kupić czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-26, 13:19   #1
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123

kupić czy nie?


Cześć dziewczyny! Proszę doradźcie mi!! Otóż od wielu lat pisze piórem Parkera , któremu zawsze byłam wierna, ale kilka dni temu upadło mi na podłogę i pękła stalówka i pióro jest do wyrzucenia niestety Ostatnio będąc w sklepie widziałam takie śliczne pióra WATREMANA( takie eleganckie , kobiece) ale bagatela 230 zł!! Jestem w stanie dać tyle za to pióro, ale nie uważacie może ,że to głupota kupować takie drogie pióro?Dodam jeszcze ,że z piórem nigdy się nie rozstaje, a jak mam to na wiele lat...więc może wrto zinwestować? I co tym myślicie? Kupić czy nie?
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:26   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez marbella
Cześć dziewczyny! Proszę doradźcie mi!! Otóż od wielu lat pisze piórem Parkera , któremu zawsze byłam wierna, ale kilka dni temu upadło mi na podłogę i pękła stalówka i pióro jest do wyrzucenia niestety Ostatnio będąc w sklepie widziałam takie śliczne pióra WATREMANA( takie eleganckie , kobiece) ale bagatela 230 zł!! Jestem w stanie dać tyle za to pióro, ale nie uważacie może ,że to głupota kupować takie drogie pióro?Dodam jeszcze ,że z piórem nigdy się nie rozstaje, a jak mam to na wiele lat...więc może wrto zinwestować? I co tym myślicie? Kupić czy nie?
Ja tez pisze tylko i wyłącznie piórem i dlatego uwazam, że absolutnie warto. Dla mnie to taka "pozytywna odmiana snobizmu". Pióro to pióro, zawsze kojarzy się z czyms wyższej klasy niż długopis....a 230zł to jeszcze nie majątek jesli chodzi o pióra, obydwie wiemy, że mogło by kosztować duuuuuuzo więcej. Poza ty, jak sama mówisz - to spory wydatek jednorazowy,ale bedzie Ci służył cale lata. No i teraz na pewno bedziesz na swoje nowe pióro baaardzo uwazac...

PS. od 4 lat nie mialam w reku dlugopisu, ciekawe jak by mi wychodziło bazgranie długopisem?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:31   #3
kasQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 169
Dot.: kupić czy nie?

mam pioro Watermana i naprawde warto wydac te 230 zl chociaz to i tak nie jest duzo jesli chodzi o cene piora. Pioro to bedzie sluzylo Ci przez pare ladnych lat wiec mysle ze warto zainwestowac te pieniadze.Piora te sa wytrzymale i maja gwarancje wiec nawet gdyby cos sie stalo < co jest jednak bardzo malo prawdopodobne> to zawsze mozesz reklamowac.chyba lepiej kupic pozadne pioro niz jakies dziadostwo ktore zaraz sie rozleci. Takie jest przynajmniej moje skromne zdanie
kasQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:35   #4
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Cool Dot.: kupić czy nie?

Ja bym je kupila. W koncu bedziesz nim pisac przez pare ladnych lat...
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:35   #5
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: kupić czy nie?

Jeżeli o mnie chodzi to piszę długopisem pióra nie lubię. Jeżeli ktoś czuje potrzebę wydania 230zł (albo i więcej ) na coś czym pisze to dla mnie jest to obojętne .
Ale zrozumieć tego chyba nie potrafię

Jeżeli bardzo Ci się podoba to pióro to kupuj- skoro jest to dla Ciebie takie istotne . Niech Ci się nie śni po nocach
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:41   #6
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: kupić czy nie?

Naprawde nie rozumiem ludzi ktorzy wydaje tyle kasy na pioro, no ale jak sie nie ma co robic z pieniedzmi, no to coz...
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:47   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kupić czy nie?

Nie zaliczam sie do "bogaczy", ale i tak kupilabym to pioro. Kiedy zaczynamy "oszczedzac" wcale nie wychodzi nam taniej. Jesli poioro ma byc uzytkowane latami, to lepiej sie raz wykosztowac na Watermanna [200zl] z dozwotnia gwarancja, chociaz i tak sie w nim nic nie zepsuje, niz co 2tyg kupowac nowy dlugopis po 4-5zl.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 13:47   #8
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: kupić czy nie?

jeśli piszesz piórem to warto
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:48   #9
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: kupić czy nie?

A ja bym kupiła.

