"Karol, papież który pozostał człowiekiem" - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 17:22   #61
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

oooo przepraszam, jakas dziś rozkojarzona jestem


dziekuję Loviso
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:24   #62
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez Hiacynta
jakoś sobie nie przypominam aby JP II gardził i deptał inne religie.....
albo by gardził ludźmi .....
To była ironia i aluzja do wypowiedzi innej osoby, poczytaj wcześniejsze posty
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:25   #63
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez Asia 67
A rozumek to zapewne masz malutki, żeby coś pojąć.
Może ma mały, ale jaki pofałdowany!

Powiem tak: po śmierci papieża leciało w tv mnóstwo filmów/dokumentów/informacji o nim - oglądałam, bo nie można było obejrzeć nic innego (oj, ale się wściekałam! - zwłaszcza, że w pracy zrobili nam przymusowe wolne, które trzeba było potem odrobić...). Taki natłok informacji z radia, tv, internetu, dosłowne wszędzie, że człowiek, choćby bardzo nie chciał, był zmuszony o tym myśleć/pamiętać/widzieć/słyszeć. Dla mnie to i tak przesyt. Dlatego wzruszacze, które teraz tak powstają masowo (karol który został papieżem, człowiek który został karolem, etc) powodują mój niesmak - również z tego powodu, że nie są to filmy wysokich lotów i mają na celu zbicie w krótkim czasie ogromnej sumy pieniędzy.
Dlatego wolę Epokę Lodowcową - przynajmniej się człowiek pośmieje i zapomni, w jakim to okrutnym świecie żyje
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 18:17   #64
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez Asia 67
Ogląnęłam z wielką przyjemnością film o Karolu...Wspaniale pokazano czasy wojny,walki ludzi młodych w różnych systemach politycznych.Ale niektórzy tego nie zrozumieją,bo są albo zamłodzi albo istotkami o małym rozumku...Żałuję tylko,że tak skrótowo ujawniono pewne fakty.Wiele z tego co mówił Karol dało mi do myślenia...Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć,a nie zatrzymać się na epoce lodowcowej, bo świat idzie dalej..
Asiu! Z ust mi te słowa wyjęłaś. Tylko, ze nie warto tego tu pisac, one i tak wybiora epoke lodowcowa. nie wiadomo czy smiac sie czy plakac. a do zrozumienia filmu trzeba dorosnac, to prawda, ale emocjonalnie, metryka nie ma tu nic do rzeczy (mam 14 lat )
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 18:48   #65
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez kate1991
Asiu! Z ust mi te słowa wyjęłaś. Tylko, ze nie warto tego tu pisac, one i tak wybiora epoke lodowcowa. nie wiadomo czy smiac sie czy plakac. a do zrozumienia filmu trzeba dorosnac, to prawda, ale emocjonalnie, metryka nie ma tu nic do rzeczy (mam 14 lat )
Jak jestes taka dojrzała emocjonalnie to czytaj źródła a nie oglądaj przetworzoną papkę przez mózg reżysera filmów.
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:08   #66
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
Jak jestes taka dojrzała emocjonalnie to czytaj źródła a nie oglądaj przetworzoną papkę przez mózg reżysera filmów.
a skad wiesz ze nie czytam? myslisz ze jedno wyklucza drugie?
czyli wedlug ciebie nie mozna ogladac filmow, np. biograficznych? bo nie wiem dokladnie o co ci chodzi.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:16   #67
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Bardzo przykro czyta mi się wycieczki osobiste, a już zwłaszcza w wątku o filmie o JP2 (a więc pośrednio o Papieżu, osobie, która zawsze dążyła do pojednania między ludźmi...)

