Zamki w Polsce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-29, 12:05   #1
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii

Zamki w Polsce


Napiszcie jakie są waszym zdaniem najpiękniejsze zamki, co was w nich urzekło, troszke historii, może jakąś legendę. Jeśli macie zdjęcia to pokazujcie

Ja 2 tygodnie temu zwiedziłam zamek KrzyżTopór w Ujeździe, w okolicach Opatowa (woj. Świętokrzyskie).
Zamek wzniesiony w latach 1624-1644, ufortyfikowany pałac "Krzyżtopór" nazwę swą otrzymał od umieszczonych na prabie płaskorzeźb: krzyża i topora, które są wyrazem przekonań religijnych i herbem fundatora Krzysztofa Ossolińskiego.
Budowla symbolizuje kalendarz: 4 baszty - kwartały, 12 sal - miesiące, 52 pokoje - tygodnie, 365 okien - dni w roku.
Każdemu polecam obejrzeć zamek.
Zdjęcia dodam w najbliższych dniach.

Link do zdjęć zamku w Ujeździe (moje autorstwo)

http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...krzyżtopór&k=2
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...

Edytowane przez bejbii
Czas edycji: 2006-08-01 o 09:29
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 12:29   #2
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Zamki w Polsce

ja osobiście polecam zamek Książ koło Wałbrzycha (dolnośląskie), trzeci co do wielkości w Polsce, obecnie kręcą w nim film m.in. z Małaszyńskim, Szycem i innym znanymi, więc moze wreszcie zamek się wypromuje . Duży, jest co zwiedzać, szczególnie ładne są tarasy wokół niego, szkoda tylko, że fasade różową zrobili. niedaleko stadnina koni.
na jego terenie organizowane są liczne imprezy cykliczne, m.in. festiwal kwiatów (1-3 maj), festiwal jesieni.
więcej informacji:
http://www.zamkipolskie.com/ksiaz/ksiaz.html
http://www.adamski.pl/wycieczki/zamek-ksiaz/
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:24   #3
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zamki w Polsce

ah ZAMKI!!! fajny wątek; z TŻ zaliczyliśmy juz sporo polskich zamków - robilismy nawet specjalne "zamkowe wyprawy".
Co polecam?
- wspomniane Krzyżtopór i Książ
oraz (z różnych wzglęgów)
Malbork, Niedzicę, Ogrodzieniec, Łańcut, Golub-Dobrzyń, Gołuchów,
Rabsztyn, Chęciny, Radzyń Chełmiński.

Hmm póki co więcej nie pamiętam

Jeżeli chodz o zwiedzanie to zależy co się lubi - te znane, w dobrym stanie często są zatłoczone co utrudnia zwiedzanie.
Osobiście preferuję "opuszczone" ruiny po których można baraszkować
(np. Melsztyn)
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:47   #4
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Zamki w Polsce

My też byliśmy w Ujeździe. Jest przepięknie.
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 11:01   #5
Elsa...
Raczkowanie
 
Avatar Elsa...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 166
Dot.: Zamki w Polsce

Kilka lat temu także robiliśmy takie "wyprawy zamkowe"...a gdy wszystkie w okolicy zobaczyliśmy, to zaprzestaliśmy...aż do czasu naszej dziesiątej rocznicy "bycia razem"...i teraz co roku jeździmy spędzać "mikołaja" i kolejną rocznicę oczywiście na kilka dni do hotelu, który jest w zamku...Polecam Krasiczyn...przepiękny i zwiedzanie Przemyśla obowiązkowe...Baranów Sandomierski cudowna rezydencja poza sezonem można być ( jak my byliśmy) samiuteńkim na zamku....w okolicy Sandomierz i świetny polecany już zamek w Ujeździe...robi wrażenie...a i na zamkach w których spędzmy te kilka dni muszą obowiązkowo przyjmować psy....
Jest strasznie romantycznie...
Elsa... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:29   #6
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zamki w Polsce

