza z certyfikatem od prenatalnych

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 21:04   #192
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

1:51 to jeszcze o niczym nie świadczy, czytałam na jakimś forum o kobiecie, której wyszło to ryzyko 1:4 no i rzeczywiście dziecko urodziło się z zespołem downa, ale ona miała 25%szans,a tutaj to nadal zaledwie 2%, więc jestem przekonana że po dodatkowych badaniach wszystko się wyjaśni i dzidzia jest zdrowa Ja czekam w poczekalni u mojego gina, byłam wcześniej, a tu szok, 10 osób czekało, wróciłam za 3 godziny i nadal kilka osób, o 01:00 może wyjdę
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:11   #193
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
1:51 to jeszcze o niczym nie świadczy, czytałam na jakimś forum o kobiecie, której wyszło to ryzyko 1:4 no i rzeczywiście dziecko urodziło się z zespołem downa, ale ona miała 25%szans,a tutaj to nadal zaledwie 2%, więc jestem przekonana że po dodatkowych badaniach wszystko się wyjaśni i dzidzia jest zdrowa Ja czekam w poczekalni u mojego gina, byłam wcześniej, a tu szok, 10 osób czekało, wróciłam za 3 godziny i nadal kilka osób, o 01:00 może wyjdę
O kurde. Powodzenia!




Sylwia trzymam kciuki, żeby Malenstwo było zdrowe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:13   #194
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86786564]Jak ja Wam zazdroszczę ruchów <3 ale czekam cierpliwie. Natomiast na płeć czekam strasznie niecierpliwie Mam wizytę w czwartek, będzie 15+2 i będę męczyć lekarza czy coś widać.

Co do Pappa - pisałam już na listopadówkach, ja dostałam burę od prowadzącego że je zrobiłam. Na szczęście wszystko wyszło dobrze, ale powiedział że problem byłby w przeciwnym przypadku a to czysta statystyka i równie dobrze mógłby nam powiedzieć że jadąc gdzieś na majówkę mamy większe prawdopodobieństwo śmierci w wypadku niż nie jadąc. Wiem ze w następnej ciąży bym się już nie zdecydowała na ten test.[/QUOTE]Ja nie rozumem o co ta cała afera z testem podwójnym. Zarówno usg to w pewnym sensie statystyka jak i właśnie PAPPA. Tu akurat na wątku większości ten test poprawił wyniki a nie pogorszył. I w dalszym ciągu jest to tylko statystyka, bo ani po USG też nikt Ci gwarancji nie da ani po PAPPA. Komuś błędnie źle wyjdzie USG to nie powód, żeby całe badanie przekreślić.

Życie różne scenariusze pisze i ja nie wiem co bym zrobiła na 100% w sytuacji kiedy dziecko okazało by się chore. Bo do póki to tylko rozważania teoretyczne, to łatwo mówić. Gorzej jak to nie teoria

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:21   #195
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

U mnie na wątku najstarszego była dziewczyna wtedy lat 23... wszystkie badania w ciąży wychodziły ok a chłopczyk urodził się z Zespołem Downa.

Gwarancji nigdy nie będziemy miały.

Jest też dużo dzieci które rodzi się "zdrowe" a po paru dniach, tygodniach, miesiącach okazuje się, że mają jakieś choroby.


Ale patrzymy w przyszłość z optymizmem

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

A z wątku wyprawkowego zamówiłam lozko dla starszakow.
Nie mogę się doczekać kiedy umeblujemy ten pokój i zabawki przestaną się wałach po całej podlodze

(Wywalilismy wszystkie meble na początku marca)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:29   #196
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
1:51 to jeszcze o niczym nie świadczy, czytałam na jakimś forum o kobiecie, której wyszło to ryzyko 1:4 no i rzeczywiście dziecko urodziło się z zespołem downa, ale ona miała 25%szans,a tutaj to nadal zaledwie 2%, więc jestem przekonana że po dodatkowych badaniach wszystko się wyjaśni i dzidzia jest zdrowa Ja czekam w poczekalni u mojego gina, byłam wcześniej, a tu szok, 10 osób czekało, wróciłam za 3 godziny i nadal kilka osób, o 01:00 może wyjdę
O matko powinien lezanki wystawic jak ciezarne w nocy przyjmuje

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
U mnie na wątku najstarszego była dziewczyna wtedy lat 23... wszystkie badania w ciąży wychodziły ok a chłopczyk urodził się z Zespołem Downa.

