ściąganie w szkole - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-09, 18:56   #31
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: ściąganie w szkole

Nie ściągam i nie ściągałam. Bo nie potrafię i nie chcę. Czasem tylko sprawdzam z koleżanką odpowiedzi.

I w sumie mam w nosie to czy ktoś ściąga czy nie. To jego sprawa. Ja nie chcę. A co robi ktoś inny - jego sprawa.
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 18:56   #32
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: ściąganie w szkole

Tak, ściągałam.

Przez 2 lata liceum ściągałam na fizyce na KAŻDYM sprawdzianie Zresztą, żadna sztuka, robiło to jakieś 99% klasy a nauczycielka podejrzewam nie chciała tego widzieć , bo że nie widziała- nie wierzę.

Często robiłam sobie jakieś ściągi z wzorów np. na matmę lub chemię.

Nigdy nie ściągałam na przedmiotach, które mnie interesowały i z którymi wiązałam np. 'przyszłość maturalną' (np. biologia)


Teraz, na studiach, ściągam raczej rzadko, przede wszystkim dlatego, że większość zagadnień w mniejszym lub większym stopniu trafia w moje zainteresowania i preferencje.


Nie widzę w ściąganiu nic złego. Uważam, że to indywidualna sprawa każdego. Jeśli ktoś jedzie na ściągach non stop, z każdego przedmiotu, każdego zagadnienia, kompletnie nic go nie interesuje i kończąc swoją edukację (kiedykolwiek to nastąpi) nie umie kompletnie nic, to jego problem. Nie zamierzam tego absolutnie chwalić, ale też nie bawię się w potępianie.


Fizyki nienawidziłam ze całego serca. Ale szczerze mówiąc, nie mam żadnych wyrzutów sumienia ani cienia żalu z powodu tego, że zawsze miałam z niej na koniec minimum 4, praktycznie za nic. No, może za spryt i zimną krew.
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:01   #33
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: ściąganie w szkole

"A ja się czasem potrafię nauczyć więcej ze ściągi przed lekcją bo swoimi słowami napisane i przynajmniej to rozumiem niż jakieś regułki z zeszytu i gdzieś to w głowie zostaje ( w moim przypadku )
Mam czasem ściągę, nawet wtedy gdy jestem świetnie przygotowana na sprawdzian z wiedzą w głowie, bo zawsze mam wrażenie że jednak czegoś mogę zapomnieć i na wszelki wypadek lepiej mam . ściągam wtedy gdy nic nie umiem i nie zdążyłam się nauczyć bo mam np. do poprawienia innym przedmiot albo poprostu.. nauczyciel na to pozwala bo są i tacy."


Tak bym się wypowiedziała jak bym chodziła jeszcze do gimnazjum. Ale teraz sądze że to jest oszustwo wyjdzie to i tak na maturze i bardzo żałuje tego że ściągałam.. godzina dziennie by mi wystarczyła nauki..
__________________

Edytowane przez kiniaczeq
Czas edycji: 2007-12-17 o 13:12
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:05   #34
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: ściąganie w szkole

1. Sciagalam w ogolniaku (wysoki poziom, i mnostwo do nauki ze wszystkich przedmiotow, wiec wyznawalam wtedy zasade, ze nie bede sie uczyc czegos co i tak mi sie w zyciu nie przyda i uwazam ze dobrze na tym wyszlam),

ale na studiach przestalam (zreszta czesto nie byloby to wykonalne), wychodzac z zalozenia, ze ucze sie wylacznie dla siebie i na swoja przyszlosc. Poza tym uwazam, ze byloby nie fair sciagajac osiagac z tego korzysci materialne (stypendium), w szkole sredniej to zupelnie co innego...

2. Teoretycznie nie ma nic dobrego w sciaganiu, ale doba ma 24 godziny i czasem nic sie na to nie poradzi . Osobiscie czulam sie usprawiedliwiona ogromem materialu.

