NPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-04-21, 19:29   #721
skorpionica3
Raczkowanie
 
Avatar skorpionica3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Nie jestem zwierzêciem - nie musze zawszê kiedy mam ochotê.
Nie rozumiem kompletnie tego porównania i dra¿ni mnie jak diabli Zwierzêta nie robi± tego dla przyjemno¶ci tylko w celach rozrodczych, kiedy nie ma mo¿liwo¶ci zap³odnienia nie "kochaj± siê" (zobacz chocia¿by psy, koty...interesuj± siê sob± tylko w czasie rui ) Wiêc proszê ...bez takich porównañ bo maj± siê nijak

magdusik82 ok, stosujesz NPR, czujesz siê z tym dobrze i Twój m±¿ te¿ to ok... a powiedz mi czy prezerwatywy te¿ u Ciebie s± na NIE?

Edytowane przez skorpionica3
Czas edycji: 2009-04-21 o 19:32
skorpionica3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 19:30   #722
magdusik82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Dlaczego nie npr???

a mo¿e ten rozstrza³ jest spowodowany tym, ¿ ejednak ktos macza³ palce w badaniach. Przecie¿ koncerny z aktórymi stoj± pieni±dze nie przyznaj±, ze NPR równie¿ ma du¿± skuteczno¶æ bo to odebra³oby im klientów. Wiêc mog± manipulowaæ wynikami, itd.
Po drugie ja nie nazywam pigu³ek kryptometod±. Czemu Ty tak robisz? Stosowa³a¶ j± kiedy¶ przez d³u¿szy czas? Przejecha³a¶ siê na niej? Przeczyta³±¶ kilka ksi±¿ek?
Nie stosowa³am nigdy tabletek- nie znam ich, nie oceniam negatywnie.
Spróbuj dostosowaæ siê do tej zasady.
Wyrazi³a¶ swoje zdanie, ¿e Tobie NPR nie odpowiada, bo to i to. I chwa³a Ci za to. Wnios³±¶ bardzo wa¿ny g³os w dyskusjê.
Ale teraz nie wiem co masz na celu
magdusik82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 19:33   #723
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomo¶ci: 522
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez w_isienka Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie za du¿ym stresem by by³o (przy ³ykaniu tabsów) - jak bym nie daj Bo¿e zapomnia³a tabletki, a przy prezerwatywie - jak by pêk³a, albo zsunê³a siê. No, ale ka¿dy ma prawo wyboru.
.
Jaki to stres z powodu zapomnienia tabletki? Jesli zapomnisz to i tak ryzyko zajscia w ciaze zwieksza sie troche ale nie az tak bardzo znowu, jesli ktos panikuje to przeciez na tez czas (tydzien) mozna sie dodatkow zabezpieczyc np prezerwatywa. Nie widze problemu.
Przy prezerwatywie rowniez dziwie sie tego typu obawom Zdecydowana wiekszosc kobiet mniej wiecej wie jakiej dlugosci ma cykle i ze w polowie przypadaja plodne + odpowiedni sluz wiec jesli akurat w TE dni mimo wszystko zdecydujecie sie na sex z tylko zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy to nalezy sie liczyc z mozliwoscia typu pekniecie, zsuniecie itp. Wtedy albo pozostaje nadziej an abrak ciazy albo postinor. Ot wybor ryzyka i tyle + ew konsekwencje. Przeciez przy npr w dni plodne i zagrozone wpadka nie mozna sie kochac w ogole. Stosujac tylko prezerwatywy tez mozna sobie odpuscic jesli sie czuje dni sa baardzo niepewne.

Steasznie mnie dziwi stwierdzenie ze dla ciebie duzym stresem bylyby ww przypadki kiedy ty z kolei liczysz na to ze organizm nie splata ci figla. JA bym UMARLA ZE STRACHU stosujac npr. Moj gin jak sie dowiedzial ze tylko na prezerwatyw uzywam to sie od razu zapytal czy mi tabletki przepisac czy "dalej bede taka partyzantke uprawiac" hehee widocznie dla niego nawet gumka jest srednim zabezpieczeniem.

Znajomy student medycyny powiedzial mi ostatnio ze przy intensywnym sexie mozna przyspieszyc i wywolac owulacje. Zatem tu npr to wtopa.

NPR - mowie TAK ale dla ustrzelenia dzieciaka a nie dla zapobiegania przed nim
__________________
"Kiedy widzê,co ¿ycie robi z lud¼mi, to ¦mieræ wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 20:09   #724
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez magdusik82 Poka¿ wiadomo¶æ
a mo¿e ten rozstrza³ jest spowodowany tym, ¿ ejednak ktos macza³ palce w badaniach. Przecie¿ koncerny z aktórymi stoj± pieni±dze nie przyznaj±, ze NPR równie¿ ma du¿± skuteczno¶æ bo to odebra³oby im klientów. Wiêc mog± manipulowaæ wynikami, itd.
Tak, oczywiscie. Wystarczy, ze jakis autorytet medyczny potwierdzi skutecznosc NPR i 100.000.000 kobiet natychmiast zrezygnuje z innych metod antykoncepcji Blagam Cie, jak dla mnie wskaznik Pearla dla NPR moglby byc i 99,9, i tak bym tej metody nie stosowala. Bo jak mamy ochote na seks, to nie musze uskuteczniac gadek w stylu "nie jestem zwierzeciem" (ktos juz pisal, jak bardzo go ten tekst denerwuje, mnie tez), antykoncepcja w ogole nie zajmuje mi czasu, nawet sekundy dziennie (mam NuvaRing, ktory zakladam raz na 3 tygodnie), nie denerwuje sie co miesiac, czy akurat mialam infekcje/stres/co tam jeszcze, co moze wplywac na cykl.