Gwarancji nigdy nie będziemy miały.

Jest też dużo dzieci które rodzi się "zdrowe" a po paru dniach, tygodniach, miesiącach okazuje się, że mają jakieś choroby.


Ale patrzymy w przyszłość z optymizmem
Straszna historia. Usg + pappa daje 95% pewnosci ze dziecko bedzie zdrowe, jesli wyniki sa prawidlowe. Zawsze mozna byc tym nieszczesliwym wyjatkiem.
I tal jak mowisz, nikt i nic nam nie da gwarancji, ze dzieci beda zdrowe do konca zycia i ze nic sie nie stanie. Trzeba sie cieszyc, ze obecnie wszystko jest ok i nie zamartwiac na przyszlosc (te slowa kieruje tez do siebie ).

A ja z wyprawka stoje w miejscu, tekstylia nadal mnie przerastaja
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:42   #197
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
1:51 to jeszcze o niczym nie świadczy, czytałam na jakimś forum o kobiecie, której wyszło to ryzyko 1:4 no i rzeczywiście dziecko urodziło się z zespołem downa, ale ona miała 25%szans,a tutaj to nadal zaledwie 2%, więc jestem przekonana że po dodatkowych badaniach wszystko się wyjaśni i dzidzia jest zdrowa Ja czekam w poczekalni u mojego gina, byłam wcześniej, a tu szok, 10 osób czekało, wróciłam za 3 godziny i nadal kilka osób, o 01:00 może wyjdę
Trzymaj się tam. Na pewno widok malucha cio to wynagrodzi
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
O matko powinien lezanki wystawic jak ciezarne w nocy przyjmuje

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------


Straszna historia. Usg + pappa daje 95% pewnosci ze dziecko bedzie zdrowe, jesli wyniki sa prawidlowe. Zawsze mozna byc tym nieszczesliwym wyjatkiem.
I tal jak mowisz, nikt i nic nam nie da gwarancji, ze dzieci beda zdrowe do konca zycia i ze nic sie nie stanie. Trzeba sie cieszyc, ze obecnie wszystko jest ok i nie zamartwiac na przyszlosc (te slowa kieruje tez do siebie ).

A ja z wyprawka stoje w miejscu, tekstylia nadal mnie przerastaja
Ja na razie zdecydowałam, jak przestawić meble w sypialni, żeby jeszcze jedno łóżeczko weszło. Kupiłam dwie pieluchy muślinowe na Ali i na tym na razie skończyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:43   #198
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86786564]Jak ja Wam zazdroszczę ruchów <3 ale czekam cierpliwie. Natomiast na płeć czekam strasznie niecierpliwie Mam wizytę w czwartek, będzie 15+2 i będę męczyć lekarza czy coś widać.

Co do Pappa - pisałam już na listopadówkach, ja dostałam burę od prowadzącego że je zrobiłam. Na szczęście wszystko wyszło dobrze, ale powiedział że problem byłby w przeciwnym przypadku a to czysta statystyka i równie dobrze mógłby nam powiedzieć że jadąc gdzieś na majówkę mamy większe prawdopodobieństwo śmierci w wypadku niż nie jadąc. Wiem ze w następnej ciąży bym się już nie zdecydowała na ten test.[/QUOTE]
Nie rozumiem tej ekscytacji ruchami. Tak czy siak się pojawią i potrwają wiele miesięcy Wpienia mnie pytanie o to na tym etapie, skoro jest czas.