Ale pomijając już tą kwestię - bez wycieczek personalnych proszę. To jest moje jedyne ostrzeżenie, potem będą konsekwencje zgodne z Regulaminem

__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 19:34   #68
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Można, jak najbardziej, dlatego nie mozna oceniac ludzi po tym jakie filmy im się podobają lub nie. Proste, prawda?
EOT
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 21:26   #69
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
wiele papiez mnie nauczył, prawda??
między innymi gardzić każdym kto jest inny

on to kochał, ubliżał innym,
zgniatał, zadeptywał inne religie, inne przekonania jak karalucha, końcem obcasa


wolę mój malutki, ale szczery rozumek, który mówi mi że lepiej jest słowa wpriowadzić w czyn, niż prowadzic wielką kampanię byleby tylko każdy widział, od tego jakże dojrzałego i naokoło głoszącego swoje przekoniania Rozumu, szkoda tylko że to tylko słowa, słowa niepotwierdzone czynami
A skad to przekonanie, ze to sa tylko puste slowa hmm?? Znasz tu kogos zeby tak ocenic?

Cytat:
niestety kończę, idę okazać swoją pamięć o zmarłych, co zresztą czynię bardzo często, nie tylko w rocznice śmierci czy tez święto zmarłych.
A to jakas aluzja?

Sorry, ale nie rozumiem takiego gadania, papiez i owszem nauczal milosci i innych wartosci, ale widzisz...dlatego wlasnie jest takim autorytetem dla wielu z nas bo trudno jest nam byc kims takim jak On,czlowiekiem pelnym milosci, oddania i dobroci, dlatego nie oczekuj od wsyztskich radykalnych zmian po smierci papieza. Bez przesady
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:03   #70
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

To może ja też się wypowiem, ale tylko i wyłącznie na temat filmów o Janie Pawle II

Film "Karol - człowiek, który został papieżem" robiony był jeszcze przed śmiercią Jana Pawła II. Było to chyba pierwsze tak duże przedsięwzięcie, dlatego nie uważam, żeby film ten robiono tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Co do samej wartości filmu, nie sądzę, żeby był on aż tak bardzo zły. Na pewno nie jest to jakieś dzieło z wyższej półki, ale też nie samo dno. Dużym plusem "Karola..." jest aktorstwo. Nie jestem fanką Adamczyka, ale trzeba przyznać, że w tę rolę wcielił się z dużą naturalnością. Podobała mi się też gra Raoula Bovy, Olgierda Łukaszewicza, Kena Dukena. Małgosia Bela według mnie zagrała całkiem poprawnie, aczkolwiek w jej grze nie było nic, co mogłoby zachwycić. Założeniem filmu "Karol..." podobno było bliższe przedstawienie Jana Pawła II. Liczyłam na lepszy obraz niezwykłej duchowości Ojca Świętego, a tego mi tu zabrakło. W dodatku za dużo w tym filmie mówi się o historii. Miał to być film biograficzny, a momentami odnosiłam wrażenie, że życe Karola Wojtyły stanowiło tu tylko tło. A szkoda.

Film "Jan Paweł II" również widziałam. Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś więcej. Zawiodłam się. Nawet obsada aktorska nie była olśniewająca (a można by przypuszczać inaczej, nazwiska z obsady mówią przecież same za siebie...), choć samemu Jonowi Voightowi w sumie wiele nie można zarzucić. Oglądając ten film, miałam wrażenie, że nie stanowi on logicznej spójności. Te wszystkie sceny były tylko migawkami życia Jana Pawła II, choć w sumie czego można było się spodziewać po 2-u godzinnym filmie. Od strony technicznej film jest zrobiony całkiem dobrze (w końcu szkoła amerykańska), lepiej niż "Karol...". Myślę jednak, że dla polskiego widza, który tak dobrze zna fakty z życia Jana Pawła II, film "Jan Paweł II" nie wystarcza. Musze dodać, że producenci "Jana Pawła II" wiedzieli, co robią, wypuszczając ten film właśnie w takim okresie. Właściwie film ten nie ma dużej wartości, ale pieniędzy zarobi niemało, smutne to jest