Naprawde konczylas marketing i piszesz takie rzeczy? Czy jesli ktos potwierdzi, ze Polonez to tez samochod i w sumie to rownie dobry jak Toyota, to znaczy, ze natychmiast wszyscy rzuca sie na Polonezy i zrezygnuja calkowicie z Toyot?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 10:45
rocki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 20:31   #725
magdusik82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Dlaczego nie npr???

Wy³±czam siê z tematu. Nie ma sensu. Szkoda, ze zamiast wymiany pogl±dów jest ci±g³a nagonka.
magdusik82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 20:48   #726
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez magdusik82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wy³±czam siê z tematu. Nie ma sensu. Szkoda, ze zamiast wymiany pogl±dów jest ci±g³a nagonka.
Nagonka Przeciez nikt nie krytykuje personalnie Ciebie.
rocki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 21:50   #727
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 519
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez rocki Poka¿ wiadomo¶æ
Nagonka Przeciez nikt nie krytykuje personalnie Ciebie.
Tak jest, kiedy w³asnie wiêkszo¶æ ma takie samo zdanie. Argumenty czyjej¶ strony mog± przewa¿yæ szalê "zwyciêstwa".
Magdusik82, to ja pisalam odno¶nie tego Watykanu - po prostu twoje s³owa zabrzmia³y dok³adnie jak s³owa z pewnego artuku³u, gdzie wypowiada³ sie kto¶ wysoko postawiony w Rzymie. Nie daj bo¿e, nie porównuje ciê do nich A co do wyboru zabezpieczeñ, to uwa¿am, ¿e ka¿da rozs±dna kobieta kieruje siê wlasnym dobrem, a nie tym, co koncerny mówi±.
A co do do¶wadczeñ, to niekoniecznie dziewczyny próbuj±c nrp musialy czekaæ a¿ "wpadn±", ¿eby psioczyæ na t± metodê. Wystarczy, ¿e wydawa³a im siê zbyt ma³o bezpieczna.
Jakby tak cz³owiek mial rozwa¿aæ, ¿e za ile¶ lat odezw± siê konsekwencje tego czy tego, to fast foody by upad³y, ludzie przestaliby piæ itp.
Opcja zawsze jest. Mo¿na nie ³ykaæ tabletek. Tak samo jak masz napad bólu glowy albo niesamowite skurcze miesi±czkowe, to mo¿esz siê okladaæ kompresami i czekaæ , ze "a nóz" ci przejdzie albo ³ykn±æ tabletkê i wytrzeæ pot z czo³a.
__________________
Co to jest mi³o¶æ ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Cz³owiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje siê, ¿e przemók³ do g³êbi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 21:58   #728
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: Dlaczego nie npr???

Nawet jesli ktos by napisal ze npr jest super skuteczne to bym tego nie stosowala - tak jak wczesniej to zostalo wyjasnione.
bylam na slynnej stronie npr i napisano tam ze skutecznosc jest w 99% czy cos kolo tego. o malo co nie parsklam smiechem, bo ja czytalam co innego,
a poza tym tam tez bylo napisane ze tabletki przeciwbolowe i kawa zmniejszaja dzialanie tabletek. wiekszej bzdury nie czytalam

chyba ze to prawda?:wha t:


jesli chodzi o zaplodnienie i poronienie (wczesnoporonne dzialanie)

skad ja moge wiedziec czy 24 listopada czy 5 lipca doszlo do zaplodnienia a za X czasu majac miesiaczke - doszlo do poronienia?


no i jeszcze jedna kwestia, kosciol tepi inne metody poza kalendarzykiem, ale czemu? co by szkodzilo jesli pary stosowaly by dowolne metody? kwestia posiadania dzieci?

bo chyba mozna stosowac rozne metody i powpadac i miec 4 dzieci, a np malzenstwa sie nie doaguja czy cos teges, nie wspolzyja - mozna miec 1 a mozna byc bezplodnym, nie wiedzac wczesniej?

a co jesli katoliczka-po slubie nie doczekala sie ciazy a musi miec usuniete... napiszmy ladnie - zostanie bezplodna (przez lekarzy ze wzgledow zdrowotnych)
kosciol kaze zajsc w ciaze a ona bedzie musiala/mogla umrzec?

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2009-04-21 o 21:59
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 22:07   #729
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez Suzi_Sun Poka¿ wiadomo¶æ
Steasznie mnie dziwi stwierdzenie ze dla ciebie duzym stresem bylyby ww przypadki kiedy ty z kolei liczysz na to ze organizm nie splata ci figla. JA bym UMARLA ZE STRACHU stosujac npr.
Widaæ powody do zgonu z powodu strachu mamy zupe³nie odmienne

Cytat:
Znajomy student medycyny powiedzial mi ostatnio ze przy intensywnym sexie mozna przyspieszyc i wywolac owulacje. Zatem tu npr to wtopa.
Strasznie siê u¶mia³am
"Leci" na tej medycynie na trójach czy jak?
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 07:44   #730
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez justinak25 Poka¿ wiadomo¶æ

[/COLOR]Nie u¿ywam tabletek, przestraszy³am siê jak widzia³am ludzi cierpi±cych na zakrzepice b±d¼ po udarze...przeczytajcie ulotkê i dzia³ania uboczne oczywi¶cie maj±c te na¶cie lat siê o tym nie my¶li ale potem dopiero zaczyna. Dla mnie sex nie jest wa¿niejszy ni¿ moje zdrowie ale to siê dopiero ok 30 czuje.
widzialas tez ludzi cierpiacych na zakrzepice,udary mózgu ktorzy nie stosowali antykoncepcji hor. ?
moj ababaci amiala udar a w zyciu pigulek na oczy nie widziala ,majac lat 60 + udar itp mozna miec i bez pigulek ,np. mê¿czyzn skad sie u nich to bierze?