Jesli możesz odżałować te parę złotych - raz też tak zaoszczędziłam, kupiłam coś innego niż to, co chciałam, bo stwierdziłam, że to głupota wydawać "tyle kasy" - od tamtej pory, wiem, że to nie oszczędność - codzienne używanie drażniło mnie, i z ulgą w koncu się tego pozbyłam, gdy się już nie nadawało do użytku.

To naprawdę nie jest (wg mnie) oszczędność.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:51   #10
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123
Dot.: kupić czy nie?

No to chyba je kupię!
Wiem, że 200 zł jak na pióro to bardzo bardzo niewielka kwota Wczoraj właśnie musiałam coś napisać długopisem( bo oczywiście pióro totalnie rozwalone)boże tragedia!!Moje pismo było takie jak dziecka z podstawówki
Dzięki dziewczyny!
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:54   #11
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: kupić czy nie?

Myślałaś może o Diplomacie? Nie wiem ile kosztują różne modele, ale pióro jest naprawdę eleganckie (ja mam stalowe), piękną stalówkę (wg mnie Parker ma brzydką) no i ładnie cieniutko pisze
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 13:59   #12
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez Papiszynka
Naprawde nie rozumiem ludzi ktorzy wydaje tyle kasy na pioro, no ale jak sie nie ma co robic z pieniedzmi, no to coz...
A ja naprawdę dziwię się, że tak reagujesz Dla jednego kupno ciucha za 400zl będzie niezrozumiałe, dla innego kupno pióra za 200zł. Dobrze, że ludzie mają tak różne gusta, bo inaczej wiałoby nudą Ale czemu od razu takie oceniające komenatrze..? "no ale jak sie nie ma co robic z pieniedzmi, no to coz..." No to cóż...;]
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:02   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez dioska
A ja naprawdę dziwię się, że tak reagujesz Dla jednego kupno ciucha za 400zl będzie niezrozumiałe, dla innego kupno pióra za 200zł. Dobrze, że ludzie mają tak różne gusta, bo inaczej wiałoby nudą Ale czemu od razu takie oceniające komenatrze..? "no ale jak sie nie ma co robic z pieniedzmi, no to coz..." No to cóż...;]
Tak jest, a poza tym autorka postu prosila o konkretne agrumenty, a nie o nieuzasadniona krytyke. Gdybym nie uzywala pior to nie udzielałabym sie w poscie tylko po to zeby napisac "nie rozumiem dlaczego ludzie...."
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:08   #14
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: kupić czy nie?

A ja nie widze zeby bylo napisane "prosze o opinie osoby ktore pisza piorem" wyrazam poprostu swoja opinie, co jest rownoznaczne z tym ze nie kupilabym tego piora.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:09   #15
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez marbella
Jestem w stanie dać tyle za to pióro, ale nie uważacie może ,że to głupota kupować takie drogie pióro?więc może wrto zinwestować? I co tym myślicie? Kupić czy nie?
Autorka watku nie pisala nic o konkretnych argumentach...sama nawet zapytala czy to nie glupota tyle wydac na pioro...wiec dla jendych to glupota dla innych nie...dlazcego wszyscy maja sie wypowiadac za?
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:12   #16
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez Papiszynka
A ja nie widze zeby bylo napisane "prosze o opinie osoby ktore pisza piorem" wyrazam poprostu swoja opinie, co jest rownoznaczne z tym ze nie kupilabym tego piora.
Owszem, wyrażasz opinię, ale w trochę niegrzeczny sposób. "jak sie nie ma co robic z pieniedzmi, no to coz..." to nieco inne zdanie niż np. "ja nie kupiłabym tego pióra, bo jest za drogie i wolę te pieniądze przeznaczyć na coś innego". To, w jaki sposób się wyraziłaś, stanowi ocenę autorki wątku. Nikt nie mówi, że każdy się ma z nią zgodzić. Chodzi o sposób wyrażania myśli.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:17   #17
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: kupić czy nie?

Mysle ze spokojnie mozesz kupic te pioro,bez jakichkolwiek wyrzutow.
Sama mowisz ze piszesz tylko piorem.Do tej pory byl to Parker wiec lubisz ladne,eleganckie rzeczy.
Kazdy z nas ma jakies zachcianki,zamilowania na ktore zawsze wyda wiecej pieniedzy niz na jakakolwiek inna rzecz i to nie jest nic zlego.
Jedni lubia dobre perfumy i sa w stanie wydac 200-300 zl na flakonik ktorym beda perfumowac sie kilka miesiecy,inni wydadza 100zl na tusz do rzes ktory posluzy im rowniez niewiele dluzej.
Twoje pioro jest rzecza ktora bedziesz miala kilka lat,pozatym czasem musimy zaszalec,mozemy sobie co jakis czas pozwolic na kupno czegos drozszego co sprawi nam przyjemnosc i umili choc troche zycie
Kup i niech Ci sie dobrze pisze
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:31   #18
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: kupić czy nie?