Mam nadzieję, że jak nrazie skończy się robienie filmów o papieżu. Filmowcy niech spróbują znaleźć inny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od widza. Może za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt ( ) lat znajdzie się taki reżyser, który nakręci wybitny film o Janie Pawle II, bo bez wątpienia Ojciec Święty na to zasługuje.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 08:49   #71
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Temat zaiste drażliwy. Każdy film należy oceniac w jego kategorii estetycznej, aksjologicznej, itp. "Karol" to typowa telewizyjna produkcja Włochów, nakręcona według wszelkich reguł dotyczących tworzenia żywotów świętych. Jest więc świety (a raczej kandydat na niego) pokazany przez przymat kryształu, jest jego rodzina, przyjaciele, codzienność i niecodzienność. Podobał mi się nawet ten film. Ale nie jako "wybitne kino" czy "piękny obraz" ale własnie jako ŻYWOT ŚWIĘTEGO, zachowujący wszystkie elementy charakterstyczne dla tego gatunku. Pod względem artytycznym wiele mu brakowało , wymienię choćby Małgorzatę Belę z jej wadą wymowy - "Kalrlolu". Ale nie będę pisać o wadach wymowy, bo jeszcze wizaż jakąs karę będzie musiał płacić. Nie będę dużo pisać też o samym Janie Pawle II, bo jest w moich oczach fenomenem, był Kimś niezywkłym i WIELKIM. Był świetym naszych czasów, cokolowiek ta świętość miałaby ozanaczać - mądrosć, charyzmę, dobroć, wyjątkowość, pokorę - On miał te wszystkie cechy. W niedzielę przypięłam białą wstążkę i nie wstydzę się tego.
"Epoka lodowcowa" to majstersztyk w swoim gatunku. Uwilebiam i tyle. Dla mnie i mojego męza to film szczególnie bliski. Oglądając pierwsza część byłam w ciąży, choć tym jeszcze nie wiedzieliśmy. Mąż żartował patrząc na mój brzuszek: "czy tu już nie mieszka mały mamut?". Dwa dni potem okazało się, że owszem - mieszka. Obiecaliśmy sobie, że jeżeli nakręcą drugą część pójdziemy na nią z naszym "mamutem". Tak też zrobimy. Córeczka nie może się doczekć wyjścia na ten film
Przepraszam za ten off-topic o Epoce, ale nie mogłam się powstrzymać.
.......
Wracając do "Karola". Jeżeli ktoś lubi żywoty świętych to niech je ogląda lub czyta. Tak samo jest z bajkami, melodramatami, horrorami i tak dalej. Po to jest tyle różnych gatunków filmów, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Banalne to ale prawdziwe.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 09:19   #72
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

film '' Karol'' podobał mi się obejrzałam go z przyjemnością, mimo ze nie jestem osobą skłonną do patetycznych zachowań i gustów. Z pewnością obejrzę drugą część.
Niezbyt miło czyta się ten wątek-zarówno wtręty o Epoce jak i wycieczki personalne i słowne przepychanki. Więcej umiaru życzę każdej ze stron
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 09:36   #73
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Film mi sie podobał,podobnie jak gra aktorów-Piotra Adamczyka,Małgorzaty Beli.Chętnie obejrzę drugą część.
Epoka Lodowcowa(ta piewrsza część bo drugiej nie oglądałam jeszcze) też mi sie podobała.Ale jak ktoś porównuje do siebie te dwa filmy to mi sie śmiać chce.Ta druga to zresztą bajka dla dzieci.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 09:55   #74
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez elly2
A skad to przekonanie, ze to sa tylko puste slowa hmm?? Znasz tu kogos zeby tak ocenic?
stąd:
Cytat:
Napisane przez Asia_67
Ogląnęłam z wielką przyjemnością film o Karolu...Wspaniale pokazano czasy wojny,walki ludzi młodych w różnych systemach politycznych.Ale niektórzy tego nie zrozumieją,bo są albo zamłodzi albo istotkami o małym rozumku...Żałuję tylko,że tak skrótowo ujawniono pewne fakty.Wiele z tego co mówił Karol dało mi do myślenia...Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć,a nie zatrzymać się na epoce lodowcowej, bo świat idzie dalej..
[nalezy tez iść dalej a nie zatrzymac się na "umarł nasz kocahny papież - no kiedyś wkońcu musiał umrzeć]
Cytat:
Napisane przez Asia_67
Jeżeli tak bardzo chce Ci się wymiotować to sobie ulżyj...Bo już i tak nic mądrego nie wymyślisz.A rozumek to zapewne masz malutki, żeby coś pojąć.
wg mnie to się ze soba kłóci, bo rozumiem, całe życie, całe swoje postepowanie ciężko zmienić, ale przecież zaczyna się od najmniejszych czynów, słów.
takie piękne wielkie zdanie "wiele mnie nauczył" napisane tylko po to by ładnie zabrzmiało, i wcale nei przeszkadzało w tym, by za chwilę pogardzić osobą o innych przekonaniach i wyznaniach