Cytat:
Napisane przez Elsa...
Kilka lat temu także robiliśmy takie "wyprawy zamkowe"...a gdy wszystkie w okolicy zobaczyliśmy, to zaprzestaliśmy...aż do czasu naszej dziesiątej rocznicy "bycia razem"...i teraz co roku jeździmy spędzać "mikołaja" i kolejną rocznicę oczywiście na kilka dni do hotelu, który jest w zamku...Polecam Krasiczyn...przepiękny i zwiedzanie Przemyśla obowiązkowe...Baranów Sandomierski cudowna rezydencja poza sezonem można być ( jak my byliśmy) samiuteńkim na zamku....w okolicy Sandomierz i świetny polecany już zamek w Ujeździe...robi wrażenie...a i na zamkach w których spędzmy te kilka dni muszą obowiązkowo przyjmować psy....
Jest strasznie romantycznie...

Fakt Sandomierz i Krasiczyn - to też całkiem miłe zameczki
Jednak Przemyśla jakos nie polecam - zamek "nieciekawy" miasto bez rewelacji (wg mnie oczywiście).
Kiedyś udało nam się zwiedzić zamek - aktualnie prywatny -przebudowywany na hotel. Nie można było go zwiedzać i pilnujący go pan najpierw nas nie chciał wpuścić, ale zagadaliśmy i bardzo chętnie nas oprowadził błagając żebyśmy nikomu nie zdradzili że nam go pokazał Ale widac było że się chciał "pochwalić"
A w ogóle marzy nam się nocleg w zamku-hotelu ... może kiedyś..
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 17:40   #7
sky
Zadomowienie
 
Avatar sky
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 1 561
Thumbs up Dot.: Zamki w Polsce

Zamek w Malborku.
O taak...
Zamieszczam zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m1.jpg (51,5 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m3.jpg (67,4 KB, 73 załadowań)
__________________
Na pochyłe drzewo każda koza skacze
sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 18:07   #8
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zamki w Polsce

Ja oprócz tych wspomnianych, polecę Zamek Kamieniec niedaleko Krosna w miejscowości Odrzykoń. Niegdyś jednym z właścicieli był Aleksander Fredro. Odrzykoński zamek był mijejscem wydarzen, na których podstawie powstała Zemsta
Z zamku można przejść malowniczym szlakiem na "Prządki" - przepiękne skałki.

Polecam też ruiny zamku w Janowcu nad Wisłą, naprzeciw Kazimierza Dolnego po drugiej stronie Wisły. W Kaziemierzu można także zobaczyć ruiny baszty i zamku. Fotki z Janowca i Kazimierza postaram się załączyć jutro
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_2448.JPG (55,3 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_2452.JPG (55,0 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_2453.JPG (60,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_2463.JPG (31,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_2467.JPG (24,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_2462.JPG (76,4 KB, 40 załadowań)
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 18:11   #9
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zamki w Polsce

Polecam wymienione już: Książ oraz Ogrodzieniec-chociaż baaaaardzo różnią się od siebie. W tym pierwszym poziom (i ceny) europejski : dużo wystaw,ekspozycji, otoczenie zamkowe z ogrodami-piękne,zaś w tym drugim ruiny ,ale dobrze zachowane, jest to miejsce z duszą.
Z mojej okolicy polecam Gniew ,najlepiej w niedzielę . O godz. 12.00 salwa armatnia na Anioł Pański, a potem jeszcze lepiej
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:18   #10
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Zamki w Polsce

Razem z moim mężem uwielbiamy Zamki i chętnie zwiedzamy, gdy tylko mamy taką możliwość, wybieramy się tez na specjalne wyprawy zamkowe