Ja bym tyle za pióro nie zapłaciła(po pierwsze nie moge sobie na taki wydatek pozwolić,a po drugie szkoda by mi było).
Jeśli chcesz i masz pieniądze to kup,ale ja najpierw rozejrzałabym się za czymś tańszym(dużo tańszym)no bo to w końcu TYLKO pióro.
Napewno można kupić tańsze,a jak najbardziej porządne.
Jakby mi się takie pióro nie daj Boże zepsuło
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 16:55   #19
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: kupić czy nie?

Ja bym kupiła, nawet gdybym miała używać go tylko kilkanaście miesięcy.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 16:58   #20
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: kupić czy nie?

Skoro piszesz tylko piórem i bedzie Ci ono służyło przez kilka następnych lat to napewno warto zainwestować te pieniądze.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:07   #21
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kiya
Skoro piszesz tylko piórem i bedzie Ci ono służyło przez kilka następnych lat to napewno warto zainwestować te pieniądze.
zgadzam sie
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:08   #22
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: kupić czy nie?

Sama nie piszę piórem, bo nie lubię... najczęściej piszę ołówkiem, czasem długopisem. Ale myślę, że gdybym pisała zawsze piórem to zainwestowałabym w coś "lepszego".
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:11   #23
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn
Sama nie piszę piórem, bo nie lubię... najczęściej piszę ołówkiem, czasem długopisem. Ale myślę, że gdybym pisała zawsze piórem to zainwestowałabym w coś "lepszego".
Prawda? Skoro wizazysci lubia miec dobre profesonalne pędzle, to ktos kto kocha pióra moze mieć eleganckie i dobre pióro. A dobre rzeczy niestety kosztują....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:14   #24
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: kupić czy nie?

Też uważam,że warto zainwestować w dobre pióro,będzie to zakup na kilka lat ,a nie tylko na jeden sezon.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:19   #25
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: kupić czy nie?

Marbella moim zdaniem warto, to naprawdę jest inwestycja, pióro będzie Ci służyło przez kilka ładnych lat. Ja sama piórem nie piszę (po prostu nie lubię), ale zawsze inwestuję w porządne długopisy. Pozdrawiam!
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:29   #26
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: kupić czy nie?

marbella, wydaje mi się, że bez wględu na nasze zdanie i tak kupisz to pióro - bo podoba Ci się i stać Cię na nie
gdybym pisała piórem i tylko nim, to pewnie też bym sobie kupiła kolejne
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:36   #27
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: kupić czy nie?

Cytat:
Napisane przez ANKA20
Myślałaś może o Diplomacie? Nie wiem ile kosztują różne modele, ale pióro jest naprawdę eleganckie (ja mam stalowe), piękną stalówkę (wg mnie Parker ma brzydką) no i ładnie cieniutko pisze
Moje pióro Parkera piszę dość grubo niestety A ja jednak lubię jak spod stalówki wychodzą "chudsze" literki A jak jest z Waterman'em, a konkretnie jego najnowszą kolekcją Audace ? Bo zastanawiam się nad kupnem.
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:41   #28
dor6
Wtajemniczenie
 
Avatar dor6
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 134
Dot.: kupić czy nie?

Ja także kupiłabym to pióro. Uwielbiam pióra , mam ich kilka, napełniam je różnokolorowymi atramentami i użytkuję po parę lat. Do długopisów nie mogę się przekonać, chociaż jeden (też ładny i elegancki) mam zawsze przy sobie. Lubisz pióra, więc kup to, które ci wpadło w oko i ciesz się nim.
dor6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 18:03   #29
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: kupić czy nie?

ja tez preferuje pisanie piorem i wiem ze kupno dobrego piora to jest wydatek ale na kilka lat, przeliczajac na te wszystkie długopisy to na prawde wychodzi to samo. Ja gdybym miala kase to na pewno bym sobie kupila ale na razie odkladam na nowe akwa
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 18:32   #30
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: kupić czy nie?

upsss przepraszam z tym postem miałam jakieś problemy komunikacyjne, i mi się nie wyświetlił na początku. Pisało że zbyt lakoniczna wypowiedz czy coś takiego .... i napisałam drugi.
A ten też się pojawił przepraszam bardzo ale teraz to nie wiem co z tym zrobić
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.