3. Technicznie latwe. Czesc nauczycieli widziala, ze sciagamy i przymykali na to oko.


Niestety mam wrazenie, ze generalnie polski system nauczania nie sprzyja nie sciaganiu.
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:06   #35
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: ściąganie w szkole

ok ,dzieki dziewczyny

a teraz inne pytanie w sumie TheCuteOne,troche naprowadzila w temacie

czy wolicie nauczyciela , ktory jednak nie daje sciagac, czy tego ,ktorego przymyka oko ?

ha! :P
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:10   #36
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

tego, który nie daje ściągać.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:15   #37
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: ściąganie w szkole

Jeżeli tu chodzi o Ciebie Afra86... Oni nie mając Ciebie lubić! Oni mają się Ciebie bać!!!


Jeżeli chodzi o moich nauczycieli, to było bardzo różnie. To czy daje ściągać, czy nie daje, było chyba ostatnim co decydowało o mojej ocenie. Liczyły się dla mnie inne rzeczy..
__________________
We are what we do
and we do everything perfect

Edytowane przez TheCuteOne
Czas edycji: 2007-12-09 o 19:17 Powód: neologizm :P
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 19:18   #38
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: ściąganie w szkole

Zdarza mi się ściągać- nie często,ale jednak. Czy uważam za złe? Jeśli ktoś sciąga sporadycznie,to nie. Ale jeśli ktoś nig ynic nie umie, cały czas jedzie na ściągach, to owszem Jest to zreszta troche nie fair wobec osób, które są przygotowane
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:26   #39
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: ściąganie w szkole

Tak I dalej mi sie zdarza
Hmm.. uwazam to nieuczciwe i wiem ze taka w tym momecie jestem.
A czy proste czy nie.. zalezy od okolicznosci.
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:27   #40
Kaname
Zadomowienie
 
Avatar Kaname
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: pokój pełen marzeń
Wiadomości: 1 393
Dot.: ściąganie w szkole

Ja nie ściągam i nie ściągałam, bo jestem na tyle leniwa, że nie chce mi się robić ściąg
__________________
No pain, no game.
Kaname jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:29   #41
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: ściąganie w szkole

W podstawówce nie ściągałam.
W gimnazjum - zdarzało się, nie powiem.
W liceum - oczywiście, że ściągam.

Ale mam swój kodeks złoczyńcy Nie chcę być nie fair wobec innych, więc nie ściągam od koleżanki/kolegi bez ich wiedzy. Nie ściągam z przedmiotów, które są dla mnie bardzo ważne (matura/zainteresowania). Jeśli ściągam od kogoś na kartkówce/sprawdzianie, to innym razem ja daję mu ściągać.

Zło konieczne.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 19:30   #42
krylcia
Rozeznanie
 
Avatar krylcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kozienice
Wiadomości: 605
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągam.
Złe jest ściąganie i niesprawiedliwe. Nie tłumacze się, ale przecież życie tez jest niesprawiedliwe, trzeba się dostosować.
__________________
Myśli niespokojne zataczają się po głowie w upojeniu.
Nic nie muszę wiedzieć.
Roztopiłem się bezmyślnie w otoczeniu.


...







krylcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:32   #43
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: ściąganie w szkole

TheCute One , nie no
ja nie oczekuje od Was porad co do mojego przyszlego zawodu
ale chcialam poznac Wasze opinie
Ja wiem, ze wiekszosc uczniow woli ,jak im sie daje wolna reke na sprawdzianie, ,a nauczyciel zajmuje sie czytaniem gazety

A uczniowie, ,,hm .,,podczas moich praktyk, choc bylam surowa i wymagajaca, to jednak sprawiedliwa i sympatyczna, co spodowalo,iz dzieci polubily mnie

Nauczyciel nie moze byc kumplem, ale moze byc partnerem ..pojechalam teraz pedagogika