Cytat:
Napisane przez justinak25 Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnio znajoma mnie zapyta³a czemu m³odzi ch³opcy nie chc± siê ¿eniæ? jak to czemu? powiedz± ze kochaj± i maj± sex na zawo³anie, bez utrzymywania rodziny, bez zobowi±zañ. Rozs±dny cz³owiek my¶li o zdrowiu swojej kobiety a nie tylko ¿eby sobie u¿yæ bez konsekwencji

zapytaj ja z kim w takiem razie tak hasaja ? z innymi facetami czy kobietami ktore majac pod rek± pigulki i mozliwosci innego zycia niz ich matki z tego zwyczajnie korzystaja
i popieram malzenstwa ok 30 niz ok 20 ktore zazwyczaj sa kiepskie i z powodu ciazy.

druga sprawa czy posiadanie rodziny ,zobowiazan jest jakims przymusem ?obowiazkiem ?

trzecia sprawa ? widze tu obraz kobety ktora rozklada nogi nie czerpiac z tego przyjemnosci ,ja chrzanie taki obraz ,jestem taka samo wazna czescia zwiazku i tez lubie sex i lubie sobie uzywac i miec z tego przyjemnosc

twoja m±¿ pomyslal o twoim zdrowiu po slubie a wczesniej co ?
wiec nie wiem skad sugestia ze inni nie dbaja o zdrowie swoich ukochanych kobiet .

co do porowynywania do zwierzat ,to jest naczelny i nawazniejszy argument przeciwko uciechom cielesnym ,niestety srednio trafiony i warto byloby poczytac ze zwierzaki nie robia tego dla przyjemnosci ale dla przedluzenia gatunku wiec tutaj bardziej sie to porownanie odnosi do ludzi uprawiajacych sex zgodnie z glosem kosciola dla ktorego kazdy stosunek powinnien miec swoja kontynulacje w postaci ciazy.

niech zatem kazdy uzywa tego czego chce ale warto spojrzec na wskazniki i czesto mam wrazenie ,ze stosujacy npr tak bardzo w nia wierza i stad ta "skutecznosc" ,pozostalaym zwyczajnie nie bylo dane tak silna wiara ;-)
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 14:56   #731
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 611
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez paula78 Poka¿ wiadomo¶æ
t
Pigulki starszej generacji sa refundowane ,w wielu przypadkach swietnie pasuja do kobiet jednak kobiety sie ich boja bo sa 3 fazowe ,i ich sklad zmienia sie w zaleznosci od cyklu .
Je¶li pragniesz wypowiadaæ siê profesjonalnie na jaki¶ temat, to najpierw siê doszkól
Refundowane s± niektóre JEDNOFAZOWE pigu³ki II generacji, a kobiety obawiaj± siê ich z powodu dzia³ania androgennego (k³opoty z nadmiernym ow³osieniem itp.). NAle¿± do nich Stediril (2z³), Microgynon (8z³),
I generacja:
obecnie nie stosowane ze wzglêdu na zbyt powa¿ne dzia³ania niepo¿±dane i androgenizacjê, to tabletki zawierajace chlormadinon

II generacja:
preparaty ma³o wybiórcze, z objawami ubocznymi pod postaci± androgenizacji, to tabletki zawierajce octan norethisteronu i lewonorgestrel
Nazwy leków:
jednofazowe - Microgynon 21, Minisiston, Rigevidon, Restovar, Stediril 30, Gravistat 125, Gravistat 250, Loveston
dwufazowe - Anteovin
trójfazowe - Tri Novum, Trinordiol, Triquilar, Tri Regol, Trisiston

III generacja:
preparaty selektywne, wybiórczo pobudzaj±ce receptory progesteronowe, minimalnie dzia³aj± na receptory androgenowe, to tabletki zawierajace gestoden, dezogestrel i norgestimat.
Nazwy leków:
jednofazowe: Mercilon, Marvelon, Logest, Femoden, Minulet, Cilest
trójfazowe: Milvane

IV generacja:
preparaty pobudzaj±ce receptory progesteronowe, o dzia³aniu antyandrogennym, to tabletki z dienogestem i drospirenone
Nazwy leków:
jednofazowe Jeanine, Yasmin



Cytat:
Napisane przez chilanes Poka¿ wiadomo¶æ
Dlaczewgo?
Dlatego, ¿e NPR, czyli Naturalne Planowanie Rodziny, jak sama nazwa wskazuje s³u¿y do Planowania Rodziny, czyli ma za zadanie poinformowaæ nas kiedy najlepiej zaj¶æ w cia¿ê.
NPR to nie metoda antykoncepcji
(potwierdzi to ka¿dy Inteligentny lekarz, czy te¿ ksi±dz).
Bêdê j± stosowaæ, ale po ¶lubie, z my¶l± poczêcia potomka/potomki.
Otó¿ to, NPR nie zosta³o obmy¶lone jako metoda zapobiegania ci±¿y, a jako pomoc w zaj¶ciu w ni±.