W zeszłym roku będąc w Kazimierzu Wielkim, zwiedziliśmy usytuowany po drugiej strony Wisły - Janowiec. Można się tam dostać przez Wisłę promem, autko tez przejedzie Od strony Janowca do Zamku trzeba się wspiąć pod góre, dość spore wzniesienie, ale frajda bo to cos na kształt zdobywania twierdzy Dla leniwych jest możliwość dojazdu, płaska drogą od drugiej strony. Zamek to już tylko ruiny z pogranicza końca gotyku i renesansu. Koło zamku jest „kompleks” chat i dworek tez do zwiedzania. Ciekawostka jest ze w zamku istnieje możliwość NOCLEGU w prawdziwej dworskiej komnacie, jak się dowiedzieliśmy. Nie jest wcale bardzooo drogo, ale czas oczekiwania długi bo wielu chętnych i trzeba z wyprzedzeniem rezerwować Z zamku roztacza się piękny widok na Wisłę i malownicza okolice Polecam

Bardzo malownicze i pięknie zachowane ruiny stanowi zamek w Czersku. Trzy zachowane baszty sa dostępne dla zwiedzających, można chodzić po krętych schodkach i patrzeć z wysokości na okolice

Przepiękny zamek to ten w miejscowości Czocha. Pierwotnie był to zamek w stylu gotyckim jednak zamek spłonął, został odbudowany w stylu neoromantycznym.
To bardzo magiczne miejsce z krętymi korytarzami, lochami, tajnymi przejściami i pięknym mostem

Zamek mojego dzieciństwa (wiele spędzonych tam wakacji) to Zamek w Krasiczynie z przeuroczym kompleksem parkowo-ogrodowym. Pierwotnie zamek był w stylu gotyckim jednak potem został przebudowany kształtując się na wzór fortecy na bazie kwadratu z przepięknymi wieżami/basztami - każda inna Dziedziniec tej warowni otaczają parterowe krużganki. W zamku tym niestety na skutek dziejów historii (np. grabież Armii Czerwonej) nie pozostały praktycznie żadne elementy wystroju wnętrz.

Zamek w miejscowości Moszna to dla mnie zamek z bajki Z mnóstwem wieżyczek, strzelajacych w niebo, cały taki smukły i magiczny... Na dachu jest aż 99 wieżyczek a liczba pomieszczeń - 365. W chwili obecnej duża cześć zamku zajmuje sanatorium dla osób z chorobami nerwicowymi, chyba.. To barokowa budowla która swego czasu doszczętnie spłonęła, ale została odbudowana zgodnie z pierwotnym stanem

Nie wspomnę nawet, żeby nie zanudzać o Zamku w Warszawie, Łazienkach, Wilanowie, Wawelu, Książu, Czorsztynie, Kórniku, Łańcucie, moim UKOCHANYM Malborku - bo gotycki, czy mysiej wieży w Kruszwicy, która jak nie wszyscy wiedzą jest pozostałością zamku Kazimierza Wielkiego a nie jak sie niektórym zdaje miejscem ucieczki Popiela

Marzy mi sie teraz zamek w Kwidzyniu (wszystko przede mną) bo tez gotycki. Tak jak czytałam ma zachowane prawdziwe sklepienia krzyżowo-żebrowe, a ja uwielbiam gotyk.. Czy któras z was może go odwiedzała i może opisać wrazenia?

Wiele juz widziałam z tych pięknych budowli ale wiele jeszcze przede mną a i w te juz zwiedzane wracam również chętnie.

Dziewczyny gorąco polecam badanie tych pięknych historycznych miejsc
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:36   #11
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zamki w Polsce

Cytat:
Napisane przez kulbit
Razem z moim mężem uwielbiamy Zamki i chętnie zwiedzamy, gdy tylko mamy taką możliwość, wybieramy się tez na specjalne wyprawy zamkowe