Ja osobiscie w przyszlosci, chcialabym zmienic styl uczenia sie, tak aby niepotrzebne byly sciagi
Wiecej zadan na rozumienie, tak aby dzieciaki potrafily dojsc do rozwiazania, a nie wyklepywac mi na pamiec regulki ,z ktorych i tak nic nie rozumieja
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:35   #44
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
I w sumie mam w nosie to czy ktoś ściąga czy nie. To jego sprawa. Ja nie chcę. A co robi ktoś inny - jego sprawa.
Nie tylko jego sprawa,bo ktoś się napracuje,poświęci swój czas wolny i nauczy-a inny wszystko przepisze i jeszcze lepszą ocenę dostanie .
Chociaż-kłamstwo ma krótkie nogi-i przy okazji matury wyjdzie,kto się uczył,a kto ściągał .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:35   #45
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: ściąganie w szkole

Afra,uczniowie nie szanują nauczycieli,którzy nie wymagają...powodzenia!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:36   #46
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: ściąganie w szkole

kaledonio, wiem o tym dzieki
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:43   #47
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Afra,uczniowie nie szanują nauczycieli,którzy nie wymagają...powodzenia!
Tak, ale z drugiej strony bez przesady.
Jak już pisałam, mam swoje najważniejsze 5 przedmiotów i bardzo cenię oraz szanuję wymagających nauczycieli z tych dziedzin.
Natomiast dostaję cholery, gdy widzę kobietę od fizyki wymagającą Bóg wie czego od klasy humanistycznej, w której nikt matury z fizyki zdawał nie będzie, wg której mamy traktować fizykę jako priorytet. I ściągam u niej bez skrupułów... Jak się uda.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:45   #48
Maritia
Raczkowanie
 
Avatar Maritia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 90
Dot.: ściąganie w szkole

sciagam czasami,
czasami jest to zle, krzywdzi kogos kto sie uczyl, ja bylam wiele razy po obu stronach :twisted:
ogolnie zalezy na jakim przedmiocie latwe najczesciej po prostu nie umiem sciagac... ile razy mialam przypal, nie zlicze, ale jak ja lubie ta satysfakcje ze mi sie udalo najprosciej jest sciagac cos bardzo konkretnego, typu slowka

btw: jakie macie patenty na sciaganie? bo mi sie juz koncza pomysly... w piorniku, w identyfikatorze, na korektorze, na linijce, na komorce, ostatnio nawet sciagnelam wzor z zeszytu od matmy (fabrycznie na okladce byl)

(jak sie dodaje emotikonki? bo nigdzie tego nie moge znalezc :| )
__________________
...więc pozwól mi się dotknąć, pani
tak chociaż lekko przez ubranie
ten jeden raz, ten jeden raz
chcę wiedzieć, jak są zimne gwiazdy...
Maritia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:49   #49
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: ściąganie w szkole

uch, zeby nie bylo nieporozumien

wymagajaca,ale nie bycie tyranem
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 19:49   #50
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Maritia Pokaż wiadomość
sciagam czasami,
czasami jest to zle, krzywdzi kogos kto sie uczyl, ja bylam wiele razy po obu stronach :twisted:
ogolnie zalezy na jakim przedmiocie latwe najczesciej po prostu nie umiem sciagac... ile razy mialam przypal, nie zlicze, ale jak ja lubie ta satysfakcje ze mi sie udalo najprosciej jest sciagac cos bardzo konkretnego, typu slowka
Ja właśnie słówek nigdy nie ściągam - języki są dla mnie b. ważne, jeśli nie najważniejsze
Cytat:
Napisane przez Maritia Pokaż wiadomość
btw: jakie macie patenty na sciaganie? bo mi sie juz koncza pomysly... w piorniku, w identyfikatorze, na korektorze, na linijce, na komorce, ostatnio nawet sciagnelam wzor z zeszytu od matmy (fabrycznie na okladce byl)
Tradycyjne sposoby są chyba najlepsze

Cytat:
Napisane przez Maritia Pokaż wiadomość
(jak sie dodaje emotikonki? bo nigdzie tego nie moge znalezc :| )
Gdy piszesz wiadomość, po prawej, ew. więcej.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:51   #51
ana_gabi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Espana
Wiadomości: 1 072
Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi
Dot.: ściąganie w szkole