Dla mnie propagowanie NPR jako antykoncepcji to hipokryzja, zw³aszcza w wykonaniu Ko¶cio³a.


Cytat:
Napisane przez kropka75 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba jednak nie wiesz co piszesz...

Po pierwsze tabletki maj± za zadanie nie dopu¶ciæ do dojrzewania pêcherzyków, wiêc owulacji nie ma.
Ka¿dy inny efekt ich dzia³ania wynika z biologii, nie jest metod± dodatkow± antykoncepcji.

Tabletki nie posiadaj± substancji zagêszczaj±cej ¶luz, tak siê dzieje bo tak funkcjonuj± podane hormony.
Progesteron wytworzony w du¿ej ilo¶ci przez kobietê w I fazie cyklu zrobi dok³adnie to samo co tabletka.

Mo¿e w takim razie trzeba by wszystkie baby przebadaæ i pozamykaæ albo ukamienowaæ te, które maj± za du¿o progesteronu w I fazie, bo z premedytacj± roni±, morduj±c swoje potencjalne potomstwo?

Tabletki nie s± wczesnoporonne, bo nie ma co tam roniæ.
Po prostu nie ma takiego hormonu o charakterze i dzia³aniu progesteronu, który by blokuj±c owulacjê, nie wp³ywa³ na endometrium, na ¶luz itd.


Po nic.
Te dzia³ania s± zbêdne, ale konieczne, bo tak ten hormon dzia³a w naturze. Wp³ywa na kilka rzeczy jednocze¶nie, choæ po zablokowaniu owu wcale ju¿ nic wiêcej robiæ nie musi. Ale tak jest, bo natura tak obmy¶li³a. Nie da siê tych innych dzia³añ wykluczyæ. Po prostu.

Kobieta, która w danym cyklu nie mia³a owulacji, te¿ nie ma p³odnego ¶luzu, jej macica te¿ nie jest gotowa na przyjêcie zarodka. Jej szyjka siê nie unosi i nie otwiera. Biologia.
Brawo! Takich g³osów nam tu trzeba, ¶wiadomych, popartych dowodami, a nie zacietrzewionych i nerwowych

Cytat:
Napisane przez magdusik82 Poka¿ wiadomo¶æ
A je¶li idzie opinie o NPR , ¿e jest zawodna itd. to strasznie mnie wkurzaj± te sformu³owania, które wysy³ane sa przez lobby!!!
Spó³ki firm produkuj±cych ¶rodki antykoncepcyjne s± najsilniej i najprê¿niej i najskuteczniej dzia³aj±ce na rynku. Skoñczy³am PR oraz marketing i wierzcie mi, znam siê trochê na mechanizmach dzia³ania.

NPR jest konkurencj± dla nich wiêc robi± wszystko, by ich zniszczyæ. To, ¿e w prasie ukazuj± siê takie a nie inne artyku³y to jest czysty PR. A raczej czarny PR.
Rozbawi³a¶ mnie ¦rodki hormonalne musz± siê reklamowaæ, poniewa¿ jest ich dzi¶ du¿o na rynku, wiêc dzia³a prawo marketingu. Ale nie maj± po co uprawiaæ czarnego PR dla NPR. ¦rodki hormonalne maj± wiele zalet dla wspó³czesnych kobiet i obroni³yby siê nawet gdyby NPR by³o reklamowane równie szeroko jak one.

Ponadto jako¶ nikt nie wspomnia³ o czarnym PR Ko¶cio³a katolickiego. Katechetki na zajêciach religii notorycznie przedstawiaj± fa³szowany wspó³czynnik Pearla, wspania³y dla metody termiczno-objawowej, niebywale niski dla tabletek. W moim ¿yciu dwukrotnie tego do¶wiadczy³am, raz w gimnazjum, raz w liceum.

Cytat:
Napisane przez arisa Poka¿ wiadomo¶æ
¯adne ¶rodki, czy to anty, czy przeciwbólowe, czy na wzdêcia, nie bêd± w 100% skuteczne, bo organizmy ludzkie, a zwlaszcza kobiece potrafia siê od siebie bardzo ró¿niæ. Ja spokojnie u¿ywam tabsów od roku, ale jako¶ nie zauwa¿y³am, ¿ebym byla w ci±¿y. Ale mo¿e co¶ przeoczy³am.
W³a¶nie te 0.2% obejmuje kobiety, których organizm odrzuca sztuczne hormony.

Cytat:
Napisane przez justinak25 Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e nie ka¿dy siê lubi powstrzymywaæ ale warto pomy¶leæ o konsekwencjach zdrowotnych za kilkadziesi±t lat i zastanowiæ czy gra warta ¶wieczki. Mój ma¿ tak ¼le siê czul z tym faktem ze siê truje ze sam namówi³ mnie do rezygnacji z tabletek.