Chyba trochę przesadza Większe jest ryzyko śmierci biorąc prysznic niż nie biorąc albo jedząc jabłko niż banana
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumem o co ta cała afera z testem podwójnym. Zarówno usg to w pewnym sensie statystyka jak i właśnie PAPPA. Tu akurat na wątku większości ten test poprawił wyniki a nie pogorszył. I w dalszym ciągu jest to tylko statystyka, bo ani po USG też nikt Ci gwarancji nie da ani po PAPPA. Komuś błędnie źle wyjdzie USG to nie powód, żeby całe badanie przekreślić.

Życie różne scenariusze pisze i ja nie wiem co bym zrobiła na 100% w sytuacji kiedy dziecko okazało by się chore. Bo do póki to tylko rozważania teoretyczne, to łatwo mówić. Gorzej jak to nie teoria

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
U mnie na wątku najstarszego była dziewczyna wtedy lat 23... wszystkie badania w ciąży wychodziły ok a chłopczyk urodził się z Zespołem Downa.

Gwarancji nigdy nie będziemy miały.

Jest też dużo dzieci które rodzi się "zdrowe" a po paru dniach, tygodniach, miesiącach okazuje się, że mają jakieś choroby.


Ale patrzymy w przyszłość z optymizmem
No i to jest dla mnie najgorsze, że może nie być ok, mimo że teoretycznie wszystko wygląda dobrze, ale nie ma co zakładać z góry i świrować.

Marta, gratki wizyty 12 cm to w sumie malutko


Test podwójny to każdego dobrowolna decyzja i jest się informowanym o ryzyku, ale niewątpliwie otwiera drogę do dalszej diagnostyki. 1:51 to jeszcze nie tragedia, szczególnie że powszechnie wiadomo, że choćby wiek ma wpływ na wynik. Nie zapominajmy też, że 3% to bazowe ryzyko nieprawidłowości w ciąży, na które nic nie poradzimy.

Ja też nie rozumiem stresowania się i nakręcania przed każdą wizytą, jeśli wszystko przebiega prawidłowo
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 21:51   #199
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Ja się melduje po wizycie Wszystko w jak najlepszym porządeczku, rośnie jak na drożdżach 12 cm i 150 g wagi, znowu 3 dni więcej z pomiarów niż z ostatniego USG Mój akurat się nie wstydzi i nawet ja odrazu zauważyłam co tam lata między nogami, także chłopak na 100%
Na brzuch mam wykupić magnez i łykać 2 razy dziennie.
No i umówiłam się na kolejne wizyty:
27.05. USG połówkowe
03.06. wizyta

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------



Ja już czekam jak na szpilkach Ale doktorek powiedział że niedługo powinnam poczuć bo mały strasznie ruchliwy i nawet się dziwił że nic jeszcze nie puka od środka
Gratuluję chłopaka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 21:55   #200
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Trzymaj się tam. Na pewno widok malucha cio to wynagrodzi Ja na razie zdecydowałam, jak przestawić meble w sypialni, żeby jeszcze jedno łóżeczko weszło. Kupiłam dwie pieluchy muślinowe na Ali i na tym na razie skończyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I mnie czeka wynalezienie jakiegoś miejsca na dodatkowe łóżeczko, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie je postawię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-06, 22:06   #201
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Poszedł do góry


Ja mam połówkowe u mojego doktorka jutro. Jak mi nie poda płci to już nikt nigdy nie będzie miał u niego wizyty

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Trzymam kciuki żeby nic nie dyndalo

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Ja się melduje po wizycie Wszystko w jak najlepszym porządeczku, rośnie jak na drożdżach 12 cm i 150 g wagi, znowu 3 dni więcej z pomiarów niż z ostatniego USG Mój akurat się nie wstydzi i nawet ja odrazu zauważyłam co tam lata między nogami, także chłopak na 100%
Na brzuch mam wykupić magnez i łykać 2 razy dziennie.
No i umówiłam się na kolejne wizyty:
27.05. USG połówkowe
03.06. wizyta

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------



Ja już czekam jak na szpilkach Ale doktorek powiedział że niedługo powinnam poczuć bo mały strasznie ruchliwy i nawet się dziwił że nic jeszcze nie puka od środka
Pierwszy pewniejszy chłopak na forum? super że wszystko ok