Sciagalam/ sciagam / jutro tez bede pewnie sciagac
__________________

ana gabi show fan


Edytowane przez ana_gabi
Czas edycji: 2012-08-07 o 14:06
ana_gabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:59   #52
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: ściąganie w szkole

Raczej nie sciągam- nie umiem po prostu.
Uważam że ściąganie nie jest uczciwe i nie powinno sie tego robic, ale w polskim systemie edukacji, który wymaga opanowania bezsensownej wiedzy encyklopedycznej, to jest po prostu czesto metoda przetrwania i wyższa koniecznosc.
Gdy chodziłam do amerykanskiej szkoly, to NIKT tam nie sciagał, uważano, że to nie fair i tyle. No ale jednak ich szkoła i program nauczania jest zupełnie inny niż u nas.
Mimo wszystko, jesli bede miala dzieci, to bede je uczyc, że nie należy ściągać. Bo to rodzaj oszustwa. A oszustwo jest czymś złym. Zasady zobowiązują.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:07   #53
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: ściąganie w szkole

W szkole rzadko ściągałam- najczęściej nie miałam problemów z nauczeniem się. Na studiach czasem zrobi się ściągli ale raczej dla spokoju czy pewnej formy odstresowania.
Poza tym czasem materiału jest tyle, że człowiek nie jest się w stanie go nauczyć lub nie nadaje się on do nauczenia ze zrozumieniem, a materiału jest tyle, że by zdać egzamin część trzeba po prostu albo wykuć na pamięć albo mieć na ściądze (ci co mieli logikę lub metodologię wiedza o czym mówię)

Co do dawania notatek czy pozwalania od siebie ściągać na studiach- kieruję się zasadą- mam gdzieś czy ktoś się uczył czy lenił, mogę dać mu ściągnąć, ważne żebym to ja zdała, nie interesuje mnie co ta osoba zrobi, ale wolę pomóc niż zakrywać kartkę ręką, bo i po co.

Nie rozumiem wyścigu szczurów i tekstów typu "nie dam Ci notatek bo ja chodziłam na wykłady a Ty się obijałeś i jak zdasz to bedziesz dla mnie potencjalną konkurencją na rynku pracy"- wiele osób pracuje, studiuje 2 kierunki i w tym wypadku nie widzę powodu by nie pomagać a jak ktoś się obija ale jest miły i nie zadaje się ze mną tylko dla notatek to też pomogę.

Na niektórych kierunkach jest masakra... niektórzy nawet potrafią celowo porobić błędy w notatkach i i dać Ci takowe byś nie zdał i byś został ukarany za swoje "lenistwo", które najczęściej lenistwem nie jest.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:07   #54
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: ściąganie w szkole

Ano zdarza się.
Są przedmioty z których nie umiem się nauczyć(fizyka, chemia), lub mam duużo nauki a wiem, że na geografi da się ściągac to wtedy zeszyt na kolana i do dzieła.

Lubię się uczyć języków i jeśli w jeden dzień mam pełno nauki to wole się przyłożyć do tych przedmiotów, które mnie pasjonują, a reszte sobie nadwyżyć ściąganiem.

Co do nauczycieli to u niektórych nie da się kompletnie ściągnąć, ale sa i tacy którzy kilka razy upomną, pomrugają lub zostawią w spokoju. Więc skoro pozwalają, czemu nie korzystać.
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:35   #55
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: ściąganie w szkole

1. jasne, ze sciagalam/sciagam, szczegolnie jesli chodzi o przedmioty scisle, z humanistycznych/angielskiego nie potrzeba mi pomocy. ogolnie nie mam trudnosci z nauka, teraz w klasie maturalnej piszę ściągi jedynie na matematykę. ewentualnie moje "sciaganie" polega na wspolpracy z kolezanka z lawki

2. nie uwazam tego za cos niewlasciwego. zawsze uczylam się na biezaco, bylam przygotowana na kazdy sprawdzian, ale nie zawsze tak, jakbym chciala. czesto na moich sciagach byly rzeczy, ktore umialam; pisalam je bardziej dla pewnosci i z obawy przed tym, ze o czyms zapomne.