Cytat:
Napisane przez elly2
A skad to przekonanie, ze to sa tylko puste slowa hmm?? Znasz tu kogos zeby tak ocenic?
i nei jest to przekonanie, to jest opinia, a opinię łatwiej zmienić od przekonania, przynajmniej w moim przypadku

i naprawdę głupio by mi było napisać:
"wiele sobie wzięłam do serca, wiele dało mi do myślenia" = [w domyśle]: starałam się zacząć żyć inaczej, brać pod uwagę jego słowa i żyć, przynajmniej po części, w zgodzie z nimi,
napisać cos tak wzniosłego tylko po to by zaraz "na wstępie", w najmniej ważnej dla mojego życia sytucaji, w sytuacji, gdzie wyżej napisane słowa łatwo wprowadzić w życie - w sytucaji tak małej, zaprzeczyć temu, co pisałam przed chwilą

a tak łatwo byłoby tutaj trzymać się swoich pompatycznych słów

Cytat:
Sorry, ale nie rozumiem takiego gadania, papiez i owszem nauczal milosci i innych wartosci, ale widzisz...dlatego wlasnie jest takim autorytetem dla wielu z nas bo trudno jest nam byc kims takim jak On,czlowiekiem pelnym milosci, oddania i dobroci, dlatego nie oczekuj od wsyztskich radykalnych zmian po smierci papieza. Bez przesady
nie mówię o nagłym wprowadzeniu zmian w życię, mówię o malutkich czynach, bo wszystko zaczyna się od małych kroków, a ciężko mi nie śmiać się, przynajmniej w myślach, z osób które kreują się na tak nawrócone [słowa" wiele mnie nauczył""wiele dało mi do myślenia"]. Kreują się ale chwilowo, bo za moment zaprzeczają całemu wcześniej przedstawionemu wizerunkowi.


ja sama, kiedy wiedziałabym, że nie uda mi się wytrwać, być konsekwentną
wiedziałabym, że nie uda mi się słów potwierdzać czynami [chociażby tymi małymi] dziwnie poczułabym się pisząc takie słowa.

ale ja mam tylko mały rozumek, nie dający się złapać na "fenomen JPII" bardzo mocno kreowany ostatnio, rozumek, który nie twierdzi, że to "co ma zachwycać" -zawsze zachwyca i że "milion much nie może się mylić" [Lovisa ]


jak dla mnie w tym temacie EOT,
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 14:21   #75
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez Galja
Kochana kuzynko moja , w TV napewno widziałaś I cz., gdyż jak forumki pisza wyżej, światowa premiera II cz. tego filmu odbyła się dopiero wczoraj
Także, niestety nie mogłaś widziec jej w TV.
Wiem, wiem...leniwa jestem i mi sie posta (-u) nie chcialo poprawiac.
Nic tylko wstyd przynosze naszej familiadzie.
Juz ide zmieniac
Fajnie cie tu widziec
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 12:01   #76
lady Makbet
Przyczajenie
 
Avatar lady Makbet
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 24
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

1 część bardzo mi się podobała...świetny film, przynajmniej dla mnie
lady Makbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:27   #77
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Czy któraś z WAS już oglądała?
Jakie są wasze wrażenia? Bo ja się dopiero wybieram we wtorek.
Pozdrawiam i czekam na opinie
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:32   #78
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Dopiero wchodzi do kin Specjalnie w dni papieskie
Nie jestem wierząca a chętnie obejrzę, bo Jan Paweł II to naprawdę wyjątkowy i wspaniały człowiek, który zmienił dotychczasowe zasady i wyjechał z Watykanu Odwiedzał ludzi na całym świecie i dawał tym nadzieję
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:37   #79
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Już nie moge się doczekać aż oglądne . Pierwsza część była wspaniała..
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-14, 19:37   #80
kasiakkk
Zadomowienie
 