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
No i sie pocieszylam. Szwagierka wlasnie dostala wyniki z podwojnego testu. Ryzyko choroby downa 1:51. Dziewczyny, powiedzcie, ze to nie przekresla, ze dziecko bedzie zdrowe...wysokie to ryzyko, prawda? Ona ma 31 lat, on prawie 40. To prawda, ze statystyka gra role i takie czynniki tez? Nie moge przestac o tym myslec, tak strasznie mi smutno

Ja miałam ryzyko 1:254 , robiłam test wolnego płodowego DNA we krwi matki, wykluczyło te trzy podstawowe zespoly. Ale co się nadenerwowalam to moje... Pewnie krwi bym nie robiła ale już na USG wyszły nieprawidlowosci.


Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
I mnie czeka wynalezienie jakiegoś miejsca na dodatkowe łóżeczko, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie je postawię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My się ostatnio zastanawiamy nad koszem Mojżesza albo przenośna kołyska , do tego pół roku byśmy mieli mniej zagracona sypialnie....
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 00:25   #202
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Wróciłam pół godziny temu do domu 😊

Z dzidzia wszystko w porządku, ma podobno 200 gram i sporo urosła od ostatniej wizyty. Serce bije prawidłowo Szyjka macicy się nie skrocila, więc jest dobrze. Mam tylko brać luteine i jakieś tabletki rozkurczajace na te moje dziwne bóle brzucha. Następna wizyta 21.05, będziemy kontrolować w dalszym ciągu szyjke i sprawdzać co z dziecioczkiem
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 05:05   #203
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Wróciłam pół godziny temu do domu

Z dzidzia wszystko w porządku, ma podobno 200 gram i sporo urosła od ostatniej wizyty. Serce bije prawidłowo Szyjka macicy się nie skrocila, więc jest dobrze. Mam tylko brać luteine i jakieś tabletki rozkurczajace na te moje dziwne bóle brzucha. Następna wizyta 21.05, będziemy kontrolować w dalszym ciągu szyjke i sprawdzać co z dziecioczkiem
Super ️ gratulacje! Czytam te Wasze posty i nie mogę się doczekać mojego usg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 05:38   #204
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
No i sie pocieszylam. Szwagierka wlasnie dostala wyniki z podwojnego testu. Ryzyko choroby downa 1:51. Dziewczyny, powiedzcie, ze to nie przekresla, ze dziecko bedzie zdrowe...wysokie to ryzyko, prawda? Ona ma 31 lat, on prawie 40. To prawda, ze statystyka gra role i takie czynniki tez? Nie moge przestac o tym myslec, tak strasznie mi smutno

same wyniki biochemiczne o niczym nie świadczą.
To jest część badania, a najważniejsze jest badanie usg.
I to lekarz ocenia na podstawie zebranych wyników (wywiad, usg, wyniki badań biochemicznych) jakie jest ryzyko. A ryzyko, a określenie czy występuje wada, to też różnica.

---------- Dopisano o 06:30 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Bedzie robic dalej testy, amniopunkcja, albo ten drozszy z krwi, ale to koszt ok2000zl z tego co mowi. Dzieki za informacje, nie zasmucam Was juz gratuluje wszystkim udanych wizyt! Oby u nas wszystko bylo pieknie juz do konca!
ja nawet znając ryzyko, raczej na amniopunkcję bym się nie zdecydowała

[1=53a79fa446cdfb8869bfead 901fb105f1bedb9e1_5f7ba57 211d4f;86786564]Jak ja Wam zazdroszczę ruchów <3 ale czekam cierpliwie. Natomiast na płeć czekam strasznie niecierpliwie Mam wizytę w czwartek, będzie 15+2 i będę męczyć lekarza czy coś widać.