3. sa nauczyciele, u ktorych nie da sie sciagac, bo az strach zerknac w ta mala karteczke. ale sa i tacy, ktorzy potrafia na sprawdzianie czytac gazete i generalnie malo obchodzi ich klasa, jesli jest w miare cicho. taki byl np moj gosc od fizyki, ktory doskonale wiedzial, ze kazdy sciaga z czego tylko sie da i odpisuje zadania z zeszytu.. moze chcial, zebysmy mieli lepsze oceny, bo malo kto z klasy humanistycznej potrafil sam rozwiazac jakies zadanie.

jesli chodzi o sposoby sciagania to przewaznie byla to kartka w piorniku, w gimnazjum pisalam potrzebne informacje lekko olowkiem na kartce - swietnie sie to sprawdzało, przed oddaniem pracy ukradkiem wszystko zmazywalam. pisanie na rece czy ławce to standart. czasem zdarzylo sie otworzyc zeszyt albo ksiazke, ale tylko u nauczycieli, ktorzy malo pilnowali.
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:42   #56
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: ściąganie w szkole

ściągam i ściągałam

co do drugiego pytania to podpisuję się pod tą wypowiedzią:
Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Nie rozpatruje tego w kategoriach dobre, złe.
Jeżeli coś mnie ewidentnie nie interesowało, było wg. mnie bezsensowne (ilość wielbłądów w Arabii Saudyjskiej i inne takie ), ściągałam i nie uważałam, że to jest coś złego.
Ściągam kiedy wiem, że gdybym się próbowała się uczyć, to materiał mimo wszystko byłby dla mnie ciężki do zapamiętania.
Czasem nawet jak jestem nauczona to robię ściągę z najważniejszych pojęć, żeby mieć ją 'dla pewności' .
Niekiedy gdy robię ściągę i ją później wiele razy czytam/przeglądam to dany materiał wchodzi mi do głowy i już nie muszę z niej korzystać na sprawdzianie/kartkówce .

Co do 'łatwości' - wszystko zależy od nauczyciela i sposobu ściągania.
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:49   #57
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: ściąganie w szkole

Zdarza mi się ściągać z historii, biologia notorycznie.
Niestety, na własnej skorze widzę, że jest za wiele materiału który chce się nam upchnąć do głowy. W dodatku moja nauczycielka biologii jest, delikatnie mówiąc, specyficzna. Moja koleżanka, która chciała nauczyć się do sprawdzianu na 100%, korzystała z podręcznika dla licealistów. Z rozszerzonym materiałem /a jesteśmy w 3 gimnazjum /. Historia nie wchodzi mi do głowy ani w ząb, a przy takiej ilości testów, sprawdzianów i kartkówek tygodniowo jaka prezentuje się na ten tydzień nie jestem w stanie mamrotac pod nosem wszystkich dat, jakie mnie obowiązują.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:58   #58
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: ściąganie w szkole

umiem ściągać bdb.
ściągam rzadko w sytuacjach gdy sie nie nauczyłam lub nie umiem danego przedmiotu (fizyka,matematyka).Jeste m humanistką i wolę na to poświęcać swój czas.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 21:13   #59
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: ściąganie w szkole

Nie ściągałam, bo nie umiałam Jakoś tak. Zdarzało mi się przygotować ściągę, ale i tak zostawała ona w kieszeni.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 21:18   #60
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: ściąganie w szkole

Bardzo rzadko ale się zdarzało. Odkąd jestem na studiach to nie ściagałam.
Wogóle jak ściagam to robi mi się strasznie gorąco i pieką mnie policzki
A często się zdarzało, że robiłam ściągi ale i tak z nich niekorzystałam-pisząc je, jakoś przyswajała mi się wiedza.
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 19:13:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.