W zeszłym roku będąc w Kazimierzu Wielkim, zwiedziliśmy usytuowany po drugiej strony Wisły - Janowiec. Można się tam dostać przez Wisłę promem, autko tez przejedzie Od strony Janowca do Zamku trzeba się wspiąć pod góre, dość spore wzniesienie, ale frajda bo to cos na kształt zdobywania twierdzy Dla leniwych jest możliwość dojazdu, płaska drogą od drugiej strony. Zamek to już tylko ruiny z pogranicza końca gotyku i renesansu. Koło zamku jest „kompleks” chat i dworek tez do zwiedzania. Ciekawostka jest ze w zamku istnieje możliwość NOCLEGU w prawdziwej dworskiej komnacie, jak się dowiedzieliśmy. Nie jest wcale bardzooo drogo, ale czas oczekiwania długi bo wielu chętnych i trzeba z wyprzedzeniem rezerwować Z zamku roztacza się piękny widok na Wisłę i malownicza okolice Polecam

Bardzo malownicze i pięknie zachowane ruiny stanowi zamek w Czersku. Trzy zachowane baszty sa dostępne dla zwiedzających, można chodzić po krętych schodkach i patrzeć z wysokości na okolice

Przepiękny zamek to ten w miejscowości Czocha. Pierwotnie był to zamek w stylu gotyckim jednak zamek spłonął, został odbudowany w stylu neoromantycznym.
To bardzo magiczne miejsce z krętymi korytarzami, lochami, tajnymi przejściami i pięknym mostem

Zamek mojego dzieciństwa (wiele spędzonych tam wakacji) to Zamek w Krasiczynie z przeuroczym kompleksem parkowo-ogrodowym. Pierwotnie zamek był w stylu gotyckim jednak potem został przebudowany kształtując się na wzór fortecy na bazie kwadratu z przepięknymi wieżami/basztami - każda inna Dziedziniec tej warowni otaczają parterowe krużganki. W zamku tym niestety na skutek dziejów historii (np. grabież Armii Czerwonej) nie pozostały praktycznie żadne elementy wystroju wnętrz.

Zamek w miejscowości Moszna to dla mnie zamek z bajki Z mnóstwem wieżyczek, strzelajacych w niebo, cały taki smukły i magiczny... Na dachu jest aż 99 wieżyczek a liczba pomieszczeń - 365. W chwili obecnej duża cześć zamku zajmuje sanatorium dla osób z chorobami nerwicowymi, chyba.. To barokowa budowla która swego czasu doszczętnie spłonęła, ale została odbudowana zgodnie z pierwotnym stanem

Nie wspomnę nawet, żeby nie zanudzać o Zamku w Warszawie, Łazienkach, Wilanowie, Wawelu, Książu, Czorsztynie, Kórniku, Łańcucie, moim UKOCHANYM Malborku - bo gotycki, czy mysiej wieży w Kruszwicy, która jak nie wszyscy wiedzą jest pozostałością zamku Kazimierza Wielkiego a nie jak sie niektórym zdaje miejscem ucieczki Popiela

Marzy mi sie teraz zamek w Kwidzyniu (wszystko przede mną) bo tez gotycki. Tak jak czytałam ma zachowane prawdziwe sklepienia krzyżowo-żebrowe, a ja uwielbiam gotyk.. Czy któras z was może go odwiedzała i może opisać wrazenia?

Wiele juz widziałam z tych pięknych budowli ale wiele jeszcze przede mną a i w te juz zwiedzane wracam również chętnie.

Dziewczyny gorąco polecam badanie tych pięknych historycznych miejsc

BYliśmy w Kwidzyniu. CO najśmieszniejsze pytaliśmy ludzi o zamek bo nie mogliśmy go znależć i nikt z tambylców nie wiedział, że takowy jest A to dlatego że zwązany jest z kadetrą (stanowi jakby jej część). Najlepsze że to właśnie pod katedrą pytaliśmy o zamek. Tak to bywa że się własnego imasta nie zna ALe akurat pełno było ludzi i ogólnie jakoś się rozczarowaliśmy i nie weszliśmy do środka. Jeżeli chodzi o zamek to
do dziś zachowała się tylko warownia (fakt imponująca) ...sama zobacz


(ps. zdjęcia zdarte z jakiejś stronki, swoich nie mam w wersji cyfrowej)
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 19:44   #12
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Zamki w Polsce