Co do Pappa - pisałam już na listopadówkach, ja dostałam burę od prowadzącego że je zrobiłam. Na szczęście wszystko wyszło dobrze, ale powiedział że problem byłby w przeciwnym przypadku a to czysta statystyka i równie dobrze mógłby nam powiedzieć że jadąc gdzieś na majówkę mamy większe prawdopodobieństwo śmierci w wypadku niż nie jadąc. Wiem ze w następnej ciąży bym się już nie zdecydowała na ten test.[/QUOTE]

co do badań prenatalnych i pappa bardzo fajnie wytłumaczyła, to mama ginekolog

https://mamaginekolog.pl/badania-pre...t-papp-a-nipt/

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mnie tez lekarze tlumaczyli powody, dla ktorych zrobienie samego usg genetycznego nie daje wystarczajacej informacji o stanie zdrowia dziecka (70% czulosci) i ze nalezy wykonywac caly test.
Przekonywali bardzo racjonalnie, chociaz decyzja byla moja.
Tez nie usubelabym dziecka z zd i lekarze o tym wiedzieli rozmawiajac ze mna.
też bym nie usunęła ciąży z zd, jedynie co wiadomo, że tzreba zrobić dokładniejsze badania, aby ocenić czy oprócz zd są jeszcze jakieś wady (często występuje wada serca)


Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tej ekscytacji ruchami. Tak czy siak się pojawią i potrwają wiele miesięcy Wpienia mnie pytanie o to na tym etapie, skoro jest czas.

Chyba trochę przesadza Większe jest ryzyko śmierci biorąc prysznic niż nie biorąc albo jedząc jabłko niż banana



No i to jest dla mnie najgorsze, że może nie być ok, mimo że teoretycznie wszystko wygląda dobrze, ale nie ma co zakładać z góry i świrować.

Marta, gratki wizyty 12 cm to w sumie malutko


Test podwójny to każdego dobrowolna decyzja i jest się informowanym o ryzyku, ale niewątpliwie otwiera drogę do dalszej diagnostyki. 1:51 to jeszcze nie tragedia, szczególnie że powszechnie wiadomo, że choćby wiek ma wpływ na wynik. Nie zapominajmy też, że 3% to bazowe ryzyko nieprawidłowości w ciąży, na które nic nie poradzimy.

Ja też nie rozumiem stresowania się i nakręcania przed każdą wizytą, jeśli wszystko przebiega prawidłowo
te pierwsze ruchy, to jakaś magia dociera do człowieka, że tam rośnie mały człowiek. I póki Maluda nie wejdzie w etap wsadzania nogi pod żebra, to te kopniaki, to jest jedna z fajniejszych spraw w ciąży.

I fakt czasem nie potrzebne jest nakręcanie się negatywne przed wizytą, choć pewnie, to wynika jednak ze stresu przed. Ja zwykle do dnia przed badaniem jestem spokojna, ale w dniu wizyt z nerwów mnie aż czyści, a przed wejściem do przychodni serducho mi wali jak dzwon. Dlatego jak mogę, to wolę wizyty jak najwcześniej.

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Wróciłam pół godziny temu do domu 😊

Z dzidzia wszystko w porządku, ma podobno 200 gram i sporo urosła od ostatniej wizyty. Serce bije prawidłowo Szyjka macicy się nie skrocila, więc jest dobrze. Mam tylko brać luteine i jakieś tabletki rozkurczajace na te moje dziwne bóle brzucha. Następna wizyta 21.05, będziemy kontrolować w dalszym ciągu szyjke i sprawdzać co z dziecioczkiem

super!!!
jejku jakie duże już nasz dzieciaczki




dzień dobry

wczoraj wieczorem moja Maluda w brzuszku szalała i już co raz mocniej ją czuję. Dla mnie, to kosmos ale cieszę się, bo z córeczką, to dopiero po 21tc tak bardziej coś czułam.

z mniej przyjemnych, to piersi mi znów mrowią, ale to tak bardzo nie przyjemnie i zrobiły się znów jeszcze większe, będę musiała wybrać się po jeszcze jakiś biustonosz, bo został mi jeden
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 05:43   #205
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
same wyniki biochemiczne o niczym nie świadczą.