Nie u¿ywam tabletek, przestraszy³am siê jak widzia³am ludzi cierpi±cych na zakrzepice b±d¼ po udarze...przeczytajcie ulotkê i dzia³ania uboczne oczywi¶cie maj±c te na¶cie lat siê o tym nie my¶li ale potem dopiero zaczyna. Dla mnie sex nie jest wa¿niejszy ni¿ moje zdrowie ale to siê dopiero ok 30 czuje. Ostatnio znajoma mnie zapyta³a czemu m³odzi ch³opcy nie chc± siê ¿eniæ? jak to czemu? powiedz± ze kochaj± i maj± sex na zawo³anie, bez utrzymywania rodziny, bez zobowi±zañ. Rozs±dny cz³owiek my¶li o zdrowiu swojej kobiety a nie tylko ¿eby sobie u¿yæ bez konsekwencji
Kolejna zabawna wypowied¼ To kobieta jest tylko pojemnikiem na spermê? Sama nie mo¿e mieæ ochoty na seks? S³u¿y tylko zachciankom swojego faceta? Oprócz kiepskiego pogl±du na antykoncepcjê, masz te¿ fatalny na rolê kobiety w zwi±zku.

Tabletki s± na rynku ju¿ kilkadziesi±t lat, wierz mi, wiadomo ju¿ jakie s± d³ugofalowe skutki ich stosowania i mimo wszystko kobiety siê decyduj±. Maj± do tego ¶wiête prawo.

A je¶li tabletki Ci nie s³u¿y³y (migreny itp.), to zamiast obraziæ siê na nie, wystarczy³o i¶æ do ginekologa, przebadaæ siê porz±dnie i dobraæ lepsze.

Cytat:
Napisane przez zuni Poka¿ wiadomo¶æ
Pomijajac fakt ze 14 razy nie musi wystarczeæ ka¿demu
Heh


Bez sensu jest obrzucaæ siê oskar¿eniami. Ka¿da z nas wybiera metodê jaka jest dla mniej wygodniejsza. Stosuj±ce NPR s± gotowe na to, ¿eby przyj±æ dziecko, które ew. zosta³oby sp³odzone, ale powinny te¿ wzi±æ pod uwagê, ¿e s± dziewczyny, które takie ryzyko chcia³yby wyeliminowaæ do minimum (co nie znaczy, ¿e nie wiedz±, ¿e wspó³¿ycie=gotowo¶æ na zostanie rodzicem) i one wybieraj± ¶rodki hormonalne/mechaniczne.
__________________






alcatella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 18:19   #732
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez alcatella Poka¿ wiadomo¶æ
Otó¿ to, NPR nie zosta³o obmy¶lone jako metoda zapobiegania ci±¿y, a jako pomoc w zaj¶ciu w ni±.
Dla mnie propagowanie NPR jako antykoncepcji to hipokryzja, zw³aszcza w wykonaniu Ko¶cio³a.
NPR zosta³o obmy¶lone jako metoda rozpoznawania p³odno¶ci, a przy okazji wysz³o i¿ w cyklu kobiety s± tak¿e dni niep³odne, z których mo¿na korzystaæ.
NPR nigdy nie by³ propagowany jako antykoncepcja przez Ko¶ció³ - je¶li tak: proszê o podanie dokumentu i cytatu z niego. W±tpiê czy znajdziesz

Cytat:
Tabletki s± na rynku ju¿ kilkadziesi±t lat, wierz mi, wiadomo ju¿ jakie s± d³ugofalowe skutki ich stosowania i mimo wszystko kobiety siê decyduj±. Maj± do tego ¶wiête prawo.
Antykoncepcja hormonalna jest stosowana od lat 60-tych. Pigu³ki za¶ III i IV generacji s± stosowane od dosyæ niedawna i nie s± znane d³ugofalowe skutki ich brania. Co do tych I i II generacji to s± znane i dlatego wymyslono te nowsze "typy" - mo¿na siê domysliæ dlaczego

Cytat:
A je¶li tabletki Ci nie s³u¿y³y (migreny itp.), to zamiast obraziæ siê na nie, wystarczy³o i¶æ do ginekologa, przebadaæ siê porz±dnie i dobraæ lepsze.
Tak, bo koniecznie trzeba braæ tabsy
Nie mo¿na zmieniæ zdania trzeba braæ



Cytat:
Bez sensu jest obrzucaæ siê oskar¿eniami. Ka¿da z nas wybiera metodê jaka jest dla mniej wygodniejsza. Stosuj±ce NPR s± gotowe na to, ¿eby przyj±æ dziecko, które ew. zosta³oby sp³odzone, ale powinny te¿ wzi±æ pod uwagê, ¿e s± dziewczyny, które takie ryzyko chcia³yby wyeliminowaæ do minimum (co nie znaczy, ¿e nie wiedz±, ¿e wspó³¿ycie=gotowo¶æ na zostanie rodzicem) i one wybieraj± ¶rodki hormonalne/mechaniczne.
No w koñcu co¶ m±drego
Z tym, ¿e w tym wypadku pojêcie "minimum" mo¿e byc baaardzo subiektywne.
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 19:00   #733
qrka1
Przyczajenie
 
Avatar qrka1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Dlaczego nie npr???

A ja siê w³a¶nie zaczynam g³êboko zastanawiaæ, jaka metoda antykoncepcji (czy te¿ npr) bêdzie dla mnie najlepsza. Tyle ró¿nych zdañ na ten temat. ;P
qrka1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 20:13   #734
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Dlaczego nie npr???

alcatella popieram Cie w 100%

Dla mnie te¿ zabawne s± opinie, ¿e firmy farmaceutyczne stosuj± czarny PR atakuj±c NPR. Podaj jaki¶ przyk³ad bo jestem bardzo ciekawa.