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
BYliśmy w Kwidzyniu. CO najśmieszniejsze pytaliśmy ludzi o zamek bo nie mogliśmy go znależć i nikt z tambylców nie wiedział, że takowy jest A to dlatego że zwązany jest z kadetrą (stanowi jakby jej część). Najlepsze że to właśnie pod katedrą pytaliśmy o zamek. Tak to bywa że się własnego imasta nie zna ALe akurat pełno było ludzi i ogólnie jakoś się rozczarowaliśmy i nie weszliśmy do środka. Jeżeli chodzi o zamek to
do dziś zachowała się tylko warownia (fakt imponująca) ...sama zobacz


(ps. zdjęcia zdarte z jakiejś stronki, swoich nie mam w wersji cyfrowej)
Dzieki piekne widzialam te fotki I tak czytalam ze tam jest katedra no ale zeby nie wiedzeic ze ma sie takie cudo we własnym miescie No nie

Rozumiem cie mnie tłumy tez z lekka odciagają od zwiedzania
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 19:58   #13
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zamki w Polsce

Cytat:
Napisane przez kulbit
Zamek w miejscowości Moszna to dla mnie zamek z bajki Z mnóstwem wieżyczek, strzelajacych w niebo, cały taki smukły i magiczny... Na dachu jest aż 99 wieżyczek a liczba pomieszczeń - 365. W chwili obecnej duża cześć zamku zajmuje sanatorium dla osób z chorobami nerwicowymi, chyba.. To barokowa budowla która swego czasu doszczętnie spłonęła, ale została odbudowana zgodnie z pierwotnym stanem
Dziewczyny gorąco polecam badanie tych pięknych historycznych miejsc


ahhh cudny!!!! Faktycznie jak z bajki Ja chcem zobaczyć
MOże kiedyś się uda
A można coś zwiedzać w środku??
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:08   #14
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zamki w Polsce

Baszt i ruiny zamku w kazimierzu Dolnym nad Wisłą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1226.JPG (31,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1224.JPG (38,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1319.JPG (42,5 KB, 6 załadowań)
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:10   #15
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zamki w Polsce

Zamek w Janowcu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1380.JPG (45,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1385.JPG (27,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1391.JPG (46,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1394.JPG (55,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1408.JPG (19,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1441.JPG (39,3 KB, 12 załadowań)
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:16   #16
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Zamki w Polsce

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
ahhh cudny!!!! Faktycznie jak z bajki Ja chcem zobaczyć
MOże kiedyś się uda
A można coś zwiedzać w środku??
Koniecznie zobacz
Tak mozna zwiedzac wnetrza w okreslonych godzinach. Dodatkowo wkolo zamku rociaga sie piekny park Wiec wycieczka na cały dzień i w piekny słoneczny dzien w sam raz
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:18   #17
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zamki w Polsce

A zamek w mosznej - poprostu przecudny, jak z bajki Disneya
Jakis czas temu moi rodzice tam byli, jak oglądałam zdjęcia to oczy przecierałam ze zdumienia Piekny

Słyszałam, że teraz jest tam jakiś kompleks leczniczy nerwic
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:21   #18
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Zamki w Polsce

no właśnie doczytałam o tym sanatorium dla nerwicowców. I bardziej opłaca się tam nocować jako znerwicowany niż normalny turysta

A tak poważnie to szkoda że to tak daleko Mam nadzieję że zaplanujemy dłuższą wyprawę w tamte rejony i przy okazji go zaliczymy.