To jest część badania, a najważniejsze jest badanie usg.

I to lekarz ocenia na podstawie zebranych wyników (wywiad, usg, wyniki badań biochemicznych) jakie jest ryzyko. A ryzyko, a określenie czy występuje wada, to też różnica.

---------- Dopisano o 06:30 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------





ja nawet znając ryzyko, raczej na amniopunkcję bym się nie zdecydowała







co do badań prenatalnych i pappa bardzo fajnie wytłumaczyła, to mama ginekolog



https://mamaginekolog.pl/badania-pre...t-papp-a-nipt/







też bym nie usunęła ciąży z zd, jedynie co wiadomo, że tzreba zrobić dokładniejsze badania, aby ocenić czy oprócz zd są jeszcze jakieś wady (często występuje wada serca)









te pierwsze ruchy, to jakaś magia dociera do człowieka, że tam rośnie mały człowiek. I póki Maluda nie wejdzie w etap wsadzania nogi pod żebra, to te kopniaki, to jest jedna z fajniejszych spraw w ciąży.



I fakt czasem nie potrzebne jest nakręcanie się negatywne przed wizytą, choć pewnie, to wynika jednak ze stresu przed. Ja zwykle do dnia przed badaniem jestem spokojna, ale w dniu wizyt z nerwów mnie aż czyści, a przed wejściem do przychodni serducho mi wali jak dzwon. Dlatego jak mogę, to wolę wizyty jak najwcześniej.

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------







super!!!

jejku jakie duże już nasz dzieciaczki









dzień dobry



wczoraj wieczorem moja Maluda w brzuszku szalała i już co raz mocniej ją czuję. Dla mnie, to kosmos ale cieszę się, bo z córeczką, to dopiero po 21tc tak bardziej coś czułam.



z mniej przyjemnych, to piersi mi znów mrowią, ale to tak bardzo nie przyjemnie i zrobiły się znów jeszcze większe, będę musiała wybrać się po jeszcze jakiś biustonosz, bo został mi jeden
Polecam sportowy
W h@m mają fajnie podtrzymujace

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Słonko swieci
To będzie piękny dzien


Kciuki za wszystkie wizyty bo dziś ich sporo

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 06:13   #206
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Poszedł do góry


Ja mam połówkowe u mojego doktorka jutro. Jak mi nie poda płci to już nikt nigdy nie będzie miał u niego wizyty

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Kciuki w takim razie. Szkoda by było doktorka

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A nuż będzie spokojniejszy od pierwszego U mnie póki co na odwrót. Córcia spokojna a to w brzuchu jakby szaleju się najadło Czemu się stresujecie przed wizytą. Dziewczyny już jest i będzie wszystko dobrze, cieszcie się na spotkanie z maluchem a nie dawajcie mu stresa to nie wyrok przecież, tylko jakieś tam dane które mogą a nie muszą ich dotyczyć, a już nie mówię o sprawdzeniu się. Ale fakt otrzymując takie dane stresior sam się włącza. Dlatego ja nie chce robić takich badań bo wiem że bym przeżywała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też świadomie zrezygnowałam z testu. Usg wyszło ok. Mój wewnętrzny głos też mówi, że jest ok.

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Ma wyższe ryzyko niż populacyjne, ale to nie jest jednoznaczne z tym, że dziecko będę chore. A na USG było ok? Ja bym dla spokoju robiła ten test co CzubasekUltra pierwszy też w brzuchu był spokojny. Nawet jak się urodził to udawał spokojnego, dopiero jak nauczył się przemieszczać to pokazał swoje prawdziwe oblicze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"Udawał spokojnego"


Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość

My się ostatnio zastanawiamy nad koszem Mojżesza albo przenośna kołyska , do tego pół roku byśmy mieli mniej zagracona sypialnie....
Ja chcę kołyskę. Miałam wcześniej i byłam zadowolona. Jak trafię okazję to kupuję

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość

I fakt czasem nie potrzebne jest nakręcanie się negatywne przed wizytą, choć pewnie, to wynika jednak ze stresu przed. Ja zwykle do dnia przed badaniem jestem spokojna, ale w dniu wizyt z nerwów mnie aż czyści, a przed wejściem do przychodni serducho mi wali jak dzwon. Dlatego jak mogę, to wolę wizyty jak najwcześniej.