Firmy farmacetyczne oczywi¶cie, ¿e wydaj± miliony na reklamy, bo tak jak ka¿dy produkt na rynku potrzebuj± promocji. Ale je¶li chodzi o tabletki to g³ownie kierowany jest od do lekarzy i o tym mo¿na siê przekonac id±c do lekarza. Ka¿da kobieta ma swój rozum i raczej kobiety s± sk³onne wierzyc opiniom innych u¿ytkowniczek, znajomym, kole¿ankom ni¿ zmanipulowanym artyku³om, jesli takie istniej± w ogóle.

Za chyba nikt nie zaprzeczy, ¿e ko¶ció³ prowadzi troche ,,czarnego PR" nt. antykoncepcji.
MissMiss jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 20:25   #735
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 4 897
Dot.: Dlaczego nie npr???

napisze teraz cos strasznie glupiego (i z gory przepraszam sooby stosujace NPR za to pytanie) ale przyznam szczerze nie znam sie na tym. nie znam sie na tym temp i na obserwacji sluzu.

jak to jest z tym npr? budzicie sie rano w ramionach faceta chcecie sie kochac i co? mowicie "chwilka musze sprawdzic sluz i tempteraturke czy dzisiaj moge sie kochac" ?

czy jak to jest?
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 20:49   #736
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Poka¿ wiadomo¶æ
napisze teraz cos strasznie glupiego (i z gory przepraszam sooby stosujace NPR za to pytanie) ale przyznam szczerze nie znam sie na tym. nie znam sie na tym temp i na obserwacji sluzu.

jak to jest z tym npr? budzicie sie rano w ramionach faceta chcecie sie kochac i co? mowicie "chwilka musze sprawdzic sluz i tempteraturke czy dzisiaj moge sie kochac" ?

czy jak to jest?
Nie, moja droga. Budz±c siê rano w ramionach faceta wiesz w jakiej jeste¶ fazie cyklu Jedyne co trzeba zrobiæ po obudzeniu rano to zmierzyæ temperaturê, co zajmuje pó³ minuty Obserwacje ¶luzu robi siê na bie¿±co w ci±gu ca³ego dnia i 1 raz dziennie zapisujesz wszystkie notatki. Wszystkiego razem góra 2 minuty
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 21:07   #737
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: Dlaczego nie npr???

a co jesli kobieta ma infekcje i musi stosowac globulki przez np 10 dni ? co odczuwa kobieta ktora nie moze sie przebadac?

chyba ze npr-owicze nie lecza sie, to zrozumiem

*wiem ze sie nie wspolzyje przy infekcjach i leczeniu
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 22:54   #738
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 519
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez qrka1 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja siê w³a¶nie zaczynam g³êboko zastanawiaæ, jaka metoda antykoncepcji (czy te¿ npr) bêdzie dla mnie najlepsza. Tyle ró¿nych zdañ na ten temat. ;P
To ten w±tek nie jest najlepszym ¼ród³em na podjêcie decyzji. Najlepiej skonsultuj siê z ginekologiem. S±dzê, ¿e wiêcej i bardziej po kolei Ci wszystko obja¶ni.


"NPR nigdy nie by³ propagowany jako antykoncepcja przez Ko¶ció³ - je¶li tak: proszê o podanie dokumentu i cytatu z niego. W±tpiê czy znajdziesz "
W_isienka, proszê, od kiedy wszystko, co wymy¶li ko¶ció³ jest zaraz spisywane w dokumentach? Czê¶æ pozostaje w przekazach ustnych, w samych naukach. Jest zreszt± jeszcze parê rzeczy, ktorych nie ma "na papierze", ale KK o tym naucza i wierni tego nie podwa¿aj±. No, ale nie jest to w±tek do dyskusji religijnych.
__________________
Co to jest mi³o¶æ ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Cz³owiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje siê, ¿e przemók³ do g³êbi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 08:07   #739
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznañ/Wroclaw/...
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez w_isienka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, moja droga. Budz±c siê rano w ramionach faceta wiesz w jakiej jeste¶ fazie cyklu Jedyne co trzeba zrobiæ po obudzeniu rano to zmierzyæ temperaturê, co zajmuje pó³ minuty Obserwacje ¶luzu robi siê na bie¿±co w ci±gu ca³ego dnia i 1 raz dziennie zapisujesz wszystkie notatki. Wszystkiego razem góra 2 minuty
No czyli jak nie taka faza, to mowisz "Sorry kochanie, moze za 5 dni?". Tak to dziala? Nie znam sie na npr, przyznam ze od poczatku uzywalam metod hormonalnych, ale strasznie bym sie chyba bala..
naily jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 08:26   #740
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Poka¿ wiadomo¶æ
a co jesli kobieta ma infekcje i musi stosowac globulki przez np 10 dni ?
To stosuje globulki i siê leczy. Podobnie z katarem, gor±czk± i innymi zdrowotnymi historiami. Nie widzê problemu.

Cytat:
co odczuwa kobieta ktora nie moze sie przebadac?
W jakim sensie???