Avatar kasiakkk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 334
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

byliśmy z Tż na pierwszej części i zrobiła na nas ogromne wrażenie, dlatego na drugą tez na pewno sie wybierzemy i wtedy zdam relację
choć na ogół II części są gorsze- ale zobaczymy
__________________
MOJA CÓRECZKA WALCZY O ŻYCIE

MOŻESZ JEJ POMÓC
www.serce-oliwki.pl
kasiakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:40   #81
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez kasiakkk Pokaż wiadomość
byliśmy z Tż na pierwszej części i zrobiła na nas ogromne wrażenie, dlatego na drugą tez na pewno sie wybierzemy i wtedy zdam relację
choć na ogół II części są gorsze- ale zobaczymy

Miejmy nadzieje że II część okaże się tak dobra jak pierwsza,a nawet jeszcze lepsza.
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:40   #82
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez kasiakkk Pokaż wiadomość
byliśmy z Tż na pierwszej części i zrobiła na nas ogromne wrażenie, dlatego na drugą tez na pewno sie wybierzemy i wtedy zdam relację
choć na ogół II części są gorsze- ale zobaczymy
Zależy jaki temat a tutaj to powinno być naprawdę ok, bo to jest kontynuacja biografii a nie typowa druga część jak np "Omen", "Epoka lodowcowa" i wszyscy na nią czekamy
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:45   #83
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

A i jeszcze coś. Był już podobny wątek na Kulturze:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107392
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:46   #84
patrycjaaP
Rozeznanie
 
Avatar patrycjaaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 729
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Byłam wczoraj.Według mnie druga część jest lepsza od pierszej części. Bardzo podobało mi się to, że w filmie jest pokazane - bardzo podkreślone - to, że Jan Paweł II odwiedzał ludzi, słuchał ich i był z nimi blisko. Wspaniały film - warty obejrzenia.
__________________
PatrycjaaP

powracam!
patrycjaaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:47   #85
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Ja np nie czekam dla mnie ewidentne wykorzystywanie sytuacji aby zarobic.
Dziwne sa tez te tytuły,3 czesc moglaby byc Człowiek ktory zostal Karolem, Karol który został czlowiekiem,Papiez który został człowiekiem i pare kombinacji.
Kiedy lecial w tvn nie moglam dotrwac do połowy,zreszta tak jak nikt z mojego otoczenia,moze przez ten lipny dubbing.
I uwaga ,jestem wierząca i bardzo bardzo lubiłam naszego papieża.Wiec odpieram ewentualne uwagi ze atakuje koscioł,religie itd.
Po prostu nie uwazam zeby te filmy byly wybitne.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:49   #86
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
Ja np nie czekam dla mnie ewidentne wykorzystywanie sytuacji aby zarobic.
Dziwne sa tez te tytuły,3 czesc moglaby byc Człowiek ktory zostal Karolem, Karol który został czlowiekiem,Papiez który został człowiekiem i pare kombinacji.
Kiedy lecial w tvn nie moglam dotrwac do połowy,zreszta tak jak nikt z mojego otroczenia,moze przez te lipny dubbing.
I uwaga ,jestem wierząca i bardzo bardzo lubiłam naszego papieża.Wiec odpieram ewentualne uwagi ze atakuje koscioł,religie itd.
Po prostu nie uwazam zeby te filmy byly wybitne.
Jasne - to jest twoje zdanie. Szanuje to.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 19:56   #87
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"

obejrze tak jak pierwsza czesc w domu .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 20:25   #88
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs down Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Ok - watki zostały połączone - ale licze na to, że do dyskusji nie WEPCHNIE sie znowu AETRNA i LOVISA ...

....
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:02   #89
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Ok - watki zostały połączone - ale licze na to, że do dyskusji nie WEPCHNIE sie znowu AETRNA i LOVISA ...

....
przecież każdy ma prawo się tutaj wypowiadać
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:09   #90
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Żebys się nie przeliczyła I nie musisz pisać capsem ani podkreślać "wpychania" (<--hmm ) na czerwono, gdyż wypowiadam się tam, gdzie chcę, ku uciesze i złości innych i niezbyt mnie twoje zdanie obchodzi. Bywa.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.