Dajcie coś jeszcze!!!
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:25   #19
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Zamki w Polsce

No jest sanatorium leczenia nerwic - pisałam wyzej
Wg mnie swietnie pasuje do tego zameczku takie własnie sanatorium
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 21:18   #20
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zamki w Polsce

to sanatorium leczenia nerwic - to dla mnie jak znalazł chyba skorzystam :
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 21:54   #21
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Zamki w Polsce

Hahahha Yoolia kazdemu by się czasem przydało
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 09:31   #22
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Zamki w Polsce

Zgadza się, mamy przepiękne zamki.
Polecam również zamek w Bolkowie.
Nie jest wielki, ale można wejść na wieżę, zobaczyć muzeum itp.
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 09:45   #23
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Zamki w Polsce

W Mosznie zwiedza się sale z przewodnikiem Jednak z zewnątrz zamek robi wrażenie największe Jeśli ktoś zechce tam przenocowć to będzie miał atrakcje -nocne straszenie przez pacjentów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00148.jpg (111,0 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00150.jpg (80,9 KB, 102 załadowań)
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 10:08   #24
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Zamki w Polsce

Zgadzam się z Kate. Na mnie też widok z zewnatrz zrobił wieksze zdecydowanie wrazenie. Poza tym piekne otoczenie, o ktorym wyżej wspominałam. Kate super fotki
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 10:11   #25
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zamki w Polsce

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
BYliśmy w Kwidzyniu (...) ALe akurat pełno było ludzi i ogólnie jakoś się rozczarowaliśmy i nie weszliśmy do środka. Jeżeli chodzi o zamek to
do dziś zachowała się tylko warownia (fakt imponująca) ...sama zobacz
Nie tylko. To na fotkach, to przejście go gdaniska (cudo). W zamku jest teraz muzeum, a na jego dziedzińcu można sobie powisieć na armatach .

Dla miłośników gotyku dodam jeszcze zamek w Nidzicy (krzyżacki na Warmi, nie mylić z Niedzicą ). A dla miłośników ruin Radzyń Chełmiński (do obu można wprowadzać psy) i Chęciny. Wszystkie inne, które mi teraz przychodzą do głowy są już wymienione.

Ale Malbork rulez
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nidzica1.jpg (101,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg radzyn1.jpg (8,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg radzyn2.jpg (63,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg checiny1.jpg (120,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg checiny2.jpg (36,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg checiny3.jpg (24,3 KB, 11 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 10:20   #26
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Zamki w Polsce

ja też polecam zamek w Mosznie prawdziwe cudo a ludzi stosunkowo mało byliśmy z TŻ w jedną lipcową sobotę i ludzi jak na lekarstwo wylegiwaliśmy sie na trawniku przed zamkiem i spacerowaliśmy po parku, to magiczne miejsce wiec nie dziwi mnie że jest tam centrum leczenia nerwic
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 10:31   #27
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Zamki w Polsce

To ja jeszcze zareklamuję Zamek Lubelski
Historia zamku sięga XII wieku, najpierw jako gród umocniony drewniano-ziemnym wałem, w XIII wieku dopiero wybudowano murowana wieżę, stanowi cenny zabytek sztuki romańskiej zachowany do dzisiaj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zamek_fronton.jpg (33,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zamek_wiosna.jpg (14,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zamek_zima.jpg (21,5 KB, 14 załadowań)
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 10:41   #28
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zamki w Polsce

Po porannej porcji kawy przypomniały mi się jeszcze:
- dla gotykofilek: zamek w Lidzbarku Warmińskim (w ogóle krzyżackie zamki na Warmi, Żuławach i Pomorzu, to prawdziwe pudełko pralinek )
- dla miłośniczek pięknych widoków: zamek w Czorsztynie
- dla miłośniczek pięknych ogrodów: zamek w Pieskowej Skale
- na deser zamek w Dębnie i w Ogrodzieńcu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lidzbark warminski.jpg (15,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czorsztyn2.jpg (67,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg peiskowa skała1.jpg (39,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg peiskowa skała.jpg (15,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg debno.jpg (23,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ogrodzieniec2.jpg (38,6 KB, 38 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 11:44   #29
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zamki w Polsce

Przepraszam ,ale mam ? Gdzie leży Moszna
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 11:47   #30
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Zamki w Polsce

30 km od Opola ----->http://www.moszna-zamek.pl/pol/zamek/zamek.htm
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.