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez naily Poka¿ wiadomo¶æ
No czyli jak nie taka faza, to mowisz "Sorry kochanie, moze za 5 dni?". Tak to dziala?
No tak to mniej wiêcej dzia³a je¶li nie staracie siê o dziecko. Je¶li facet jest te¿ zwolennikiem NPR-u to wie o co chodzi i nie ma najmniejszego problemu.
Nawet oboje lubimy trochê za sob± zatêskniæ i ma to swój urok


Cytat:
Nie znam sie na npr, przyznam ze od poczatku uzywalam metod hormonalnych, ale strasznie bym sie chyba bala..
Nie ma czego ale rób jak uwa¿asz
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 08:32   #741
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 611
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez w_isienka Poka¿ wiadomo¶æ
NPR zosta³o obmy¶lone jako metoda rozpoznawania p³odno¶ci, a przy okazji wysz³o i¿ w cyklu kobiety s± tak¿e dni niep³odne, z których mo¿na korzystaæ.
NPR nigdy nie by³ propagowany jako antykoncepcja przez Ko¶ció³ - je¶li tak: proszê o podanie dokumentu i cytatu z niego. W±tpiê czy znajdziesz
To co mia³am na my¶li powiedzia³a ju¿ Arisa. Wystarczy wybraæ siê na nauki przedma³¿eñskie. Na forum ¶lubnym mamy kilkunastostronnicowy w±tek na ten temat, zajrzyj jak ksiê¿a/katechetki traktuj± NPR. Zreszt± samo powi±zanie nauk ko¶cielnych z obowi±zkow± wizyt± w poradni przedma³¿eñskiej i przymusowym prowadzeniem zapisków metody term-objaw. o czym¶ ¶wiadczy.

Cytat:
Antykoncepcja hormonalna jest stosowana od lat 60-tych. Pigu³ki za¶ III i IV generacji s± stosowane od dosyæ niedawna i nie s± znane d³ugofalowe skutki ich brania. Co do tych I i II generacji to s± znane i dlatego wymyslono te nowsze "typy" - mo¿na siê domysliæ dlaczego
To ju¿ wiemy co mo¿e nas czekaæ najgorszego - tabletki nowego typu zosta³y stworzone, ¿eby wyeliminowaæ androgenizacjê. Wiêc wci±¿ mo¿emy zej¶æ na zakrzepicê, ale chocia¿ w±sy nam nie wyrosn±


Cytat:
Tak, bo koniecznie trzeba braæ tabsy
Nie mo¿na zmieniæ zdania trzeba braæ
Wisienko, nie przeinaczaj moich s³ów, od zawsze uwa¿am, ¿e pigu³ki nie s± dla ka¿dego, i to nie tylko z przyczyn medycznych (o tym decyduje lekarz), ale tak¿e w³asnej wygody (nie ka¿da ma na tyle systematyczno¶ci, ¿eby ³ykaæ codziennie pigu³kê o tej samej porze), w³asnych przekonañ i lêków (nie namawia³abym gorliwej katoliczki do brania pigu³ek, tak samo jak osoby dostaj±cej drgawek na my¶l o obci±¿eniu w±troby czy przybraniu kilku kg), jak i nawet charakteru (wg mnie nieodpowiedzialnie podchodz±ce do antykoncepcji dziewczyny nie maj± nawet po co braæ siê za pigu³ki, tylko znajdujemy pó¼niej w±tki "Nie wziê³am 4 tabletek pod rz±d, pó¼niej zjad³am dwie, popi³am herbatk± z dziurawca i przerwa³am w po³owie opakowania, ¿eby zrobiæ sobie przerwê od hormonów. Codziennie kocha³am siê z ch³opakiem. Czemu jestem w ci±¿y? PRZECIE¯ BRA£AM TABLETKI!" )

Trochê odbieg³am od tematu - napisa³am powy¿sze, bo wiza¿anka ewidentnie uogólnia³a krytykuj±c pigu³ki, a mo¿e po prostu mia³a je ¼le dobrane - bez badañ, na "oko".

Je¶li chcia³a po prostu "przesi±¶æ siê" na NPR, ok, nikomu nie broniê. Tylko nie ma co oczerniaæ tabletek, skoro nie próbowa³o siê nic zrobiæ w kierunku wyeliminowania skutków ubocznych.



Cytat:
No w koñcu co¶ m±drego
Z tym, ¿e w tym wypadku pojêcie "minimum" mo¿e byc baaardzo subiektywne.
Wisienko, nie oszukujmy siê, najcze¶ciej w³a¶nie subiektywizmem kierujemy siê przy wyborze antykoncepcji. Nie ma fachowej literatury pt. "Najlepsza antykoncepcja dla Ciebie", albo "Zestawienie metod antykoncepcyjnych pod wzglêdem dopasowania do Ciebie i Twojego stylu ¿ycia (wydanie Ultimate, z testami psychologicznymi)"
__________________






alcatella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 10:14   #742
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznañ/Wroclaw/...
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez w_isienka Poka¿ wiadomo¶æ
No tak to mniej wiêcej dzia³a je¶li nie staracie siê o dziecko. Je¶li facet jest te¿ zwolennikiem NPR-u to wie o co chodzi i nie ma najmniejszego problemu.
Nawet oboje lubimy trochê za sob± zatêskniæ i ma to swój urok

(...)
Nie ma czego ale rób jak uwa¿asz
Jak to nie ma czego? to wszystko ladnie brzmi, seks=gotowosc na dziecko, a jak nie to szklanka wody zamiast i do pracy, tylko powiedzcie tak obiektywnie, te ktore to stosujecie czy pracujecie zawodowo? czy u Was ten sluz i temperatura jest stala i naprawde da sie cos ustalic? bo ja sie obawiam ze u mnie byloby ciezko...
naily jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 10:49   #743
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 4 897
Dot.: Dlaczego nie npr???

dobra dziewczyny b±dzmy obiektywny i nie klocmy sie. kazda wybrala co wybrala. znacznie wiecej jest tu tych stosujacych metody homornalne/mechaniczne i dlatego jest taki atak na npr. fajnie jakby do watku dolaczyl sie ktos nowy i dal jakas now± swiezonosc w temat a nie w kolko walkowalnie tego samego;p
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 11:02   #744
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 195
Dot.: Dlaczego nie npr???