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

I ja tak mam. Generalnie spokój, a przed samą wizytą stres. Ostatnio myślałam, że na pierwsze piętro nie wejdę. Ciężko się chodzi na nogach z waty



Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 06:35   #207
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Hej. Wytrzymałam miesiąc. Miesiąc nie zaglądałam do Dzidziolka. Mam nadzieję, że dziś potwierdzimy płeć. Jakieś zakupy czas zacząć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 06:35   #208
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Ja mam dzisiaj i sie nie stresuje, ale emocje sa I mam nadzieje, ze mala sie nam w koncu troche porusza, bo ostatnie dwa razy spala
Aczkolwiek jakis tam mikry cien niepewnosci tez jest, ale staram sie nie nakrecac i nie denerwowac dziecka

My mamy w planach przeniesc sie do pokoju dzieciecego z naszym lozkiem, bo jest wiekszy, niz nasza sypialnia i jest tam miejsce i na fotel i na przewijak, szafe, lozko itd. Nasza sypialnia jest malutka i nie chce mi sie w niej klebic, skoro drugi pokoj jest wolny. Potem jak przyjdzie czas to dziecko zostanie a my zabierzemy lozko z powrotem do naszej sypilani. Co o tym sadzicie? Bo sama nie jestem pewna jak to rozwiazac
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 06:58   #209
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj i sie nie stresuje, ale emocje sa I mam nadzieje, ze mala sie nam w koncu troche porusza, bo ostatnie dwa razy spala
Aczkolwiek jakis tam mikry cien niepewnosci tez jest, ale staram sie nie nakrecac i nie denerwowac dziecka

My mamy w planach przeniesc sie do pokoju dzieciecego z naszym lozkiem, bo jest wiekszy, niz nasza sypialnia i jest tam miejsce i na fotel i na przewijak, szafe, lozko itd. Nasza sypialnia jest malutka i nie chce mi sie w niej klebic, skoro drugi pokoj jest wolny. Potem jak przyjdzie czas to dziecko zostanie a my zabierzemy lozko z powrotem do naszej sypilani. Co o tym sadzicie? Bo sama nie jestem pewna jak to rozwiazac
My remontujemy pokój Maluszka. Taki generalny remont. Nowy parapet, przesunięte ściany, itp.
By Male było aktywne, proponuję zjeść coś słodkiego 30 minut przed wizyta. U mnie się zawsze sprawdza. Potem są szaleństwa i fikolki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-07, 08:46   #210
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Dzień Dobry
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj i sie nie stresuje, ale emocje sa I mam nadzieje, ze mala sie nam w koncu troche porusza, bo ostatnie dwa razy spala
Aczkolwiek jakis tam mikry cien niepewnosci tez jest, ale staram sie nie nakrecac i nie denerwowac dziecka

My mamy w planach przeniesc sie do pokoju dzieciecego z naszym lozkiem, bo jest wiekszy, niz nasza sypialnia i jest tam miejsce i na fotel i na przewijak, szafe, lozko itd. Nasza sypialnia jest malutka i nie chce mi sie w niej klebic, skoro drugi pokoj jest wolny. Potem jak przyjdzie czas to dziecko zostanie a my zabierzemy lozko z powrotem do naszej sypilani. Co o tym sadzicie? Bo sama nie jestem pewna jak to rozwiazac
Myślę że to dobry pomysł. Ja też bym tak zrobiła, jak bym miała opcję. Z resztą jak się prowadzimy to też na początku małe będzie z nami.
Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Hej. Wytrzymałam miesiąc. Miesiąc nie zaglądałam do Dzidziolka. Mam nadzieję, że dziś potwierdzimy płeć. Jakieś zakupy czas zacząć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To kciuki, żeby dzieć pokazał co ma między nogami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 11:22:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.