Zamiast dyskutowania ... trwa zaciek³a wojna
Bo¿e dziewczyny dajcie sobie luzu, bierzcie sobie tabletki a dziewczynom stosuj±cym metody naturalne dajcie ¶wiêty spokój ...
To ju¿ siê zrobi³o niesmaczne ...
__________________


Cannella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 11:13   #745
malgosia1051
Zadomowienie
 
Avatar malgosia1051
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: st±d gdzie mnie nikt nie zobaczy i nie us³yszy:-)))
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Dlaczego nie npr???

ja jestem obiektywna i niech ka¿dy bierze to co uwa¿a za stosowne. czy tabletki czy NPR czy prezerwatywy.

a tak na marginesie mówi±c ¿e metoda NPR to nie jest metoda anty...... ale ka¿dy uwa¿a po swojemu.
i niech ka¿dy stosuje tak± metodê zgodn± ze swoim sumienikem.
__________________
20 wrzesieñ 2014r
23.50
3950kg
60cm
Monika moja coreczka
malgosia1051 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 11:29   #746
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 195
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Poka¿ wiadomo¶æ
czy jest tu jakas osoba która stosuje NPR i NIE jest mezatk±?! i ma mniej niz 23 lata?!

Nie jestem mê¿atk± i mam mniej ni¿ 23 lata. Mimo to postanowi³am zacz±c stosowac NPR. Fakt - to dopiero pocz±tki, ale zaczê³am.

Zreszt± nie wiem co mia³a¶ na uwadze pytaj±c o co¶ takiego ...
__________________


Cannella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 12:32   #747
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: Dlaczego nie npr???

pomijam globulki, a co z przeziebieniem, lekami zmieniajacymi sluz?

a co robi wasz facet kiedy mowicie - dzisiaj nie, bo mam dni plodne, stosujecie gumke? co jesli gumka peknie?jesli peknie i nie chce sie wpadki to zostaje postinor itp?
czy nie zdarzyla sie peknieta gumka?

uprawiacie seks bez zabezpieczenia uwzgledniajac zywotnosc plemnikow? tzn jesli plemniki przezywaja 4 dni, to odpuszczacie sobie 4 dni przez dniami plodnymi?

tak jak napisala wisienka, jesli sie nie kocha dluzej to sie teskni za soba, tyle ze ja biore pigulki. obowiazki, szkola, robia swoje i zadko w sumie sie kochamy. moj facet nie ma takiego duzego temperamentu.
on moglby uzywac gumki, ale ja niecierpie - nie odczuwam wystarczajaco partnera, tak jak jedzenie cukierka przez papierek (chociaz ja bym to okreslila jedzenie cukierka z papierkiem)
a kalendarzyk - nie zastanawialismy sie, ale za duze bylo by ryzyko.
mialam spirale i tak samo srednio sie kochalismy

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2009-04-23 o 12:37
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 12:51   #748
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 5 514
Dot.: Dlaczego nie npr???

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Poka¿ wiadomo¶æ
pomijam globulki, a co z przeziebieniem, lekami zmieniajacymi sluz?

a co robi wasz facet kiedy mowicie - dzisiaj nie, bo mam dni plodne, stosujecie gumke? co jesli gumka peknie?jesli peknie i nie chce sie wpadki to zostaje postinor itp?
czy nie zdarzyla sie peknieta gumka?

uprawiacie seks bez zabezpieczenia uwzgledniajac zywotnosc plemnikow? tzn jesli plemniki przezywaja 4 dni, to odpuszczacie sobie 4 dni przez dniami plodnymi?
Warto wiedzieæ, które leki wp³ywaj± na ¶luz. Choæ ja wiêkszego wp³ywu nie zauwa¿y³am, chyba za rzadko chorujê. ¦luz, który móg³ byæ wynikiem syropu po dwóch tygodniach okazywa³ siê jednak ¶luzem p³odnym.

Mój m±¿ komponuje na gitarze elektrycznej gdy mam dni p³odne. ).
W telefonie ustawia sobie dni p³odne i niep³odne.

Odpuszczany 4 dni czy nawet 5. Gumek nie lubimy, wszystkie ¶mierdz±, ale nigdy nie pêk³a. Na postinor siê nie zdecydujê.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 13:18   #749
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 195
Dot.: Dlaczego nie npr???

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;12007403]Mój m±¿ komponuje na gitarze elektrycznej gdy mam dni p³odne. ). [/quote]

He, he dobre
__________________



Edytowane przez Cannella
Czas edycji: 2009-04-23 o 13:21
Cannella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-23, 14:24   #750
qrka1
Przyczajenie
 
Avatar qrka1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Hm... Wydaje mi siê, ¿e 19 dnia by³a owulacja... Pewno¶ci nie mam. A badasz ¶luz lub szyjkê macicy? Bo sama tempka nie jest pewna...

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

A mierzysz temp. o sta³ej porze zaraz po przebudzeniu? Bo jak nie to mo¿e st±d te wahania.
qrka1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.